Strona główna Kultura Marcin Jakubiak pokieruje „dwójką”

Marcin Jakubiak pokieruje „dwójką”

3039
55
M. Jakubiak

Niedawno informowaliśmy o rezygnacji Jarosława Kaniastego z funkcji dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzemesznie. Dzisiaj burmistrz Krzysztof Dereziński podjął decyzję o powierzeniu obowiązków dyrektora „dwójki” na okres roku szkolnego 2017 / 2018 Marcinowi Jakubiakowi.

Nowy dyrektor ma 32 lata, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego. Do tej pory był nauczycielem tego przedmiotu w SP nr 2. W rozmowie z nami M. Jakubiak przyznał, że zdaje sobie sprawę, iż jest to powierzenie tylko na rok (od 1 września 2018 r. SP nr 2 zostanie połączona z gimnazjum).

Jak jednak uważa, zawsze warto próbować swoich sił. Jest świadomy czekających go trudów, szczególnie tych wynikających z wprowadzenia reformy oświaty. Patrzy optymistycznie w przyszłość w przekonaniu, że podoła nowym obowiązkom.

M. Jakubiak
M. Jakubiak

55 KOMENTARZE

 1. to juz bardziej zasluzonych ludzi w dwójce nie bylo ??

  dlaczego nie wzieliscie pana Artura tez jest po AWFie i ma znacznie lepsze osiagniecia !

 2. Myślę że to dobra decyzja Burmistrza jeśli Pan Jakubiak to przyja to musi podołać temu wyzwaniu..w końcu może szkołą zasłużył na pełniące obowiązki dobre!!!obowiązki pełniącego p.J a tak na marginesie zasłużonych niema takich ludzi ..duzo można wypowiedzieć się na temat byłego dyrektora brak słów

 3. Zgadzam się z eldorado w końcu każdy ma prawo dostać szansę i swoje pięć minut ..były dyr.miał jedno i drugie niestety czas minął ale nie nam jest to oceniać jak będzie czas pokaże .Jest młody ambitny wykształcony i sądzę że poradzi sobie ,skoro przyją to wyzwanie ,a społeczność czy będzie dobrze czy źle to gadać będą zawsze …Gratulacje p.Jakubiak

  • Nie, to nie tak, że każdy może dostać szansę. Tak myślami m.in.przy wyborze p.Derezinskiego na burmistrza. Taka naiwność tylko szkodzi. Przy odpowiedzialnych stanowiskach szansę może dostać tylko i wyłącznie osoba kompetentna i doświadczona.

 4. To jakaś kpina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Katastrofa…. i to pokazuje beznadzieje naszego szkolnictwa byle jak byle to było byle do przodu i jakoś to będzie byle… byle…
  ale zycze powodzenia i dobrych efektów

 6. nie poslalbym dziecka do 2-jki bo widac tam niski poziom z daleka chyba zdecyduje sie na gniezno.
  Nie bronie ani teg bylego dyrektora ani tez na Dyziego nie glosowalem ale chyba jeden jak i drugi slabo sie zapisali w kartach historii przy czym ten drugi chyba powinien wiedziec co to Historia bo studiowal i to chyba troche dluzej nawet 🙂

 7. Może ktoś pomoże mi zrozumieć?!Szkole,która zyskuje nowy oddział i będzie więcej uczniów(klasa VII)zabiera pawilon pani dyrektor przedszkola z osiedla; chodzą słuchy,że mało jej pawilonu i zabiera również boisko(przypominam,że szkoła nie posiada sali gimnast.a więc w sezonie tylko wspomniane boisko mają do dyspozycji!).O co tu chodzi??!!!O samounicestwienie sp2?!Czy pani dyrektor ma tak duże parcie i poparcie,że organ sprzyja jej pomysłom?!
  Panie Marcinie-gratuluję!Jest pan młody-niech pan potraktuje to jak misję ale też wyzwanie.Mam niestety trochę wrażenie,że władza wybrała właśnie pana, ponieważ myśli,że nie będzie się pan wychylałi godził na wszystko.Obym się myliła.Odwagi!!!Z pomocą nauczycieli i rodziców jesteście silni!

  • Zdaje się, że Twoje obawy są uzasadnione. Chodzi o likwidację czerwonej szkoły. Kolejnej. I kolejnej z historią. To się nie liczy. I pewnie dlatego obsadza się na tak odpowiedzialnym stanowisku kogoś bez doświadczenia, za to – zapewne? – z poparciem i – być może – misja zgaszenia światła.

  • Możesz mi wyjaśnić jakim cudem pani dyrektor zabiera miejsce? Przecież burmistrz zdecydował, że dla dzieci 6letnich nie ma miejsca w przedszkolu. Gdy rodzice walczyli żeby dzieci mogły zostać w przedszkolu to większość była oburzona, że 6latki powinny być w szkole i zrobić miejsce dla młodszych. Teraz znowu źle bo dzieci będą w pawilonie. Zastanówcie się ludzie, co piszecie. Gdzie te dzieci mają się podziac skoro ani w przedszkolu ani w szkole nie ma dla nich miejsca?

  • Witam . Niski poziom to widać u Pana , ponieważ stawia P. zarzuty bezpodstawne i bez jakiegokolwiek umotywowania . Proszę zapoznać się z wynikami nauczania a nie uprawiać propagandy a może politykę …

 8. Bardzo dobra decyzja burmistrza. Szkoda, że na rok. Miał pan Jakubiak duże szanse zostać dyrektorem jedynki, ale równie dobra była kandydatura obecnej dyrektor z tej szkoły. A dyrektor może być jeden. Gratulacje!

 9. P.Dereziński- ile jeszcze możesz wyrządzić szkód w trzemeszeńskiej oświacie ? to co jest to dramat,doprowadzasz do niszczenia tej zasłużonej szkoły, w 2010 r przy remoncie składałeś zapewnienie publiczne i gwarancję że ta placówka wpisuje się w trwały system szkół które pozostały po likwidacji tych których dokonałeś w 2008 r.Doprowadziłeś do takiego stanu dramatycznego oświatę w gminie że szkoda słów.Zresztą nie tylko bo inne dziedziny jak komunalka,remondis to kolejne dobicie tej gminy.Kto to wszystko rozliczy i poniesie odpowiedzialność za szkody .

  • Mireczku drogi radze ci stonowac bo moze wyjsc nie ciekawie Burmistrz sam nie decydowal o szkolnictwie najpierw sie dowiedz potem szczekaj .

 10. Burmistrz składał obietnice. Śmiechu warte. Dzisiaj mówi to jutro tamto. Razem z Peno walczyli o budynki liceum a teraz szkoła upada. Żeby budynki nie stały tam puste to upchnac dzieci z dwójki. A Korzycka to szczyt bezczelność szkoda słów. Proponuję aby została inspektorem oświaty skoro tak się na wszystkim zna.

 11. dlaczego pochwaly ze bardzo dobry i w ogole najlepszy wybor wysylane sa z trzech sieci sieci ??
  Czyzby ktos sam sobie gratulacje skladal i winszowal ??

  z cyklu ja i rodzina winszujemy

  no mozna i tak 🙂

 12. Powiem krotko jesli ktos nie pamieta jak pan Kaniasty obejmowal szk. nr. 2 co to bylo zachwalanie przez rodzicow jaki on bedzie dobry a jak odeszedl to pruja mu ile wlezie Trzemeszniaki ogarnijcie sie bo sami nie wiecie czego chcecie……………………..

 13. Wybrał młodego na rok…jeżeli będzie dyspozycyjny wobec burmistrza, zostanie nadal.Panie burmistrzu,dlaczego tak bardzo nienawidzi pan dwójki???Przecież z dotychczasowym dyrektorem już pan wygrał! Nauczycieli,też trzeba zdyscyplinować i wykończyć?Oddaj tej pani całą szkołę,z boiskiem i pawilonem!!!Bo inaczej się popłaczę i wyjdzie…

 14. to jest chore co dzieje sie w SP2 marionetka- dyrektor przekazuje polecenia mu wydane ,juz wiadomo o co chodzi kto bedzie rzadzil

  • Zgadzam sie z Nauczycielem człowiek który jest niby burmistrzem bedzie mial swojego Pinokio który bedzie robił jak mu sie bedzie kazalo. Trzemeszno schodzi na PSY!!!

  • A ja Wam powiem, że ten młody człowiek jeszcze pokaże na co go stać. Młodość to ani zaleta ani wada. Zaletą jego jest brak przynależności do „elity”, więc na pewno będzie się kierował swoim nosem.

   • Brak przynależności??? hehe a to dobre…wybrany wiadomo przez kogo został, więc jak myślisz czyje rozkazy musi wykonać w podziękowaniu za stołek;)zobaczymy czy będzie miał swoje zdanie i pokaże na co go stać, czy zgodzi się na wszystko i szkoła powoli zacznie wymierać, Obym się mylił…

    • Dyrektor podlega burmistrzowi, więc nie widzę niczego nadzwyczajnego, że będzie wykonywał jego polecenia. Co do wymierania szkoły to akurat pan Jakubiak nie będzie miał na to najmniejszego wpływu. To już się dzieje. Jak napisano w artykule, szkoła za rok przestanie istnieć i zostanie wchłonięta przez gimnazjum. Taka była decyzja burmistrza i rady miejskiej. Pana Marcina czeka więc rola likwidatora.

  • Z formalnego punktu widzenia masz rację. To gimnazjum będzie likwidowane, szkoła podstawowa nr 2 będzie istniała. W takim razie pytanie. Dlaczego burmistrz nie ogłosił konkursu na dyrektora na normalną kadencję 5 letnią? Przecież SP 2 będzie nadal istniała więc nowy dyrektor przejąłby tylko od września 2018 uczniów, kadrę i budynki gimnazjum. No własnie, dlaczego jednak powierzył tylko na rok?

   • Dlatego odpowiedzialnym za ten bajzel w szkołach, a ogólnie w mieście i gminie jest po trosze każdy, kto głosował na p.Derezinskiego. Zwłaszcza kilkukrotnie.

 15. Każdy luźno nawet związany ze szkolnictwem wie o co chodzi. Dlaczego na rok. Panie Marcinie niech Pan będzie SOBĄ ,to będzie dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj