Strona główna Polityka Maciej Woźniak proponuje komisję ds. prywatyzacji TPK

Maciej Woźniak proponuje komisję ds. prywatyzacji TPK

3852
65

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej głos zabrał mieszkaniec Trzemeszna Maciej Woźniak. Zaproponował, aby powołać ” sformalizowane ciało, być może na wzór komisji”, w celu odtworzenia procesu przekształcenia Trzemeszeńskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, a także wskazania osób odpowiedzialnych za to przekształcenie.

Wnioskodawca złożył w tej sprawie pismo, w którym wskazuje na skandalicznie negatywne zapisy umowy, szczególnie w takich obszarach jak rozliczenia finansowe na linii gmina – podmiot prywatny, 25 letnia dzierżawa sieci kanalizacyjnej przez podmiot prywatny, pakiet większościowy po stronie gminy bez faktycznej decyzyjności większościowego udziałowca.

Według M. Woźniaka, powołanie takiej komisji zamknie raz na zawsze pewien etap w historii miasta i gminy, a w jej pracach powinni wziąć udział między innymi radni, szczególnie ci, którzy ” z uporem formalnym starali się dotrzeć do informacji o konsekwencjach, jakie niosą za sobą treści umowy prywatyzacyjnej”.

W komisji powinni znaleźć się także przedstawiciele strony społecznej, która w żaden sposób nie była reprezentowana w czasie prac nad przekształceniem TPK. Prace komisji powinny być transparentne z udziałem mediów, mieszkańców, a efekty ujęte w ogólnodostępnym raporcie końcowym. Autor pisma sugeruje też, aby w głosowaniu nad powołaniem komisji, w ramach odruchu neutralności, wstrzymali się od głosu radni, którzy w poprzedniej kadencji głosowali za przekształceniem TPK.

Wierzę, że takie rozwiązanie jest najlepsze z możliwych dla oczyszczenia medialnych doniesień, pełnych szeregu informacji, które muszą zostać poddane zweryfikowaniu na rzecz tego, co często w dzisiejszym świecie jest pierwszą ofiarą, czyli prawdy” – kończył swój wniosek M. Woźniak.

65 KOMENTARZE

 1. Dzięki za wsparcie panie Macieju trochę pozno ale sluszna aby Trzemeszenskie śm….ki zostały zostały posadzone i skazane -ponieść z tego tytułuodpowiedzialność karną dla przestrogi innych.

 2. Nie ukrywam, że do napisania tego pisma jak i pójścia na Radę zainspirował mnie Pan „Tomasz Didymos”, w jednym ze swoich zeszłorocznych wpisów, więc chcąc nie chcą jest Pan za to również odpowiedzialny Panie Tomaszu 😉 Tylko chciałem, żeby słowo stało się ciałem. Oczywiście dla mnie jako wyborcy będzie to test dla Rady, jak się zachowają i czy są na tyle kompetentni by wyłożyć nam mieszkańcom te zawiłości prywatyzacyjne.

  Jednak ta sprawa jest jakąś „marginalną” w obliczu tego co ja zobaczyłem i usłyszałem podczas obrad i wizyty Pań na Radzie zatroskanych o swoje dzieci przez chaos organizacyjny i zarządzania urzędników za to odpowiedzialnych.

  Gdybym nie był tego świadkiem – nikt i nic by mi nie oddały tego co tam słyszałem – widziałem.

  Panie musiały przybyć na Radę Miejską, żeby dowiedzieć się na którą godzinę posłać jutro swoje dzieci do szkoły ! Temat ciągnie się od września, jeśli chodzi o transport dzieci z kilku wiosek – i rozwiązaniem jest jeden dodatkowy bus dla tych dzieci ? Banał, który mam nadzieje, że znajdzie szczęśliwe rozwiązanie – bo o dzieci przecież chodzi – urósł w naszej gminie do rangi problemu części społeczeństwa – to przechodzi moje rozumienie rzeczywistości.

  W tej kadencji byłem czwarty raz na posiedzeniu Rady i tym razem usłyszałem od Pana Burmistrza, że bije się w pierś ? Panie Burmistrzu niech sobie Pan to nagra i się nie fatyguje na sesje – bo to Pana mantra już jest chyba – odpowiedź na wszystko. Tylko po tradycyjnym już biciu w pierś, przydałby się rachunek sumienia, żal za grzechy i co najważniejsze – mocne postanowienie poprawy – co niestety nie występuje. Miał Pan pretensje, że Przewodniczący Rady odczytuje list od zdesperowanych rodziców – wchodząc Panu w kompetencje ? Ja odniosłem wrażenie, że dość, że Przewodniczący robi swoje, to jeszcze próbuje prostować Pana zaniedbania, a Pan próbuje jeszcze uszczypliwie komentować jakość prowadzenia sesji, zważywszy, że robi to Pan pokracznie – to i mógłby sobie to darować – i zamiast tego wziąć się za robotę po prostu. Chociaż słowo zaniedbania, jest chyba delikatnym określeniem Pana rządów. Samemu za chwile przyznając, że był Pan na chorobowym, i się Pan nie spotkał z rodzicami, ale przecież ma zastępce – zastępca mówi, że gdyby wiedział to by się spotkał, ale nie wiedział, a człowiek zajmujący się oświatą w gminie bełkocze coś do mikrofonu, że pojedzie do Zielenia za chwile i powie rodzicom – takich „Asów” to jak żyje nie widziałem, może po za jednym …

  Reasumując – moim zdaniem każde posiedzenie Rady powinno być transmitowane online za pomocą np jakiegoś medium internetowego, nagrywane z obrazem i dźwiękiem, żeby każdy mieszkaniec mógł sobie ocenić merytoryczny poziom naszych przedstawicieli, bo nawet szczera chęć zreferowania tego wydarzenia – nie jest w stanie nikomu oddać jak to „funkcjonuje” – to trzeba zobaczyć – usłyszeć na żywo.

  • Kurde,fajnie „gadasz”!ja byłam dwa razy na takim „spotkaniu”z przedstawicielami Rady…no i Burmistrzem i tak jak Ty twierdzę,że każdy powinien mieć do tego dostęp,choćby on-line,dobry pomysł!bo to co tam się dzieje w słowach się nie opisze!!!!pzdr.Macieju W.

  • Dyziu, tyle razy tylu ludzi przestrzegało Cię przed bezmyślną likwidacją czterech szkół na wsiach. Obiecywałeś oszczędności, jakby na edukacji oszczędzać można było. Sześćset tysięcy – z tego co pamiętam – miało to przynosić rocznie. I co teraz? Ile kosztują dowozy gminę, a jakie koszty ponoszą mieszkańcy wiosek, gdzie zlikwidowałeś nie tylko szkoły, ale i jedyne miejsca kultury i życia społecznego tych wiosek. Widzisz ten bałagan? Co nam po Twoim biciu się w piersi?! Odejdź jeszcze przed wyborami, każdy dzień Twojego urzędowania, to dla nas wszystkich strata. Przez te wszystkie lata i wszystkie Twoje działania, niepoliczalna.

   • Ani burmistrz tego nie rozumie, ani ludzie w większości. Dla nich liczy się „ekonomia”, której nie pojmują inaczej jak ” kasa,kasa,kasa”. Gdy zaś okazuje się, ze to kompletnie idiotyczne pojęcie, że coś nie tak, coś nie gra,coś zawodzi, zamiast pójść po rozum do głowy, psioczyć zaczynają, lamentować i w takim zamieszaniu przyjdzie nam wybierać niebawem. A gdzie rozum przegrywa z emocjami, wygrywają przypadkowi ludzie, jak obecny burmistrz dwanaście lat temu.

 3. Maciej pustej głowie nie można nalać oleju. To nie jest smutne, lecz porażające. Widać Macieju, że Ty jesteś jeszcze silny, życzę skuteczności w rozmowie homo sapiens z wiadrem. Mnie to wszystko zmroziło, jak kolwiek to rozumieć.

  • Z tego co kojarzę sesja była w SP 1. Trzeba im kupić kalendarz liturgiczny żeby dowiedzieli się że to już wielki post.

 4. Panie Macieju moje spostrzeżenia i zastrzeżenia były w 2014 roku co do działań remadisu burmistrza tak delikatnie powiem brak było glosu poparcie że strony mieszkańców dlaczego nie było protestu zapraszalem pisanie to jedno ale przyjście na komisję sesję to coś innego dobrze że w ogóle pan to odkrył bo gdyby w 2014 było nas więcej to sprawy by nie było ale mieszkańcy dali świadectwo znieczulenia i teraz stawianie warunków a gdzie poczucie obywatela dlatego jedno pismo z pana strony dobrze że jest ale mam pytanie czy nie ostatnie proszę o obiektywną o cenę poz

  • Panie Marku,

   kiedy było głosowanie nad rozpisaniem referendum o odwołanie Burmistrza byłem także na Radzie i pamiętam jak Pan Burmistrz się zachowywał wobec Pana, i jak kpił z frekwencji na radzie – że się mieszkańcy tym nie interesują – co także było dla mnie szokiem !

   Napisałem wtedy, że dla mnie powinien Pan mieć honorowe krzesło podczas obrad za to jak wiele Pan zrobił dla transparentności działania trzemeszeńskich władz samorządowych – i to zdanie podtrzymuje !

   Dobra silna władza – nie boi się przejrzystości !

  • Panie Marku siedzisz codziennie w Gminie i nie wiemy po co jak drazysz temat KOMUNALKI siedzisz po to zeby sie dowiedziec roznych pierdolow czy przyjmujesz interesantow juz jako Burmistrz nic postepow nie widac duzo krzyczysz a efektow nie widac raczka raczke myje czas na zmiany w tym urzedzie i to mocne mlodych wpuscic do rzadzenia to beda efekty .ROK WYBORCZY …………….

 5. Panie Macieju moja propozycja zorganizować pikietę przed urzędem aby dowiedziały się media o pracy burmistrza wice nie których radnych aby że wstydu nie pokazali na mieście i pokazać przyszłym włodarzą Co może społecznosc zrobić .Po takiej manifestacji siły mieszkańców gminy nie którzy zrozumieją słowo DEMOKRACJA POZ

  • Panie Marku,

   Pan jako mieszkaniec gminy – wyborca, obywatel w końcu – dla jej dobra poświęca swój czas i próbuje pokazać nam rzeczywistość – jest Pan w stanie pokonać ocean – a innym nawet nie chce się przejść kałuży !

   Każdy mieszkaniec jeśli tylko zechce pozyska dla siebie informacje przydatne – dla wyciągnięcia wniosków – jak się sprawy mają – tak jak Pan to robi. Jeśli zechce – powtarzam. Co do pikiety – myślę, że takie rozwiązanie byłoby uzasadnione jeśli mieszkańcy zebrali by odpowiednią ilość podpisów by rozpisać referendum o odwołanie z funkcji Pana Burmistrza. Tylko teraz chyba jest zbyt blisko do wyborów i to nie miałoby sensu.

   Ja w obecnej sytuacji – czekam tylko jak zachowa się Rada i co zrobi / lub nie zrobi Przewodniczący Rady Miejskiej …

   • Bardzo dobra inicjatywa i obu Wam należą się podziękowania. Czy jednak komisja lokalna da radę? Z tego, co piszecie, to może jest to już kaliber dla odpowiednich służb, wszak niegospodarność, czy działanie na szkodę reprezentowanej instytucji, to przestępstwo?!

   • Honorowe krzesło?! Pokonać ocean?! Ale ma ktoś odjazd 🙂 Życzę szybkiego powrotu do rzeczywistości i oby wazeliny nie zabrakło.

 6. Komisja w roku wyborczym to się źle skończy. Lubie Macieja ale nie widze szans na odzyskanie mienia komunalki. Wiem że Maciej to uczciwy człowiek i powinien kandydować na radnego a może kiedyś na burmistrza. Powodzenia.

  • UCHROŃ NAS BOŻE OD TAKIEGO RADNEGO . TEN CZŁOWIEK TKWI W JAKIMŚ MARAŹMIE . KONIECZNIE CHCE WEJŚĆ Z DESZCZU POD RYNNĘ !
   NIE MA ZIELONEGO POJĘCIA O EKONOMI , SKUTKACH PRYWATYZACJI I
   ZALEŻNOŚCIACH WOLNORYNKOWYCH . TO NIE POLEDKO DOŚWIADCZALNE
   A TRZEMESZNIANIE TO NIE SZCZURY !

  • Panie Max,

   tutaj o odpowiedzialność chodzi ! Pozwolę sobie wrzucić całość pisma, które złożyłem na ręce Przewodniczącego Rady:

   Na ręce Pana Przewodniczącego Trzemeszno, 28.02.2018
   Rady Miejskiej Trzemeszna Sławomira Peno,
   do wiadomości:
   Radnych Rady Miejskiej Trzemeszna, zainteresowanych mediów – wreszcie mieszkańców.
   Zwracam się z uprzejmą prośbą o powołanie sformalizowanego ciała, być może na wzór komisji, która raz na zawsze, ustali i odtworzy przebieg procesu przekształcania Trzemeszeńskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w spółkę oraz wskażę osoby odpowiedzialne oraz współodpowiedzialne za ten proces, na każdym jego etapie – za wypracowanie właśnie takiego modelu – warunków prywatyzacji przedsiębiorstwa.
   Wniosek swój motywuje jako mieszkaniec tego miasta, a wcześniej gminy – rażony doniesieniami medialnymi o skandalicznie negatywnych zapisach tej umowy szczególnie w takich obszarach jak:
   – rozliczenia finansowe na linii gmina – podmiot prywatny.
   – dzierżawa infrastruktury wodno – kanalizacyjnej na 25 lat na rzecz podmiotu prywatnego.
   – pakiet większościowy po stronie gminy bez faktycznej decyzyjności po naszej stronie.
   Osobiście jestem wstrząśnięty taką formą sprywatyzowania kluczowego – strategicznego podmiotu dostarczającego prawie wszystkim mieszkańcom Gminy – wody – podstawowego surowca dla egzystencji człowieka, a wedle wielu analityków międzynarodowych surowca, o który w drugiej połowie XXI wieku może wybuchnąć wiele konfliktów. Nasuwa to moje najgorsze skojarzenia o formie prywatyzowania majątku narodowego w latach 90 i późniejszych w Polsce.
   Uważam, że w roku podniosłej rocznicy stulecia odzyskania niepodległości II RP, oraz w roku wyborów samorządowych, które zadecydują o przyszłości Gminy Trzemeszno być może na kolejną dekadę, potrzebna jest głęboka analiza tego procesu prywatyzacji, by móc przedstawić opinii publicznej – mieszkańcom – jego możliwe konsekwencje w perspektywie lat – dekad, a nawet pokolenia, jak się okazuje w przypadku dzierżawy.
   Jestem zdania, że powołanie komisji, która doprowadzi – zamknie w konsekwencji raz na zawsze pewien etap w historii tego miasta i gminy – powinni wziąć udział członkowie Rady Miasta – szczególnie te osoby, które z uporem formalnym starały się dotrzeć do informacji o konsekwencjach jakie niosą ze sobą takie, a nie inne treści umowy prywatyzacyjnej. W moim odczuciu w pracach komisji powinni również uczestniczyć przedstawiciele strony społecznej – która to została wyeliminowana z procesu przygotowującego umowę w takiej formie, dlatego, że władza pozwoliła sobie w drodze przywileju rozporządzić naszym wspólnym strategicznym dobrem, bez konsultacji społecznych. Uważam również, że nad całością tego przedsięwzięcia powinna, a przynajmniej jego formalnym kształtem oraz dla niezależnych opinii – czuwać kancelaria prawna – oczywiście nie związana z gminą, i samym procesem prywatyzacji. Proces ten powinien być transparentny i przejrzysty – z udziałem mediów, mieszkańców, a całość prac komisji powinna być zwieńczona raportem, dostępnym dla mieszkańców miasta i gminy Trzemeszno. Całość prac komisji powinna być rejestrowana i protokołowana na potrzeby Biuletynu Informacji Publicznej.
   Uważam również, że sam pomysł stworzenia takiej komisji na rzecz wyjaśnienia procesu prywatyzacji TPK powinien być poddany pod głosowanie Rady Miejskiej. Oczywiście jestem świadom faktu, że w obecnej Radzie Miejskiej zasiadają osoby, które głosowały za taką formą sprywatyzowania należącego do Gminy monopolisty na rynku usług wodno- kanalizacyjnych w naszej gminie, uważam, że takie osoby powinny wstrzymać się od głosu, w ramach odruchu neutralności w temacie, który bezpośrednio ich również dotyczy.
   Wierzę, że takie rozwiązanie jest najlepsze z możliwych dla oczyszczenia medialnych doniesień pełnych szeregu informacji, które muszą zostać poddane zweryfikowaniu na rzecz tego, co często w dzisiejszym świecie jest pierwszą ofiarą – czyli prawdy.
   Z poważaniem, mieszkaniec MiG Trzemeszna

   • Człowieku ,to należy do specjalistycznych służb nie do ciała społecznego bo jaką wiedzą taka komisja może dysponować.Pachnie mi tutaj grą polityczną przed wyborami.Panie Wożniak czy nie jesteś pod namową Pana Peno,czyli grupie ponad podziałami.Tam nimi kieruje prawdopodobnie p.Jatczak wyśmienity prawnik który dawno powinien rozpracować tą prywatyzację, a co zrobił nic, wielki orędownik zmian w oświacie przyjmując ją na barki od powiatu- to teraz mamy cały bagaż budynków a nie ma gdzie znależć miejsca dla świetlicy .Co ta grupa zrobiła – NIC poza populizmem i kreowania się na burmistrza.Panie Wozniak skieruj oficjalny wniosek do organów ścigania i sprowadż odpowiednie media.To odpowiednie osoby się wypowiedzą.Natmiast jakaś komisja to tylko kabaret przedwyborczy.Do konkretów i nie daj się wciągać w zagrywki kandydata na burmistrza.Pan Peno wypowiadał się nawet i to jest wypowiedż nawet na tym forum, że już byłzadowolonyny z p. Derezińskiego gdyby tylko więcej…….

    • Panowie Zatroskany, Michale,

     jeśli dysponujecie jakąś wiedzą, która pozwala Panom zgłosić temat do służb, które mają zwalczać patologię korupcji – ukrytej jak i jawnej, to proszę się nie krępować i to nie zwołocznie uczynić – ja takiej wiedzy nie mam … Co do prokuratury, nie wiem czy jakieś śledztwa w tej kwestii nie były już prowadzone …

     Moim zdaniem nie tutaj tkwi problem, problemem jest sam fakt sprywatyzowania naszego mienia – strategicznego – w taki sposób. Proszę zauważyć, że tak na prawdę sprywatyzowano TPK jednym głosem więcej, więc warto by było spytać dlaczego kilku radnych było przeciw ? Co do samej umowy – ona formalnie z pewnością jest majstersztykiem – tylko następne pytanie na czyją korzyść ?

     Przecież gdyby nie fakt, że mamy opozycję w tej radzie, która przemeblowała Radę Miejską w trakcie trwania kadencji, akcje Pana Marka Walczaka, czy ten portal, który tytułami o sprawach na linii Gmina – Remondis mrozi co jakiś czas, to byśmy żyli w Matrixie ?

     Wiceburmistrz Dariusz Jankowski w swoim oświadczeniu majątkowym wykazał dochód z tytułu najmu ?

     Czy byłby mi w stanie odstąpić ten lokal na 25 lat po takiej samej cenie – dzisiejszej, wcześniej go np gruntownie remontując ? Nie sądzę, a byłbym bardzo zainteresowany taką opcją …

     To dlaczego tak uczyniono z infrastrukturą wodno kanalizacyjną w Trzemesznie ?

     Co do „gier politycznych” – nie uczestniczę w żadnej – trzemeszeńską polityką zainteresowałem się przypadkiem, polską polityką i międzynarodową interesuje się już ponad dekadę …

     Teraz to się trochę przeplotło …

     Na tej sesji padło jeszcze jedno stwierdzenie, odnośnie pracy komisji rewizyjnej – Pan Przewodniczący Matelski – próbował przywołać do porządku radnych, którzy swoją absencją często torpedują jej pracę ! Co również mnie zszokowało – i dziękuje Panu za odpowiedź na moje pytanie – jak znajdę chwile – to sprawdze te listy z obecnościami, a właściwie nieobecnościami – z czystej ludzkiej ciekawości – jeszcze bardziej utwierdzam, się w przekonaniu, że to powinno być transmitowane online – sesja jak i komisje !

  • Niestety ale gdyby nie Remondis z TPK nie było by już co zbierać – 3 mln wpompowane w spółkę widać na każdym kroku. Proponuję zorganizowanie komisji ale do sprawy modernizacji oczyszczalni w 2011 roku gdzie Gmina wyłożyła kilka milionów, nie uzyskując żadnych efektów ekologicznych. Wynikiem tego było wejście w spółkę z Remondisem, pozyskanie nakładów inwestycyjnych i usprawnienie pracy oczyszczalni.

   • Gdzie widać te remondisowskie inwestycje? Poza tym, z umowy wynika, ze gmina trzemeszeńska szybciutko zamortyzuje te naklady i to z nadwyżką. Gratulacje Dyzio! O Twoich działaniach przy komunalce (w zasadzie przy wszystkim) potem jej prywatyzacji i sprzedaży, będzie jeszcze długo głośno i uczyć się będą na tym przykładzie, jak robić nie należy.

 7. NA KOMISJI MOZNA WYPŁYNAC PRZED WYBORAMI
  AA I DLA KAZDEGO CZLONKA KOMISJI DIETA RADNEGO X2
  karty kredytowe z limitem do 10 tys / m-c

  to zaloz pan komisje prywatnie i zacznij badac tematy jak Walczak

  • Prywatyzacja Trzemeszeńskiej komunalki w taki sposób mi śmierdzi z daleka.Te wycieczki radnych i nie tylko wycieczki.A czy umowa przed podpisaniem była opiniowana przez prawnika gminnego czy innego.

   • Przecież Pan Leśny czyli prawnik gminy nie stoi czasem przy przetargu jak był ogłaszany chyba w sierpniu 2013 r?.Odzyskiwanie vatu, to chyba ma związek aby szybko przekształcić naszą komunalkę.To chyba miało określony cel?.Tutaj panie Wożniak właściwy cel do służb śledczych takich jak prokuratura czy CBA

   • Widać,że nie lubisz wycieczek i nie tylko wycieczek – mogę się domyślać co się pod tym kryje i co „Anonim” lubi? Proszę szerzej…., bo wybory tuż ,tuż.

 8. nie spodziewal sie Burmistrzu i Dratewka i inni ze taki W. ich tak porobi ale ich porobił – czy prawdą jest ze jak ten gdzies wyjezdza to juz nie swoim autem tylko pozycza inne ?
  Zeby go W. nie wysledzil ?

 9. A może poseł Brejza,z komisji do zbadania prawidłowosći Amber Gold by się zgodził być członkiem Państwa komisji.

 10. A ja jestem z pracy Remondisu bardzo zadowolona-wywożą mi śmieci regularnie,o co Wam chodzi?Jak się chce psa uderzyć to kij zawsze się znajdzie!!

  • Czy ,,kobieto,, nie widzisz o co tak naprawdę to wszystko się rozgrywa . Maciej W ma bardzo krótką pamięć . Wyrywa sobie włosy z głowy węsząc jedynie w jednej sprawie . Zapomniał ,że oddał swój głos na Burmistrza przedłużając jemu kolejne kadencje (sam wspomniał) . Teraz szuka winnych nie w sobie . Jego ,,działanie,, podyktowane jest jedynie emocjami . Brak konkretnego zajęcia , brak wyobraźni ,
   brak samooceny i jasności umysłu . Jedno co jemu wyszło to urzeczywistnienie swojego chamstwa . Odzywki typu ,,MENDA,,. kierowane pod adresem byłego Prezydenta L.W. i niejednoznaczne aczkolwiek wyraźnie przyrównanie do obecnego z-cy świadczy o jego wątpliwej moralności . Tego typu zachowanie stawia tego człowieka poza margines i nie jest on wart uwagi .

   • Anonim,

    faktycznie w kwestii nawoływania do głosowania na obecnego Burmistrza coś jest nie tak pamięcią – ale Twoją – bo świetnie pamiętam jak pisałem, że każdy z kandydatów byłby lepszy niż obecny bo niesie ze sobą szansę na zmianę – co w perspektywie czasu oceniam jako tym bardziej słuszne …

    Oczywiście masz prawo zacytować mi fragment wpisów gdzie:

    „Zapomniał ,że oddał swój głos na Burmistrza przedłużając jemu kolejne kadencje (sam wspomniał) .”

    I szczególnie to – idiotyczne:

    „niejednoznaczne aczkolwiek wyraźnie przyrównanie do obecnego z-cy świadczy o jego wątpliwej moralności . ”

    Inaczej będę musiał stwierdzić, że jesteś zwykłym kłamliwym internetowych trollem, i u Ciebie z moralnością jest zdrowo na bakier – czas start gwiazdo …

    Co do Wałęsy, to przypomnijmy sobie jeszcze raz Anonim:

    https://www.youtube.com/watch?v=PLOKBypsj5M

    Pozdrawiam autora filmiku, bardzo lubię jego humor. Film z ze złodziejem Kijowskim jest jeszcze lepszy:

    https://www.youtube.com/watch?v=G3JaM_tK2nE

    Aż łezka w oku się kręci jakie autorytety Polakom potrafią wystrugać … Wałęsa Mendą ? Nie, co najwyżej kłamliwą ! Więc nie dziwię, się Anonim, że go bronisz ! Bo Wałęsa to wielki autorytet – ale dla idiotów, z Kijowskim do spółki …

 11. Panie Marku dziękujemy że szambiarki opuściły osiedlowe uliczki ale nie wiem czy Pan wie ze władza chce w wąskie osiedlowe uliczki wpuścić jeszcze większe pojazdy autobusy za chwile rząd walcząc ze smogiem zabroni dieslą wjazdu a u nas zamiast remontować ul.Marchlewicza straszny kurz czy błoto chce zrywać asfalt na Szkolnej

  • No i okazuje się, że z tą słomą w butach to jednak burmistrz miał rację… Otóż, niejaki „Zbych” to nikt inny, jak Marek Walczak! Właśnie sam sobie podziękował… Byłoby to śmieszne gdyby nie to, że taki typek ma ambicje nami rządzić.. Uchowaj Boże!!!

 12. Panie Macieju,
  gratuluję rozpoczęcia kampanii wyborczej…
  pozdrawiam
  Tomasz Didymos
  (idiota, dla którego Wałęsa JEST autorytetem)

  • Niech Pan nie blefuje z tym Wałęsą … A do czego ta kampania niby jest, bo nie wiem na co się orientować ?

   Po prostu chciałbym usłyszeć odpowiedzi na pytania, które Pan zadał – tylko mnie nie bawi tak jak Pana wyłącznie stukanie zza monitora …

   A tak poważniej, to nie sądzi Pan, że to ożywiłoby kampanię ? Chociaż w zaistniałej sytuacji, zrobi się pewnie małe piekiełko i to w innym kontekście …

   • Panie Macieju,
    jakiś słabszy dzień ma Pan chyba dziś..
    1)nie gram w pokera, więc nie blefuję.
    Tylko w książkach i filmach mamy bohaterów bez skazy. Cała reszta Piłsudski,Kościuszko, Dmowski-wszyscy oni mieli swoje ciemne strony. I w żaden sposób nie zmniejsza to ich historycznych zasług dla Polski. Wałęsa też je ma…
    2)na postawione pytanie najpełniejszą odpowiedź zna przecież Pan…
    3)oczywiście wspieram Pańskie zabiegi w sprawie Remondisu, najwyższa pora wyjaśnić tę sprawę
    4)od przybytku głowa nie boli. Im więcej kandydatów tym szerszy wybór. W sporym zakresie nie podzielam Pańskich poglądów, ale Pan je MA i umie bronić. Na tle dzisiejszych „samorządowców” to zaleta tak ogromna,że skłaniająca-przynajmniej mnie- do podjęcia ryzyka.
    Kto nie ryzykuje-nie pije szampana…
    pozdrawiam
    TDi

    • Panie Tomaszu,

     1) Nie trzeba grać w pokera, żeby blefować. Stawianie nazwisk, które Pan wymienił w jednym zdaniu z Wałęsą to po prostu nadużycie w skali nieocenionej i przecenionej na korzyć karykaturalnej i w pełni sterowalnej przez służby, do tego komicznej w swej żałosnej megalomanii osoby jaką był, jest i będzie Wałęsa ! Bohaterzy Solidarności albo zostali wypchnięci na Zachód, albo zmarginalizowani i zastraszeni wraz z rodzinami albo zamordowani. Ta kukiełka, wręcz pupil komuny nie zasługuje na jakąkolwiek uwagę, moim zdaniem nie niesie za sobą żadnej wartości, która godna jest upamiętnienia.

     2) Suchy fakt, jednak decyzji żadnej nie podjąłem, a nie ukrywam, że nie jest Pan pierwszą osobą która pyta o moją chęć kandydowania, chociaż Pan a priori założył, że kandydatem zostane, ja uzależniam to od kilku warunków.

     3) Tak jak napisałem, natchnął mnie Pan do działania w jednym ze swoich wpisów – przeszedłem od słów do czynu, miałem zrobić to na radzie styczniowej, ale miałem inne sprawy na głowie. Zarzuca mi Pan wstęp do kampanii, przypominam, że ja wcześniej ( statystycznie raz w roku ) również uczestniczyłem jako mieszkaniec na sesji rady miasta – teraz miałem sobie odpuścić bo jest kampania ?

     4) Co do pierwszego zdania – sam nie wiem Panie Tomaszu, 10 miernych czy 2 najlepszych ? Jak wolałby Pan wybierać ?

     • Panie Macieju,
      strasznie Pan dziś nerwowy- ale jak to mówią uderz w stół …
      1) jako (niech będzie: być może przyszły) polityk, powinien Pan wiedzieć,że najważniejszą cechą polityka jest skuteczność.
      Piłsudski, Dmowski dlatego przeszli do historii Polski,że skutecznie doprowadzili do powstania, po 123 latach, państwa polskiego. To i tylko to , jest w ich życiorysach ważne. O tym,że pierwszy był etatowym agentem wywiadu austriackiego, a przedtem członkiem zbrojnej grupy przestępczej, napadającej z bronią w ręku i rabującej pieniądze przeznaczane potem na działalność partii socjalistycznej, a ten drugi antysemitą-nikt poza garstką historyków nie pamięta.
      Liczy się to ,że wywalczyli Polskę-za to należą im się pomniki !

      Bezsporna współpraca Wałęsy z SB w I połowie lat 70 nie zmienia faktu,że człowiek ten stanął na czele ruchu, który obalił komunizm w Polsce i uruchomił domino, które spowodowało jego upadek w całym obozie.
      Tak jak Piłsudski wysiadł z czerwonego tramwaju na stacji niepodległość , tak Wałęsa zerwał się ze smyczy aparatu, kiedy poczuł,że nadszedł moment w którym ten system można pokonać.
      I zrobił to !
      No chyba ,że jest Pan zwolennikiem teorii,że Wałęsa wieczny agent SB obalił, komunizm na zlecenie komunistów…
      Jest Pan młody, więc takie ahistoryczne myślenie można usprawiedliwić brakiem znajomości realiów życia w PRL. Dla mnie- jak każdego, kto żył pod jarzmem tego systemu jest oczywiste,że nawet w chwili największej siły Solidarności (10 mln ludzi !) w 1981 roku nie było wśród nich nawet 10 osób, które wierzyły w obalenie komunizmu , odzyskanie niepodległości, wyprowadzenie wojsk sowieckich z Polski i wprowadzenie gospodarki rynkowej.
      On wierzył i to zrobił i nikt mu tego nie odbierze, nawet orewllowscy twórcy nowej , „prawadziwej” historii Polski…
      2) ja Pana o nic w tej kwestii nie pytałem
      3) podobnie jak o nic nie pytałem, również niczego Panu nie zarzucałem
      4) mam wykształcenie ścisłe, więc logika podpowiada mi, że Pańska alternatywa jest fałszywa.
      Semantyka zaś, że najlepszy może być tylko jeden.

      Pozdrawiam
      TDi

 13. Panie Tomaszu,

  Odkąd nie posiadam w domu telewizji, moje nerwy są w błogiej stabilności …

  1) Co do Piłsudskiego – to co Pan napisał to ciężko strawna prawda szczególnie dla piłsudczyków.

  To co Pan napisał o Dmowskim woła o pomstę do nieba, albo cechuje Pana zła wola w przedstawianiu zasług najwybitniejszego polityka polskiego, albo kompletny analfabetyzm jego postaci zasług i dokonań czasu odzyskania niepodległości i II RP.

  Fajnie, że Pan broni Wałęsy lepiej niż on sam to robi – robił, jego życiorys, dokonania, wypowiedzi, czas prezydentury – Wałęsa – grabarz polskiej nadziei.

  2) Fakt, po prostu Pan zadecydował za mnie:

  „gratuluję rozpoczęcia kampanii wyborczej…”

  3) Trójka wynikała z 2.

  4) I tutaj ujawnił się Pana ścisły umysł, ściśle pozostaje mi Panu przyznać rację.

  „Jest Pan młody, więc takie ahistoryczne myślenie można usprawiedliwić brakiem znajomości realiów życia w PRL. ”

  Wie Pan mógłbym tak samo durnie napisać, że pisze Pan takie uproszczone idiotyzmy wręcz tępe slogany o Dmowskim, bo przecież nie żył Pan w II RP i wcześniej, ale daruje sobie takie „argumenty” … Zresztą młody to może i byłem – ale z dekadę temu.

  To elity światowe zadecydowały o rozpadzie ZSRR i to w latach 70 – przyjmując metodę konwergencji jako cel … Oczywiście cel sam w sobie został sprawnie osiągnięty, ale sama konwergencja napotkała spore perturbacje. Tylko było trzeba to odpowiednio przeprowadzić i przeprowadzono – i nie ważne co Pan myślał w PRL, bo to nie miało żadnego znaczenia w realizacji tego planu.

  Pozdrawiam Pana, życząc inspirującej soboty z niedzielą włącznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj