Strona główna Różne Odpowiedź M. Walczaka do Pawła

Odpowiedź M. Walczaka do Pawła

2242
39

Nie szastaj obelgami, mówienie że nic nie wiedziałem to ocena ogólna. Być kierownikiem inwestycji i nie wiedzieć co ma być robione, to czym się Pan zajmował? Tłumaczenie „nie mogłem dalej akceptować sposobu zarządzania gminą, majątkiem” – Panie Pawle co Pan zrobił, aby temu zapobiec?

Wystartować na burmistrza i co dalej Pan zrobił? Tę wiedzę zataił, a na to prawo nie pozwala. Pan nie wiedział… Po wyborach już wiedział, gdy było wiadomo że trzeba odejść.

Zaczyna Pan tak samo jak: podłe ohydne to jest przypomnienie. Co do pana nieobecności na komisji sesji, to tłumaczenie rozwala mnie. Był pan kolejnym po burmistrzu i wice, to była pana działka. Pamiętam komisję, gdzie był problem z oczyszczalnią. Kto starał się tłumaczyć, tam były poprawki po Serwackiej i tego gościa przecież są nagrania. Nie mogłem u pana burmistrza uzyskać spotkania, to może powie to czego my nie wiemy – pracował Pan obok burmistrza i nie informował pana na bieżąco?

To ponawiam – to proszę przyjść na komisje i przedstawić co się działo w tym temacie w celu w wyjaśnienia powstania spółki Remondis i zagadek umowy. Panie Pawle szedł pan razem z burmistrzem, Kociembową, a z moich zarzutów Pan robił sobie jaja, np. z dróg, gruntów i ścieków.

Panie Pawle, dlaczego nie dokonuje Pan oceny czasów, gdy burmistrzem był Pan Gotowała – problem strata gminy podpis. Ale to pana życiorys. Zespół powołano 13 września i do sesji kwietniowej nic nie wiedziałem.

Pawle co do PZPR to nie jest twierdzeniem, że był Pan w PZPR tylko moim stwierdzeniem, ŻE JA NIE WIEM CZY PAN PAWEŁ BYŁ W PZPR. A przypomnienie czasów wstecz nie jest wstydem, tylko buduje prostą drogę życia. Rzetelność, uczciwość, naturalne sposoby opozycji w walce politycznej poprawności, gdyby nie było opozycji to upada morale rządzących wchodzi w życie korupcja złodziejstwo itd. Kończy się w pudle.

Ten nie myli się ten co nic nie robi nic.

Marek Walczak

 

(mat. spons.)

39 KOMENTARZE

 1. Cięta riposta chłopa. Brawo najlepiej powiedzieć że nic się nie wiedziało. Kierownik inwestycji nic nie wie a może nie chce wiedzieć i pamiętać?

 2. Punkt dla Pana Marka, bo można dodawać komentarze, a Pan Paweł pewnie sobie zażyczył opcji bez komentowania – czyli stchórzył, boi się opinii – dyskusji, czy czegoś innego ?

  Po za tym, opcja komentowania jako artykuł – coś dla mnie, że ja na to nie wpadłem 🙂

  To się nam kampania wyborcza szybka zaczęła …

  Polecam wszystkim sztabom wyborczym, uczcie się od najlepszych:

  https://www.youtube.com/watch?v=A3YUKO1UIfc

  https://www.youtube.com/watch?v=DidWIptjZBg

  Panie Kwik, gdyby tylko Pani Jagoda kandydowała, ze swoim mądrym i pięknym programem, pierwszy byłbym przed lokalem wyborczym 😉

 3. To IP już nie musisz szukać.Chyba że był tłok u p.Walczaka. Tylko czy warto zejść do tego poziomu i włóczyć się po sądach z p. Walczakiem. Jemu to pasuje ale Tobie moim zdaniem to nie potrzebne. Tym bardziej w tak gorącym okresie. Dałeś się sprowokować.

 4. Panie Pawle na co pan zachorowal po wyborach ? MNIE TO TAK BARDZO CIEKAWI , poniewaz mowi pan,pisze pan , a nawet modli sie tak wyniosle .

 5. Brawo panie Walczak tak dalej gratuluje Panu odwagi i życzę wytrwalośći

  gdyby nie było opozycji to upada morale rządzących wchodzi w życie korupcja złodziejstwo itd. Kończy się w pudle.
  dobre słowa tak trzymać

 6. Po co ta dyskusja? Niektorzy sie cieszą, że udalo im sie odwrocic uwage od osob naprawde odpowiedzialnych za sytuację w remondisie. Dajcie Pawłowi spokoj, nie on podpisal tą umowę, to nie był jego obowiązek.kto podniósł rękę za podpisaniem umowy w tym kształcie I kto ją podpisał? Przecież nie on, zejdzcie na ziemie I nie dajcie sobą manipulować

 7. Banda debili i nieróbstwa. Zamiast się tak kłócić to byście zrobili wszystkie drogi w mieście. A wy […] drzewa przy ulicach dajecie to jest śmieszne. Trochę zeszłem z toru. Dyzio ty w Trzemesznie jesteś skończony wiec lepiej sobie odpuść bo jakoś sobie drogę asfaltową mogłeś zrobić. Tak najlepiej jak każdy inny polityk myślisz tylko i wyłącznie o swojej D…. Dla Trzemeszeńskiego społeczeństwa nie robisz kompletnie nic. JESTEŚ ŻENUJĄCY…. BRAK SŁÓW. I TAK MAM DUŻO DO NAPISANIA ALE NIE BĘDĘ PISAĆ. Ps. Jak się jeździ na nowej drodze do domu? Jak jesteś taki cwany bo pewnie te komentarze czytasz to odpisz pogadamy sobie żegnam.

 8. Rozpoczął się rok wyborczy, no i już ujawniło nam się dwóch kandydatów do fotela burmistrza – bo czymże innym jest „dyskusja” między M. Walczakiem a P.Piechowiakiem, jeśli nie próbą przypomnienie o sobie potencjalnym wyborcom…? Poziom tego „dialogu” jest jednak żenujący, i to nie ze względu na jego zawartość merytoryczną, ale język, jaki obaj panowie stosują. Pan Piechowiak, jak przystało na rasowego urzędnika, za jakiego zapewne sam siebie uważa, bez opamiętania używa pseudo urzędowego bełkotu, sowicie okraszonego wszelkimi możliwymi błędami, choć przecież miał czas na przygotowanie swojego wpisu. Natomiast przypadek M. Walczaka jest tak szczególny, że aż trudno uwierzyć, że jest to możliwe…. Nie znam tego człowieka, nigdy się z nim nie zetknąłem, ale skoro pisze w tak kuriozalny sposób, to jak mówi??? Piszę o tym dlatego, że pamiętam go jako kandydata na burmistrza w poprzednich wyborach, i przewiduję że w kolejnych też się zapewne pojawi – gdyby nie to, nie czepiałbym się. Jak mówi stare chińskie przysłowie „lepiej milczeć i być uznawanym za ….. niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości”… Panowie, okażcie nam minimum szacunku, bo inaczej będzie tak, jak było, co oznacza kolejną kadencję K. Derezińskiego, a tego sobie i Trzemesznu nie życzę 🙁

  • Dla mnie to nie problem, że będzie kandydował pan Walczak czy Piechowiak. Każdy może . Chociaż nie sądzę aby pan Walczak po swoim „sukcesie” sprzed 3 lat chciał ponownie próbować. Myślę, że raczej będzie wspierał jednego z kandydatów, jeśli już tego nie robi.
   Dla mnie problemem jest to, że znowu nie widzę nikogo na kogo chciałbym zagłosować. Wybór zapowiada się marny. Na liście znajdzie sie pewnie ponownie pan Marek Gotowała, oraz dwaj inni kandydaci. Jeden zapatrzony chyba w obecnego naczelnika państwa – demagog, populista, ksenofob, drugi uważający za swój największy atut mieszczańskie, trzemeszeńskie pochodzenie. I w czym tu wybierać?

 9. Wystarczy się wczytać dobrze w oświadczenie Pana Piechowiaka,jest konkretne i przywołujące fakty,z kulturą napisane i rzeczowe.Co ten człowiek mógł wiecej zrobić,był odpowiedzialny za inwestycje i srodki unijne i robił to profesjonalnie.Gdyby był słaby w tym to nie pracowałby na pewno w Żninie i nie kierowałby referatem inwestycyjnym.Warto zobaczyć na stronie urzędu inwestycje z lat poprzednich i obecnne, to jeden wysyp,to chyba coś o tym świadczy.

 10. Szanowni Panowie Walczak, Piechowiak
  ( jak również pozostali komentatorzy),

  ogarnijcie się !
  Czy nie widzicie,że ktoś, komu BARDZO ZALEŻY na tuszowaniu afery Remondisu Wami manipuluje i wpuszcza w maliny, odwracając uwagę od niewygodnych FAKTÓW.
  ZEROWE znaczenie dla sprawy ma kwestia przynależności , bądź nie , kogokolwiek, do jakiejkolwiek partii, tego jakiego jest wyznania i jak gorliwie uczestniczy w obrzędach religijnych.
  Dokładnie ten sam cel-zwekslowanie sprawy na tematy zastępcze- mają wypowiedzi o słomie w butach, zdrowiu psychicznym , nękaniu,itd.
  Atakując się wzajemnie, robicie dokładnie to na co liczą Wasi przeciwnicy- pomysłodawcy i patroni umowy z Remondisem.
  Tracicie czas i energię, rozmieniacie się na drobne,podważacie wzajemnie zaufanie do swoich słów, ośmieszacie…

  MERYTORYCZNIE istotne jest:
  1) KTO był członkiem zespołu negocjacyjnego, powołanego przez Pana Burmistrza ?
  2)kto był autorem projektów umów z Remondisem
  3) jaki był udział kancelarii L&W w ich przygotowaniu ( autorstwo,współautorstwo opiniowanie )?
  4) Czy Radni (przed podjęciem decyzji i głosowaniem) ZNALI treść umów, czy tylko opinie o nich ( a jeśli tak, to czyje to były opinie)
  5) Kto i JAK rekomendował ostateczne projekty umów (zespół negocjacyjny, kancelaria, Pan Burmistrz, inne osoby-chodzi o OFICJALNE wystąpienia, a nie kuluarowe rozmowy)
  6) JAK głosowali poszczególni Radni ?
  7) KTO podpisał w imieniu gminy umowy ?
  8) czy umowy mają klauzule poufności ?

  Tylko domagając się stanowczo i egzekwując odpowiedzi na w/w pytania możemy wyjaśnić tę HANIEBNĄ sprawę.

  I pamiętajmy,że mleko już się wylało-czasu i decyzji nie da się cofnąć. Wyjaśnienie kto i w jaki sposób doprowadził do podpisania tych skrajnie niekorzystnych dla gminy umów nie rozwiąże problemu CO DALEJ ze spółką z Remondisem ?
  Ale wyjaśnienie tej kwestii i wskazanie osób odpowiedzialnych, USTRZEŻE NAS (mam taką nadzieję) przed popełnieniem błędu za 10 miesięcy. Wtedy , kiedy staniemy nad urną wyborczą !

  JEŚLI chcemy REALNIE rozważyć możliwość uwolnienia gminy od , niczym wampir wysysającej jej krew ( pieniądze) spółki, zrobić to MOGĄ wyłącznie ludzie NIEUWIKŁANI w jej powstanie.

  Pozdrawiam
  TDi

 11. Do wpisu Pawel
  Człowieku co ty bełkoczesz,Pan Piechowiak nikogo nie obraził i nie obraża,to człowiek z wielką kulturą.Zareagował słusznie bo p.Walczak go pomawiał i oczerniał,gdzie są jego wypowiedzi agitujące na rzecz remondisu z komisji czy sesji?Proszę niech p. Walczak przedstawi te dowody,potrafi tylko szkalować i obrażać.Trzeba byłoby zapytać samych mieszkańców Ostrowitego co sądzą o tym człowieku,najlepiej sąsiadów?Panu Piechowiakowi radzę że skoro się ujawnił że jest autorem wpisów p.Walczak to poprostu nie warto, to niech sobie da spokój i swój wysiłek kierunkuje na pracę którą wykonuje wzorowo i efektywnie.Koniec kropka.Trzeba umieć po chrześcijańsku po prostu przebaczyć a prawda sama się obroni.

 12. To co napisał Tomasz Didymos to bardzo trafna diagnoza i powinna zamknąć te durne komentarze.Pan Walczak niech się właśnie skoncentruje na postawionych powyżej pytaniach i odpowiedziach.Mnie tylko zastanawia jedna kwestia,czy Kancelaria prawna p.Leśnego doradzała wszystkim osobom które podejmowały decyzje w sprawie Remondisu,czy czasami nie zajmowała się przetargiem który w szybkim czasie została złożona oferta przez Remondis i ją przyjęto,czy tutaj nie należy szukać żródeł powstania tego problemu?kto miał interes w takim sposobie czy kierunku przekształcenia naszej komunalki?czy to nie ma związku równiez z odzyskiwanym vatu przez tą kancelarię,bo pewnie większość vatu pochodziła z inwestycji kanalizacyjnych i oczyszczalni?To jest Panie Walczak właściwy kierunek do działań a nie rzucanie obelg bezpodstawnie w stosunku do osób które nie miały żadnego wpływu na tok potoczonych zdarzeń.Podobno przedstawiciele zespołu negocjacyjnego pojechali jesienią 2013 r do Niemiec aby ich przekonywać co to są za kokosy?Dzisiaj w telewizji Polskiej w reportażu Anity Gardas był materiał jak wójt w jednej z gmin woj.pomorskiego pojechał sobie na wycieczkę z przedsiębiorcami.Warto to obejrzeć.I jeszcze jedna kwestia ważna na sesji Rady Miejskiej w dniu 11.04.2014 r podejmowano kilka uchwał w tym dziwne że błyskawicznie w sprawie reorganizacji TPK i przekształcenia Trzemeszeńskiego Przedsiębiorstwa w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wniesienia wkładu niepieniężnego przez Burmistrza a zarazem przyjęcia oferty remondisu.Tojest zastanawiająco dziwne,jeżeli konstruktorem tych rozwiązań był p.Leśny? to powinno nas zastanawiać Może Prezes Kaczyński uruchomiłby działania w tym obszarze ?

 13. Emocje opadły mam nadzieję. Skupmy się wszyscy na celu jakim jest odsunięcie tej władzy. Apel do wszystkich porzućcie spory zarówno p.Walczak jak i Piechowiak. Nie po sądach czy policjach tylko do roboty. Przecież ta władza czytając te wasze oświadczenia i straszenia sądami tylko zaciera ręce i się cieszy. Opamiętajcie się Burmistrz siedzi i pije szampana. Pełna mobilizacja i do roboty a nie do sądu.
  I media też się cieszą i kasują.

 14. Dlatego Panie Tomaszu,

  potrzebna jest komisja śledcza złożona z radnych, oczywiście tych którzy nie głosowali za spółką, oni też powinni uczestniczyć w tej komisji, ale w roli świadków …

  Dodałbym jeszcze stronę społeczną,która została wyeliminowana z opiniowania tej opcji w drodze argumentu Pana Burmistrza – o braku czasu …

  Media, opinia publiczna i forma komisji oraz zamknięcie tego tematu jest potrzebne, właśnie po to żeby pomyśleć co dalej …

 15. Odnośnie komisji przed sesyjnej zapraszam wszystkich którym dobro ochrony środowiska jest bliskie sercu gdyż zostanie przedstawiony protokul z kontroli 15.30 prawdopodobnie .24 01 2018 zapraszam salka w Urzędzie gminy

 16. Panie Marku W poznałem pana na spotkaniu w Urzędzędzie MiG T. (przetarg) i odnosze wrażenie że nie udało się w rolnictwie to może w polityce będzie lepiej, niestety najgorsze jest to że tych mongolskich teori nie idzie słuchać.
  Podobno w serialu TVP jest wolny etat wioskowego głu..ka może tam znajdzie Pan swoje miejsce.

 17. dla tych co to chca pisac bez problemu
  instalujesz program wybierach panstwo z jakiego chcesz pisac najlepiej Australia lub Chiny bo one nie podpisaly umowy o wymianie danych ip

  https://www.hide-my-ip.com/pl/hidemyip.shtml

  a jak juz ktos by wybral Kanade albo niemcy to prokurator i tak rezygnuje bo za dlugo by czekal na pozwolenia

 18. Porównując jakość artykułu do jakości komentarzy widać, że tylko te drugie pisane są samodzielnie. Dobrze mieć pożytecznego i……., tylko niech ci, którzy go inspirują (bo rozum to nie jest) niech uważają, bo jak widać telefon kusi, a smycz łatwo zerwać.

 19. Pani Marku serdecznie panu dziekujemy ja i cala moja rodzina za dzialania jakie pan prowadzi w imieniu mieszkancow.

  Dobrze by bylo stanac gdzies w centrum zebrac podpisy i w imieniu np 400-700 osob zeby pan z tymi podpisami dzialal wtedy burmistrz czy radni jak powiedza ze czasu nie maja na odpowiedz albo cos to tak jakby nie mieli czasu dla tych podpisanych ludzi

  burmistrze OBAJ i radni i urzednicy – wziac ich do galopu

  Popieramy pana dzialania moze nie zawsze sa one mile i grzeczne wobec wczesniej wymienionych ale SKUTECZNE !

  Szacunek pełen za to co pan robi dla tego miasta !
  Z niecierpliwoscia sledzimy kolejne postepy pana prac

 20. PANIE Pawle mam pytanie czy pan jako kierownik działu inwestycji brał udział w konstrułowaniu oferty przetargowej w sprawie wyłonienia kandydata na wspólnika do powstania społki z TP Komunalnym i czy zapisy umowy z Remadisem pokrywają się z
  ofertą .w przeciwnym razie gdy ofertą jest inna od umowy to jest problem poważny gdyż gby kandydaci wiedzieli: że 50 / 50 inwestycje powyżej 10 tyś -robi UMG i umowa 25 lat dopuszczając do przywozu ścieków z poza gminy podatek od nieruchomości proszę o obiektywną odpowiedź poz

  • Przecież w swoim oswiadczeniu wyraźnie napisal ze nie miał takiej wiedzy I nie brał w tym udziału, a pan sto razy to samo pyta.zapytaj pan tych co podniesli za tym reke I tego co podpisał umowe…

 21. Dobre kasa za wode i scieki czysty zysk a sprzatanie miasta po lepkach a smieci maja byc drozsze pytam czyim kosztem ze samochody na pol puste jezdza do Lulkowa ze smieciami przeciez na wode nie jezdza ktos musi pokryc przejazd ludzie nie dajcie i sie przyjzyjcie przeciez do Lulkowa nie jest tak blisko i my mamy za to placic .

 22. MIEJCIE SZACUNEK CHOCIAŻ DLA LUDZI POSTRONNYCH BO MAMY DOŚĆ PUBLICZNYCH PYSKÓWEK,CO TO MA BYĆ ?SPOTKAJCIE SIĘ NA DRODZE SĄDOWEJ…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj