Strona główna Kultura Lech Dyblik gościł w Trzemesznie

Lech Dyblik gościł w Trzemesznie

1103
5

W piątek (23 października) w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie gościł Lech Dyblik – aktor filmowy i teatralny, a jednocześnie pieśniarz, który przybył do Trzemeszna, aby porozmawiać z młodzieżą o zagrożeniach współczesnego świata, ze szczególnym uwzględnieniem uzależnień.

Artysta znany szerokiej publiczności m.in. z filmów w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego („Dom zły”, „Drogówka” oraz „Pod mocnym aniołem”) ujął uczniów ZSOiZ oraz grono pedagogiczne swoją skromnością i bezpośredniością przekazu. W niezwykle szczerych słowach opowiedział o swoim życiu, wskazując na momenty i sytuacje krytyczne, które w praktyce psychologicznej często wskazuje się jako możliwe przyczyny uzależnienia od różnego rodzaju substancji czy zachowań destrukcyjnych.

Przekaz spotkania był zdecydowanie pozytywny – Lech Dyblik swoim przykładem przekonał uczestników spotkania, że odpowiedzialność za swoje życie można przejąć w nawet najtrudniejszym momencie, oraz że można żyć pełnią życia bez nałogów. Swoje wypowiedzi artysta przeplatał pieśniami wykonywanymi w języku rosyjskim.

Spotkanie to nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie Lucyny Buzały – kierownik OPS w Trzemesznie, której to organizatorzy serdecznie dziękują za okazaną pomoc.

(ZSOiZ)

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj