Strona główna Polityka Obrady komisji RM będą transmitowane

Obrady komisji RM będą transmitowane

3338
10

Środowa sesja Rady Miejskiej po raz kolejny odbyła się w trybie zdalnym. Jej obrady były transmitowane za pośrednictwem serwisu YouTube. Ich przebieg można odtworzyć |TUTAJ|.

Jak już wcześniej informowaliśmy, do tej pory nie było możliwości wysłuchania obrad komisji Rady Miejskiej. Wprawdzie radni już w ubiegłym roku zdecydowali o tym, aby były one dostępne online, to jednak nigdy nie doszło do realizacji tego pomysłu.

Temat powrócił na przedwczorajszej sesji. Przewodniczący Benedykt Nitka ponownie poddał pod głosowanie kwestię transmitowania komisji. Jak uzasadniał, do tej pory nie było aż tak wielkiej potrzeby, ponieważ każdy zainteresowany mógł osobiście przyjść na obrady. W dobie ograniczeń wynikających z pandemii takiej możliwości nie ma. Zasugerował też, aby umożliwić mieszkańcom bardziej aktywny udział poprzez przekazywanie swoich uwag, zapytań czy sugestii np. drogą mailową.

Dalej idącą propozycję zgłosił Kacper Lipiński. Zaproponował, aby w trakcie transmisji uruchomić – moderowany przez informatyka – czat. Wówczas osoby obserwujące obrady mogły by na bieżąco wyrażać swoje opinie.

Wniosek poparł Grzegorz Koperski. Jak zauważył, nawet w normalnej sytuacji udział mieszkańców w posiedzeniach jest utrudniony, chociażby z uwagi na niedogodne warunki w ciasnej salce urzędu. Dlatego jest za tym, aby niezależnie od sytuacji obrady komisji RM były dostępne przez internet.

W głosowaniu wszyscy radni poparli propozycję przewodniczącego.

10 KOMENTARZE

 1. Do informatyka: dobrze by było gdyby każdy z radnych pojawiał się w tylko w jednym okienku a nie co chwilę w innym, gdyż to utrudnia bardzo oglądanie transmisji. No chyba, że to utrudnianie jest celowe.
  Do radnych: Nawet w trybie zdalnym macie siedzieć na miejscu i go nie opuszczać a nie łazić sobie po kawę, do WC czy gdziekolwiek indziej – od tego jest przerwa. Jeżeli sesja rozpoczyna się np, o godzinie 8 00 to o 8 00 wy macie już siedzieć i czekać na rozpoczęcie transmisji a nie żeby transmisja czekała aż wy zechcecie zająć miejsca.
  Panie Kopereski: udział mieszkańców w posiedzeniach, nawet w normalnych warunkach, jest utrudniony dzięki wam bo to wy celowo organizujecie posiedzenia w ciasnych pomieszczeniach.

  • Ważne panie kolego, że pozwolą nam radni być z sobą w czasie posiedzeń komisji. My z telewizorka wiemy naco możemy liczyć od miasta a taki pan Jankowski burczy coś pod nosem o asystencie osób niepełnosprawnych na, cel który od starosty środki pozyskał – nie oddał bo o tym niewiemy. Pani burmistrz – 25000 euro zamiła wraz z swoim panem w banku jeden do jeden? O pokojach wytchnieniowych też pani niesłyszała – a w mogilnie już są.

 2. To radni czat beda czytac a forum 24info udaja ze nie czytaja ??????

  a bylo pisane o bezpieczenstwie ze pieszy zginal ludzie pisali ze jest potrzeba cos z tym zroic ankieta nawet 100% glosow byla ze Burmistrze maja cos robic w tej kwestii

  to czat beda nagle czytac ?????

  Daj pan spokój z takimi pomyslami – WY ZACZNIJCIE COS ROBIC a nie pomysly tylko kazdy wrzuca na sesji by zaistniec

  kto sie zgadza ???

 3. Czytam dzisiejszy artykuł i mam jakieś nieodparte wrażenie, że jest coś nie tak. Jeśli się mylę to proszę mnie z tego błędu wyprowadzić.
  Przecież radni nie chcieli, co wyrazili w głosowaniu w 2019 roku, aby obrady Komisji były transmitowane. Poniżej link do artykułu, który pojawił się na tym portalu.
  https://www.google.com/amp/trzemeszno24.info/nie-chca-byc-sluchani-i-ogladani/amp/
  To jak to jest z tą transparentnością?
  Poza biernym oglądaniem powinna być obligatoryjnie umożliwiona mieszkańcom możliwość zadawania pytań w formie czatu.
  Chyba się nie boicie pytań samorządowcy?

 4. Pan Radny Bisikiewicz niczym jego polityczny wódz Kosiniak Kamysz apeluje, aby ogłaszać przetarg na drogę dojazdową do Browaru.
  Pytania:
  1. Z jakiego dnia jest wydana decyzja w sprawie pozwolenia na budowę tej drogi?
  2. Z jakiego źródła Gmina sfinansuje ten wydatek, skoro za około 200 mb ulicy Zielonej na twardym gruncie wydajecie bezrefleksyjnie ponad 600 tys. zł? 4 mln wystarczy?
  Konkretne pytania. Poproszę o konkretne odpowiedzi a nie wodolejstwo.

  • Państwo burmistrzuniu bardzo pragną podjąć kredycik – chociażby na owe pół miliona. Widzielimśy jak rok poprzedni kończył się i na wiązankę na drugiego stycznia zabrakło. Mam nadzieję tylko, że pani skarbnik nieuszczupli środków przeznaczonych dla wykluczonych cyfrowo np. na maseczki – bo ja te od państwa burmistrz oddam.

 5. Była rada względem sprawowania władzy przez burmistrza i co dalej ? Znów skończyło się tylko na gadaniu przy kawce i ciasteczku czy my po to was utrzymujemy? Konkretne działania chcemy! Jak chcecie np. budować drogę to gdzie kiedy i za ile, czy to takie trudne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj