Strona główna Na sygnale Nocne ćwiczenia z zakresu poszukiwań na granicy gmin

Nocne ćwiczenia z zakresu poszukiwań na granicy gmin

2563
11

W miniony piątek – w lesie pomiędzy Jastrzębowem i Strzyżewem Smykowym – przeprowadzono nocne ćwiczenia z zakresu poszukiwania osób zaginionych.

W manewrach wzięli udział członkowie grup poszukiwawczo-ratowniczych (WGPR Nekla), funkcjonariusze straży leśnej oraz strażacy OSP (Kłecko, Węglewo oraz Strzyżewo Smykowe).

„Uczestnicy zostali podzieleni na cztery zespoły, w których realizowali symulowane scenariusze. Udzielali pomocy postrzelonemu myśliwemu, ratowali kobietę próbującą popełnić samobójstwo, zaopatrywali rannego grzybiarza, a także udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy funkcjonariuszowi straży leśnej, który miał kontakt z niebezpieczną substancją chemiczną” – mówi nam Tomasz Ossowski, jeden z organizatorów manewrów.

Działania przeprowadzono w trudnych warunkach pogodowych – niskiej temperaturze, deszczu oraz niewielkiej widzialności.

Ćwiczenia w terenie poprzedził wykład w remizie OSP Strzyżewo Smykowe, gdzie uczestnicy poszerzyli wiedzę o najważniejszych aspektach poszukiwania zaginionych, a także wysłuchali prelekcji na temat oznakowania sektorów leśnych i możliwości ich wykorzystania w poszukiwaniach.

Głównym celem manewrów była integracja podmiotów ratowniczych działających na terenie powiatu gnieźnieńskiego i powiatów ościennych oraz doskonalenie technik obsługi sprzętu oraz wykorzystania innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych podczas poszukiwania zaginionych.

Organizatorami byli: Marcin Zawada, Maciej Sip, Daniel Kowalczyk, Krystian Piesik, Michał Skrzypczak, Błażej Busza , Artur Kozłowski, Waldemar Pruss, Tomasz Ossowski, WGPR – Wielkopolska grupa poszukiwawczo-ratownicza, OSP Strzyżewo Smykowe.

11 KOMENTARZE

 1. Teraz czekać, gdy do jakiegokolwiek zdrzenia wszystkie te,, zespoły,, przybędą tak szybko jak to możliwe. Nigdy bowiem nie wiadomo co mogłoby być a nie jest. ☹️

 2. Jaka ładna strażnica w Strzyżewie Smykowym a nasza w Trzemesznie nie może się doczekać właściwych warunków lokalowych , gdzie jest ta rozbudowa, rozgrzebano kilka lat temu i nic się nie dzieje do dzisiaj ,czy ta władza się nie wstydzi przecież środki zewnętrzne są do pozyskania ale kto je ma zdobywać, , do dzisiaj burmistrz nawet nie zatrudnił odpowiedniej osoby, Panie Piechowiak wracaj do nas bo brakuje Ciebie ,jak byłeś u nas to wszystko szło, były środki na drogi , szkoły, wodociągi ,kanalizacje i nawet dla straży, co ta władza wyprawia, cofamy się w rozwoju.

   • Oj mieszkańcu lista ogromna tylko jedne z przykładów- kanalizacja miasta,kanalizacja Lubiń -Trzemeszno,Kanalizacja Brzozówiec -Rudki, kanalizacja Miaty,Kanalizacja Kruchowo, w kierunku wyb.orchowskie Zieleń,kanalizacja Niewolno,termomodernizacja szkoły nr1 w Trzemesznie ,Kruchowie i Trzemżalu,drogi gminne na terenach wiejskich w Wymysłowie,Kruchowie,Niewolnie , ul.Kościuszki w kierunku Niewolna , to wszystko z ogromnym dofinansowaniem z Unii, remonty i budowa swietlic wiejskich i wiele , jest wiele innych idź do gminy to tobie wskażą,ja śledzę działania tego Pana i chocby materiały wyborcze z ostatniej kampanii mówią o tym wszystkim, to konkrety i twarde fakty ,pozyskiwał też z środków krajowych programów rządowych i wojewódzkich, to były dziesiątki milionów złotych srodków które wpływały do budżetu, to samo czyni przez ostatnie lata w Żninie, jedź i sam zobacz jak ta gmina się rozwija to się przekonasz,jaka infrastruktura nad jeziorem żnińskim wybudowana to zbledniesz z wrażenia, musi wszędzie być człowiek który zna się na robocie i wie jak to wszystko działać aby były efekty do tego trzeba zapierdalać a nie udawać że się jest w pracy!!!!!!!

    • Jako mieszkaniec Niewolna i nowopowstałego tak dynamicznie rozwijającego się osiedla domków jednorodzinnych mogę z cała otwartościa potwierdzic że gdyby nie Pan Piechowiak i przez niego kierowany zespół pracowników to byśmy toneli w ściakach z naszych domostw, bo gdzie odprowadzać można byłoby ścieki, przeciez poziom wód gruntowych na tym osiedlu tak wysoki że trudno byłoby budować szamba nie mówiąc o przydomowych oczyszczalniach ścieków, chodziłem wtedy juz to było chyba w 200 5 roku własnie do p.Piechowiaka ,który zapewniał, wtedy burmistrzem był p.Gotowała że zbudują kanalizację i tak się stało poprzez równoległe wybudowanie kanalizacji z Kruchowa, to była bardzo duza inwestycja.Dzisiaj moga mieszkańcy za to wszystko dziekować.

 3. Widzę, że na tym portalu mocno angażuje się brać strażacka. W tym miejscu chce zwrócić uwagę, że dzięki ich,, udziału ,,w wyborach samorządowych przegrał Pan M.G. Jeśli ktoś śledził przebieg głosowań wniosek jest jeden – daliście koledzy ciała! Nie miejcie zatem jakiś pretensji o aktualny stan. To był Wasz wybór. Macie co chcieliście.

 4. Dodam jeszcze jedno. Jeśli ktoś prubuje wieszac szmaty na Panu Pawle jest niestety,, zerem,,! Z reguły bywa tak, że osoby o ograniczonej wiedzy lub o całkowitym jej braku mają najwięcej do powiedzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj