Strona główna Różne Ostrzeżenie przed burzami

Ostrzeżenie przed burzami

4076
10

Dzisiaj, w godzinach popołudniowych i wieczornych, na terenie gminy Trzemeszno mogą wystąpić bardzo groźne zjawiska atmosferyczne.

Ostrzeżenie przed burzami z gradem oraz silnym wiatrem wydało m.in. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Przed pogodą ostrzegają także członkowie stowarzyszenia „Polscy Łowcy Burz”.

Jak czytamy w wydanym dziś komunikacie, najsilniejsze burze (w tym trwałe i silne superkomórki) rozwiną się w pasie od okolic Poznania przez Toruń po Białystok. Burzom może towarzyszyć cały szereg gwałtownych zjawisk towarzyszących – począwszy od gwałtownych opadów deszczu powodujących podtopienia przez bardzo silne, niszczące porywy wiatru i opady dużego gradu.

Stowarzyszenie alarmuje, iż możliwy jest rozwój pojedynczych trąb powietrznych. Wiatr sięgać może w porywach nawet ponad 100 km/h.

Wydano ostrzeżenie drugiego stopnia. Trudno przewidzieć dokładną godzinę wystąpienie tych bardzo dynamicznych zjawisk.

10 KOMENTARZE

 1. Ciekawe do jakiej gminy trafi kolejny nowy wóz strażacki w ramach „Bitwy o wozy” w starym województwie bydgoskim:) To byłby hit gdyby Gmina Trzemeszno z Wielkopolski zgarnęłaby nowy wóz:) Młodsi mogą nie pamiętać, ale Trzemeszno należało do województwa bydgoskiego:)
  Kiedyś udało się zająć miejsce w pierwszej 20-tce w całej Polsce w konkursie NIVEA i sprawić dzieciakom niespodziankę w postaci nowego placu zabaw.
  Teraz jest zdecydowanie łatwiej.
  Tak niewiele trzeba – wystarczy tylko iść zagłosować !!!!!!
  Do rozdysponowania jest 49 nowych wozów strażackich według zasady 1 nowy wóz na jedno województwo (wg starego podziału administracyjnego).
  Do „pokonania na frekwencję” jest raptem kilkadziesiąt gmin. Dla przykładu Gmina Mogilno nie zdobędzie wozu, gdyż ta inicjatywa jest dedykowana dla gmin do 20 tys. mieszkańców. SZANSA JEST BARDZO DUŻA.
  Szkoda tylko, że zarówno przed 1 jak i 2 turą władze samorządowe nie zrobiły totalnie nic, aby zmobilizować mieszkańców do pójścia na wybory.
  Nie mniej jest bardzo dużo czasu, aby za pomocą chociażby tego portalu uświadomić mieszkańcom, jak niewiele trzeba, aby trzemeszeńscy strażacy mieli nowy wóz, który będzie służył przecież wszystkim.
  A więc długoPiSy:) w dłonie i w niedzielę na wybory:)

  • @Analityk.
   Ty będziesz głosował widzę na człowieka który zapewnia, że w Polsce jest tak świetnie, a jego córka wyemigrowała z naszego pięknego kraju.
   Będziesz głosował na człowieka, który brzydzi się Niemcami, a swoje cztery litery wozi w niemieckich limuzynach.
   Będziesz głosował na człowieka, który ma łączyć, a swoim zachowaniem dzieli.
   Będziesz głosował na człowieka, który niby walczy o polskie górnictwo, a ściąga rosyjski węgiel.
   Będziesz głosował na człowieka, którego największymi osiągnięciami którymi się teraz chwali są ustawy rządowe.
   Lepiej nie podejdź do niego blisko, bo i jeszcze Ciebie podPiSze

 2. Czy głosy oddane na Rafała Trzaskowskiego też w tej rozgrywce będą się liczyły??? Pytam, bo w Trzemesznie będzie ich zdecydowana większość! :)))

 3. Frekwencja będzie jedynym kryterium czy jeszcze COŚ? Na przykład ilość głosów oddanych na ”słusznego” kandydata. Zadziwiające jest zainteresowanie władz centralnych jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych.Jeszcze niedawno wyrażali się niezbyt pochlebne o OSP.

 4. I co tu więcej komentować. Żyjemy w demokratycznym kraju:)
  PS. Zamiast koncentrować się na namacalnej korzyści dla lokalnej społeczności, jakim jest nowy wóz strażacki koncentrujecie się nie na tym co trzeba. Energię skoncentrujcie na tym, aby frekwencja była jak największa. A wygra … ten kto będzie miał więcej głosów:)

 5. Zawiedziony! Powinieneś się cieszyć że nad Trzemesznem było spokojnie i spadło trochę deszczu(według mnie ,wystarczy na kilka dni) oraz współczuć tym co takiego szczęścia nie mieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj