Strona główna Różne Nie chcą eksperymentów medycznych w szkołach

Nie chcą eksperymentów medycznych w szkołach

5528
113

Grupa mieszkańców postanowiła wyrazić swoje obawy co do działań podjętych w szkołach, mających na celu zapobieganie pandemii koronawirusa. Do trzemeszeńskich szkół wpłynęło pismo ponad 70 osób, podpisanych jako „zaniepokojeni rodzice i mieszkańcy Trzemeszna”.

Według autorów pisma, „narracja rządu i mediów głównego nurtu” wskazuje na to, iż nauka zdalna może być kontynuowana. Stąd ich zdecydowany sprzeciw wobec takiej formy nauczania, którą nazywają eksperymentem socjologicznym i medycznym. Żądają też zaprzestania zmuszania uczniów do noszenia maseczek oraz używania środków do dezynfekcji.

Na poparcie swoich racji cytują obszernie opinie niektórych naukowców, np. Marco Pacori – włoskiego psychologa i psychoterapeuty. Twierdzi on m.in., że noszenie maseczek przez dzieci w okresie szkolnym powoduje pewien rodzaj analfabetyzmu emocjonalnego. Grozić to ma również pogorszeniem stanu emocjonalnego i relacyjnego dzieci, czyniąc je obojętnymi, nieufnymi i niezdolnymi do odczuwania uczuć i empatii.

Dużo miejsca poświęcono w piśmie sprawie planowanych przez rząd szczepień dzieci i młodzieży w wieku 12- 18 lat przeciwko Covid-19. Podpisani pod wystąpieniem nawiązują do prowadzonej w placówkach oświatowych akcji informacyjnej, zachęcającej rodziców i uczniów do szczepienia się. Żądają, aby przedstawiać także argumenty przeciw szczepieniom. Pytają m.in. czy nauczyciele zdają sobie sprawę, że informowanie o preparacie może być nakłanianiem do udziału w eksperymencie medycznym, a presja wywierana na dzieciach i rodzicach może mieć znamiona mobbingu. Ostrzegają przy tym, iż takie działania mogą w przyszłości skutkować konsekwencjami prawnymi.

Jak można wywnioskować z treści pisma, stanowi ono element szerszej akcji. Tej samej treści korespondencja wpłynęła do trzech szkół na terenie miasta. W przypadku ZSOiZ oraz SP nr 1 była podpisana przez ponad 70 (prawdopodobnie tych samych) osób. Dyrektor SP nr 2 otrzymał je od jednej osoby.

Jak zgodnie stwierdzili wszyscy trzej dyrektorzy, ich działania to tylko realizowanie wytycznych władz oświatowych i sanitarnych. Podjęte kroki to jedynie akcja informacyjno – edukacyjna. Szczepienia mogą odbyć się na terenie szkół tylko w przypadku wyrażenia zgody przez rodziców uczniów. Nie ma mowy o żadnym zmuszaniu czy wywieraniu jakiejkolwiek presji.

113 KOMENTARZE

 1. No i? W czterech literach mam to co sobie piszą jacyś nawiedzeni antyszczepiinkowcy.
  Lepiej zainteresować się tym, że na zebraniu osiedla nr 2 na którym byli też radni rady Miejskiej ( bynajmniej 1 radna jest na zdjęciu w lojalnej gazecie, jest też 1 były radny,) przegłosowano wniosek osiedla do budżetu aby sfinansować dokumentację na adaptację byłej zawodówki na dom kultury i muzeum…
  Dlaczego warto się zainteresować?
  Dlatego, że już taka dokumentacja jest w szufladach magistratu!!!!! Od lat leży i pewnie za chwile zżółknie.!
  Kosztowała około 70 tyś złotych. Radni byli na sali i nie powiedzieli o tym jak sytuacja wygląda? Nie wiedzą? Chyba sami za tym nie głosowali bo to byłby dopiero numer. Głosować za wydaniem kolejnych pieniędzy na coś, ci ju jest. Takie rzeczy to tylko w Trzemesznie.
  Co więcej. Bo to nie koniec historii.
  Radni przegłosowali oststnio uchwałę budżetową zgodnie z którą kolejne kilkadziesiąt tysięcy ma być przeznaczone na opracowanie… uwaga.. Koncepcji zagospodarowania tego budynku na
  … Nowy urząd.
  Czy naprawdę ktoś nad tym burdelem panuje?

  • Do mieszkańca o czym Ty mówisz? Antyszczepionkowcy? Człowieku ci ludzie nie są antyszczepionkowcami. Sam mam 2 dzieci i są zaszczepione i co ważne nie żałowałem pieniędzy na to bo wydałem na dwójkę dzieci około 1000zł za szczepienia te które są najlepsze. Sam też się szczepiłem na różne choroby. Ale na covid19 nigdy tego nie zrobię i swoje dzieci będę chronił bo coś tu jest nie tak. Wszystko się nie zgadza, zaszczepieni d chorują dalej szczepionka nie chroni w zamian za to można się nabawić chorób lub w najgorszym razie stracić życie. Ci ludzie nie są antyszczepionkowcami tylko mają obawy i dbają o życie swoje jak i o życie własnych dzieci. Nie moja wina że nie masz własnego zdania i mówisz to co mówią w TV 🤗

   • A skąd wiesz, że to są najlepsze szczepionki? Masz może prywatne laboratorium, przeprowadzasz badania? Chętnie skorzystam. Pozdrawiam

   • Chyba jednak wybrałeś najtańsze szczepienia bo szczepienia mojego syna obecnie już lat 12 wynosiły 4 tys. pełne. I ja mogę powiedzieć ze szczepilem na wszystko. Na covida również nie dlatego ze chce by uczyło się w szkole bym miał święty spokoj rodzica a dlatego żeby moje dziecko nie zmarło z powodu zakażenia Covidem lub z powodu powikłań! Wam się nie chce swoich dzieci wychowywać brać za nie odpowiedzialność wiec pretensje drodzy rodzice miejcie do siebie chciało się dzieci to czas być rodzicem

    • A ile dzieci w Polsce znarlo na covid?
     Więcej umiera na inne choroby czy nawet w wypadkach. Nie mówiąc już że na świecie są przypadki zapalenia mięśnia sercowego u dzieci i młodzieży zaszczepionych na covid.

     Znam dzieci bardzo wykształconych ludzi, którzy w dzieciństwie nie szczepili ich prawie na nic i jakoś dożyły dorosłości w dobrym zdrowiu.
     Więc akurat że się szczepiło dziecko na wszystko co możliwe to żaden powód do dumy. I jeszcze te przechwalki, kto zapłacił wiecej. Jakby to faktycznie dawało gwarancję 100 %zdrowia.

  • Panie Nitka,jak długo będziecie bierni na tak wydawane pieniadze na kolejną koncepcję byłej zawodówki,ile do tej pory wydano pienìedzy na dotychczasowe opracowania?raz dom kultury,biblioteka,muzeum,urząd,takiej władzy i takiej gospodarki co w naszej gminie to coś nieprawdopodobnego,jak to dlugo to potrwa,co w tej gminie się wyprawia ,na nic nie ma pieniędzy i co się dziwić

 2. Rodzicu nikt Ci nie każe szczepić swojego dziecka, jedynie daje Ci taka możliwość. Więc o co chodzi? Chyba o to żeby zastsraszyc tych co chcą z tego skorzystać. Różne są sytuację i każdy powinien decydować za siebie.

  • Nikt nikogo nie ma na celu zastraszyć. Na razie to tylko robi to rząd strasząc ludzi w całej Polsce że jak się nie zaszczepisz to będziesz miał odebrane prawa. Więc zadaj sobie pytanie kto kogo straszy. Ci ludzie walczą o dobro ich własnych dzieci i nie ma mowy o zastraszaniu. Chcesz to bierz udział w tym eksperymencie medycznym i jeszcze wyciągnij w to własne dzieci nikt ci nie broni to wolny kraj, ale my nie pozwolimy na ten eksperyment na własnych dzieciach.

  • Nikt nie każe ci szczepić swojego dziecka ani siebie. To odpowiedz mądralo dlaczego niezaszczepieni są tak bardzo dyskryminowani??????

   • I bardzo dobrze- wybrałeś egoizm?

    To bądź odcięty od życia społecznego…. a jak coś się stanie i szpitale się zapchają…. to antyszczepy powinny być ostatnie w kolejce do respiratora i tlenu. AMEN

    • Do xyz jesteś jednym z tych co tak atakują niezaszczepionych na covid19. Skoro się zaszczepiłeś to powinnaś/powinieneś się przestać bać bo nic ci nie grozi podobno szczepionka chroni? A jak nie chroni to po co się zaszczepiłeś? Tacy ludzie jak Ty to zwykli głupcy, którzy powtarzają te same głupoty co w tv mówią. Proszę rusz szanowne dupsko i poczytaj o tym eksperymencie medycznym z kilku źródeł oraz z kilku państw. Jeżeli jesteś mądry to zrozumiesz o co nam chodzi, ale sądząc po tym co piszesz to nigdy tego nie zrozumiesz boś głupi 🤗

     • I widzisz antyszczepie – wyszło szydło z worka. Ja nie mysle tylko o sobie, tak jak WY. Myślę o Twojej matce, babci, żonie, dziecku. Wiem, ze moge miec COVID (i juz miałem), ale dzieki tej szczepionce moze przyjedzie karetka po Twojego bliskiego, jak zachoruje, dostanie zawału, wylewu lub dziecko wysoką gorączke. Bo nie zablokuje systemu opieki zdrowotnej – jest duża szansa, ze nie bede wydzwaniać po karetkę bo sie dusze.

      TY za to EGOITO myslisz tylko o sobie. Masz w dupie co bedzie sie działo jak szpitale zawalą sie a karetki beda zablokowane przez młodych Konfederatów – co „nie szczepią sie bo sa młodzi i mają w dupie babcie”, cytatuje Konfederate. Wiec otwórz oczy, zobacz na statystyki hospitalizacji ludzi po szczepieniu i przestań siać głupoty.

    • Do Xyz dla przypomnienia w 2017 roku było więcej zakażeń na grypę niż w 2020 na covid19 gdy wybuchła plandemia. Jaki z tego morał służba zdrowia była wydolna tylko rządzący zablokowali ją i dlatego było ponad 150 tys. nadmiarowych zgonów. Pewna pani z Trzemeszna zmarła w domu bo jej nie chcieli pomóc i kazali być w domu bo ma covid19 a umarła na co inne. Ludzie umierali nie przez covid19 tylko po przez blokadę służby zdrowia. Głupi żeś i dlatego takie głupoty piszesz. Skoro jesteś zaszczepiony i cała twoja rodzina oraz dużą część społeczeństwa to o co tobie chodzi? Służba zdrowia powinna być teraz wydolna, choć wiem że jest tylko kłamią bo pieniędzy im szkoda wydać. Najlepiej było by dla rządzących jak by zamknęli kilka szpitali i dzięki temu udowodnią że służbą zdrowia jest niewydolna. Moje dzieci mogą się cieszyć że mają modrych rodziców którzy walczą o ich dobro. Kończąc napisze tak, żeby nie było tak że wszyscy co się zaszczepili będą blokować służbę zdrowia za 5-10 lat gdy ich organizmy będą mieli dziwne objawy po eksperymencie medycznym. Bo tego nikt nie wie, a pewne jest to że to są inne szczepionki które produkują białko kolca które te z kolei niszczy komórki. Powodzenia🤗

     • A ile znasz osób, które zmarły na grypę? Ja się przyznam, że nie znam nikogo. Ile osób chorych na grypę korzystało z respiratorów? Blokada służby zdrowia raczej wynika z wieloletnich zaniedbań i bardzo złej organizacji ale to inna historia. Nigdy nie ma 100% ochrony i pewności, że jakiś lek nas zabezpieczy i uratuje życie a za 5-10 lat to możesz umrzeć bo wędliny, które teraz jesz i inne rzeczy wytworzą w Twoim organizmie stany chorobowe. Ja swoje dzieci zaszczepiłam i też uważam się za mądrego i rozsądnego rodzica. Pozdrawiam

     • Człowieku, co Ty bredzisz?! Naprawdę ruska propaganda zaczadziła wasz światopogląd. Wszem wiadomo, że antyszczepionkowe fobie rozsiewa i sponsoruje Kreml. A skoro mowa o „eksperymencie medycznym”, to racz może zauważyć jednak, że wy, grupa niezaszczepionych stajecie się (w tym „eksperymencie”, czy poza nim) grupą kontrolną. Nawet jeśli nie zdajecie sobie z tego sprawy.

    • Dokładnie tak! Nie chcą dbać o dobro ogółu wiec niech leczą się potem sami! A najlepiej niech podpiszą pismo zw są świadomi konsekwencji niezaszczepienia (powikłań) w pełni to akceptują i w razie choroby będą leczyć się we własnym zakresie ze swoją wyjątkowa wiedza medyczna bo przecież skoro w dziedzinie szczepien są takimi ekspertami i wiedza lepiej niż naukowcy to wiedza lekarza takiego to dla nich po prostu pryszcz…….

 3. Brawo wolni ludzie👏👏👏👏👏, mam nadzieję że z czasem będzie nas więcej. Dobro dziecka jest najważniejsze, lecz rządzący nie zdają sobie z tego sprawy. Cały POPiS won z Polski 💪🇵🇱💪

  • Konfederacja – to gdzie się będziesz leczyć? Gdzie posles dzieci do szkoły?

   Konfederacja to największe przekleństwo polski – antypanstwowcy, zero podatków… tylko kasa, kasa, kasa i w niedzielę kościółek!!

 4. Nie szczepcie się, nie szczepcie… znowu będzie duzy ruch na cmentarzu na jesień i zimę. Tak jak było w zeszłym roku!!!

  Dajcie zarobić zakładom pogrzebowym – każdy chce zarobić! Nie szczepcie się – dajcie zarobić grajkom cmentarnym

  • Zdajesz sobie sprawę że te pogrzeby były spowodowane nie po przez covid19, a po przez zamknięcie dostępu do służby zdrowia ?
   Zamiast leczyć to zwalali winę na covid19. Tego w TVP nie pokażą. Twoim tokiem myślenia to pewnie te setki ciał które pokazywali w Włoszech też były przez covid19? To były ciała po wypadku statku dużo przed pandemią. TV ma na celu nas wszystkich zastraszyć. Dużo ludzi zostało zmanipulowanych🤣 No i tak właśnie są ludzie manipulowani przez TV. Strach w oczach oraz bezmózgowie = plandemia🙈

 5. Powiedzcie mi foliarze, dlaczego nazywacie się wolnymi ludźmi? Ja sie zaszczepiłem z własnej i nieprzymuszonej woli, nikt mnie do tego nie zmusił. Nie obnoście sie więc swoją nibywolnością.

  • A po co się tym chwalisz? Zaszczepiłeś się, świetnie. Jesteś bezpieczny, wiec nie wymagajmy tego od innych, którzy z rożnych powodów nie chcą lub nie mogą się szczepić. Wiesz, dla jednego wolność oznacza ślub osób jednej płci, dla innego jazdę autem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a jeszcze inni cenią sobie wolność do decydowania o swoim zdrowiu. Bądźmy tolerancyjni i pozwólmy każdemu decydować o swoim losie.

   • Chwali się bo inni się chwalą, że się nie zaszczepili. Poza wolnością istnieje jeszcze prawo, które warto znać i przestrzegać. Możesz nie lubić zapinać pasów bezpieczeństwa w samochodzie ale prawo mówi, że musisz je zapinać chyba , że masz odpowiednie zaświadczenie, które Ciebie z tego zwalnia.

    • Nie widzę aby powyżej ktoś się chwalił niezaszczepieniem przeciwko C19. Maseczki też nie musisz nosić pod pewnymi warunkami i jest to uregulowane rozporządzeniem. Dlaczego więc dzieci w szkole nikt nie pyta o powód nienoszenia maseczek, tylko od razu wszystkie traktowane są tak samo? Szanujmy swoją wolność, póki jej resztki jeszcze mamy. W Australii opamiętanie przyszło za późno.

     • Jest kilka wpisów w których osoby się chwalą że się nie szczepią dobrze przeczytaj. Jeśli dziecko ma przeciwwskazania to powinno mieć zaświadczenie od lekarza. Rodzic zanosi to do szkoły i po problemie. A co takiego się stało w tej Australii?

     • Oj to słabo u Ciebie z czytaniem. Jakiś Anonim się chwali że dzieci i siebie nigdy nie zaszczepi, Konfederat. No widzisz jak trudno Tobie odpowiedzieć na pytanie o Australię. Co do rozporządzenia to chyba te inne przyczyny nie zachodzą u dzieci i młodzieży w Trzemeszeńskich szkołach.

  • Ogórkowa – zgadzam się, zkąd redakcja ma dostęp do tych dokumentow i dlaczego tego nie pokazują wszystkim rodzicom? Tez chce zobaczyć nazwiska.

   Jestem ciekawa kto ten okropny list podpisał i dlaczego Ci ludzi podejmujom decyzje za wszystkich. dlaczego ktoś pisze za mnie i wysyła taki listy do szkoły mojego dziecka.

   Jestem za szczepieniami

   • Szanowna pani to są listy ludzi którzy dbają o własne dzieci. Niech pani będzie spokojna nie dotyczy to dzieci które są zmuszane do szczepień przez rodziców czyli pani. Proszę być spokojnym jeżeli pani chce zaszczeic dziecko to może topai zrobić ale nie w placówkach szkolnych tylko u lekarza rodzinnego. Każdy z osobna napisał list w swoim imieniu. Wszystko po to aby obronić zdrowie małych dzieci którzy nie chorują na covid a jak już zachorują to są to objawy lekki. Lepiej jest przechorowac covid i być ozdriwiencen niż szczepić takie małe dzieci. Ryzyko jest większe gdy że coś się stanie dziecku gdy się zaszczepi niż przechoruje. Tak więc radzę się dobrze zastanowić czy jest sens szczepienia dzieci. W naszym kraju obowiązuje RODO tak więc gówno do tego pani kto się tam podpisał. Mnie bardzo zastanawia fakt kto pokazał te pisma redakcji. Są tam nazwiska a więc można uznać że zostały udostępnione redakcji. Czas złożyć zawiadomienie do prokuratury.

 6. DANIA, HISZPANIA- poziom wyszczepienie prawie 80%.

  UKRAINA, BIAŁORUŚ, MOŁDAWIA – poziom szczepienia poniżej 10%.

  Juz wiecie gdzie mentalnie stoi Trzemeszno? Wschodnia ściana, ciemnogród. Ale wstyd. Czy to jeszcze wielkopolska czy już Ukraina?

  • A skad pewnosc wyzszosci hiszpanow nad reszta swiata? Czyzby fanka hiszpanskiej inkwizycji? A moze fanka grypy-hiszpanki? Reasumujac lepiej umierac bedac hiszpanką niz zyc bedac bialorusinką 🙂
   P.S. niech sie Pani nie czuje gorsza od mieszkancow zachodu Pani tez moze miec swoje zdanie.

 7. To teraz podaj dane ile obecnie choruje osób w Hiszpanii a ile na Białorusi? Przypomnę że Łukaszenka odmówił przyjęcia dużych pieniędzy za wprowadzenie pandemi na covid19.
  Do WHO należy 192 państwa i to WHO jest sponsorowane z prywatnych rąk. Dlatego tak łatwo było można wprowadzić plandemie. Kto płaci rządzącym za tą plandemie? kto na tym ma się dorobić? Tam należy szukać. Obecnie w Izraelu, Anglia i jeszcze w kilku krajach gdzie wyszczepialność była największa mamy największy wzrost zakażeń 🤣🤣🤣 co ciekawe w Polsce jest dużo mniej. Teraz muszą się szczepić 3 dawką, a potem będzie 4,5,6,7 … Itd. Powodzenia dla wszystki którzy będą się szczepić 😁🤗 Kiedy w zrozumiecie że tu nie chodzi o wasze dobro?🙈

  • Nie żągluj danymi, o których źródle bladego pojęcia nią masz. Statystycznie, można udowodnić, że jesteś głupi – zdajesz sobie sprawę z tego? Z faktu, że żąglowaniem danymi statystycznymi można całkowicie zmienić obraz rzeczywistości? Może umiaru jednak zamiast pychy i głupoty nam wszystkim się przyda?!

 8. Dlaczego osiedle nr 2 wnioskuje o sfinansowanie czegoś co już jest w budżecie gminy? Może ktoś na to odpowiedzieć jasno i przejrzyście?
  Od tych mdlych dyskusji o szcxepeniu to się rzygać chce. Co za matotoly. Kłócą się o pierdoły a tymczasem ich pieniądze uciekają na jakieś faneberie typu druga dokumentacja.

  • Matol to jesteś ty skoro porównujesz eksperyment medyczny do głupoty. Tam właśnie większe pieniądze są wyprowadzane z Polski. Jesteś durniem i dlatego tak piszesz. Myślisz że robisz dobrze dbając o kilka milionów a w całej Polsce po przez plandemie ucieka kilka bilionów. Oczywiście nie lekcewaze tych strat w naszej gminie i należy się tym zająć, ale ważniejsze jest teraz to co się dzieje w całej Polsce. Trzeba zmusić zaczynając od powiatu a kończąc na całej Polsce do wycofania się z tej pandemicznej głupoty, a potem zająć się podwórkiem.

   • Skoro tak bronisz wolności to zrozum zakuty łbie, że jeśli chcę się zaszczepić to się zaszczepiee i nic ci do tego. Jak nie chcesz się to się nie szczep. Czy to takie trudne do zrozumienia piewco wolności?

   • Puszczają Ci nerwy, skoro zaczynasz bluzgać. Nie dziwi nic, skoro nie masz żadnych argumentów rzeczowych przeciw szczepieniom, a podświadomość wyrzuca Ci tę sprzeczność na różne sposoby. Więc nerwy puszczają.

 9. Szanowni Panstwo

  Widze, ze konfederacki odłam jak zwykle potrafi zaszczuć w internecie. Zauważcie, ze macie do czynienia zazwyczaj z młodymi, buntowniczymi mężczyznami. Mało w Konfederacji starszych osób, rencistów, mało kobiet, niepełnosprawnych, mniejszości narodowych etc. Może dlatego, ze kierują się zasadą- przeżyją tylko najsilniejsi? Najbardziej sprytni?

  Nie interesuje Konfederaty emeryta, rencista – bo przecież płacą na Was emerytury.

  Nie interesuje Konfederaty budżetówka, opieka medyczna, nauczycielem, urzednicy – bo znowu, to nieroby które biorą ICH pieniądze.

  Wszystko sprywatyzować, małe podatki – oni oczywiście przejmą wszystko co sprywatyzowane i będą na Was zarabiać pieniądze.

  Szczepienia – my, najsilniejsi przeżyjemy.

  Zazwyczaj to silni, młodzi mężczyźni i przyklaskujące im młode Panie. Zastanawialiście się dlaczego?

  Pozwolę powołać się na słowa ich lidera – Bosaka „homoseksualista może być w Ruchu Narodowym, jeśli żyje w czystości”. Niestety ale taka tłumiona seksualność, zaprzeczanie swoim preferencjom, wypieranie się – na pewno odbija się boleśnie na psychice czesci młodych mężczyzn. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich ale ten element jak nazbyt widoczny, żeby można byłoby go pominąć. Sam ich lider tak głosi:
  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-04/bosak-homoseksualista-moze-byc-w-ruchu-narodowym-jesli-zyje-w-czystosci/

  Prawdziwy mezczyzna – nie bawi się w zbawianie świata jak Konfederata, nie zagląda do łóżka innym, nie dzieli ludzi na silniejszych i słabszych. Prawdziwy mężczyzna zajmuj się swoją rodziną i jej utrzymaniem, troszczy się o sąsiadów, osoby starsze i dzieci

  Pozdro dla sfrustrowanych Konfederatów – wyjmijcie gumkę z gaci, nie myślcie o sobie, troszczcie się w końcu o innych (a nie tylko o pomniki i groby poległych) i cieszcie się życiem w ten piękny dzien:)

  • Co za brednie w stronę konferencji. Większej głupoty nie czytałem. Konfederacja to nie tylko młodzież to są ludzie starsi i kobiety. Pisząc takie bzdury są się pogrążyłeś. Jesteś z POPiS-u czy z lewicy ? Od 30 lat rządzą ci sami i te same kity wam sprzedają. Odwiedzając profil konfederacji na Facebooku można zobaczyć jak wiele wysiłku wkłada konfederacja w to abyśmy byli wolni. Konfederacja jako jedyna broni ludzi przed nieprawnymi rządami PiSu. Myślicie że jak PO przejmie władzę to będzie lepiej a no nie będzie lepiej będzie tak samo albo gorzej. WS. Plandemi głosują razem tak samo jak w sprawie podwyżek głosowali razem. To was nie dziwi? PO oraz PiS to są ci sami. Ludzie którzy się kłócą a po za kamerami rękę sobie podają. W latach 90 to było jedność lecz waka o stołki ich podzieliła. Dlatego nic się nie zmieniło od 30 lat. Tutaj na forum przychodzi gościu i atakuje konfederację, jak myślicie dlaczego? Są dwa wyjścia albo jest opłacony ze strony POPiS-u i ma w tym interes albo jest zwykłym niedouczonym lewakiem. Ja mam prawicowe poglądy Bóg, honor, ojczyzna. POPiS udaje tylko prawicowe poglądy. Dla nich liczy się Omotać naród, władzą, pieniądze i bardzo sprytnie to robią dobrym przykładem jest plandemia. Za kilkanaście kilkadziesiąt lat będą pisać wypracowania na ten temat jak to ludzi zmanipulowali🤗 a może się mylę i nastąpi to wcześniej. Ciekawe gdzie te wszystkie mądre głowy się pochowają gdy wszystko wyjdzie na jaw. Pamiętajcie każdy kto w obecnych czasach pisze złe na konfederację, to oznacza że ma w tym duży interes, albo nadzwyczajnej jest tak zanipuloway przez POPiS lub lewicę (znaczy że głupi). Innego wytłumaczenia nie ma. Konfederacja chce dobrze dla ludzi pracujących i tych którzy są na emeryturach. Oczywiście zdrowe byki co żyją z socjalu będą musieli iść do pracy. 😁

   • Masz Twitter swojego Bosaka-Boga wszechpolski. Akurat wiem pewnie więc o jego poglądach niż Ty.

    „.@krzysztofbosak: Jestem zwolennikiem emerytury obywatelskiej. Żebyśmy uczciwie policzyli na jakie stać nas emerytury i wypłacali je w jednakowej wysokości.Jeżeli chodzi o 500+, to lepszą polityką prorodzinną są ulgi podatkowe niż rozdawanie pieniędzy.”

    Czyli czy leżysz, czy zapierdalasz – wszystkim taka sama kase na starość. Gdzie tu promowanie przedsiebiorczosci?? Kobieta która zapierdala na kasie w biedronce po 10 godzin dziennie, dostania taką samą emeryturę co pijaczek który pije przez całe życie życie Biedronką.

    HAAALOOO- To powiedział szef Konfederacji!! Gdzie tu sens? Na szczęście ludzie potrafią liczyć więc nigdy powyżej 10% nie podskoczycie. Jest Holownia, są inne partie nie po-pisowkie.

    Rodziny olać- brak 500+ i ulgi podatkowe dla tych co potrafią kombinować.

    Chory mozg który podejrzewa, że POPiS mnie opłacił zeby na portalu małej mieściny atakować Konfederacje.Ha ha ha, Was nie trzeba nawet niszczyć, sami się zaoracie tymi bredniami. Bóg, honor, ojczyzna – zamiast pisać idz posprzątać kosciol, a potem pomóż jakieś emerytce. Patriota od dupy strony!

   • Przepraszam a słuchałeś p. Bosaka jak wypowiadał się dlaczego Konfederacja popiera wprowadzenie stanu wyjątkowego? Taki wolnościowiec powiedział że to pozwoli zatrzymywać ludzi zanim popełnią przestępstwo! No szok normalnie! To może wszystkich pozamykać bo mogą popełnić jakieś wykroczenie.

    • Przecież ta Konfederacja to gorsza od PiS. Sami kradliby na maksa, baby do garów i rodzenia, a inni pracować dla Konfederatów niczym niewolicy. Bo wolny rynek. Poparli strajkujących w Parocu?? Nie

 10. Nie ma mowy o zmuszaniu???? Nie daj dziecku maseczki do szkoly to sie przekonasz- nękane i zmuszane do zakladania szmaty na kazdym kroku. Dyrektorzy- choć tyle zróbcie i nie bądźcie hipokrytami.

  • Ja bym dzieci do szkoły nie posyłał bo tam sami debile i mogą dziecko nauczyć czegoś czego sobie nie życzysz.
   Dyrektorzy są od przestrzegania prawa a nie twoich fanaberii.

   • Właśnie dyrektor jest od przestrzegania prawa i nie mam mowy aby dyrektor zmuszał dzieci do noszenia maseczek, oraz do szczepień, a także do brania udziału w akcjach szczepiennych i nadawać do tego dzieci. To jest państwo PiSu wszystko jest nieprawne ale i tak to robią. Czas to zatrzymać.

 11. Musimy więc utworzyć specjalne osiedle w naszym mieście i umieścić tam tylko niezaszczepionych, na ramieniu muszą mieć przekreśloną strzykawkę i odebrać wszelkie prawa. Yyy czegoś to wam nie przypomina?

 12. Zaczniecie w końcu sami myśleć?te szczepionki to lipa.ten kto nie śpi to wie,kto się obudzi będzie nagrodzony.a Ci co słuchają pisiorow będą w dup*e.nie pozdrawiam

 13. No właśnie – dlaczego ktoś podejmuje decyzje za wszystkich?!Oto jest pytanie. List jest w imieniu tych,, ktorzy go podpisali. Niczyim wiecej. Niekoniecznie ktoś, kto ma inne zdanie nt szczepień covid jest antyszczepionkowcem. Ma jedynie trochę wiecej wiedzy naukowej, nie medialnej. Dlaczego ktos podejmuje za nas decyzję czy nasze dzieci maja nosic maseczke, która juz dawno wiadomo spelnia role wręcz szkodliwą dla zdrowia, dezynfekować ręce niszcząc naturalna barierę jaką organizm wykształca, edukowac nt SZCZEPIEŃ W FAZIE EKSEPRYMENTALNEJ jakoby byly takie bezpieczne i niezawodne… Warto, warto pomyśleć samodzielnie. Jestem za szczepieniami, ale tymi, ktore sa przebadane na przestrzeni minimum kilku lat, a nie dwoch miesięcy. Polecam zgłębić wiedzę co sie dzieje w organizmie po podaniu 'nibyszczepionki’ mRna. Gdzie krąży białko wirusa i w jakim celu. Wlos sie jeży na głowie. Czas sie obudzić. Czas wyłączyć TV i zaprzestac powtarzania jak mantre tego, co wciskają ciemnemu narodowi. Robią to nie w imię naszego zdrowia. To akurat mają na koncu listy swoich priorytetów. P. S. Szczepieni przejawiają tendencję do hejtowania wszystkich, ktorzy o szczepionkach covid wiedzą więcej niz z TV i szczepić siebie ani swoich dzieci nie zamierzają. Daje do myślenia. Dajcie żyć każdemu tak, jak uważa za słuszne. Ja ide na spacer w ten piękny, słoneczny dzień 🙂. Spotkam tam szczepionych i nie szczepionych i szczerze mnie to nie interesuje. Nie segreguje ludzi wg tego kryterium.

  • Na jakiej podstawie twierdzisz że przeciwnicy szczepień mają więcej wiedzy naukowej? Co wszyscy są lekarzami? Biotechnologami?Twierdzisz że maseczka jest szkodliwa ale na jakiej podstawie? To według Ciebie lekarze podczas operacji bardzo sobie szkodzą nosząc maseczki! Jak przeczytasz ulotkę obojętnie jakiego leku to włos się na głowie jeży bo na jedno pomaga ale może szkodzić na coś innego. No cóż myślę że większość osób czerpie wiedzę z różnych mediów i Ty też. Pozdrawiam

   • @stan – teraz to wszyscy w Trzemesznie są specjalistami od biotechnologii, medycyny, piłki nożnej, katastrofy smoleńskiej. Dziw bierze, że Ci ludzie jeszcze to przychodni chodzą. Powinni sami operować się po domach. Bo cała medycyna to spisek big-pharmy przecież. Ciekawe czy takie orły byli z podstaw biologii I chemii w szkole. Bo o szczepionkach wiedzą wszystko. Pewnie jest tutaj centrum badawcze.

   • Nie robię z siebie ani lekarza, ani biotechnologa, bo nie trzeba nim byc, by włączyć myślenie, by potrafić to różnic badania od BADAŃ. Trochę wiedzy nie zaszkodzi – ty tez możesz spróbować. Tylko wlozyc trzeba jednak wiecej wysiłku niz chwycić pilota tv. Bo RZETELNE BADANIA osób, czy instytucji mających AUTORYTET (nie mylić z politykami) są skutecznie wyciszane. Powodzenia.

    • A możesz mi napisać jak rozróżnić te rzetelne badania i te autorytety. Super, że potrafisz rozróżniać naukowe określenia cząstek molekularnych od molekuł i temu podobnych. GRATULACJE JESTEM PEŁEN PODZIWU.

     • Chętnie podzielę się oczywiście, proszę zaznajomić sie choćby z kilkoma pozycjami poniżej.
      Gaythorpe, Katy AM „Childern’sbrole in the covid19 pandemic:a systematicreview of earlysurveillance data on susceptibility(www.nature.com)
      Kushner, Lauren E” For Covid”or „With covid” (www.hosppeds.aappublications.org)
      Children and Covid19state level data report(services.aap.org)
      Science Alert „Superbugs are growing more resistant to hand sanitizer”
      Równiez wiele polskich m. in. autorstwa Dr Martyki, ordynatora oddziału zakaźnego, publikacje dr n.med, biologa, analityka technologii medycznych Piotra Witczaka
      Nie zastanawia Cię dlaczego nie ma w mediach otwartej debaty? Czyżby narracja głównego nurtu w zderzeniu z TAKIMI argumentami nie miala argumentów?
      Nie mnie kogoś tu przekonywac, kto chce wiedzieć więcej sam sie dokopie do wiedzy.
      A ty możesz ironizować nadal jesli lubisz. Możesz tez poświęcić chwile, by moze jednak spróbować czegoś więcej? Pozdrawiam.

     • Ale ludziom nie chce się szukać poważnych źródeł, bo to wymaga trudu. Wolą włączyć TV …

     • Bardzo dziękuje za informacje. No niestety artykuł p. Witczak nie przekonuje mnie. Jeśli bardzo często pojawia się tam stwierdzenie „Może” to ja tego nie kupuję. Powoływanie się na badania chińskich naukowców z Wuhan to już zupełnie mnie nie przekona bo kłamią od początku do końca. Ja na pewno swojego zdrowia i życia tym panom doktorom bym nie powierzył. Każdy ma prawo wyboru. Pozdrawiam

 14. Ja jako Polski specjalista Smrodek Smrodkowski proszę Was nie myjcie się bo to szkodzi zdrowiu.
  Wdychanie własnego smrodka pozwoli się lepiej rozwijać dziecku emocjonalnie, zwiększa empatię i lepiej buduje kontakty między dziećmi.
  Noszenie maseczek zabija wyraźne odczuwanie drugiego człowieka, może powodować depresję.

 15. Ludzie nie idźcie ślepo za tym co mówili wam media. Myślcie logiczne. Brawo dla rodziców składających petycję. Brawo za odwagę

 16. Ludzie wyłączcie myślenie, włączcie Konfederację.

  W zasadzie gdy ktoś już ma w nicku nazwę tego ugrupowania pełnego wybitnych intelektów, antyszczepów, plaskoziemców, antyaborcjonistów i wyznawców innych żałosnych teoryjek to powinna się zapalić czerwona lampka.

  Najlepsze są ich teksty w typie „na logikę, na chłopski rozum” itd. Wiadomo, że nauka to największy wróg prawdziwego wolnościowca, a statystyka jest równie szkodliwa.

  Pozdrawiam

   • Bravo

    Tutaj tylko taki jeden od Konfederacji szczeka bez sensu. Zaraz Cie wyzwią od Lewaków wszystkich tutaj tak zezwał.

  • W tym kontekście (antyszczepionkowe imity oraz konfederacja) warto zapoznać się z hojnością Kremla w sponsorowaniu skrajnych (lewych i prawych) ugrupowań w Europie. W opłacaniu i prowadzeniu kampanii dezinformacji celem szerzenia zagubienia i niepokojów oraz prowokowania waśni, a nawet zamieszek. Im gorzej w tzw kolektywnym Zachodzie, tym lepiej dla Moskwy (i Pekinu).

 17. Dlatego też te szczepionki zewrą jeszcze bardziej nasze szeregi. To wszystko każe nam powiedzieć mocno i stanowczo „szczepionkowym skrytożercą” mówimy NIE! Brawo.

 18. O co cala kłótnia? Niech zadziała selekcja naturalna. wejdzie jakąś nową mutacją cowida z Indi, wymiecie nieszepionych i po problemiem

  • Podstawa to przede wszystkim odporność o którą trzeba dbać. A nie 50 kg nadwagi, papierosy, fast food i szczepionka jako jedyne wybawienie.
   Jak się pojawi nowa mutacja to dotknie w takim samym stopniu zaszczepionych i nie zaszczepionych.

   • Nastepny trzemeszenski epidemiolog – juz wie ze szczepionka nie zadziała. Chociaż jeszcze nie do końca wie, o jakiej mutacji mowa. Ale nie zadziała, bo tak przeczytal w internetach. Kto by słuchał naukowców.

    • Bo naukowcem jak widać może być każdy , szczególnie celebryci .Najwiecej takich ekspertów jest w tv-enach i ma chłopina racje że ich nie słucha.

    • Bo trudno wierzyć naukowcom którzy co chwilę zmieniają zdanie.
     Poza tym jest wiele badań, opracowan naukowych (głównie w obcych językach) ,które jednak pokazują, że szczepionki na covid to nie do końca samo dobro.
     Dlaczego zabrania się lekarzom zgłaszać poważne powikłaniach po szczepieniu?dlaczego zdjeto program Pospieszalskiego z anteny?
     Nikt nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne po szczepieniu więc każdy powinien mieć wolność wyboru.

 19. Dlaczego samorząd osiedla nr 2 chce wydawać pieniądze publiczne na dokumentację która już jest a która jest związana z budynkiem po byłej zawodówce? Ktoś odpowie? Czy łby wsadzicie w piasek?

 20. No w sumie to wiem kto kupi moje 8 letnie auto- antyszczepionkowiec. Oni tylko stosują rzeczy sprawdzane przez minimum 8 lat… uj z nauką i testami. Jak ktoś z „TYM” przeżył 8 lat, to musi to być dobre 🤣🤣🤣

  • Ale ubaw:))

   Powołujesz się na opinie gościa bez wykształcenia medycznego, który jako pierwszy punkt swojego doświadczenia zawodowego ma wpisane.

   „Wykładowca w Akademii Nikona oraz Ambasador marki Nikon w Polsce”

   AUTORYTET MEDYCZNY 😄😄😄😄

    • Danymi statycznymi – uwierz na słowo, albo postudiuje temat – można udowodnić wszystko. To, że jesteś mądry, albo głupi, a nawet oba na raz. Obraz kreowany przez odpowiednio przedstawione dane statystyczne, może znacząco odbiegać od rzeczywistości.

 21. Może któryś z tych zwolenników i zakłamywaczy prawdy , czerpiących wiedzę z TV to zrozumie -,,dożyliśmy takich czasów w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców,,

   • Banał ? Są to słowa kogoś, kto sto lat temu otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyka i jakież prawdziwe w tych czasach . No ale skąd mogłeś wiedzieć jak się tylko TV-eny ogląda. Jeśli chodziłeś chociaż do szkoły podstawowej i uważałeś na lekcjach, to się domyślisz kto to powiedział.

    • Widzisz to są takie słowa, że każdy interpretuje je na swój sposób i swoje potrzeby. One zostały użyte w określonej sytuacji. Kto jest mądry a kto głupi to też kwestia interpretacji. Również czerpanie wiedzy jest możliwe przy wykorzystaniu TV. Pozdrawiam

 22. trzemesznioki youtuba się naogladali i tera każdy doktór
  jak ja chodziłem do podstawówki to brali nas do pielęgniarki i po kolei szczepili
  starych nic nie interesowało
  każdy zyje i ma się dobrze
  a teraz,pisma wysyłają
  Youtube oglądają i wymądrzają się
  Za dużo czasu na głupoty
  Do roboty Każdy doktor teraz

 23. Jakie mądre to TRZEMESZNO oczami komentujących…oj sama mądrość…szacunku dla innych ani odrobiny…WSZYSCY MAJĄ RACJĘ a reszta to kto ???

 24. Ok. Jak ta denna dyskusja samozwańczych „doktorów medycyny” dobiegła do końca może zajmiemy się konkretami czyli pieniędzmi, których nie ma za dużo w kasie gminy.

  Dlaczego osiedle nr 2 wnioskuje o zabezpieczenie w budżecie 2022 roku pieniedzy na opracowanie dokumentacji na zrobienie po zawodówce domu kultury i muzeum? Dlaczego skoro już taka dokumentacja została zrobiona kilka lat temu za około 70 tys złotych?

   • Bardzo dobre pytanie. Budżet gminy to około 70 milionów złotych i na nic nie ma pieniędzy. Gdzie te pieniądze są? Może radni przyjrzeliby się dokładnie skrupulatnie wszystkim wydatkom a nie skupiali się na wspólnym występowaniu na wreczaniu pucharów z burmistrzem, które są finansowane z kasy gminy czyli wszystkich. Za chwilę rozpocznie się 4 rok tej kadencji i co ci radni, którzy tak głośno deklarowali wiele zrobili aby ta gmina się rozwijała? Chętnie zapoznałbym się z listą dokonań w zakresie pomysłow na :
    – zwiększenie dochodów;
    – oszczędności w wydatkach;
    – racjonalizację kosztów;
    – zwiększenie wpływów z zewnętrznych źródeł finansowania.
    Oczywiście nie obchodzą mnie pomysły z serii może tak, może siak, może nijak.
    Obchodzą mnie konkretne propozycje, które zostały wdrożone przez obecną radę Miejską w życie. Bo z czczego gadania nic nie wynika a czas nieubłagalnie mija. Przypominam, że w Radzie większość mają radni wybrani z komitetów opozycyjnych w stosunku do burmistrza. I to jest powód dla którego nie mogą powiedzieć, że nic nie mogą zrobić bo burmistrz ma większość swoich radnych.

    • Tu od lat stara śpiewka – radni bezradni! 🤷‍♀️
     I tak się to toczy, ku pożytkowi. Zwłaszcza wybranych i ich protegowanych.
     Poza tym, niestety, patologia i degrengolada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj