Strona główna Kultura Pamiętali o żołnierzach

Pamiętali o żołnierzach

2454
27

Dzisiaj Święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji w samo południe, przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno oraz radni – Maria Sobieszak i Kacper Lipiński złożyli kwiaty w miejscach pamięci na trzemeszeńskim cmentarzu.

Wiązanki i znicze złożono na płycie pamiątkowej majora Mieczysława Palucha oraz na zbiorowej mogile Powstańców Wielkopolskich.

27 KOMENTARZE

 1. Inni też byli ale bez sesji zdjęciowej. Innych PP do wspolnego zdjęcia pewnie nie zaprosiło. Takie to „ponad podziałami”.

 2. Przecież ten pan za chwile ogłosi swoją kandydaturę … Dyzio jest jaki jest, każdy ma swoje zdanie. Sławek też zastartuje, Piechowiak wróci bo też wybory. A Wy ludzie jeszcze macie złudzenia ?? I tak Was wydymają. Właśnie za chwilę bedziecie im potrzebni. Nawet l..a Wam zrobią – a później w d..e kopną. Oj wybocy, oj wyborcy

  • Jedyna mądra wypowiedź. Od lat to samo :pomniki kwiaty później kwity na przeciwnika a Trzemeszno jak było kozim miastem tak jest. Dzisiaj liczy się tylko pieniądz a reszta to nieistotne bzdury. Jak ludzie głupi to po co się starać impreza w Babie trochę piwka i potencjalny wyborca zadowolony bo kiełbasę opie….. Li na ciepło. Społeczeństwo głupie jest jak ameba

 3. Wróciły nieprzespane noce na Kopernika i nocne imprezy na siłowni pod chmurką. Pod samą kamerą!Czy tym się zainteresujecie czy tylko pozowanie do zdjęć? Proponuję sprawdzić tzn”monitorig” środa, 22.00-00.

  • Dobrze powiedziane pan (P) pcha cie jak głupkowaty do Trzemeszeńskiego KORYTA
   ludzie bedą jeszcze głupsi jak na niego zagłosują

 4. Tak jak wcześniej pisałem . Gdy nie ma pomysłów do tworzenie planów rozwoju miasta i wsi na przyszłość , społeczeństwo karmi się czymś zwyczajnym . Czymś co powinno stanowić normalne ludzkie zachowania . Tu robi się kolejna fetę wypinania klaty , pozowania , budowania otoczki patriotyczno-bohaterskiego czynu .

 5. Od dłuższego czasu na tyt.cmentarzu dochodzi do bardzo fantastycznego zwyczaju . Młodzież prze Dniem Zmarłych w ciszy bez fleszów i zbędnej manifestacji zapala znicze na mogiłach nauczycieli .
  Moim zdaniem jest to swego rodzaju fenomen – ,, oni są wśród nas , my pamiętamy ,, .
  Nie są potrzebne nadymane słowa lecz zwyczajna ludzkie serce i pamięć .

 6. Zwyczaj wcale nie fantastyczny. Przez to szkoła spełnia swój obowiązek wychowania uczniów. Tak powinno być i dobrze że tak jest. Takie coś nazywać fenomenem to nadużycie!

  • Nadużyciem to jest picie alkoholu kierując pojazdem 🙂 . Fenomenalnym natomiast pozostaje Twój ukryty talent spostrzegania i interpretacji 😉

   • Najwyższym stopniem wtajemniczenia jest długo pić potem dać zdrowo w siedzenie ogarnąć temat liściem w rowie i na deser zostać jeszcze opisanym w lokalnej powieści – zgaduj zgadula o kim mowa?

 7. Żenada,widać kogo faworyzuje już ten portal,to żałosne,ludzie otwórzcie oczy,jaka komunikacja między nimi,jak się dobrze informują,p.redaktorze teraz wszędzie gdzie ponadpodziałami z p.Peno na czele też i bądż Pan,tylko nie zapomnij czasem !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj