Strona główna Sport i rekreacja Niestraszny im „Bieg Rzeźnika”

Niestraszny im „Bieg Rzeźnika”

2441
12

W ubiegły weekend w Bieszczadach odbył się „Bieg Rzeźnika” – kolejna impreza biegowa, zaliczana do kategorii „ultra”. Z 80 kilometrową górską trasą zmierzyła się trzemesznianka Justyna Stankowska, która niedawno ukończyła bieg na 110 km.

Pobiegła w parze ze swoją koleżanką po fachu – gnieźnieńską nauczycielką wf-u Dagmarą Binarsch.

Zgodnie z regulaminem, w biegu brały udział dwuosobowe drużyny. Formuła biegu polega na tym, że zawodnicy z jednej drużyny nie mogą oddalać się od siebie na trasie biegu. Powstanie odległości między zawodnikami większej niż 100 metrów lub pojawienie się na punkcie kontrolnym w pojedynkę skutkowało natychmiastową dyskwalifikacją drużyny.

Na trasie zorganizowano 4 punkty kontrolno – regeneracyjne w tym 2 jako “przepaki” czyli miejsca, w których zawodnicy mieli dostęp do przygotowanego przez siebie przed biegiem ekwipunku. Można tam było zmienić odzież lub posilić się przygotowanymi przez siebie odżywkami.

Trasa wiodła z Komańczy do Cisnej między innymi poprzez Paportną, Rabią Skałę, Roztoki Górne, Hyrlatę i Rożki.

Biegaczki ukończyły ten morderczy dystans w czasie 13 godzin, 36 minut i 10 sekund, co pozwoliło im na zajęcie 4. miejsca wśród pań. Biegły w barwach Międzyszkolnego Klubu Sportowego Trzemeszno.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

12 KOMENTARZE

  1. CZWARTE MIEJSCE wśród wszystkich biegnących kobiet – jesteście absolutnie niesamowite, dzięki za dostarczenie nam takich wrażeń. Brawo Wy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj