Strona główna Na sygnale Kolejne oszustwo w sieci

Kolejne oszustwo w sieci

4868
12

Internetowi oszuści wciąż dają o sobie znać. Tym razem ofiarą przestępstwa padł mieszkaniec gminy Trzemeszno.

Do 30-latka zadzwonił mężczyzna, podający się za brokera kryptowalut. Oszust zaproponował sprzedaż bitcoin-a po bardzo atrakcyjnej cenie.

Jak informuje nas Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, mężczyzna miał ze wskazanego linka pobrać aplikację, niezbędną do wykonywania transakcji. Wykonał również zdjęcia swojej karty płatniczej, wysłał do oszusta oraz zalogował do swojej bankowości elektronicznej.

W efekcie tego z konta 30-latka wykonano dwa przelewy, na łączną kwotę 40 tysięcy złotych” – dodaje A. Osińska.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą gnieźnieńscy policjanci.

12 KOMENTARZE

 1. Co za gnojki! Uroki aplikacji i płatności mobilnych! Wypłacam gotówkę i mam w nosie ich przelewy aplikacje płatności mobilne! Potem spłacać za kogoś tysiące z odsetkami!

  • Co ty chcesz od płatności internetowych, jak się nie ma szarej masy w głowie to czy internetowo czy inaczej kolesia wyczyszczą,

 2. Brak słów i ręce opadają. Myślałem że osoby starsze są trochę naiwne pod tym względem, mają uśpiona czujność, ale 30-latek. Masakra.

  • Równie dobrze mógł na facebooku wstawić zdjęcia obu stron tej karty 🤦‍♂️. Chęć szybkiego zysku jednak odbiera rozum niektórym.

   • Taki mądry jesteś ale jakby ci laska cyckami i tyłkiem zakręciła to byś sam stracił i głowę i kasę. Wiec nie krytykuj bo i na ciebie różne metody mogą zadziałać. Nie ta to inna.

    • Z dwojga złego to wolałbym, żeby laska zakręciła tyłkiem na żywo, niż dać się zrobić w trąbę facetowi i to jeszcze przez telefon 😂😂😂

 3. pewnie polak z wysp chcial dorobic teraz po BRexicie to moga go szukac 5 lat posiedzi tam i przedawnienie a 2×40 tysia to piechota nie chodzi BMW sobie kupi tam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj