Strona główna Różne O wandalizmie w Trzemesznie

O wandalizmie w Trzemesznie

3166
65

Od rana w mediach społecznościowych trwają dyskusje nt. wandalizmu w Trzemesznie. Tylko dzisiejszej nocy na „siłowni pod chmurką” przy ul. Kopernika wyrwano, a następnie doszczętnie zniszczono ławkę oraz kosz na śmieci. Pozostawiono bałagan na chodniku i terenie okolicznej posesji.

Mieszkańcy alarmują również o podobnych zdarzeniach nad jeziorem Popielewskim, od strony ul. Kochanowskiego. Oprócz porozrzucanych śmieci, w oczy rzucają się m.in. cztery uszkodzone kosze.

Na tę chwilę teren siłowni nie jest objęty monitoringiem. Jego montaż obiecał na lipcowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Krzysztof Dereziński po wniosku radnego Sławomira Peno.

Jak ustaliliśmy, policjanci nie otrzymali żadnego zgłoszenia w powyższych sprawach.

65 KOMENTARZE

 1. Dalej pozwólmy na alkohol u nieletnich mam na mysli te małolaty […] itp skoro tacy bogaci niech odkupują uszkodzenia rowniez na blokach. Nie wiem gdzie ich rodizce, ze nie interesują się z kim się te dziewczynki zadają

  • Co ma 500+ do rzeczy? Patologie rozwijają się latami, a odkąd pamiętam, nasze miasto i gmina słynęły z patologii wszelkich. Obszczymurów i prymitywów nie brakowało tu od dawna. Aktów wandalizmu też nie. Ktoś kiedyś po pijaku urwał Kilińskiemu na pomniku szablę. Wiesz może kto taki?!

 2. Alkohol w sprzedaży jedynie do 17. Meliny obłożyć mandatami, sądami, aresztami i więzieniem. Kamery, policja z prawdziwego zdarzenia (a nie grzanie tyłków na komisariacie) codziennie w terenie 24/7 pieszo i radiowozem, plus straż miejska (a nie asystent burmistrza, radca prawny, kancelaria i niepotrzebnych urzędników masa). Ryłko tak można walczyć z patologią już rozwiniętą. Bo na rodziny nie ma co liczyć, skoro rodzicieli nie interesuje, gdzie ich pociechy, czy skarania boskie, szlajają się za dnia i w nocy. Mentalność zmienia się w pokoleniach, ale zacząć od czegoś trzeba. A trzeba od zamordyzmu i to ostrego, bo innej rady na patologię nie ma.

 3. Dziwicie się dziecia a jaki przykład dają dorośli na ulicy Kościuszki 46 na trawnikach samochody parkują gdzie jest policja raz ,drugi by mandat wlepili to by ich może oduczyli takiego parkowania za co my placimy podatki ….

  • Przecież dorośli sami nie dokońca znają kodeks drogowy, więc tym bardziej dzieci nie znają więc dla dziecka to jest parkujące auto. Żadnego wpływu na psychikę dziecka to nie będzie miało.

  • Nie ma się co dziwić, że tak parkują.
   Przecież co większa Pani lub Pan musi mieć zaparkowane auto 3-4m od wejścia na klatkę schodową by broń boże nie chodzić za daleko. A jakże. Osiedle piastowskie jest zbyt ogromne by postawić auto pod następnym blokiem lub np koło hali:)
   Rozgardiasz i brak poszanowania dla wspólnej własności.

  • Ja też szłem po 16.00 fakt dzieciaki tam siedziały i tylko muzyki słuchały i żadnej imprezy większej tam nie widziałem!!apropo gdzie ta młodzież ma się podziac skoro skwery są zrobione no to chyba można korzystać z nich …fakt nie ładnie ze tak postapiono z tym zniszczeniem ale ta ławka to już w środę była zniszczona jak byłem z żoną na siłowni..

 4. Ja idę tędy teraz – cichutko jakby makiem zasiał. Lubię kiedy ktoś tu siedzi i grzecznie zagada. Młodzieży Gierkowska przychodźmy tu częściej na tą siłownię – poćwiczymy,pośmiejemy się, powspominamy dawne trudne czasy a przy okazji wyjdzie to nam na zdrowie. Lokalizacja jest świetna i gmina naprawdę wydała mnustwo pieniążków by jej podatnicy korzystali z urządzeń tam postawionych.Niewstydźmy się – kilogramów może niestracimy ale sprawność stawów może nam się przedłużyć. Popołudniu zauważyłem, że z głową korzysta ze sprzętu młodzież – to my troszkę starsi korzystajmy dopołudnia.

 5. Bo ci co zniszczyli siedzą teraz codziennie i mają wszystko w d……i powiem ze nie są to jakieś dzieci z patologi bo tez z porządnych rodzin, dzieciaki co maja po 15 lat. Tam musi być kamera bo inaczej wszystko zniszczą….Teraz obecnie tez siedzą i az strach co zniszczą…

 6. i co sie bulwersujecie – jest to silownia a przedmiowy owe byly umieszczone na silowni koledzy po wypiciu soku z gumijagod w pobliskim sklepie dostali zapas energii i spawy puscily i tyle

  nie bylo ograniczen wiekowych to raz a dwa to nikt nie napisal ile trzeba miec niutonow czy dzuli w lapie zeby na tym cwiczyc

 7. Do Pana ,Widz’po co kamery skoro Pan -Pani wszystko widzi skoro ma się okna wi za wi siłowni to trzeba reagować a nie na forum pisać ze oni tu są! oni teraz siedzą! Żenada

 8. Straż miejska -kolejni kolesie na służbie
  Porządny monitoring I kumatego gościa do obsługi
  Rolnicy na swoich podwórkach i w chlewach maja lepsze kamery i niczego nie przegapia

  • Racja. Bo chodzi o kompetencje i poczucie obowiązku. Prywatny przedsiębiorca nabiera obu we własnym interesie, tymczasem na publiczne etaty przyjmowani są często, bardzo często niekompetentni dyletanci i ignoranci. Są liczni wśród nauczycieli, urzędników, policjantów no i strażników miejskich. Wszędzie. Dlatego pisałem o policji i straży z prawdziwego zdarzenia. Jest to możliwe, i są kompetentni policjanci i strażnicy, którzy wykonują swoją pracę w poczuciu obowiązku wobec naszego wspólnego dobra, w tym przypadku bezpieczeństwa. „Kumaty gość” przy monitoringu, to już coś, ale jeszcze za mało.

 9. Wybór jest taki;Zamykać na noc siłownię,albo ograniczyć sprzedaż alkoholu w 24h.Monitoring tylko częściowo rozwiąże problem picia.Wystarczy przelać alkohol z oryginalnej butelki do jakiegokolwiek napoju chłodzącego,postawić „napój”obok przyrządów i śmiać się w oczy policjantowi i nam wszystkim.Dziwne,że policja nie wykorzystuje regulaminu obiektu.Faktycznie za złamanie punku 8 i 9,można zarobić 400zł minimum!Wnoszenie i spożywanie,alkohol-200 wyroby tytoniowe-200.To jest jak rozumiem obiekt sportowy.I proszę nie wyolbrzymiać;Co będzie jak będę tylko z tym przechodził:)Bo to już dziecinada:)Teren siłowni jest zaświniony petami,bo puszki i butelki,ludzie wyzbierają.

 10. Punkt 8 mówi: OSOBY KORZYSTAJĄCE Z SIŁOWNI NIE MOGĄ BYĆ POD WPŁYWEM ALKOHOLU,NARKOTYKÓW LUB INNYCH ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH.Zawsze może policja sprawdzić trzeźwość,o ile zachodzi takie podejrzenie.I mamy gości do zamiatania ulic!Żadnych rozmów prewencyjnych!Ta definicja już się wyczerpała i nie sprawdziła!

 11. coś powinni zrobić z tą młodzieżom chlają cpają po prostu patologia nagrywać z ukrytych kamer i wstawiać na youtube i by sie nauczyli sklep 24 h co sie tam dzieje same menelstwo nie jestem świnią ale bym wstawił pare filmów z 24 h bo mam nagrane cwaniaki z trzemeszna patole

 12. co za problem zrobić monitoring i sprawa załatwiona tam gdzie są kamery jakoś nie rozrabiają a tych za jaja co zrobili z siłownią .

 13. Padają tu odważne słowa i nic poza tym . Czy reakcje społeczne maja polegać jedynie na nic nie dających dyskusjach ? Kto z piszących reaguje czynnie na wszelkie przejawy wandalizmu ? Bezpiecznie przejść obok przymykając oczy . Udając , że nic się nie dzieje by później bawić się w pierdoły . Większa część naszego społeczeństwa to zwykli podżegacze o prymitywnym sposobie bycia , odbioru i reakcji . Prymitywizm ich kultury i wiedzy prowadzi do tego co mamy .
  Żenujący jest poziom zupełnie przypadkowo usłyszanym dyskusji.
  Język ubarwiany przekleństwami bez żadnych ograniczeń .
  Czego można oczekiwać od osób nie mających szacunku nawet dla siebie . Niech dalej rozsiewają pierdoły , śmiejąc się ze swojej głupoty i niszcząc to co jest do zniszczenia .

 14. „Kumpel”,le razy zareagowałeś?Mi zdarzało się i wiesz co,wychodziłem na durnia!Policja zrobi z Ciebie w najlepszym przypadku,upierdliwego petenta.Zadzwonisz,przyjadą,udzielą pouczenia a od wielkiego dzwonu,100zł mandatu.Ciekaw jestem statystyk!Ile było pouczeń,odnośnie spożywania alkoholu na siłowni!?Nagłaśnianie takich zachowań ma wielki sens!Może zmusi policję do właściwego rozliczania łamiących prawo!Reagując czynnie,robisz sobie wielkie kłopoty.Zrobią z Ciebie agresora a przedtem zarobisz po ryju.Mam nadzieję,że żyjemy w państwie prawa,choć bierne zachowanie władz miasta i trzemeszeńskiej policji,pozwalają szczerze wątpić…”Kumpel”,mam nadzieję,że następnym razem rozważysz sens używania słowa „pierdoły’.Pozdrawiam

 15. Policja przyjezdza i nic nie robi podjedzie a oni spokojni siedza palą a mają po 15 lat a jak odjezdzaja to się z nich smieją nawet nie mozna ćwiczyc wieczorem bo się nabijają a pilicja niby spisuje a oni i tak mają to gdzieś zniszczyli ławki a siedzą na reszte wolnych….

 16. Od czasów kiedy rodzice rządzą w szkołach a nauczyciele muszą się podlizywać uczniom i na zebraniach tylko ogłaszać sukcesy a wredne zachowania dzieciaków są traktowane jako klęska nauczyciela to tak jest. Mdło mi się robi jak widzę na zebraniach te uśmiechy nauczycieli i, oczywiście same pochwały dla niedobrych dzieciaków. Jak nauczyciel powie o chamstwie uczniów to jest oskarżany o nie udolność. Już od przedszkola nikt dzieciakowi „nie podskoczy”. No to mamy później powyrywane ławki i chuligaństwo. Nie kamery i monitorink a zreformować szkolnictwo pod względem wychowywania. Bo nauka to już padła.

 17. Dzisiejszej nocy,ok 11,30,młodzież zrobiła sobie baardzo głośną imprezę na siłowni pod chmurką.Natychmiastowy telefon na policję i po 20 min przyjeżdżają.Młodzieńcy salwują się ucieczką.Niestety, nasze dzieci zdążyły się obudzić.Zaczynam się zastanawiać,czy oni robią to złośliwie i z premedytacją.Bo co im grozi,pouczenie?

  • A moje dzieci budzą hamujące samochody a jak jest pogoda to budzą paralotniarze. I gadające na chodniku pod moimi oknami ludzie i samochody alarmowe na sygnale. I jeszcze długo można wymieniać. Obudzą się i zasypiają ponownie.

   • Taka jest cena
    mieszkania w mieście ,w większym dochodzą jeszcze sygnały aut uprzywilejowanych (pogotowie,straż…)o każdej porze dnia i nocy. Tylko nijak to się nie ma do zachowań grupy gowniarzy , która rządzi na ulicy i to najchętniej nocą i to w miejscu gdzie obowiązuje regulamin .Od wpisu „do Ali” i tak bardziej powala bezradność „stróżów prawa”

 18. Tej nocy gówniarze faktycze robili to specjalnie.Stali na skszyżowaniu i komentowali: „już jedzie policja,czy jeszcze nie?” Na widok radiowozu po prostu odeszli.Terror!

  • Sprowadzić komendanta z Gniezna-od razu porządek zrobi…A tak to znajomości i układziki,koligacje rodzinne -to patologia czuje się bezkarna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj