Strona główna Różne Na czym polega grupowe ubezpieczenie na wakacje i co obejmuje?

Na czym polega grupowe ubezpieczenie na wakacje i co obejmuje?

467
0

W przypadku dużych grup, wykupienie jednego, wspólnego ubezpieczenia na wakacje może być wygodniejszą i bardziej opłacalną opcją, niż poszukiwanie indywidualnych polis dla każdego uczestnika wyjazdu. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem, planując wakacje z rodziną lub paczką znajomych. Wyjaśniamy czym jest grupowe ubezpieczenie i co może obejmować, a także podpowiadamy gdzie go szukać, by znaleźć najkorzystniejszą ofertę.

Co to jest grupowe ubezpieczenie na wakacje?

Wybieracie się paczką znajomych na wakacje do ciepłego kraju? A może planujecie wypoczynek pod palmami w rodzinnych gronie? Jeśli chcecie zorganizować urlopowy wyjazd dla przynajmniej 10 osób, grupowe ubezpieczenie na wakacje będzie doskonałym wyborem. To jedna polisa, obejmująca swoją ochroną wszystkich uczestników danej podróży w takim samym stopniu. Nie trzeba wykupywać osobnych ubezpieczeń dla każdego uczestnika wyjazdu. Oszczędza się pieniądze i mnóstwo czasu, zyskując kompleksowe rozwiązanie, które zabezpiecza finanse podróżujących, a także zapewnia niezbędną pomoc w wielu nieprzewidzianych sytuacjach.

Co może obejmować ubezpieczenie na wakacje dla grup?

Grupowe polisy ubezpieczeniowe na wakacje oferują wiele korzyści, które odpowiadają najpopularniejszym potrzebom z zakresu ochrony podróżujących. Przede wszystkim – zapewniają natychmiastową pomoc medyczną, a także zwrot kosztów leczenia, transportu i NNW na terenie Europy. Często obejmują również koszty ratownictwa oraz oferują pomoc assistance, czyli centrum alarmowego, dostępnego 24/7, które może pomóc np. w znalezieniu najbliższej placówki medycznej. Warto podkreślić, że w tego typu ofertach zazwyczaj wszystkich uczestników dotyczy taka sama suma ubezpieczenia.

Wymieniony wcześniej zakres ochrony to podstawowy wariant, który można znaleźć u każdego dobrego ubezpieczyciela podróży. Co jednak oczywiste – nie każda podróż jest taka sama. Warto wiedzieć, że w niektórych przypadkach ubezpieczenie na wakacje można dostosować do specyfiki danego wyjazdu, wykupując odpowiednie rozszerzenia ochrony, dotyczące np.: bagażu, OC czy sportów wysokiego ryzyka.

Gdzie kupić grupowe ubezpieczenie na wakacje?

Jeśli zdecydujecie się na ubezpieczenie na wakacje (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl) dla grupy, poszukiwania odpowiedniego wariantu takiej polisy najlepiej rozpocząć w internecie. To właśnie online wygodnie porównacie dostępne oferty, sprawdzicie ile kosztują poszczególne rozwiązania i wykupicie najlepszą opcję. Warto wybierać znanych ubezpieczycieli podróży, którzy cieszą się dobrymi opiniami. Ich oferty łączą zwykle atrakcyjną cenę z optymalnym zakresem ochrony oraz wysoką sumą ubezpieczenia.