Skuteczne usunięcie olejów, smarów i past nie należy do najłatwiejszych zadań. Tym bardziej, jeśli zabrudzenie dotyczy małych elementów o bardzo skomplikowanej budowie. Wówczas tradycyjne szorowanie z użyciem płynu może nie przynieść oczekiwanych efektów. Pomocną dłoń do licznych serwisantów czy chociażby mechaników samochodowych wyciągają producenci ultradźwiękowych myjek czyszczących. Nowoczesna technologia drgań jest wprost bezlitosna dla brudu!
Na czym dokładnie polega mycie ultradźwiękami? Poznaj rewolucyjną metodę czyszczenia
Jak sama nazwa wskazuje, czyszczenie ultradźwiękami polega na emitowaniu przez myjkę wiązek brzmienia, które są zbyt wysokie, aby mógł je usłyszeć człowiek. Za swoistą granicę częstotliwości uważa się wartość 20 kHz, a zdecydowana większość urządzeń usuwających brud pracuje na nawet dwukrotnie większych falach. To w ten sposób myjki renomowanych marek, takich jak Rotortech są w stanie skutecznie stawić czoła nawet najbardziej uporczywym zanieczyszczeniom. Technologia ta została wynaleziona w okolicach lat trzydziestych ubiegłego wieku, a dwie dekady później powstało pierwsze urządzenie, które umożliwiało czyszczenie za pomocą fal ultradźwiękowych. Mimo to, dopiero w czasach współczesnych takie myjki osiągnęły szczyt swojej popularności. Stosowane są dziś w naprawdę wielu branżach. Z dobrodziejstw fal o bardzo wysokich częstotliwościach korzystają mechanicy samochodowi, stomatolodzy, tatuażyści czy nawet serwisanci drobnej elektroniki użytkowej. Nowoczesne systemy zdają egzamin wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie nieskazitelnej czystości narzędzi i dodatkowych akcesoriów.
Błyskawiczne i oszczędne czyszczenie drobnych elementów. Oto zalety myjek ultradźwiękowych
Rotortech, jako doświadczony producent myjek ultradźwiękowych, doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że w wielu gałęziach przemysłu stosowanie sterylnie czystych narzędzi może wpłynąć nie tylko na efektywność wykonywanych prac, ale również na zdrowie klientów. Zwłaszcza w branży medycznej, gdzie pacjent narażony jest na bezpośredni kontakt z takimi akcesoriami. Czyszczenie ultradźwiękowe umożliwia dokładną dezynfekcję sprzętu. Nawet tego o skomplikowanej i drobnej budowie. Profesjonalna maszyna to także świetny sposób na przywrócenie do fabrycznego ładu śrubek, nakrętek i innych mikroskopijnych elementów, których nie sposób wyczyścić tradycyjną metodą szorowania wodą ze środkiem myjącym. Korzystanie z ultradźwiękowej technologii to także spora oszczędność wyżej wymienionych substancji. Zwłaszcza, że raz napełniona wanienka może jednocześnie obsłużyć od kilku do nawet kilkuset elementów – w zależności od rozmiaru. Taka właściwość przekłada się również na oszczędność czasu i energii. Ultradźwiękowe myjki są przecież całkowicie bezobsługowe, a ingerencja człowieka ogranicza się do uruchomienia sprzętu.
materiał partnera