Strona główna Polityka Marek Walczak w Sejmie

Marek Walczak w Sejmie

8285
28

Wczoraj obradowała sejmowa komisja rolnictwa i rozwoju wsi. Posłowie radzili nad trudną sytuacją polskich hodowców trzody chlewnej. Obrady zdominowały tematy niskich cen skupu oraz rozprzestrzeniającego się afrykańskiego pomoru świń, zwanego w skrócie ASF.

Obecna była tam grupa rolników zrzeszonych w Wielkopolskim Związku Hodowców Trzody Chlewnej, wśród nich hodowca z naszej gminy – Marek Walczak.

Mieszkaniec Ostrowitego zabrał głos w dyskusji. W swym wystąpieniu skupił się głównie na działalności służb weterynaryjnych, którym zarzucił opieszałość. Stwierdził też, że przedstawiciele weterynarii sami nie stosują się do zasad bioasekuracji.

Szersza informacja z obrad komisji zawarta jest |TUTAJ|.

Wystąpienie M. Walczak można też zobaczyć i odsłuchać na stronie sejmowej: |LINK|. Początek godzina 12:11:40.

(fot. Karol Bujoczek / top agrar Polska)

28 KOMENTARZE

 1. Brawo Marku bardzo rzeczowa wypowiedż, ale aż mnie mdli, że nasi przedstawiciele izb tam nie byli ale w terenie sama mądrość zwłaszcza tego z Kruchowa przecież to nasi przedstawiciele (ROLNIKÓW)podobno.

 2. Walczak pojechał nie jako MODEL do Warszawy! W komisji sejmowej bronił interesów rolników , hodowców trzody chlewnej. A mógł się fotografować w te i nazad z osobistościami RP! I rozdawać ulotki z ładnymi fotkami !
  Ale on woli konkretną robotę.

 3. Walczak potrafi tylko jątrzyć i oskarżać a nie rozwiązywać problem rolników. Wstyd mi , że taki ktoś reprezentuje naszych rolników. Czy nie mają godniejszych przedstawicieli?

 4. Z jątrzenia i niezadowolenia rodzi się postęp. Ci co nie jątrzą , nie krzyczą żyją w stagnacji i cichości, a chętnie korzystają ze spraw załatwionych przez mącicieli. Jak Pan Marek oskarża, to znaczy, że nawołuje do poprawy. Trzeba takich Walczaków czupurnych niezgodników.
  A Ostrowite śpijcie sobie aaa, aaaa.

 5. Marek nie jest od rozwiązywania problemów lecz od zgłaszania spraw,ale minister rolnictwa dużo mówi a trochę mało działa a już ma gdzieś problem pojedyńczego rolnika.A widziałeś weterynarza,który wchodzi na teren gospodarstwa i się dezynfekuje a przynajmniej zakłada obuwie ochronne jednorazowe,bo ja nie.Godniejsi kto delegaci izb rolniczych,którzy wysłowić się nie potrafią,a zresztą gdzie byli.

 6. Swiatowo się robi jeden zdjęcia z prezydentem inny na komisji w sejmie …. Zeby Polska zeby Polska zeby Polska byla Polską ……żal mi Ciebie Polsko

 7. Zamiast pierdu, pierdu może by tak cos wpłacić na pogorzelców. Ludzi opanowała znieczulica, jakby nie wiedzieli, że mogą też kiedyś potrzebować pomocy. Ruszcie skamieniałe serducha!

 8. Ludzie wielcy za życia często są niedoceniani, nie podaje im się ręki , bo są nie rozumiani.
  Poczekamy, zobaczymy!
  Nie skreślaj tak szybko naszego gniewnego Wąsala! Ostrowite to nie pępek świata. Niech mu nadal tej ręki nie podają, mają takie prawo.

 9. Jeżeli wielkość Walczaka mierzyć ilością wywołanych awantur, konfliktów i spraw sądowych, to rzeczywiście jest gigantem, drogi czytelniku.Ostrowite to nie pępek świata, ale ich zachowanie wynika z prostego faktu że go znają.

 10. Z tym gościem lepiej nawet nie rozmawiać bo zaraz awanturnik do sądu się uda 🙂 a co dopiero kupić od niego jakiś materiał hodowlany 🙂 widać ogłasza się na olx na całej Polsce pewnie w okolicy nikt od niego nic nie kupi 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj