Strona główna Różne Myślisz o studiach? Przeczytaj!

Myślisz o studiach? Przeczytaj!

1422
0

Jeśli należysz do osób, które od października planują rozpocząć naukę na studiach, to stajesz przed wyborem kierunku oraz Uczelni Wyższej. Ważny jest nie tylko prestiż Placówki, ale to, czy w trakcie 3 lub 5-letnich studiów nie będziemy zbyt obarczeni np. dalekimi dojazdami, brakiem czasu na naukę w tygodniu lub nie będziemy potrafili odnaleźć się w rzeczywistości akademickiej. W tej sytuacji warto zastanowić się, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, aby podczas odbierania dyplomu nie żałować swojej decyzji podjętej w związku z wyborem Uczelni Wyższej. Poniżej przedstawiamy 5 atutów Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, które ważne są dla naszych studentów.

1. Dogodna lokalizacja.

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium znajduje się przy ulicy Leopolda Okulickiego 3A w Gnieźnie, naprzeciwko stadionu żużlowego, a swoją filię w Wągrowcu przy ulicy Kcyńskiej 48. Dojazd do Gniezna z okolicznych miejscowości, np. Trzemeszna, Mogilna, Powidza, Witkowa, Kłecka, Rogowa czy Wrześni jest bardzo dobry i zajmuje mniej więcej pół godziny. Należy mieć świadomość, iż na Uczelnię nie przyjeżdżamy wyłącznie w trakcie zjazdów – Inauguracja, Absolutorium, imprezy studenckie, nieobowiązkowe zajęcia dodatkowe organizowane przez Uczelnię (np. kurs pierwszej pomocy, kurs kierownika wycieczki), a czasem konsultacje z wykładowcami i wspólne robienie projektów. Dogodna lokalizacja Szkoły jest dla studentów dużym ułatwieniem w życiu codziennym, a więc warto wziąć ją pod uwagę.

2. Zaoczny tryb studiów.

W obecnych czasach, podczas szukania pracy, nasze wykształcenie jest bardzo ważne, jednak rekruteci biorą pod uwagę również doświadczenie zawodowe zdobyte na studiach, dodatkowe kwalifikacje, umiejętności oraz uprawnienia. Studia to najlepszy czas, aby rozpocząć karierę zawodową, poznać nowych ludzi i zdobyć doświadczenie życiowe. Warto go wykorzystać również na swój rozwój zawodowy poprzez udział w różnorodnych kursach i warsztatach, które wpisane w nasze CV wyróżnią naszą kandydaturę. Aby było to możliwe, najlepiej wybrać się na studia w trybie zaocznym. W Milenium studia licencjackie oraz magisterskie prowadzone są wyłącznie w trybie niestacjonarnym.

3. Praktyczne profile.

Warto zaznajomić się ze wszystkimi specjalnościami, które oferuje Uczelnia, gdyż każda z nich jest inna, a ukończenie jej daje nam inne możliwości zawodowe. Oferta edukacyjna GSW Milenium została opracowana tak, aby połączyć wiedzę teoretyczną z przekazaniem praktycznych umiejętności biznesowych lub pedagogicznych. Warto wtedy wziąć pod uwagę nasze zainteresowania oraz rynek pracy. Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium oferuje aż 5 specjalności, na 3 kierunkach.

Aby dowiedzieć się więcej o specjalnościach odwiedź naszą stronę internetową kliknij tutaj

4. E-learning.

W dobie pandemii studenci zamienili książki na laptopy, a mury Uczelni na swoje mieszkania. Warto więc wziąć pod uwagę to, jak Uczelnia radzi sobie w kryzysowych sytuacjach i jak wygląda obecnie nauka w czasie Koronawirusa. Współpraca online wśród wykładowców i studentów w GSW Milenium jest bardzo dobra – obie strony odnalazły się w nowej sytuacji, a nauka i egzaminy są przeprowadzane zdalnie bez żadnych komplikacji. Wykładowcy nie wysyłają wyłącznie gotowych prezentacji na cały semestr, a systematycznie przekazują wiedzę poprzez różne narzędzia i w różnych formach. Dzięki temu studenci łatwiej przyswajają wiedze i nie są obarczeni natłokiem informacji.

5. Atrakcyjne stypendia – do 2000zł miesięcznie.

Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium nie tylko docenia tych najbardziej uzdolnionych studentów, ale i pomaga tym w trudnej sytuacji życiowej. W Milenium warto się uczyć – stypendium Rektora dla 10% najlepszych studentów kierunku to ok. 700 – 800 zł /miesięcznie! A to nie wszystko – lubisz się udzielać? Stypendia okazjonalne są przyznawane przez kanclerza GSW Milenium za godne reprezentowanie uczelni we wszystkich dziedzinach życia studenckiego: dotyczą osiągnięć sportowych, muzycznych, poetyckich, fotograficznych oraz informatycznych. Inne rodzaje stypendiów to: dla osób z niepełnosprawnością, socjalne oraz jednorazowa zapomoga. Stypendia łączą się i jeden student może otrzymać nawet do 2000zł miesięcznie!

6. Kameralność.

Długie kolejki do dziekanatu, setki studentów na sali wykładowej i utrudniony kontakt z wykładowcami to rzeczywistość wielu studentów, ale nie w Milenium. Tutaj panuje kameralna i ciepła atmosfera. Dziekanat czynny jest codziennie, a więc bez problemu załatwisz większość spraw od ręki. Zadawanie pytań i dyskusje podczas wykładów to w Milenium codzienność – nauka w mniejszych grupach pozwala na lepszy kontakt z wykładowcami. Naszą kardę zasilają praktycy, a więc oprócz wiedzy akademickiej, dzielą się swoimi doświadczeniami z codziennej pracy.

Odwiedź naszą stronę internetową i dowiedz się więcej: kliknij tutaj