Strona główna Polityka Placówka Wsparcia Dziennego pod lupą Komisji Rewizyjnej

Placówka Wsparcia Dziennego pod lupą Komisji Rewizyjnej

3959
158

7 czerwca Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej przeprowadziła kontrolę w Placówce Wsparcia Dziennego. Wczoraj odbyło się posiedzenie, na którym przewodniczący Zbigniew Matelski poinformował o jej wynikach. Jak się okazuje, radni wskazali na szereg nieprawidłowości w funkcjonowaniu placówki.

Główne uwagi odnosiły się do nierzetelnie prowadzonej dokumentacji. Wskazano między innymi na brak wykazu dzieci uczestniczących w imprezach i wycieczkach organizowanych przez placówkę a także na brak dokumentacji w zakresie ilości i wartości dokonywanych codziennie zakupów żywności. Faktury za te artykuły wypisywane są raz na miesiąc.

Zwrócono także uwagę na niejasne zasady przyjmowania dzieci do placówki. Nie powołano żadnego zespołu kwalifikacyjnego. Nie ma też żadnych dokumentów świadczących o współpracy ze szkołami i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w zakresie kierowania na zajęcia dzieci spełniających kryteria i rzeczywiście wymagających wsparcia socjoterapeutycznego.

W trakcie kontroli kierownik placówki poinformowała, że w tej sprawie kontaktuje się ze szkołami telefonicznie. Stwierdziła również, iż w sprawie przyjęć do świetlicy przychodzą do niej rodzice i wychowawcy i nie zdarzyło się jeszcze, aby jakieś dziecko nie zostało przyjęte, Według Agnieszki Bilewskiej niektóre dzieci uczęszczają tam już 11 lat.

Kontrolujący mieli też uwagi do prowadzenia dziennika zajęć. Jak stwierdzono, powtarza się w nim codziennie ten sam temat. Brak jest też dokumentów dotyczących indywidualnej pracy z dziećmi.

Jak poinformował Z. Matelski, kierownik placówki A. Bilewska została zapoznana z protokółem kontroli. Odmówiła jednak jego podpisu nanosząc jednocześnie adnotacje o treści: ’odmawiam podpisania protokółu w powyższym jego brzmieniu”. Nie skorzystała też z możliwości przedstawienia swoich argumentów i nie pojawiła się na posiedzeniu komisji, chociaż – jak twierdzi Z. Matelski – była przez niego poinformowana o terminie i tematyce obrad.

We wnioskach pokontrolnych znalazło się następujące stwierdzenie: ”Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej stwierdza konieczność przeprowadzenia kontroli instytucjonalnej przez audytora w zakresie wskazanych nieprawidłowości w funkcjonowaniu Placówki Wsparcia Dziennego w Trzemesznie”.

Burmistrz Krzysztof Dereziński poinformował nas, że w najbliższym czasie zarządzi kontrolę, o którą wnioskowała Komisja Rewizyjna.

W 2016 roku z budżetu gminy przeznaczono na działalność PWD 230867,36 złotych.

158 KOMENTARZE

 1. Pani Agnieszko niech pani sie nie da dużo słychać na temat swietlicy to co robisz dla dzieci musi kosztować wiele poswiecenia .Wierze że sprawa przejdzie korzystanie dla was i pojdzie w zapomniane JESTEM Z WANI NIE DAJCIE SIE

 2. Nie wieże w te słowa ponieważ uczęszczam do Placówki Wsparcia Dziennego kilka lat i widzę niekiedy jak przed każdym wyjazdem sporządzana jest skrupulatnie lista dzieci które chcą wziąć udział w wycieczkach lub imprezach organizowanych przez PWD. A jeżeli chodzi jeszcze o listę. Tuż po wejściu do autobusu/busika i przed odjazdem sprawdzana jest liczba osób, czy są to osoby zapisane na liście oraz czy dostarczyło dziecko zgodę. Zgody rodziców oświadczające uczestnictwo dziecka w wycieczkach/imprezach są dawane i zbierane kilka dni przed wycieczką/imprezą lub w dniu wycieczki/imprezy. Osoby niebędące na liście lub które nie dostarczyły zgody od rodziców nie biorą udziału w wycieczce/imprezie. W przypadku gdy rodzic nie wyrazi zgody na udział dziecka w wycieczce/imprezie zostaje wprowadzana poprawka na liście i jest ona na nowo drukowana.
  Jeżeli chodzi o faktury za zakupione produkty spożywcze to jeżeli komisja chciała by się dokładnie dowiedzieć co dokładnie zakupuje PWD to w Sklepie Polskim gdzie dokonuje zakupów placówka Panie kasjerki prowadzą starannie zeszyt gdzie dokonują spisu wszystkich produktów zakupionych przez placówkę.

  • Anonimie pogrążyłeś dodatkowo kierownika placówki. Nie chce mi się wyliczać, ale ten zeszyt w Polskim Sklepie jako dokument pozostawiam bez komentarza. Nawet nie chce mi się wierzyć że tak jest.

  • To trzeba było przedstawić listy i dokumenty potwierdzające fakty i przyjść na komisje przedstawić je. Chyba nic trudnego ?

  • Ty to jest z najbliższego grona tej pani albo sam pani kierownik to napisała bo skad przykładowe dziecko zna takie dokładne szczegóły !! Nie robice sobie smak wstydu państwo B jakby było wszystko ok to byscie pokazali co robicie z tymi pieniędzmi ! Jeden nie pracuje a drugi połowa ja półetat 👍

   • widac kto kryje sie pod nickami po numerach ip

    pojawia sie zarzut a za chwile obrona, itd itd.

    smieszne to jest jak biora na zeszyt to pytanie czy ze skarbówka tez na zeszyt sie rozliczaja zamiast na PIT ???

    tacy z nich kierownicy wyuczeni..

    dajcie spokoj z tymi komentarzami pochwalnymi i na miescie prosze mi nie gadac na Zbycha bo na niego glosowalem i nie zaczepiac mnie w tej sprawie na miescie bo to mnie nie interesuje jak ktos nawazyl piwa to niech teraz to wypije.

 3. do anonima :P:P:P
  uczeszczasz do tej placówki od kilku lat i ty wiesz ze w sklepie polskim jest starannie prowadzony zeszyt przez ekspedientki
  ale numer to ty jestes uszol z tej placowce 😀
  aaa i jeszcze jedno jak na uczstniczke to masz niezly styl pisania i chyba sie pomylilas z uczeszczaniem do lacowek
  pani agnieszko niech pani nie pisze za kogos innego i nie daje sugesti jak ma byc sprawa odnotywana bo to jest …
  pozdrawiam pani agnieszko- anonim

 4. Bzdury, bzdury, nie wiem o co tu chodzi i kto ma w tym cel aby Pani zaszkodzic Pani Agnieszko, Nie znam bardziej uczciwej i dobrej osoby niz Pani. Dlatego prosze sie nie zrazac tymi ludzmi i robic swoje, bo w przeciwienstwie do nich robi Pani wiele dobrego.

 5. Chciałbym kontynuować swoją wypowiedź jeżeli chodzi o PWD. Komisja stwierdziła że niema zespołu kwalifikacyjnego, dlatego chciałbym się dowiedzieć kogo zaproponowano by do takiego stanowiska i jak miał by wyglądać przeprowadzane przez „zespół kwalifikacyjny” sposób wybierania dzieci do placówki.
  Następnie chciałbym skomentować słowa, że „Nie ma też żadnych dokumentów świadczących o współpracy ze szkołami i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w zakresie kierowania na zajęcia dzieci spełniających kryteria i rzeczywiście wymagających wsparcia socjoterapeutycznego.” Czy jeżeli wyniki PWD są bardzo dobre opinie innych osób są pozytywne to nic nie świadczy. Ale jeżeli komisja potrzebuje dokumentacji dotyczącej współpracy PWD z wyżej wymienionymi jednostkami to proponowałbym przeprowadzić rozmowę z osobami pracującymi w oświacie będące odpowiedzialne za kontakt z PWD.
  Jeżeli chodzi o prowadzenie dziennika zajęć Placówki to codziennie dzieje się coś innego raz są zajęcia sportowe raz kulinarne jeszcze innym razem quizy czy pomoc w lekcjach lub wyjazdy/imprezy będące organizowane przez placówkę.
  Więc nie wiem po co szukać dziury w całym i rozpowszechniać takie rzeczy w mediach zamiast porozmawiać i załatwić takie rzeczy po cichu.
  Do poprzednich komentarzy to nie pisze Pani kierownik tylko podopieczny xd

  • Artur po co sie udzielasz ja ty oficjalnie jestes nikim w tej placówce a udzielasz sie jakbys był dyrektorem. Wszedzie chodzisz i mowisz ze ja jestem z placówki a jak przychodzi do takiej sutuacji to sie chowasz. Podpisz sie oficjalnie i jalbys miał torche bardziej ułożone to bys tego nie odbierał jako atak tylko jako zwykła kontrole a ty i twoj zona zacjowujecie sie jakby ktos was zaatakowa. 200 tys roczne dostaje placówka i niepotraficie przedstawić dokumentów na co to poszło.. a wy odbierać tochako atak widac zle zonie doradzasz i teraz trzesieci portkami ze nasze publiczne pieniadze poszły tam gdzie nie trzeba. Jak macie faktury to pokażcie i zamknięcie wszystki buzie i po temacie . Artur a ty wyluzuj bo masz cisnienie zostac radnym jak szewc burmistrzem… i przestan mu nosić pizzce bo i tal Cie nie weznie na zastępcę bo nie zostanie burmistrzem .

 6. Po co zaraz afera? wystarczy że
  1. Pani Agnieszka przedstawi dokumentację i rozliczenia ,jeśli nie zgadza się z protokółem.
  2. Nie podpisanie protokółu wcale nie przedstawia placówki korzystnie. To obciążenie na jej nie korzyść. A tak w ogóle czy podpisała czy nie, w badanej sprawie, prawnie nie ma żadnego znaczenia. Pani A. ma prawo nie podpisać i z niego skorzystała ale po co?
  3. Spokojnie pani Agnieszko! punkt po punkcie wyjaśnić i udowodnić należy swoją rację. Placówka publiczna musi się rozliczać przed podatnikiem merytorycznie a nie śmiesznie.
  4. Życzę Pani żeby nie było śmiesznie . To że ma Pani obrońców z placówki to mało.
  5.Aby zachować twarz, należy udowodnić że kontrola komisji postawiła zarzuty bezpodstawnie.
  6.Powodzenia !

 7. radny miotelski bohater lokalnej powieści i bankrut piekarniczy śledczym a to się ubawiłam. Pani Agnieszko nie wierze w jedno słowo tego „psychola” pokazuje od lat, że ma z deklem. Niech się Pani nie zastanawia do sądu! Kilku razem z nim !

 8. Korzystanie z pieniędzy publicznych wiąże się z prowadzeniem prawidłowo i rzetelnie dokumentacji. Tego nie było i należy to zrobić i wyjaśnić a nie obrażać się. A odnoszę wrażenie że komentarze pracowników PWD lub wolontariuszy są śmieszne.Wybaczcie „zeszyt w Sklepie Polskim ” to niestety kabaret.

  • Bardzo chciałabym poznać kto mówił, że w dziennikach jest ciągle ten sam temat i źe nie ma dzieci wyszczególnionich do wycieczek na liście. Chodzę tam długo i wiem, że jest codziennie inny temat w dzienniku i są listy i zgody rodziców i panie mają delegacje i jeszcze jest karta wycieczki. Co to ma znaczyć????? To jakaś nagonka ?!i to ma być sprawiedliwa, obiektywna kontrola ????!!! WSTYD!!!!!!!!!

 9. Panie Matelski za pozno ta kontrola ale lepiej pozno niz wcale a tak apropo ta pacowka jest obecnie nikomu nie potrzebna wszyscy maja sie dobrze.Nareszcie………….

 10. Rocznie 230 867,36 zł / miesięcznie 19 238,95 zł/ średnio dziennie 874,50 zł.
  Czynne 4-5 godzin dziennie.
  Bardzo, bardzo okazała sumka !

  • Koszty są ogromne, więc Pani Agnieszka musi się rozliczać skrupulatnie, bo zawsze są podejrzenia ze coś może iść „bokiem”. Zastanawia mnie, ze aż tak duże kwoty się tu pojawiają.

 11. Moja córka należy do PWD i jeszcze nigdy nie zdarzyło się coś nie tak ze strony Pani Agnieszki!!!!!Skoro była kontrola to i musiał być donos! Tylko zazdrość rodzi chore pomysły… każdy dobrze wie,że Pani Aga staje nie raz na głowie żeby spełnić marzenia naszych dzieci! Pani Agnieszko glowa do góry! Dobro zawsze zwycięża!

 12. Pani Agnieszko robi Pani dla Placówki dużo dobrego i nie przypominam sobie takiej sytuacji,że w dzienniku jest wpisywany ciągle ten sam temat , a co do list dzieci biorących udział w imprezach i jeżdżących na wycieczki to w tym momencie Pan Z.Matelski grubo się myśli .Bo z tego co mi wiadomo to każda lista dzieci przygotowywana jest na bieżąco więc nie wiem o co Pan się spina . Jest wiele dzieci , które uczęszczają do Placówki dosyć długo , nigdy nie powiedziały złego słowa o działaniach Placówki . Pani Agnieszka robi wszystko , żeby podopieczni Placówki podczas pobytu w niej czyli się jak w domu , do tego momentu wszystko było dobrze więc nwm czemu Panu nagle coś nie pasuje i próbuje Pan to wszystko zniszczyć . A i gdyby Pan chciał wiedzieć to Placówka dla wielu dzieci jest czymś więcej niż zwykłym miejscem w , którym się obrabia lekcje czy bierze udział w zajęciach socjoterapeutycznych . Dla wielu z nich jest to drugi dom . I właśnie nie rozumiem Pana postępowania. W tym momencie chce zepsuć Pan coś co dla wielu dzieci i podopiecznych Placówki znaczy wiele . A dzieci w niej przebywające znaczą dla Pani Agnieszki bardzo dużo . Więc jeśli Pan naprawdę jest człowiek i mam Pan w sobie serce to mógłby Pan zwrócić uwagę przede wszystkim na dzieci . Wydaje mi się że jest Pan na tyle dorosły , że zrozumiał Pan coś z tego co do Pana skierowałam .

 13. Oj nieładnie mistrzu moderatorze-lista niepublikowanych komentarzy chyba będzie musiała zostać opublikowana w innym miejscu!

 14. Miotelski i jego mocodawcy nic nie rozumieją ale zrozumieją, kiedy p Agnieszka zrobi to co wiele osób jej podpowiada. Wszyscy Pani przychylni stoimy za Panią murem a te ludzkie hieny poniosą za ten lincz konsekwencje to pewne!

  • Murem to mozesz sobie stojec jak fundusze beda szly tylko z twojej kieszeni ale ida z nas podatnikow i kontrole musza byc na co sa wydawane fundusze no i faktury nie na szybko zalatwiane tylko przez caly rok jak jest w roznych instytucjach.

 15. Pani Agnieszko gdybym miał Pani szeptać do ucha to w ciągu 48 h winna Pani zwołać konferencje prasową – i połamać zarzuty lub nic nie zrobić i dać żyć tej informacji …

  Zarządzanie przez kryzys się kłania, cytując klasyka …

  Ciekaw jestem co nam napisze KAT w temacie – chyba, że będzie miał Rozterki – rodzinne – wywołany do tablicy ..

 16. Proponuję, aby Pan Matelski zorganizował wobec tego jakąś placówkę / działalność mającą na celu wypełnienie dzieciom czasu wolnego. Niech zajmie się tymi wszystkimi dziećmi, niektóre z nich naprawdę tego potrzebują. Nikt nic nie robi-zle, jak ktoś coś robi też niedobrze. To co jest napisane w protokole jest niewiadomą, ponieważ w artykule zapisane są słowa redaktora które opowiadają o tym protokole. Oburza mnie zachowanie Trzemesznian jak i również buców z Rady Miejskiej, którzy myślą że są audytorami komisji europejskiej conajmniej, a tylko pajacują. Z tego artykułu nie wynikaja jak dla mnie żadne poważne zarzuty. Nie widzę tu marnowania publicznych pieniędzy. Zapraszam wszystkich siedzących nierobów do organizacji czegokolwiek w naszym mieście.

 17. O rety ktoś wcześniej broni placówki i pisze, żeby załatwić sprawę po cichu. Anonim z godz. 20.40.To jest niesłychane w normalnym myśleniu.

 18. Ciekawe czy piekarz juz ma galoty pełne piekarniczego gazu? Słyszałam dziś w urzędzie od urzędasów, że prawdopodobnie złamał nie raz prawo w końcu mam nadzieję ktoś dobierze się do tego bufona.

 19. Przecież są listy dzieci i zgody podpisujemy dzieciom do każdej imprezy. Nawet musimy napisać, że dziecko jest zdrowe i może jechać. A dzieci mają codziennie inne zajęcia nawet w soboty i niedziele niektóre. Co to za bzdury ?!!???

 20. Przecież nikt krzywdy tej placówce nie robi. Matelski jako radny i komisja rewizyjna robią co do nich należy . To normalne,że Komisja rewizyjna przeprowadza kontrolę , tak się kontroluje prace przeróżnych instytucji w całym kraju. Powstał hałas i obrona w zaczepnym stylu. Niepotrzebna nerwowość. Jeśli jest OK , to Kierownictwo może spać spokojnie. Wystarczy wyjaśnić sporne kwestie.

 21. Matelski ma zorganizować cos? Tylko syf i zadymę potrafi siać i nic z tych jego śledztw nie wynika. Mnie tylko zastanawia jak z piewcy placówki nagle sie stał agresorem. Już nie dają mu grzać sie w ciepełku? Czy jego koleżanka z opieki w końcu odniosła pierwszy sukces?

 22. Mamy zawsze listy kto jedzie i zgody i nikt nie jedzie bez zgody naszych rodziców. Codziennie mamy fajne zajęcia i są pisane do dziennika i obecność też.

 23. Może jednak należałoby wyciszyć trochę emocje. Świetlica do tej pory miała bardzo dobrą opinię i jestem przekonany, że ją obroni. Jest jednak druga strona medalu. Komisja rewizyjna to nie sam pan Matelski. Nie wiem ile osób uczestniczyło w tej kontroli ale na pewno kilka. Dlatego niewybredne ataki na pana Matelskiego świadczą o słabości argumentów drugiej strony a nie o ich racji. Nie przekonują mnie też wpisy niby – wychowanków placówki pisane czystym , literackim językiem. Burmistrz zapowiedział swoją kontrolę. Z pewności zweryfikuje ona stawiane przez komisję zarzuty. A może jest tak, że świetlica działa bardzo dobrze, ale w papierach bałagan? Przecież to wszystko można naprawić. Ale w spokoju i bez obrażania.

 24. Nie zgadzamy się z opinią Aleksandry. Kontrola to nie agresja. A czemu Matelski nie jest piewcą placówki pokazuje protokół. Osobiste podjazdy pod osobę Matelskiego nadają sprawie dodatkowej wymowy. Wszystko należy rzetelnie zbadać, bo coś za bardzo się robi niefajnie. A badał nie Matelski , tylko Komisja Rewizyjna z naszej Rady Miasta. Po to są, żeby badali porządki w gminie.

  • Skład Komisji Rewizyjnej Z.Matelski, M. Krzyżaniak-Świątek, M.Sobieszak, M.Chojecki, P.Woźny nie sądzę żeby wszyscy członkowie komisji byli złośliwi. Stwierdzili fakty i błędy trzeba naprawić.Jednogłośnie. Pani Agnieszko trochę pokory nikt nie zarzuca złej działalności, tylko ewentualny bałagan w papierach. A ta histeria niczemu nie służy i obrażanie p. Matelskiego i Komisji Rewizyjnej jest nie na miejscu. Od tego oni są i basta.

 25. Jak dla mnie mogą wszyscy z komisji podjąć jakieś działania, z Panem Matelskim włącznie. Taki artykuł jedynie sieje zamęt i utrwala opinię negatywna wobec PWD. A podejrzewam, że ta kobieta nie podpisała tego protokołu tylko dlatego, że było to żenująco ujmujące, bo czepianie się tego że faktura wystawiana jest raz w miesiącu jest niczym innym jak żenada. A komentarz ma prawo napisać każdy, dziwi mnie jedynie fakt,że każdy pisany w obronie PWD jest traktowany jako fikcyjny… I to właśnie Wasza obrona jest słabością argumentów. Na autentyczne opinie ludzi odpowiedz sugeruje nieautentyczność,mi to przypomina pewien ustrój, być może niektórzy komentujący się z nim identyfikują.

 26. A ja myślę, że to nagonka! Matelski był z tego co mówią w mieście głównym agresorem i zachowywał się jak wieśniak- w większości jego się cytuje natomiast reszta zachowuje się jak statyści! Nie wierzę w to, że wymyślił to sam. Słyszałam, że jest nagranie z tej kontroli chętnie bym tego posłuchała!

 27. Komisja rewizyjna to sie z powolaniem minela, w kabarecie niech wystepuja bo smieszne te zarzuty. Ja tez bym nie podpisala jakby ktos w protokole takie bzdury pisal.

 28. Jednogłośnie? p miotelski proszę nie pisać bzdur bo charakter zapisu wprost prowadzi do pana to jednogłośnie to trzy za! Brzydzi mię to co się tutaj dzieje a wątpliwości nie rostrzygnie żaden komentarz, komisja czy spec komisja burmistrza. Ja po sprawiedliwość poszedłbym do sądu! Szkoda czasu na gadulstwo.

 29. Jak komisja rewizyjna może zbadać dokumentację dot.prowadzenia zajęć socjotrapeutycznych z podopiecznymi w tej placówce jeśli się zupełnie na tym nie zna…od tego są specjaliści!Pewnie ktoś potrzebuje wskoczyć na etacik po p.Agnieszce😀

 30. są nieprawidłowosci niechce podpisac protokołu
  panie burmistrzu odwołac skonczyc z tym kolesiostwem
  porządek musi byc i basta w koncu to z naszych pieniedzy jest to utrzymywane

 31. Widzę, że niektóre osoby w komentarzach występują w roli prokuratora ,inni w roli adwokatów. Może jednak dajmy czas burmistrzowi. Wierzę, że kontrola przeprowadzona na jego polecenie będzie obiektywna i nie będzie się kierowała sympatiami i antypatiami. A sprawdzić to wszystko trzeba bo to nasze pieniądze.

 32. Chciałam tylko poinformować że, iż ja sama uczęszczałam do placówki,niestety musiałam się wypisać ponieważ się przeprowadziłam .. Do rzeczy nie wierzę w te bzdury wypisywane tutaj! Pani Agnieszka jest bardzo dobrą osobą do tej pory mam kontakt z ludźmi z placówki .. Jeżeli chodzi o ten sklep to jest prawda z tym zeszytem nie raz chodziłam tam zawsze panie ekspedientki za pisywały co kupujemy . Więc prosze o nie wymyslanie jakiś głupot które są nie prawdą !!!!

 33. No troszkę bez przesady . Ja płakałam ze musiałam z tamtą odejść pani Agnieszka jest cudowną osobą . Robi pełno wycieczek a zeszyt jest bo nie raz byłam z jedną z wychowawców . Pani Agnieszka pomagała mi z wszystkim i za to jej dziękuję 🙂 . I co tu jest to wszytko nie prawda …

  • No w końcu ktoś się za to wziął!!!!11 lat trzeba było czekać! nieprawidłowości w działaniach są widoczne na dzień dobry jak się wejdzie,a czym głębiej….uuu az strach pomyśleć-tylko kwestia tego czy sprawdzanie będzie rzetelne!!!

 34. No proszę, jaki dziwny zbieg okoliczności. Zarówno Sara xdddxd jak i Roksana xddd chodziły do placówki, jako wychowankowie robiły zakupy i obie musiały wyprowadzić się. Może to siostry?

 35. jeśli franuś łono pozwala miotelskiemu tak działać musi mieć też w tym jakiś interes! bzdetna lektura kapiszony z rynku ciekawe kto za tym stoi bo to pewne długo nad tym myśleli! dobrze, ze prawda zawsze zwycięża i za chwilkę wylezie kto uszyl tą akcję!a pozytywne głosy odbieram jako docenienie i naturalny odruch a nie jakieś dziwolongi. dobrze ze ludzie chcą i mogą sie wypowiedzieć.

 36. Komisja rewizyjna nie ma prawa wglądu w indywidualne teczki podopiecznych tej placówki-to jest tajemnica (ochrona danych osobowych).

 37. Tu sam się może wprosić ktoś o wiele ważniejszy jak to wszystko przeczyta. Stanie murem i tak trwało długo. Dobrze że Komisja za ten mur zajrzała. Rzadko mam powody do pochwały Radnych. Po tej kontroli doceniam ich.
  A jak jest dobrze no to będzie dobrze.

 38. Ludzie ogarnijcie się ! Choćby pani Agnieszka dzieciom nieba uchyliła, to nie zwalnia jej z prowadzenia prawidłowej dokumentacji. To są pieniądze publiczne. A co do osławionego już zeszytu. Nie widzę niczego nagannego, że faktura wystawiana jest raz na miesiąc. Trudno brać rachunek na każdy jogurt . Ale zeszyt to jest dokument w sklepie a nie w placówce. Komisja kontrolowała placówkę a nie sklep.
  To w placówce powinny być dokumenty, z których będzie jasno wynikać, ile w danym dniu zakupiono żywności i czy to jest adekwatne do liczby dzieci w tym dniu na zajęciach. To takie trudne? Komisja nie wykryła afery, bo takiej tu niema ale wykryła nieprawidłowości. Są one do naprawienia. Proponuje w takim razie przestać zarówno atakować jak i bronić,tak placówki jak i komisji. Jestem pewna , że pani Agnieszka wyciągnie wnioski z kontroli i wszystko będzie dobrze.

 39. Zaniedbania idą od góry jaki burmistrz ?rzetelnie nie pracuje to są tego skutki co to jest 200 tys AMOZE obiadki się jada za cudze. praca pracą. Porządek musi być to rozwiązać rade komisje zwolnić burmistrza a rządy przekazać tym dobrym ludziom tak było za platformy oni też wyją że to jest nagonka a wychodzą jaja jak berety a może dokonać kontroli szczegółowej. Analizując wybrane oferty zakupów wycieczki kto brał udział bo to bardzo sprawa jest nie jasna a u nas jest wszystko możliwe panie radny gminy po to jest pan przewodniczącym komisji rewizyjnej aby dokonywać kontrolę wydatków gminy a oszczerstwa pod pana adresem są haniebne to czynią ci co mają coś za uszkami to jest stara prawda jak ma się strach przed ??? P….em

 40. Pani Agnieszko-Pani się sama obroni już dzieci w tym pomogą .Kiedy powstała Swietlica Socjoterapełtyczna pare lat temu na zajęcia przychodziła garstka dzieci, mieli plan 3 razy w tygodniu starsi ,2 młodsi po półroczu odwrotnie 3razy młodsi 2 starsi mimo że dzieci było mało .Czy było tyle wyjazdów do kina ,na basen na wycieczki ?napewno nie .Z czasem zmieniali KIEROWNICTWO a dzieci nie przybywało i nic się nie zmieniało …..bo rękę trzymała Pani Buzała z OPS .Przyszedł czas kiedy placówka przeszła we władanie Kierownik Pani Agnieszki .Z roku na rok dzieci było co raz więcej i więcej a pieniązków nie ! Pani Agnieszka zabiegała o nowych sponsorów Dzieci miały bogatego Gwiazdora nowe Książki do szkoły i tornistry z wyposażeniem Były wyjazdy na basen do kina , dzieci poznawał różne Fabryki .Ferie zimowe Zakopane czy kolonie w lecie nad morzem -to wszystko robiła Pani Agnieszka dla dzieci ,dla naszych dzieci Przyszedł czas na nową zmiane ,na nową nazwe Placówka Wsparcia Dziennego -PWD „Plan Wypalił w Dziesiątke ” Pani Agnieszka mogła teraz decydować sama co dla naszych dzieci jest najważniejsze .Pani Buzała za to że została odsunięta – na dwa dni przed zaplanowanym spotkaniu wigilijnym zabrała dziecią wszystkie stoły i krzesła z placówki chcąc pogrążyc Panią Agnieszke Lecz się nie udało , bo odtąd Pani Agnieszka spotkania Wigilijne robi w Restauracji Pani Agnieszka jest osobą bardzo KOCHANA -kto jak nie ONA spełnia marzemia .Dobrusia -lot balonem Natalia -bliskie spotkanie zDODĄ czy nawet Marcin który po wielu latach mogł wyjść z domu ma winde Takich SPEŁNIONYCH MARZEŃ jest wiele za sprawą Pani Agnieszki Wiele jest osiągnięć ,To co Pani robi kole w oczy NIech się Pani tym nie przejmuje robi swoje !!!!

   • A ty co z którego klanu od lucy, pały czy innego „boskiego” statysty goniacego za poklaskiem? Ja jestem ciekawa jak dobiorą się do d… właśnie pani z mopsu, alfy i omegi z hali i kilku innych nie do ruszenia! zegar tyka niemiłosiernie a może czas na właściciela tego gościnnego pokoju?

  • A prawda jest taka… lot balonem dla Dobrusi inicjatywa Stowarzyszenia TERAZ oraz zbiórka dla Marcina na podjazd zorganizowana również przez Stowarzyszenie TERAZ.
   Różnica- Stowarzyszenie działa charytatywnie, placówka ponad 230 tys. rocznie.

   • Za takie pieniądze jakie PWD wydaję codziennie- plus minus 640 zł to niejedna rodzina żyje przez pół miesiąca. Poświęcenie poświęceniem ale tutaj poświęcenie stało się owocnym biznesem. A to są w końcu nasze pieniądze i jest wręcz obowiązkiem odpowiednich organów sprawdzić co do grosza gdzie te pieniążki tak NA PRAWDĘ trafiały…

   • To się ubawiłam! Pani Mario ma pani świętą rację i nie boi się pani myśleć. Dyrdymaly z brudnego palca piszesz zainteresowana stowarzyszenie i kontakty z poznania phi hi? Na pierwszy rzut oka śmierdzi! A filantropia stow odbywa się za kasę z tego samego źródła co świetlica plus wsparcie dyrcia halowego mnie tylko nurtuje pytanie czy prowadzący obecnie festyny biorą diety za udział w akcjach i czy sa one w teorii charytatywne? Kto załatwił, aktorów z teatru animacji i balon, który kilka godzin woził dzieci to wiem prawie z pewnością ale kto próbuje nabijać ludzi w balona zaczynam się domyślać!

    • Ciężko czyta się Twoją wypowiedź ani to składane ani ładne, ale z tego co udało mi się wywnioskować z tej wypowiedzi to pisanie prawdy kto jest rzeczywiście inicjatorem i organizatorem to dyrdymały wyssane z brudnego palca to gratuluję myślenia. Przypisywanie sobie rzeczy do których nie dołożyło się żadnych starań to jest dopiero cios poniżej pasa. Ale co innego może napisać lobbysta PWD. A pieniądze za rzekomo pomoc to pobrał a z budżetu PWD i to nie małe. I skoro wszystko jest tak jasne i przejrzyste to dlaczego nikt z włodarzy PWD od razu tego nie wyjaśni, tylko wielka obraza majestatu…

    • Zainteresowana ola- proponuje zaczerpnąć troszkę wiedzy na nurtujący Cię temat, a wtedy sama zobaczysz na czym to wszystko polega i nie będziesz wypisywać takich bzdur. Obowiazkowo także uzupełnić swoją wiedzę o znaczenie słowa- charytatywnie.

 41. Przepraszam? Rodzice dostają 500+ i gmina obiadki. Wycieczki to co robią rodzice a ja muszę utrzymanie czystości zapewnić rodzinie panie burmistrz Miasta to pan za gminne pieniądze kupuje się wyborców to jest sprawa prokuratury i komisja ma obowiązek złożyć doniesienie niestety praca tego typu wymaga przejrzystość profesjonalnego wykonania jak sklep może faktury wystawiać raz na miesiąc przecież trzeba nabić na kasę mydlenie oczu może ta pani zrobić burmistrzowi ale prawo jest jedno jest to przekręt nieprofesjonalnie wykonana praca tak jak to w Trzemesznie burmistrz Miasta na to dal przyzwolenie to jego zaniedbania nie ostatnie

  • Tak z pewnością p aga zrobi panią lucynę swoim zastępcą żeby Twoja teoria klanu zadziałała ha ha ale mózgowiec z ciebie zero jedynkowy!

 42. Przeciez kontrole sa wszedzie jesli ktos placowka zarzadza jak trzeba to nie ma sie czego obawiac kontroli chyba ze jest cos nie tak to widac juz z wpisow poczekajmy do kontroli i final jaki sie zaraz halas zrobil kto wyweszyl tylko troche pozno jednym slowem bylo robta co chceta liczymy panie Matelski na czestsze kontrole to nic nie kosztuje.

 43. Panie Matelski,proponuję zająć się aferą działkową na pl.Sw.Wojciecha.To,że zgodnie z”prawem”,nie znaczy,że zgodnie z interesem miasta i wolą mieszkańców.Proponuję wszcząć działania w celu odzyskania „działeczek” i potępić działania radnych głosujących przeciwko woli mieszkańców i interesowi Trzemeszna.

   • Sprawą działek na pl.Wojciecha,powinno się zając CBA.Temat nie jest wyczerpany.Po zmianie władzy,będzie poruszany.Radni którzy nie poradzili sobie w tej sytuacji,pownni zrezygnować w imę przyzwoitości!

 44. Wszyscy winują tą miłą i dobrą niewiaste. A jegomość męższczyzna to za co odpowiada? Nie można winować tylko jej. A najlepiej nikogo nie winować tylko dalej szczegółowo powtórzyć inspekcję i zobaczyć. A potem przeprosić albo ukarać.

 45. Ja sobie myślę tak…
  Jeśli placówka jest utrzymywana z publicznych pieniędzy to osoba która dysponuje nimi powinna mieć na wszystko fakturę lub paragon ewentualnie umowy
  nawet jak szanowna pani Anonim Agnieszka kupiła pudełeczko zapałek to powinien byc paragonik – proste
  Myśle sobie ze pani Anonim Agnieszka nie wstawiła się na komisje by rozwiać wszystkie wątpliwości bo nie miała z czym
  a tak to ma czas – mówiąc świety czas na załatwianie faktur paragoników umów — tak to sie dzisiaj robi zobaczycie za jakis czas bedzie informacja ze Pani Agnieszka wyszła obronnąręką POLSKA

  • Faktury za 2016 rok ??? Przecież w fakturach jest wszystko w porządku. Bez zastrzeżeń. Ludzie ogarnijcie się. Nie widzicie, że to nagonka chorych z zazdrości ludzi.

 46. Wszystkie przedszkola, jednostki z Trzemeszna biorą jedzenie na zeszyt….i biorą zbiorczą fakturę raz na miesiąc. Wiem co piszę bo pracuję w sklepie spożywczym. Więc to co wy piszecie jest śmieszne.

 47. CZY TA PANI MA COS WSPOLNEGOO Z 'HIPHOPEM’?
  NAZWISKO MI COS ZNAJOME

  KAZDY W TYM TRZEMESSZNIE LODY KRECI… NIC MNIE JUZ NIE ZDZIWI

 48. Chcialem sie zapytac jakie trzeba spelnic warunki zeby dziecko zapisac do PWD 500 dostaje dobrze zarabiam kariere robie tylko nie pije nie tabacze i gowno znacze inni wieczorami rodzice na wybiegi dzieci w sobote na dyske a w powszednie dni do PWD ta instytucja obecnie jest potrzena jak nie powiem jak bo widze co sie dzieje.

  • bo kolego zalozenie jest proste – ROBISZ COS POZYTECZNEGO NAJLEPIEJ CHORE DZIECI, DOM STARCOW WHAT ELSE TO RACZEJ NIEWIELE OSOB WEJDZIE cI NA KONTROL jak juz to po 5-10 latach a wiadomo ze paragony czy faktury X lat sa wazne tylko Ameryki nie odkryłem

   Panie Piekarz czy to prawda ze dostal pan Anonimowy list ????

 49. To ile oni robią dobra,wspaniałych zajęć, rzeczy dla tych dzieci. Wyrzekają sie swojego wolnego czasu i w soboty często.Jak dobrze traktują te wszystkie dzieci i mają takie podziękowanie. Wstydzcie się….czesto placowka czynna jest długo. Czasami dzieci wracaja o 20 do domu nawet po 22 jak wracali z zoo.

 50. Prawda jest taka ze kontrolowac musza take instytucje . Domy dziecka placowki itd. Dla dobra dzieci. Jednak nie podlega dyskusji ze p. Agnieszka prowadzi ta placowke z wielkim zaangazowaniem. Serve ma dla tych dzieci jak dla wlasnych. Wycieczki zajecia, goscie w PWD. Prezenty wigilie mozna by wyliczac bez konca. A co najwazniejsze maja opieke fachowa pomoc zawsze dzieciakioga liczyc na pracownikow placowki. Moje dzieci tez tam chodza I jest to dlamnie olbrzymia pomoc. Wiem ze kiedy jestem w pracy moje dzieci sa bespieczne Milo spedzaja czas moga liczyc na pomoc przy lekcjach. Wielki szacunek I uklon w strone p. Agnieszki. Niech ta Placowka trwa do konca swiata I jeden dzien dluzej.

   • No fakt wielkie to ono nie jest z tego co czytam i z fali hejtu jestem pewna, że dzieje się tam więcej dobrego a niżeli dociera w obieg. Zieją jadem bo dupa ściska. Byle co byle gadali alleluja i do przodu. Kto ma więcej oleju w głowie świetnie się bawi czytając ten news. Graaaaaaatuluję

 51. No w końcu ktoś się interesuje tą placówką zainteresujcie się dziecmi z jakich rodzin są przyjmowane Licza się tylko znajomosci

 52. cyt. „brak dokumentacji w zakresie ilości i wartości dokonywanych codziennie zakupów żywności. Faktury za te artykuły wypisywane są raz na miesiąc.”

  -czy dzieci jadły kawior i łososie ?

 53. Ja myślę ze pani agnieszka taka dobroduszną niemote gra i chyba dobrze na tym wychodzi- wszyscy na nia patrza jak w obrazek a a a a lody sie kreci 😀 to tylko taka hipoteza co myslicie o tym ?

  • Ona ma dwie twarze, dobrze gra-wiadomo, dobry nauczyciel obok!ta ich dobroć jest fałszywa,a ci rodzice w to wierzą!!a rodzice są ok wtedy kiedy im wtórują!!!!

   • Nic dodać nic ująć. Wszystko na pokaz.przerost formy nad treścią. Mało w tym wszystkim takiej spontaniczności, szczerego dobra,prawdziwych wartości. W Gnieźnie tez działają świetlice robią wiele dobrego, ale bez takiego rozgłosu. Nie lecą od razu do prasy,nie piszą artykułów które niekoniecznie pokrywają się z prawdą….

 54. KAZDA OSOBA, KTORA POBIERA PIENIADZE SPOLECZNE, PANSTWOWE na jakakolwiek dzialalnosc MA OBOWIAZEK SIE ROZLICZYC Z KAZDEJ wydanej kwoty

  WYPADALOBY TERAZ ZWROCIC TE PIENIAZKI Z WLASNEJ KIESZENI.

  Czy to prawda co słychac na placu św :
  czy to prawda, ze ktos kogos próbowal nagrywac dyktafonem ?
  czy to prawda, ze przyszli rozmawiac w tej sprawie do piekarza i ktos trzasnal drzwiami i przycial palce ?
  Czy to prawda ze adwokat/prawnik ma wkroczyc do akcji ?

  ojj ile to sie nasłuchac teraz mozna na tym placu na ławkach…

  Panie piekarz co oni z panem wyrabiają… nie po to głosowalismy na radnych zeby tak ich traktowano ! radny to głos ludu z danego rejonu miasta !
  chyba do szewca sie wybieRemy i on sprawe zalatwi po mesku

  • Nieraz tu pisałam dobrze o PWD i o dwójce pracowników. Okazuje się byłam ślepa głupia i naiwna! Tak się dać omamić tym poświęceniem, a nie umieć docenić i dojrzeć tej ACH OCH dobroczynności to trzeba być durnym- tak o sobie piszę i wstydzę się swej naiwności.

   • No niestety nie brakuje na tym świecie ludzi o podwójnych twarzach.
    W świetlicy pod rządami poprzedniej pani kierownik może nie było tak „na bogato” ale było uczciwie, uczono dzieci wartości ,szacunku,a nie tylko pieniądz szukanie sponsorów.

    • Tak i było kilkoro dzieci na krzyż i to 2x i 3x w tyg., myszy zero niczego a jak jeszcze z tą garstką problem był to telefon na 997 (dość często) taka to była strategia działania zaraz zaraz jak się ta pani nazywała?

 55. To ci dobrze wychowani którzy oddali głos na Derezinskiego to mają prawo do łamania prawa malserwacji brania udziału w podziale lupow to jest początek taki pan Jacek M .uprawia grunty bez opłat. Ostrowite .gruntami gminy rządzi sołtys Hedzelek ja też bym kcial mieć dochód bez wydatków zona sprząta bibliotekę od rana gdy są mieszkańcy I patrzy spod oka jak chodzą po mokrej nawierzchni a jak ktoś złamie nogę rękę ale zaglosowala ma prawo łupem się dzielić proszę wykonajcie następujące czynności a zobaczysz co -BAGNO GMINY -ALE ZACZYNAJĄ OSUSZAC

  • Plujka masz rację może warto byłoby powiadomić wojewodę aby przyjrzał się działania burmistrza urzędu może są przesłanki do wprowadzenia komisarza aby dokonał kontroli pani Agnieszko kto rozliczal faktury w urzędzie a gdzie są listy osób ubezpieczeń na wycieczkę z imienia i nazwiska bo 11 lat razy 230 patykow =glowa mi pęka a może sprawdzić wszystkie te elementy dobroci fundacje to może być spotkanie z cyklu życi nie umierać lub wczasy w górach koło wronek

 56. Mogilno poznajcie tradycje trzemeszenskich włodarzy oni znają się na wacie a jak burmistrz Miasta lubi impreski działają na zasadzie rączek kaszpiroskiego natychmiast jest zdrowy cukier spada i jedziemy jak się bawić to się bawić a drogi dziurawe przyjdzie śnieg i wyrówna a co tam rada tu rowerek tam piłeczki i wybory wygrane a co zrobić z tymi z Jana i Pu16 radnego mogą mi pokrzyżować plany poczuli krew i nie odpuszcza i tu masz . ucho od dzbana odlecialo kto je przyklei Aliny nima atyn? Mo smród między nogami bydzie trzeba coś zrobić ale co co oni wiedzą rozprawa w czwartek z tym w kapeluszu jak wygra 30 koła trzeba położyć może się dogadać ale z kim jestem. ..

 57. zlozylam zawiadomienie do CBA i CBŚ skoro wy nie potraficie to niech ktos z zewnatrz to sprawdzi bo moze nieslusznie ta pania oskarzano a tak stosowne suzby sprawdza czy naduzyc nie bylo.

  wkleilam w zawaddomieniu link do tego artykułu.

  • a kto pisal o placu wojciecha ?? tam bylo tylko sw.

   ooo widac kto komentarze pisze widocznie na lawkach tam siedzisz lub masz okno otwarte

 58. Ktoś tu porównuje pracę świetlicy za poprzedniej kierowniczki zauważając, że wtedy chodziło o wiele mniej dzieci. A ja mam w związku z tym takie spostrzeżenie. Czy to nie jest tak, że wtedy praca ukierunkowana była na rzeczywistą prace z dziećmi, szczególnie nadrabianie opóźnień w nauce i wychowanie? I dlatego była mniej atrakcyjna dla dzieci? Bo mam wrażenie, że teraz główne zadanie to zapewnienie atrakcji. A chyba nie o to w tym wszystkim chodzi.

  • Masz racje.Dzieci były podzielone na grupy wiekowe ze względu na zajęcia terapeutyczne. Inaczej pracuje się z 7 latkiem a inaczej z 15 latkiem.

  • Jak swietlica ma pracowac nad wychowywaniem to do czego sa rodzice kariere robia czy odpoczywaja i zycie sobie ukladaja czyim kosztem naszym podatnikom zabrac wszystki przywileje rodzicom i niech swietlica wychowuje i prowadzi zajecia terapeutyczne do d…y ta instytucja w dzien terapia a wieczorem Orchowo tam jest dopiero terapia nie ma co i tak w kolko byle praca byla kiedys swietlic nie bylo i rodzice sobie radzili .

  • Koza czy to były impreski pod wybory
   Burmistrza patrz ze się nie domyślam bo kaca ta z urzędu mówiła że burmistrza nikt nie wysadzić bo ma takie poparcie że peno może sobie pomarzyć a tu nagle takie cuda masz rację świetlica powinna uczyć pomagać w nauce anie karmić piersią jakąś herbatkę ciastko dawać przykład. a nie wyciąga pieniądze z urzędu

    • Tak się stało że:1. z cicha pęk nas zadziwiło.
     Tak się stało, że:2. herb wcale nie zasługiwał na miano herbu- to zwykła blaszka bez wartości.
     Dzięki kontroli nastąpiło zdemaskowanie zakłamania.

 59. Tak miało być słodko co za fachowcy jaka kultura takich wypedzali z miasta a w Szwecji ucinali rękę jak można wykorzystać zaufanie taki człowiek nie może pracować z młodzieżą gdyż daje przykład nagannego wychowania brak utciwosci a co mówią a panowie burmistrz Miasta skarbnik skretarz gdyż ta sprawa pokazuje mi jak pracuje urząd Miasta jak są pełnione prace urzędników którzy zajmują się (nieprofesjonalnie )swoją pracą a ciągle mówi się na zebraniu osiedla że nie ma kasy choćby brak funduszy na ul Borowskiego radny Bisikiewcz czy to towarzystwo to jest pana otoczenie bo takie są opowieści może pan wiedzial to było by nie dobrze brak szacunku dla wyborców -reakcji przyzwolenie dlaczego nie ma żadnego wyjaśnia osób z tym tematem wypowiedzi pod nazwiskiem jakie mają zdanie przewodniczący rady komisji finansów społecznej burmistrza sekretarza te osoby powinny się wypowiedzieć publicznie co sądzą jakie podejmą kroki aby mieszkańcy gminy wiedzieli panie Burmistrzu nie chowaj głowy nie bądź strusiem a jak masz problem to powiedz do widzenia bo my mamy twej władzy po dziurki w nosi chyba nie dostaniesz absolutorium

 60. Czy to prawda że Dyrektor Kowalczyk wyrzucił z hali Panią Agnieszkę z dziećmi a pomieszczenie wynajął komercyjnie zakładowi ksmetycznemu ?Jeżeli by tak było to skandal,co ten człowiek wyczynia sobie z halą,faktycznie nadburmistrz,zajmijcie się p.Matelski tą sprawą a nie grajcie p.Agnieszką rzetelną i ooddaną sprawie osobie.!!!Gdzie jest nasz burmistrz jak zwykle oniczym nic nie wie i będzie się bujał

  • to mi sie kojarzy z zatrzymaniem przez policje
   „panie ja jechalem tylko 20 km wiecej, ale patrz pan jak oni jada 50 wiecej 🙂 to ich nalezy scigac a nie mnie hahah

  • Pomieszczenia nie sa ani pana dyrektora hali ani pani kierownik świetlicy. O tym może zdecydować tylko burmistrz. Ale z jednym się z Tobą zgodzę. Będzie się bujał.

 61. skończył się czas udawania greka, nadszedł czas prawdy, mit upadł.
  A próba odwracania uwagi na Kowalczyka jest daremna i rozpaczliwa. za późno ludzie się połapali na czym to wszystko polega. Tu się pisze nie o hali a o PWD.

 62. „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni…”
  Strasznie szybko osądzamy ludzi nie znając faktów i całości sprawy.
  Więcej zaufania i do ludzi, i do instytucji.
  Będzie kontrola, będą wyniki, będą oceny,będą decyzje.
  Pozdrawiam

  • W dużej mierze się z Panem zgadzam. Tylko zasadę ” nie sądźcie…” odnośmy również do komisji, która kontrolę przeprowadziła, bo nad nią a szczególnie nad jej przewodniczącym również odbywa się tu sąd i to niekoniecznie w sposób elegancki.
   Pisze Pan – będzie kontrola, będą wyniki. Przecież jedna kontrola już była i swoje wnioski przedstawiła. Zgodnie z tym co Pan pisze, ja mam zaufanie do ludzi i instytucji, w tym do komisji rewizyjnej.

 63. afera i niewiadoma stulecia !

  moze pan A. by nam tu wyjasnil co tam zaszlo, moze zdazyl zrobic zdjecia wraków nim utonely ? ktos cos musial widziec przeciez !

 64. Baba wykończyła urząd a może ktoś powie ile dzieci w roku uczestniczyło w zajęciach bo można było obliczyć ile przypada kasy na dziecko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj