Strona główna Na sygnale „NURD” w Trzemesznie

„NURD” w Trzemesznie

2004
41

Trwają ogólnopolskie działania prewencyjno – kontrolne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Policjantów możemy spotkać także na ulicach naszego miasta.

Jak informuje Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, nadzorem objęte są miejsca szczególnie niebezpieczne dla pieszych. To m.in. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia dla pieszych, na których doszło do potrąceń.

Policjanci będą zwracać uwagę na kierujących, którzy nie stosują się do tzw. „zielonej strzałki” i nie zatrzymują swojego pojazdu przed sygnalizatorem świetlnym, przez co często wymuszają pierwszeństwo pieszym znajdującym się na przejściu. Mundurowi będą również zwracać szczególną uwagę na kierujących, którzy podczas manewru skrętu w drogę poprzeczną często nie ustępują pierwszeństwa pieszym, chcącym przejść na drugą stronę jezdni” – dodaje A. Osińska.

Jednym z miejsc objętych kontrolą policyjną była dziś ulica Langiewicza, w godzinach natężonego ruchu pojazdów w kierunku Szkoły Podstawowej nr 1 w Trzemesznie. Policjanci zwracali szczególna uwagę na bezpieczeństwo dzieci udających się pieszo do szkoły.

Akcja ma przede wszystkim charakter prewencyjny. Policjanci w wielu przypadkach nawracali pieszych usiłujących przejść przez jezdnię poza wyznaczonym miejscem.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

41 KOMENTARZE

 1. Przy okazji tego programu Urząd powinien poprawić przejścia dla pieszych. 80% przejść w naszym mieście nie jest przystosowanych do osób niepełnosprawnych czy dla osób z wózkiem. Nie widzicie tych dużych krawężników na przejściach dla pieszych?

  • Za to jordanek zarosniety jak w lesie czy tych drzew na jordanku nie mozna doprowadzic do porzadku czy nie ma tam administratora syf .

   • A mnie ten jordanek na Mickiewicza się szczególnie podoba, bo jest naturalna zieleń, której nigdy za wiele. Przy spalinach z szosy każdy listek zatrzymuje smród. I szkoda wycinać każdego listka i gałązki.

 2. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę okolice ulicy Mickiewicza, gdzie pasy są przy poczcie a następnie przy szkole zawodowej. Żeby te dzieciaki mogły bezpiecznie przejść na pasach, muszą wydłużyć drogę. Tak przy okazji… 🙂

 3. A ja proponuje zaczac od panow policjantow na motorach, ktorzy czesto przez Zielen (teren zabudowany) zapieprzaja grubo ponad 80km/k, jakby nigdy nic wyprzedzajac jeszcze inne auta.. to jest ta poprawa bezpieczenstwa???

 4. A co do cholery robi Pan Burmistrz i szanowna rada ? W ich głowach jedynie imprezy , publiczne brylowanie i nawijanie o du…e Marynie . Przedwyborcza przebudowa placyków a jezdnie dziura za dziurą . Problem przejść dla pieszych i niepełnosprawnych ciągnie się latami i co ? Jak zwykle KICHA !
  Jest jeszcze jeden aspekt : PRZYPADŁOŚĆ TEJ SPOŁECZNOŚCI . Totalne olewanie zasad , przepisów , porządku i odpowiedzialności za to co się robi . Niestety odzwierciedleniem tego typu zachowań wynika z dobierania przez wyborców ludzi , którzy intelektem dorównują im samym . Krótko ujmując ,,z kim przystajesz takim się stajesz,, i wcale nie jest to wyssane z palca .
  Co do Policji . Dlaczego akcja prowadzona jest z zewnątrz ?
  Czy chodzi tu o bezpieczeństwo ?
  Co z pozostałymi zagrożeniami ?
  Mam propozycję do komendanta Policji w Trzemesznie .Przydałoby się przeszkolenie funkcjonariuszy w zakresie Kodeksu Drogowego . Może do niektórych funkcjonariuszy trafi , do czego służy coś takiego jak kierunkowskaz i gdzie znajduje się on w radiowozie . To nie jedyny problem .

  • Z problemem niepelnosprawnych to musisz dolaczyc do Warszawy i zastrajkowac jest tam pani strajkujaca ona wszyskim pomaga zywa gotowka.

 5. Panowie policjanci, zaglądać na siłownię pod chmurką.Jak przychodzi młodzież z olbrzymią kolumną,to wszystkich wypłoszą chałasem.

 6. Niech Pan Policjant stanie sobie przy Pietraku i pouczy kierowcow kto ma pierszenstwo na czerwonym odcinku trasy rowerowej przecinajacym jezdnię w kierunku Tesco.Mi się pare razy udalo Wy hamować,ale nie daj boże jakieś dziecko tam się pojawi.

   • Wiekszość koleżanek i kolegów należałoby przed wszystkim nauczyć zasad ruchu drogowego (+ czym jest oświetlenie rowerowe). Kierowcy samochodów i motocykli nie są święci ale jednak muszą zdać egzamin potwierdzający znajomść przepisów a rowerm może jechac każdy. Jak można zauważyc na ulicach całej Polski większośc rowerzystów jeździ jak chce, gdzie chce i kiedy chce, i nie jest istotne oznakowanie poziome oraz pionowe. A co do pierwszeństwa na śluzach rowerowych to owszem rowerzysta ma pierwszeństwo tak jak i pieszy na pasach, ale to nie oznacza, że mozna przez nie przejeżdzać z pełną prędkością – należy zwolnić i upewnic się, że przejaz jest bezpieczny, pieszy tez nie wbiega na przejście „bo ma pierwszeństwo. Prawko na rower i OC to wtedy będzie bezpieczniej… miłego dnia 🙂

 7. Jak on zaparkował ten motor? Gdzie ma kamizelkę odblaskową? Można i tak 😛 Milicja może wszystko!
  A potem się czepiają jak inni parkują. Policja powinna dawać przykład a nie demoralizować społeczeństwo.

  • Po co kamizelka w dzien bardzo dobrze go widac jak ktos nie wierzy to niech przejdzie przez ulice w niedozwolonym miejscu to uwierzy.

 8. co do siłowni pod chmurką to nawet parkują na trawie a policja jeździ i nawet się nie zatrzymią młodzież pali pije a policja zero reakcji…a co do muzyki to jak ostatnio przyszłam z mężem potrenować to musiałam odejść bo nawet nie można było porozmawiać tak głośno pytanie gdzie policja….

 9. Do policji w Trzemesznie.Na siłowni pod chmurką chłopak z olbrzymią kolumną terroryzuje okolicę „muzyką”.Problem jest znany i wielokrotnie poruszany.Jeżeli policja nie zadziała na jawne zakłócanie porządku będzie współwinna jak ktoś tą pudło rozwali.Proszę zerknąć na monitoring.

   • Niech słucha tej swojej muzyki u siebie w domu albo na swoimi terenie.Tutaj wszyscy uciekają od niej.Chłopaszek jest bardzo bezczelny.Jak można w miejscu publicznym używać takiej kolumny?To jakiś mobbing tolerowany przez policję!

    • gdzie on ma słuchać tej muzyki to patologia a policja do niczego się nie nadaje…za zakłócenie spokoju jest mandat jest na to paragraf ale widocznie policja nie zna przepisów…zmienić komendanta …

    • A co na to radny Bisikiewicz zdaje się że mieszka na Kopernika? Chce uzdrawiać całą Gminę a Kopernika nie może?

     • Ten radny z Kopernika,nic nigdy dla nas nie zrobił.Teraz,też jest bezczynny.Nic nie wie o pijackich rozróbach na swojej ulicy,nic nie wie o gówniarzach zakłócających spokoj na siłowni.Co on wie???Za to my mieszkańcy tej ulicy wiemy,że jak Peno czegoś nie załatwi to nikt!Więc nigdy nie poprzemy niby „naszego” radnego.

  • kodeks wykroczeń:
   Art. 51. § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,
   podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

   „Spoczynek nocny” jest wymieniony między innymi, a nie jako jedyny element. Ocena należy do sądu (jeśli sprawa tam trafi), który weźmie pod uwagę również fakt, czy zdarzenie (wykroczenie) ma charakter złośliwego niepokojenia, czy występuje stale czy sporadycznie oraz inne okoliczności.
   W grę wchodzą również regulaminy porządkowe siłowni lub no i przede wszystkim coś, czego żaden paragraf nie obejmie…kultura osobista.Sądzę,że właściciel terenu w tym przypadku burmistrz i rada miasta Trzemeszna nie zadbały o właściwy regulamin.Inną sprawą jest brak dobrego wychowania młodzieńca z hałaśliwą kolumną i co na to rodzice?Prawo do wolności kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka.

 10. Kontrola, tylko jaka? Na ulicy Kopernika auta i motocykle pędzą jak szalone, ale jakoś Policja tego nie widzi. Strach iść tym chodnikiem, nawet strach siedzieć w domu jeżdżą z prędkością światła. Jak ktoś zginie to już będzie za późno…

 11. Ja od czasu do czasu bywam na siłowni pod chmurka i jakoś nie trafiłem na specyficzne zakłócanie ciszy rzekomą muzyką. Współczuje Tobie, masz wrednych sąsiadów, którzy chyba Tobie zazdroszczą muzyki bo sami nie maja na czym grać hehe. Takich to trzeba zaraz po ry.u l.ć.

  • art. 190 kodeksu karnego. Zgodnie z tym przepisem odpowiedzialności karnej podlega ten, kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa. Od razu należy tutaj podkreślić, że tylko taka groźba podlega karze na podstawie rozpatrywanego przepisu, której treścią jest zapowiedź popełnienia przestępstwa. Jeżeli jesteś właścicielem tej hałaśliwej kolumny,to jest na twoje postępowanie paragraf.Zapoznaj sie zanim będzie za późno.

 12. Zostawcie błagam jordanek na Mickiewicza taki jaki jest. Nie ma tam żadnego syfu jak pisze 'x’.
  Kto tam chodzi to wie, jak dzieciaki uwielbiają właśnie taki teren .
  A sam „x’ pisze ,że jordanek zarośnięty jak w lesie. Czy trzeba lepszej reklamy dla tego przyjaznego dzieciom placu???
  Las w mieście to cud natury!!!!!!!!!

 13. Sory ale wieczorami schodza sie nie dzieci ale…i wiesz co robia to idz zajrzyj to ci oczy wyleca nie potrzeba przebudowy jordanku tylko te drzewa od dolu przyciac i po sprawie pozdr.

  • A to ciekawe, co tam się w tej ładnej zieleni dzieje. Chętnie poczytam szczegółowy opis. Zmianom w tym jordanku stop.

 14. Jordanek ten jest najlepszy, przychodzą tu ludzie z bloków.Nic nie trzeba przycinać.
  A wieczorami to ja, tam gdzie nie trzeba nie zaglądam! I mi oczy nie wylatują.

 15. Panie policjancie 100zl 1pkt Karny dla ciebie za prosto paddle zaparkowania motor a w tym momencie nie miales prawda stac jak ci sie podoba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj