Strona główna Różne Na przejściu będzie bezpieczniej?

Na przejściu będzie bezpieczniej?

1186
28

Przejście dla pieszych u zbiegu ulic Toruńskiej i Kopernika jest z pewnością jednym z bardziej uczęszczanych miejsc przez dzieci. Chodzą tamtędy m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. O zwiększenie bezpieczeństwa w tym rejonie apelował na sesji Rady Miejskiej radny Przemysław Woźny.

Radny zwracał uwagę na panujący tam duży ruch samochodowy (szczególnie w dni targowe), który stwarza niebezpieczeństwo dla setek dzieci przechodzących w tym miejscu do szkoły. Jak poinformował Norbert Dombek z Urzędu Miejskiego Trzemeszna, w tym miejscu planuje się zamontowanie tzw aktywnego znaku D-6. Jest to popularny znak informacyjny „przejście dla pieszych”, uzupełniony o pulsujące żółte światło. Zamontowane przy nim detektory ruchu spowodują, że światło zapali się, gdy do przejścia podejdą piesi.

Koszt takiego urządzenia to 9840 złotych. Realizacja ma nastąpić już w pierwszej dekadzie grudnia.

12273049_521633344667449_1698908894_n

28 KOMENTARZE

 1. moim zdaniem to przejście jest bezpieczne i dobrze widoczne, proponuje pomyśleć o większym problemie tuż obok mianowicie chodzi mi o wyjazdu z targowiska bo przy wyjeżdżaniu na ul. Toruńską jest strach że jakieś auto jadące od strony Biedronki uderzy w przód auta tam kompletnie nic nie widać

 2. Zawsze to jakieś rozwiązanie. Proponuje jeszcze ustawić lustro aby wyjeżdżając z targowiska było widać czy jedzie coś od strony biedronki, bo faktycznie trodno tam wyjechać gdyż widoczność jest ograniczona przez zaparkowane auta. A jak już wspomniałam o zamontowaniu lustra to i takie przydałoby się na skrzyżowaniu Płaczkowo-Szydłowo-Kamieniec, bo się jedzie od strony Płaczkowa to nic tam widać czy nadjeżdża coś od Szydłowa czy nie. Ogólnie kiepski wyjazd, wystarczyłoby postawić lustro.

 3. Kolejne niebezpieczne przejście usytuowane jest przy byłym wulkanizatorze na Pl. Św.Wojciecha . Widoczność ogranicza żywopłot przy łuku drogi . Kolejne newralgiczne przejście znajduje się na ulicy Jana z Pl. Kosmowskiego często zasłaniane przez rozładowywane samochody dostawcze .
  Przy okazji , czy szanowni kierowcy zapominają o odległości parkowania jaka obowiązuje od przejścia dla pieszych ? Nie dotyczy to jedynie w/w przejść .
  Szanowni kierowcy zapomnieli również o oznakowaniach poziomych oddzielających miejsca parkowania od ciągu jezdni . Gdyby te buraki mogły wjechałyby pod ladę do marketu i nie tylko .
  Po Trzemesznie porusza się dość ładna blondyneczka czarnym ,,czołgiem,, parkując gdzie popadnie . Dla tej laleczki nie jest ważne czy to przejście dla pieszych czy to chodnik .Jest jej obojętnie czy parkuje do krawędzi jezdni czy równolegle czy prostopadle . Nie zwraca zupełnie uwagi na oznakowania poziome . Jak tu można mówić o kulturze jazdy . Jedynym wytłumaczeniem pozostaje to , że to blondynka 🙂

   • Parkuje ? Gdzie popadnie . Chyba to nie panienka – nic z tych rzeczy ! Oko owszem można zawiesić lecz , lat około ….. Przepraszam w stosunku do pań nie wypada mówić .
    Drobnej budowy ciała , wzrostu średniego , włosy długie blond (może farbowane). Nogi zgrabne , lubi sukienki mini w ciemnych kolorach . Buzia typu barbie z uwypuklonym makijażem
    Wydaje się być sympatyczna lecz szpanuje . Mało skromna no i to PARKOWANIE – 0 ZGROOOOZOOOOO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nie podaję numerów rejestracyjnych bo autko z jego zawartością pozostaje dość charakterystyczne – wyłania się z tłumu .

   • O Pl. Św.Wojciecha lepiej nie mówić . To dopiero rodeo . Parkowane autka biedaków pod to-to bez względu na to czy blokują kogoś czy nie . Na jezdni na chodniku , gdyby mogli wjechaliby na trawnik. Wiarze w głowach się poprzewracało , im większy idiota tym większy ma samochód i czuje się jak pawian na wolności . Swego czasu ,,blondyneczka,, parkowała przy to-to przodem na chodniku tyłem na przejściu dla pieszych . Zastanawiam się co w godzinach od 8,oo do 14,oo w soboty robi nasza POLICJA . Wtedy, gdy trzeba interweniować jakoś ich nie widać .

  • a co powiesz na buraków włączających światła awaryjne pod piekusiem… niech policja coś z tym zrobi.. jak juz zorganizuje paliwo… między 7:30 a 8:00 standard.. potwierdzi każdy kto musi wymijać stojące tam auta z krótkimi awariami. .jak i parkowanie na skrzyżowaniu koło SP1

   • Właśnie dziś auto o nr.PGN854EY stanęło sobie na zakazie , włączyło światła awaryjne i miało gdzieś uczestników ruchu . Moja kamerka zamontowana w moim aucie zarejestrowała to zdarzenie:-). Wcześniej autko to wyjechało nie zatrzymując się z bocznej ulicy . Dobrze , że jechałem wolno . Montujcie koledzy kamerki w samochodach i przesyłajcie nagrania na policję .

    • J-aś przesłałeś swoje?.A z drugiej strony policjanci nie ścigają za takie wykroczenia,koło banku spółdzielczego non stop na zakazie stoją samochody.

 4. Masz racje kolego.Panna staje tym Mietkiem dosłownie gdzie popadnie to aż cód ze jeszcze nikogo nie rozjechała , na pasach, na chodnikach, na zakazach. Totalna zlewka na przepisy ruchu drogowego. Czasem aż to irytuje. !

 5. przy sp2 przydałyby się pasy zwalniające od strony Dąbrowskiego.Wzdłuż stoją zaparkowane auta,trudno widoczne są dzieci wychodzące ze szkoły i wchodzące na pasy.Samochody jeżdżą tam szybko.

 6. a co powiecie o ludziach parkujących na chodniku przy totolotku na Pl.Wojciecha , samowolka kto chce i kiedy chce a w dodatku jest tam przejście dla pieszych , gdzie są służby mundurowe ?!

  • Nie jest to przytyk do Ciebie 🙂 . POLICJA jest również z Trzemeszna i w Trzemesznie . Irytujące pozostaje , że oni również nie widzą . Moja propozycja OBSERWUJMY I PISZMY . Ostatnio nie wiem jaka była przyczyna jazdy z włączonymi kogutami w godzinach póżno popołudniowych . Panowie ci wprowadzają nerwówkę na drodze . To nie dziki zachód PANOWIE MUNDUROWI . Odnoszę wrażenie , że jeden z POLICJANTÓW naoglądał się filmów i robi sobie popisówki (nie pierwszy raz ). Dlaczego w godzinach wieczornych są tak aktywni a w godzinach przedpołudniowych w dni targowe chowają się w zaciszu murów ?
   A może radiowozy wyposażone są w noktowizory ?
   Panowie POLICJAŃCI ruszcie wreszcie tyłki . Wprowadzcie patrole piesze a sprawami ruchu niech zajmie się DROGÓWKA .
   Zobaczcie wreszcie co dzieje się z innej perspektywy . Macie służyć mieszkańcom . Niczego innego nie wymaga się od Was !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj