Strona główna Kultura Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

3490
14

Odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego i wciągnięciem na maszt flagi państwowej rozpoczęły się w naszym mieście obchody Narodowego Święta Niepodległości. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na skwer Jędrzeja Moraczewskiego, gdzie złożono kwiaty pod tablicą pierwszego premiera niepodległej Polski.

O godzinie 9:30 rozpoczęła się msza święta za Ojczyznę, po której odbyło się składanie kwiatów i zniczy w miejscach pamięci narodowej na cmentarzu.

W uroczystości uczestniczyły władze samorządowe, przedstawiciele zakładów, stowarzyszeń, poczty sztandarowe, strażacy, harcerze i zuchy, którzy zaciągnęli warty honorowe, a także grupa mieszkańców.

Warto dodać, że nowy maszt, zamontowany przy budynku Urzędu Miejskiego Trzemeszna, został sfinansowany z rządowego programu „Pod biało-czerwoną”.

Z Placu Kosmowskiego wyruszył rajd rowerowy organizowany przez Stowarzyszenie „Pod Żaglami”. Jego uczestnicy odwiedzali miejsca pamięci na terenie naszej gminy. Nie zapomnieli też o marcińskich rogalach.

14 KOMENTARZE

  1. Plac Kilińskiego, Skwer Premiera Jędrzeja Moraczewskiego, Skwer Hipolita Cegielskiego, trzy miejsca kojarzące się z patriotyzmem, zwłaszcza naszym lokalnym. A obchody najważniejszego święta rozpoczynaja się na rozpieprzonym i zaniedbanym parkingu koło urzędu, bo ktoś wpadł na pomysł, aby właśnie tam umieścić nowy maszt do flagi. Taki maszt to powinien stanąć jako wisienka na torcie jakiegoś wyremontowanego placu, czy chociażby tego nawet parkingu. Czy pomyslodawca tego „cuda” zaczyna budowę domu od wywieczenia wieńca na jakiejś krokwi, a potem się martwi jakby tu potem zrobić fundamenty i ściany? Mam wrażenie, że tak.
    Ps. Obchody Święta Niepodległości jak najbardziej popieram, ale może przydałoby się niektórym urzędnikom trochę logicznego myślenia.

  2. Ludzie, czego wy oczekujecie? Wydawane sa grube pieniądze na różne koncepcje, które potem nie są zrealizowane , a wy się czepiacie masztu. Oczywiście, gdyby ktoś wywiesił flagę u siebie na podwórku zamiast przed domem byłoby to dziwne. Ale patrząc na decyzje naszych samorządowców nic mnie już nie dziwi.

  3. a nastepnym razem prosze sprawdzic pod tymi zielonymi galeziami zywoplotem jest SWASTYKA ! i jak to teraz wyglada ? komu czesc oddawali ?

  4. dokładnie tak -wstyd. Mijają kolejne lata panowania burmistrza i może ktoś przypomni jakie odniósł do tego czasu zasługi dla naszego miasta i gminy? Nie mówimy tutaj o jeździe pod wpływem 🙂

  5. Nie martwcie się. Niedługo urzędnicy po utopieniu z 10 baniek w ruinę po zawodówce będą sobie robić wisienkę na torcie w postaci kolejnego masztu.

  6. Janusz Kowalski polskiemu weteranowi w 100tne urodziny zyczył100lat przebił juz Suskiego i jest na prowadzeniu brawo ale elektorat nie wie z pewnoscia gdzie popełnił bad takze wpis jest tylko dla tych co widza to co sie dzieje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj