Strona główna Różne Nowym chodnikiem na cmentarz

Nowym chodnikiem na cmentarz

2850
50

Od kilku dni osoby udające się na trzemeszeński cmentarz mogą korzystać z nowego chodnika przy Alei ks. Marcelego Kowalskiego. Został on zbudowany po stronie boiska szkolnego, ma 210 m. długości, wykonany jest z kostki betonowej.

Krótki odcinek chodnika powstał także pomiędzy furtką z tyłu cmentarza, a chodnikiem przy ulicy Wyszyńskiego.

Trwają też prace przy budowie nowych nawierzchni na ulicy Wrzosowej, Wleklińskiego i Placu Powstańców.

50 KOMENTARZE

  • Ale to jest aleja, a nie droga. Ty jesteś może jedną z tych świętych krów, co to ujeżdżają tą aleją wte i wewte?! Bum, bum, bum, bum, bum….

 1. Nie wiem po co chodnik w tym miejscu gdzie na innych ulicach, np Kalinowej ludzie idąc do domu brną w błocie. Ale u nas jest moda na takie wyborcze inwestycje. Ta aleja miala swój urok bez tego chodnika a i tak wszyscy bedą chodzić po jezdni

  • Dokładnie! Ale wiesz, wybory za pasem, to aleja, którą większość ludzi idzie, co tam Kalinowa, a ilu pójdzie na cmentarz 1go listopada – ach, ten burMISZCZ, jak on działa, jak on działa!

 2. Bardzo dobrze ze jest chodnik gdyz bedzie bezpieczniej chodzic gdyz po jezdni jezdza jak nie powiem jak w koncu sie doczekalismy gdyz na jezdni trzeba bylo miec grube podeszwy gdyz kazdy kamyk pod butami byl wyczowalny.Dzieki.

 3. Chodnik to świetna sprawa i faktycznie był potrzebny na alei, która jedynie zyskała uroku. Teraz czekamy na remont odcinka od ul. Wiosny Ludów do cmentarza, który szczególnie w okresie Wszystkich Świętych jest wizytówką naszego miasta a często wiąże się z błotnista przeprawą.

 4. Brawo! Setki żywych i płacących podatki mieszkańców tego pięknego miasta codziennie brnie do domów poprzez błoto, drogami nieutwardzonymi, nieoświetlonymi i bez chodników – no ale za to martwych możemy odwiedzać w pełnym luksusie (asfalt, chodnik).
  Aha, tego nie piszę ja, nie blokuję IP hasłem, a przez mój dom, ze względu na charakter mojej PRACY przewija się mnóstwo osób. 😉

  • Trzeba było kupić porządną działkę, a nie budować się byle jak. przecież teraz wszystkie działki, domy buduje się bez składu i ładu. Teren nierówny, górki, doły, multum skosów, zakrętów i tak wychodzi.

 5. Nie Burmistrzu na Jana i Mickiewicza tylko kto ja rozpier…l niech naprawi robili kanalize to jak ta kostke ulozyli po patyracku nie bylo nadzoru i tyle i jest jak na torze zuzlowym az stanie sie jakis wypadek to sie oczy otworza.

  • Nie było nadzoru? A kto to powinien nadzorować jak nie ludzie Burmistrza. Jak nadzorowali tak jest. Czy ktoś poniósł konsekwencje? Jeżeli nie to do jasnej cholery Burmistrz odpowiada za swoich ludzi. Jest jedno ale,trzeba pracować i tu jest problem. I jak u Owsiaka „Róbta co chceta”

 6. Gdyby Rada nie wywalczyła pieniędzy na remonty i naprawy to by gó…..o było.I tak to naprawdę wygląda. Przez lata nic nie robiono oprócz placyków. A ludzie Burmistrza niech się wezmą do roboty a nie za pisanie komentarzy. Bo tego obronić się nie da i całe Trzemeszno o tym wie. Jeszcze wioski wam zostały ale powoli ludzie na oczy przeglądają. Idzie młodość i nowa generacja. Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę.

 7. Ale się bractwo rozpisało, muszę pilnować IP bo u mnie taki tłok że nie mogę dać rady i schowałem IP pod poduszkę he, he.😀 Ludziska wybory za rok i niech wygra lepszy z dobrym programem. Śmiesznie jest mam nadzieję że będzie lepiej bo o gorzej to nie wiem co by trzeba wymyślić.

 8. o ile dobrze pamiętam to na spotkaniu w domu kultury w zeszłym roku podjęto decyzję o budowie tego chodnika, nie było przedstawicieli płaczków z innych ulic którzy anonimowo potrafią tylko wylewać pomyje na innych. Chodnik na tej aleji jak i na pozostałych ulicach to niezbędny element naszej cywilizacji, a to czy ludzie będą po nim chodzili czy nie… to już tylko sprawa czy już dorośliśmy do tego.

 9. Powiat dał dotacje na rondo i gdzie ta inwestycja? Gdzie droga browaru? Gdzie kanalizacja, wodociąg? 11 milionów, szumne zapowiedzi, wielu inwestycji i nic. Kilka i ogromny dług.

  • A jeszcze szkody w postaci polikwidowanych szkol na wsiach. Samych oszczędności na tej przypominającej czasy zaborów i okupacji akcji, miało być według burmistrza i jego ówczesnego zastępcy, 600 tyś złotych rocznie. A są jedynie zwiększone koszty, no i nie dające się wyliczyć straty dla ludzi, społeczności małych wsi.

 10. Wszystkich zaniepokojonych poziomem inwestycji w naszej gminie, uprzejmie informuję, że w przyszłym roku nastąpi ich wysyp – oczywiście nie będzie to związane z wyborami – i nie będzie to miało nic wspólnego z taktyką, która sprawdziła się podczas po przednich wyborów kiedy to piękniało nam miasto właśnie placykami – co przełożyło się przy urnach. Dla mało wymagającego elektoratu to świetne argumenty … Więc bierność raczej nie będzie wskazana w przyszłym roku, szkoda mieszkańców i gminy.

  Niżej materiał z Inowrocławia, można by rzec, że jest w nim kilka kalek odnośnie – publicznych pieniędzy, pisaniny w internecie – ale proszę zobaczyć jak fachowo zarządza się kryzysem – poziom – mistrzowski w wykonaniu prezydenta Inowrocławia:

  https://www.youtube.com/watch?v=I3cZX0G3k1c

 11. Jeszcze się taki burmistrz nie urodził, który by wszystkim dogodził 🙂 Bardzo dobrze, że jest chodnik, dziś jest na cmentarz, ,,jutro” będzie kolejny, miasto pięknieje, oby tak dalej..

 12. Panie Burmistrzu i Panie Kierowniku od inwestycji wystarczylo trochę przemyśleć,czy nie szło wyciąć jednego rzedu drzew i zrobić chodnik o odpowiedniej szerokości nawet ciąg pieszo rowerowy a nie taką kichę,przecież te drzewa to nie pomnik przyrody? i tak jeden rzad drzew po tej stronie co budowany chodnik by wystarczył.Ludzie zobaczcie jakie partactwo jest robione na aleji Szymanskiego.Panie redaktorze jedż tam i zrób zdjęcia-asfalt bez krawężników to jedna chautura!!!!!!!!

  • Szanowny Panie Robercie,
   Jako człowiek obdarzony dobrą pamięcią posłużę się starym sloganem:
   RĘCE PRECZ OD TYCH DRZEW !
   Cały-powtarzam CAŁY urok tej alei to drzewa ! Ich wycięcie byłoby niepowetowaną stratą i znaczącym uszczerbkiem wizerunku Trzemeszna.
   Pomysł usunięcie tych stuletnich pomników naszej przyrody w imię tego i tylko tego , by RAZ W ROKU-1 listopada podwyższyć komfort przybywającym na cmentarz mieszkańcom uważam za skrajną nieodpowiedzialność. Zresztą pragmatyczna rzeczywistość jest taka,że choćby wybudowany chodnik był (kosztem drzew) 3 krotnie szerszy niż ten obecny -i tak nie wystarczyłby do pomieszczenia tej ciżby ludzkiej w dniu Wszystkich Świętych.Przekonamy się o tym już za 2 dni… I tak większość odwiedzających będzie docierała do cmentarza nie nowym chodnikiem , a całą szerokością jezdni…
   Patrząc zatem na tę nową inwestycję, mam mieszane uczucia. Jej celowość wydaje mi się co najmniej dyskusyjna: nowy chodnik nie jest w stanie rozwiązać problemu koegzystencji pieszych i zmotoryzowanych w drodze na cmentarz 1 listopada . Z drugiej strony -w mojej ocenie, ruch na tej drodze poza „sezonem” (raptem tydzień okołopierwszolistopadowy) jest tak niewielki , że w żaden sposób nie wymaga dodatkowego chodnika.

   Osobiście czerpię wielką przyjemność mogąc spacerować środkiem tego tunelu stworzonego z koron drzew po obu jego stronach.

   Pieszojezdnia- takie rozwiązanie uważam za najsensowniejsze.
   Oczywiście pod (być może naiwnie zakładanym) warunkiem ,że kierowcy powściągną swoje zapędy dydaktyczne i przestaną strofować pieszych klaksonem ,a za pomocą rąk nie będą stawiać im diagnozy co do chorób ,z którymi się zmagają.
   Piesi zaś zrezygnują z demonstracyjnego prezentowania swojej wyższości i prawa do nieograniczonego władania jezdnią po której się poruszają, oraz ślepoty i głuchoty , które podstępnie ich ogarniają niezwłocznie po wkroczeniu w taką strefę.

   I tego (oraz lepszej pogody w środę) wszystkim życzę,
   pozdrawiam
   TDi

   • Rzecz w tym, że barbarzyńcy są nieodpowiedzialni. Nie mają też szacunku do piękna, a jedynie użytkowy doń stosunek. Za to „akcja chodnik” wybudowany na alei (pieszojezdni, jeśli wolisz) prowadzącej do cmentarza, tuz przed 1 listopada, to kompletnie bezzasadna, nieodpowiedzialna rozrzutność publicznych środków dokonana być może z przyczyn propagandowych na rozpoczęcie kolejnej kampanii przedwyborczej. Pewnie należy spodziewać się kolejnych tego typu akcji. Ach, jak ten burmistrz działa, jak on działa!

  • Już raczej kolejnej nie będzie,ludzie za dużo się dowiedzieli o zwolnieniach i nieobecnościach w pracy,swoją drogą ciekaw jestem czy dzisiaj będzie przyjmował interesantów cz nie bo w Trzemżalu na wmurowaniu aktu był zdrowy.

 13. Robią po kątach a centrum wygląda jak droga na pole radny gminy burmistrz Miasta to grupa ludzi dbając o swych kolegów i siebie ta ulica do dworca PKP sołtys osiedla gratuluję głupoty witalizacja chodniki a potem kanaliza od dupy strony ta robota i tak jest wszędzie blok świetlica remondis brak rozumu i wstydu radna Wiśniewska to by kciala tranwaj na osiedlu tylko psich kup nie dostrzega na chodniku i nie czyniąc nic
  Wzamìan

 14. Kolejny raz daliście się podejść hejterzy . Nie rwijcie trawy zębami to na nic . Mówcie za siebie nie za innych bo jest Was garstka . Już raz było napisane Burmistrz Krzysztof D. BYŁ , JEST i BĘDZIE ! Otwórzcie oczy . Burmistrz to nie diabeł .
  Mówcie o tym co zostało zrobione a jak nie wiecie to buźki na kłódki w obu przypadkach . Pluć każdy potrafi a najbardziej patole .

  • Kolega przewiduje jakieś zarzuty dla Burmistrza, że napisał Krzysztof D. ?

   Czy faktycznie to przyzwyczajenie, choć jak się w zeszłym roku okazało w kręgach przestępczych „Dyziu” cieszy się sporym uznaniem, i jej swój chłop – więc mnie nic już nie zdziwi … ?

  • Wyjdź na parking przed Urzędem i zobaczysz co zrobił u siebie pod nosem trylinka z czasów Stalina. A jak nie to krok w prawo jest Dąbrowskiego. Okaz nędzy i rozpaczy.Krok w lewo Jana oto przykłady twojego idola. Życzę dobrego humoru.😀

 15. Dobrze ze coś zrobili w tym Trzemesznie a tych ludzi samych co są w UMG nikt nie musi wybierać jeżeli się nie sprawdzają a wycinka drzew czy usuwanie drzew po nawałnica odbywa się na zasadzie dzikich gryzoni podam przykład wywrot który został usunięty za stacja ujęcia wody miejskiej gryzoni zabrał wartościowa cześć drzewa a korzeń przyziemiu pozostawił widok straszy dlaczego burmistrz nie zobowiązuje ta osobę do uporządkowania tego miejsca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj