Strona główna Różne Nowa świetlica dla Zielenia i Bieślina

Nowa świetlica dla Zielenia i Bieślina

4253
30

Mieszkańcy sołectwa Zieleń-Bieślin doczekali się w końcu nowej świetlicy. Od kilku lat podejmowano próby zagospodarowania budynku po byłej szkole podstawowej.

Oprócz funkcji świetlicowej obiekt planowano przeznaczyć na użytek harcerzy oraz seniorów. Jednym z pomysłów było uruchomienie tam placówki w ramach programu „Senior Wigor”. Mówiło się o tym już w 2016 r.

Ostatecznie postanowiono, aby dół budynku służył mieszkańcom sołectwa, a góra harcerzom. W czwartek dokonano odbioru technicznego. Zakończono w ten sposób pierwszy etap inwestycji. Oprócz głównych pomieszczeń powstało zaplecze kuchenne i sanitarne. Przewidziano też jedną salę do ćwiczeń. Wartość prac wyceniono na 295.121 zł.

Na lepsze czasy muszą jednak zaczekać harcerze. Zakres robót dotyczył wyłącznie świetlicy sołeckiej. Na gruntowny remont czeka piętro. Jeśli znajdą się środki, powstanie tam baza harcerska, z możliwością organizacji zielonych szkół, biwaków itp.

30 KOMENTARZE

   • a ksiadz dobrodziej wynajal alumnat i inne pomieszczenia ? bo kosciol ZAWSZE tylko prowadzi zbiorki z Naszych pieniazkow a sami handluja ziemia i inne biznesy robia wiem ze kasa musi sie zgadzac ale gdzie to milosierdzie ?

     • tylko owsiak zbieral na inny cel i ten sprzet co kupil to leczy TEZ teraz ukraincow ! idz po mszy dzis do plebana i spytaj

     • Dzięki sprzętowi od Owsiaka leczyć możemy dziś naszych przyjaciół ze wschodniej granicy. Inaczej byłoby ciężko. Zamiast remontować sale lepiej przeznaczyć te pomieszczenia na mieszkania dla Ukraińców.

    • Oni będą się modlić i to gwarantuje pokój na świecie. A nieeeee, czekaj…..ile to było wojen wywołanych w imię „wiary”…..

     • mi ksiadz tak zagral ze za slub 1500 placilem + organost aosobno a dziecko jak mi sie urodzilo to wzialem sie n asposob i to ja mu zagralem bo w kopertke wlozylem 5x10zl gruba koperta wygladalo na 500zl i sie zgodzil (oczywiscie koperte mocno pozaklealem na kroelke zeby nie otworzył)

 1. Lepiej napiszecie ile pieniędzy gmina dostała ze sprzedaży ziemi po drugiej strony drogi. Mieszkańcy pamiętają na co się umawiali z burmistrzem. Ta kasa miała być w całości na remont tego budynku!!! Gdzie jest reszta kasy?

  • Bo nie mial kto remontowac teraz prywaciaz w rzadzie i ukraincow sporo tanio i dyskretnie i cyk remonty sie znalazly kawusia ciasteczko i robota idzie

   • Co Ty za brednie wygadujesz…. To wina samorządów kolejnych. Szkoda tych czterech zlikwidowanych przez Dyzia szkół.

 2. Ja wolałabym chodnik na wybudowaniu orchowskim. Z domu trudno wyjść przy rozpęďzonych autach. Pobocza brak, trzeba iść drogą obok samochodów. Pobocza drogi to jedne wielkie nasypy ziemi, które ktoś powinien usunąć.

  • W Zieleniu to wszystko robią na raty co skapnie z brody szkoła częściowo chodnik częściowo trwa to już pare lat pieniądze gmina z sprzedaży ziem w Zieleniu przeznaczyła na inne cele tylko pamietaja żeby podatki ściągać terminowo z mieszkańców

 3. Brawo dla sołtysa i rady sołeckiej za wytrwałość! Tak trzymać! Zieleń zasługiwał od lat na świetlicę z prawdziwego zdarzenia a nie jakąś ciasną dziuplę.

 4. Ciekawe kiedy zacznal chodnik w Rudkach wszystko coraz drozsze i znowu powiedza ze nie ma pieniedzy jak ich nie stac na nowa kostke to niech od gminy wezma z demontazu z Mogilenskiej i z placyka ona byla jak nowa

  • Spokojnie chłopie nie gorączkuj się. Zobacz ilu uchodźców mamy najpierw mieszkania dla nich potem drogi. Bądź bardziej uważny i nic nikomu się nie stanie. Otwórz serce dla naszych przyjaciół. Niedługo może być nasz kraj państwem dwu narodowosciowym. Dobro wraca kochani

 5. Oj zebys sie nie zdziwil co nas jeszcze czeka masz mieszkanie biez ile sie zmiesci rodzin jak masz takie wielkie serce duze miasta wola anie takie Trzemeszno

  • Spokojnie przecież powinnismy się cieszyć gospodarka ruszy i inne bzdety wypowiadane przez wielkich inteligentów od siedmiu bolesci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj