Strona główna Różne Nowa karetka dla Trzemeszna

Nowa karetka dla Trzemeszna

1850
22

Od września 2014 roku stacjonuje w Trzemesznie Zespół Ratownictwa Medycznego. Przez ten czas ambulans, którym dysponują ratownicy, został dość znacznie wyeksploatowany.

Z tego powodu dyrektor Szpitala Chrztu Polski w Gnieźnie Krzysztof Bestwina, któremu podlega trzemeszeński ZRM, zwrócił się do burmistrza Trzemeszna o dofinansowanie nowego pojazdu.

Jak informuje dyrektor, w momencie tworzenia u nas miejsca wyczekiwania, przesunięto do Trzemeszna ambulans o najlepszych wówczas parametrach technicznych. Upływający czas i przebyte 250 000 km wpływają jednak znacząco na awaryjność pojazdu.

Prośba dyrektora spotkała się z przychylnym przyjęciem przez burmistrza Krzysztofa Derezińskiego. Mimo gotowego już projektu budżetu na 2018 rok, na wtorkowym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej zaproponował on radnym wniesienie poprawki i wpisanie kwoty 100 000 złotych, co stanowi około połowę potrzebnych środków.

Nikt z radnych nie zgłosił zastrzeżeń do tej inicjatywy. W tej sytuacji staje się prawie pewne, że w przyszłym roku trzemeszeńscy ratownicy będą jeździć nowym ambulansem.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

22 KOMENTARZE

  • Po to żeby dojechać do stanów nagłych, jak zawał, udar, wypadek itp. A nie do gorączki od trzech dni, biegunki od tygodnia i złego samopoczucia od roku.

  • Do Ada: Po to rozmieszcza się punkty oczekiwania w różnych newralgicznych miejscach żeby w razie wypadku był jak najkrótszy dojazd do tego miejsca. Co nie znaczy że ambulans w Trzemesznie ma stać i obsługiwać tylko naszych mieszkańców. Troszkę wyobraźni !!!

  • To co pani napisała to jest jakiś szczyt ignorancji. Nie da się aby jedna była Karetka w trzech miejscach dlatego czasami zdarzają się sytuacje że karetki jadą z Gniezna, a w najbardziej patowych sytuacjach chociażby z Poznania w dniu nawałnic sierpniowych kiedy całe WLKP ratownictwo medyczne było postawione na nogi.

 1. Ludzie wam już nic się nie podoba nie było karetki było żle jest to jeszcze gorzej ogarnicie sie bo sami nie wiecie co chcecie …żalmi was….

 2. Ratownik też człowiek i jeść musi. Przelicz sobie ile musieli zjeść tej pizzy skoro przez 3 lata zrobili 250 000 tys.kilometrów a z przychodni do pizzerni są jakieś 2 kilometry tam i z powrotem. Napewno żal Ci d..e ściska

 3. Ratownicy jak jesteście głodni, to jedzcie! Jesteście młodzi i musicie więcej zjeść. Do tego stres związany z tak morderczą robotą. Nie bierzcie do serca co napisał głupek pizzerman.
  My chcemy ratowników w formie. A jak ktoś Wam zarzuci jedzenie pizzy, to miejcie to w tyle,
  i dalej spokojnie się najedzcie.
  Dziękuję za wielokrotną pomoc – ZAWSZE SZYBKO I SKUTECZNIE.

 4. Podziekowania dla wszystkich ratownikow medycznych a takze z Trzemeszna pracujecie wzorowo a jesc trzeba jestescie wielcy nie czytajcie debilskich komentarzy pozdr……………….

 5. Ratownicy to nasi aniołowie, którzy są z nami rano, wieczór, we dnie , w nocy. Zawsze gotowi do pomocy. Dziękujemy ratownikom. Niech łaskawy los broni ich od wszelkiego złego.

 6. A ja jakoś nie narzekam na naszych ratowników trzemeszeński zadzwoniłam wieczorem chwilka i byli …. Ale widać inni tylko potrafią pier… Na innych dobrze ze jedzą a nie spóźniają się jak wy pracownicy pizzerii

 7. Przecież tu wszyscy chwalą naszych ratowników, oprócz jednego wyjątku. Niepotrzebnie się denerwujesz na jakiś „innych”. Nikt tu na ratowników trzemeszeńskich nie narzeka, a wręcz jest tu chwalenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj