Strona główna Kultura Otwarcie wystawy na 75-lecie działalności

Otwarcie wystawy na 75-lecie działalności

3420
8

Otwarcie wystawy obrazującej działalność trzemeszeńskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów było głównym punktem obchodów 75. rocznicy powstania tej organizacji. Wystawa prezentuje kroniki, wycinki prasowe i inne dokumenty, a także puchary i nagrody świadczące o aktywnej działalności związku w naszym środowisku. 

Uroczystość miała miejsce w piątek, w trzemeszeńskim Domu Kultury. Świętujących jubileusz odwiedzili – burmistrz Krzysztof Dereziński, przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka oraz poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski. 

Stowarzyszenie organizuje m.in. spotkania i zajęcia integracyjne, kursy, wycieczki i inne formy aktywności. Jego celem statutowym jest poprawa warunków socjalno-bytowych oraz uczestnictwo w życiu społecznym członków organizacji.  

Władze trzemeszeńskiego oddziału PZERiI tworzą: Janina Płuciennik – przewodnicząca, Aleksandra Woźniak – sekretarz i Antoni Basiński – skarbnik. 

Wystawę można oglądać w sali Domu Kultury do 5 października. 

fot. DK w Trzemesznie

8 KOMENTARZE

 1. tak sobie patrzę na te plakaty wyborcze i posełDolata wisi na słupach lamp ulicznych , energetycznych

  – na takich lampach jest w calej polce ZAKAZ oklejania dlaczego pan Dolata tam wisi ?

  – Panie Dolata dlaczego mamy zle stosunki z Niemcami, Ukraina teraz po slowach Dudy , z Czechami, ze Slowacją , z Rosją to rozumiem czemu musimy sie ze wszystkimi kłocic a nie ZARABIAC pieniazki na tych krajach ? np dlaczego Panstwo Polskie nie wystapilo do Niemcow za odszkodowanie jak USA za przekłamane normy emisji spalania w autach VW Stany zjednoczone wywalczyly np i ine kraje miliardowe pieniadze czesto opierajac sie o UGODY a nie o wyrok sądu , troche to podejrzane ze Polska siedzi cicho a pieniadze sa jak na tacy do wziecia czy juz moze ktos cos jak ze zborzem Ukrainskim zeby nie bylo i dlatego jest cicho ?
  Polska Racja Stanu jest taka zeby odbudowywac Ukraine za 100 miliardow pomocy Humanitarnej, wojsowej, w towarach w usluchach NFZ a po slowach pana Dudy to teraz bedzie ciezko mozecie sie poobrazac na wszystkich dookola tylko polski emeryt bedzie zarł co tansze w sklepie i dzieci beda na 500 plusie jechaly do 18 roku zycia bo inaczej sie nei da no mozna i tak

 2. Dowiedzieli sie ze Zełenski bedzie w Polsce goscił i odznaczał pomocnikow Ukrainy z Telewizji i Gazet bo im nikt nie powiedzial

  dodatkowo Polska juz nie bedzie odbudywywala ukrainy w tak wielkiej czesci jak bysmy tego chcieli co Cieszy bardzo Rosje

  „”Jedna, wielka seria wpadek”
  Zdaniem Jana Piekło, byłego ambasadora RP w Kijowie, brak spotkania z polskimi władzami pokazuje, że problem na linii Kijów – Warszawa nie zniknął.

  – A wręcz przeciwnie: narasta, co tylko cieszy Moskwę. A przecież nie leży to w interesie ani Polski, ani Ukrainy. Ostatni wyjazd Zełenskiego za ocean to jedna wielka seria wpadek. Zupełnie niepotrzebnie. Stoi to w sprzeczności z jego poprzednimi wyjazdami, które kończyły się sukcesami – mówi Wirtualnej Polsce Jan Piekło”

  nieudacznicy i łapówkarze coscie ludzie zrobili z ta Polska za piekne frazesy w mowie daliscie sie ponabierac

  prosze wymienic z kim robimy interesy i z kim zyjemy dobrze ? nooo ? ktory pisior chetny skarbic z gumy nie jest myslicie ze skad sie biora pieniadze wujek Sam nam daje ?

 3. Panie Pośle Tomaszewski głosowałeś ,za tak niekorzystną dla rolnictwa ustawą,tzw. Piątka dla zwierząt, – czy tak nie bylo?to nawet były minister rolnictwa z Pisu głosował przeciwko i został zdymisjonowany a Pan dzisiaj ma śmiałość się uśmiechać do rolników i mieszkańców Trzemeszna,gdzie tutaj jest normalność i przyzwoitość,,Panie Lisiecki czy warto się przyklejać do tego grona jako rzekomy kandydat na burmistrza,niezła paczka się kroi.

 4. No no kosmetyczki zarobiły buźki wypielegnowane, garniturki z najwyższej półki. Poszukajcie zacnych miejsc na banery, na ul Dąbrowskiego. Jak wpadnie w dziurę to opatrzność z baneru będzie widział

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj