Strona główna Kultura Niepodległość na ludową nutę

Niepodległość na ludową nutę

2094
30

W obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości włączyły się wczoraj dzieci z Przedszkola nr 1. Wszystko odbyło się w formie zabawy, w której przedstawiono stroje, zwyczaje, tańce oraz kuchnię różnych regionów Polski. W przygotowanie festynu rodzinnego, oprócz pań przedszkolanek, zaangażowali się rodzice.

Każda grupa prezentowała inny region. Na scenie wystąpiły przedszkolaki w tańcach ludowych, a na terenie przedszkola stanęły stoiska, w których można było skosztować potraw regionalnych.

Uczestnicy festynu mieli także okazję obejrzeć nieco starszych tancerzy. Gościnnie wystąpił tam bowiem Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha”.

30 KOMENTARZE

   • Ze szczególnym uwzględnieniem słowa „potocznie”. Jako szanujący się redaktor mógłby Pan czasem zadbać o styl w zamieczszanych artykułach. Nikt się o nic nie obraża, jednak pozostanę przy swoim fachowo – nauczyciel, potocznie – predszkolanka. Dlaczego? Proszę mi pokazać jakąś podstawówianekę gimnazjanekę czy liceanekę. 😉

    • Pozwoli Pani, że i ja pozostanę przy swoim, a może bardziej przy tym, co w zalinkowanym przeze mnie artykule napisała Pani koleżanka przedszkolanka. Z jej słów można łatwo wywnioskować, że dla niej praca w przedszkolu to coś poważniejszego niż to, jak ją zwą.
     Co do mojego stylu – wszelkie uwagi przyjmuję z pokorą. Oprócz tych ogólnikowych.

    • Wstyd robi Pani Nauczycielka swojej grupie zawodowej.
     Pani Nauczycielko, proszę iść do ucznia 6-8 klasy szkoły podstawowej, aby dokonał poprawy rażących błędów w Pani komentarzu.

  • Jeśli za „przedszkolankę” obraziła się Pani Nauczycielka Przedszkola , to jak ta grupa zawodowa ma mieć autorytet? Ten wpis świadczy o kołtuństwie i zacofaniu. Wstyd.

 1. Dzieciaki wyglądaliscie pięknie, fajnie Was wasze Panie przygotowały. Super jesteście. Na pewno Bardzo się wszystkim podobaliście. Gratulacje.

 2. Panie przedszkolanki mają dobre serca dla naszych dzieci i potrafią te niesforne dzieci zabawić i dużo nauczyć. Wszyscy mówią przedszkolanki, no bez kitu.

 3. niepotrzebny komentarz pani przedszkolanki przyćmił fakt, iż impreza była piękna, dzieci pieknie przygotowane!!!No poza decyzją Rady Rodziców o konieczności zapłaty nawet za wodę….

 4. Festyn fantastyczny i smakowity. Dzieci pięknie przygotowane, pomysł o regionach rewelacyjny. Symboliczna opłata słuszna, przedszkole, które tak niewiele kosztuje, bardzo dużo oferuje: teatry, wyjazdy, upominki… Rodzice zaangażowani – pomysłowi. Gratuluję i dziękuję 🙂

  • Zgoda Mamo! Racja, ludziom chodziło tylko o wodę, a reszta mogła być o wiele droższa. Rodzice na to super przedszkole chętnie za atrakcje zapłaciliby więcej , bo to na nasze dzieci. Dziękuję Paniom Przedszkolankom/Nauczycielkom!

 5. Też jestem przedszkolanką i to mi wogóle nie przeszkadza, że ktoś powie na mnie przedszkolanka,przecież opiekuję się dziećmi w przedszkolu to kim jestem- Oczywiście przedszkolanką.

 6. A ja mam wrażenie, że wpis Nauczycielki był prowokacją, żeby poleciały te kretynskie dyskusje.

  Wszystkim , którzy po prostu pochwalili dzieci, Panie za ich przygotowanie i zaangażowanych Rodziców, bardzo dziękuję. Jeszcze są normalni, zyczliwi ludzie w tym mieście.

  Pozdrawiam.

 7. Do Obserwacja, ty to masz problem dopiero co niespełniony nauczyciel, pracujący w Przedszkolu nr1,stoi ci ta przedszkolanka kością w gardle. Chcesz być nauczyciele to do szkoły się zatrudnij, o ile cię zechcą. Szkoda tych dzieci, które są pod twoją opieką, jak twoje aspiracje są niezaspokojone, to mierna z ciebie przedszkolanka.

 8. Podziekowania dla pani Dyrektor dla personelu dla wszystkich mam ktore przybyly aby zobaczyc jak ich pociechy funkcjonuja w przedszkolu i dla wszystkich ktorych nie wymienilem bylo super pozdr.

 9. Tak Tak to chodzi o 70 -LECIE wystaway emerytów i rencistów to by się zgadzało, też tam byłam podobny cyrk, ale oni już nie mają takich dylematów typu emeryt-emerytka, senior-seniorka.Panie przedszkolanki jeszcze tylko jeden roczek i się w główkach poukłada.

 10. Brawo brawo dla was wszystkich .:dyrekcji ,pan przedszkolanek ,obsługi , rodziców i za piękne występy dzieci,Strzechy i wszystkich obecnych👏 a tych szukających problemu w kometarzach tez bije brawa 👏 za wyczucie czasu za zdrowie za miłość do bliźniego i za zdrowie a i jeszcze za słodkie słowa dla wszystkich maluszków z przedszkola 😆dzieci górą i ich przedszkolanki tez pozdrawiam wszystkich

 11. Wczoraj strajk w Warszawie przedszkolanek, po ulicach Łaziły, bo co, czego brakuje. Zgadza się bo w główkach się poprzewracało, jeszcze trochę to w pas będzie się trzeba kłaniać, żeby dzieckiem się przedszkolanka zajęła. A KASY to wciąż im za mało, wolnego to więcej niż dni pracy a dyrektora to już w przedszkolu wogóle ni widać, tylko na imprezach się pokazuje. SZKODA gadać wyżej głowę nosi niż…………

 12. Nie zgadzam się z przedmówcą. Panie w przedszkolu nie mają tyle wolnego co nauczyciele w szkole. Przedszkole jest czynne we ferie, wszelkie przerwy świąteczne, długie weekendy, a i wymiar godzin etatu jest większy. Nie mówiąc o trudzie zawodu: Panie w szkole „dostają dzieci”- oszlifowane diamenty,które potrafią się same ubrać, buty zawiązać, nie płaczą, nos i pupę wycierają same, kredki i ołówek dobrze trzymają, które wiedzą już dużo z przyrody, ekologii, dobrze mówią po logopedii itd…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj