Strona główna Kultura Narodowe Świeto Niepodległości w dobie pandemii

Narodowe Świeto Niepodległości w dobie pandemii

4005
23

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości przypadły na trudny czas pandemii i związanych z nią ograniczeń społecznych. W naszym mieście uroczystości ograniczono do mszy świętej za Ojczyznę i złożenia kwiatów w miejscach pamięci narodowej.

Wiązanki i znicze składali przedstawiciele władz samorządowych oraz członkowie Gminnego Komitetu Ochrony Pamięci i Męczeństwa. Przy grobach i obeliskach wartę honorową zaciągnęli zuchy i harcerze.

Obchody zakończono wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

23 KOMENTARZE

  1. Skromne obchody sa oczywiście usprawiedliwione pandemią. Nie potrafie jednak usprawiedliwić rolników, których można było zobaczyć pracujących dziś na polach. Niewielu może, ale byli tacy.
    A podobno chłop polski to ostoja tradycji, patriotyzmu, umiłowania Ojczyzny.

    • Praca na polu, a inna nie? A „pamiętaj abyś dzień święty święcił” coś ci mówi? Ciekawe jak by tak któryś z rolników pracował np w Boże Ciało, wtedy siał by zgorszenie. Ale dzisiejsze święto to jakoś mniej ważne… smutne to

      • A nasza to wina ze wiele firm pracuje w święta? W Boże Ciało byłem w pracy, czy mi się to podobało czy nie. Pracodawca ma gdzies moja wiarę. Takie czasy robimy za miskę ryżu światek piątek i niedziele

    • Dokładnie sprzedali Polskę a mamy świętować niepodległość. Pracując w ten dzień u zagranicznego gościa. Czuje się jak Polak na obczyźnie. Taka to ,polska’

      • Tak, sprzedali. Ale i ty i wszyscy inni przyczyniacie się do tego, że porugalski właściciel jednej sieci handlowej w Polsce i niemiecki właściciel dwóch sieci są najbogatsi w swoich krajach. Przyznaj, że tak jest. A to też jest okradanie Polski.

          • Obfituje w wyposażonych w sprzęt za kupę kasy rolników, portugalskie, niemieckie sklepy, firmy i tak dalej. Napędzamy kapitał innym krajom a samo biedniejemy i stajemy się zależni od zachodu. Chcieliście uni to ja macie.

  2. Oczywiście, wiele osób musi pracować w święta. Wszelkie słuzby, ruch ciągły, kolej itp. Ale nie rolnicy. To od rolników słyszałem takie powiedzenie, że „niedzielą nikt sie jeszcze nie dorobił”. Święto Niepodległości jak widać, znaczy mniej niż zwykła niedziela. Wstyd.

  3. Jedna z większych firm, czyli Paroc. Pracują we wszystkie święta z wyjątkiem 25-26 grudzień, 31-1styczen, oraz święta wielkanocne. Pracują tam ludzie wielu wyznań. Teraz w dobie pandemii pracownicy umysłowi -zdalnie, pracownik fizyczny oczywiście nie może pracować zdalnie- paczki same się nie odbiorą. Dyrektor generalny pan. A. M nie da ludziom premi za prace w dobie pandemii- jak ludzie zachoruja stajemy piecami, ruszamy za dwa tygodnie
    Drugi powód nie pozwolę, aby ludzie dla 200 złotych narazali innych i przychodzili z grypą.
    To ja się pytam skoro tak łatwo zatrzymać linie produkcyjne, to po co chodzimy 1.11, 11.11, 1i 3 maja, i wiele podobnych dni.

  4. 1)Święto Niepodległości jest świętem świeckim i do tego Dekalog się nie odnosi.2) Może lepiej w tym dniu pacować niż biegać z zaciśniętymi pięściami i robić zadymę.3) Święto Niepodległości a zwłaszcza data 11 listopada od samego początku dzieliła Polaków,ponieważ dla części regionów była inna, ostatecznie zdecydowano się na wprowadzenie dopiero w 1937r.

  5. Najważniejsze, że już jutro Stanisława. Ważniejsze obchody niż Wojciecha. Zatem – bańki w dłoń! Druchom, zuchom i harcerzom – serdecznie dziękujemy. Czuwaj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj