Strona główna Różne Kto wyrzucił śmieci?

Kto wyrzucił śmieci?

6480
28

Niezwykle ciężko skomentować zachowanie osoby, która wyrzuciła śmieci w lesie, w sąsiedztwie jeziora, przy drodze prowadzącej z Kruchowa do Kierzkowa.

O sprawie poinformował nas jeden z Czytelników. Odpady to przede wszystkim liczne części motoryzacyjne, ale też zabawki i elektronika.

Miejsce, w którym wyrzucono śmieci, to teren Lasów Państwowych. Jak nam przekazał Józef Popiel z Nadleśnictwa Gołąbki, sprawa zostanie zgłoszona właściwym organom.

Mamy z tym pełno kłopotów, koszty porządkowania to średnio 40 tys. zł rocznie. W skali kraju to ok. 20 mln zł (tereny leśne). W razie nie ustalenia sprawców, porządkowaniem zajmie się miejscowy leśniczy Leśnictwa Smolary” – mówi J. Popiel.

Jeśli ktokolwiek ma informacje, skąd mogą pochodzić odpady, proszony jest o kontakt z policją lub strażą leśną.

28 KOMENTARZE

 1. Postarajcie się trochę,poryjcie w tych śmieciach, na pewno jest coś,co wskaże bydlę, które to zrobiło.A wtedy nie mandat,nie sprzątanie,tylko taki wpi….l,że będzie się bał w domu rzucić chusteczkę do śmietnika.

 2. Sądząc po zdjęciach, może ten sam, co kilka sezonów temu zwalił resztki jakiegoś grata przed lasem na Pasiece.
  Po złapaniu powinien przez kilka lat odrabiać nadgodziny niepłatne w Remondisie. Plus odpowiednio wysoka kara finansowa.

 3. Branża motoryzacyjna w rozkwicie. Kradzież katalizatora, części w lesie….. Co następnym razem wymyślą janusze biznesu???

 4. To jest wina rządu że ceny za odbiór śmieci są takie drogie. Śmieci powinni przyjmiwac może nie za darmo ale za symboliczne kwotę. Może to zabrzmi idiotycznie ale w realu wygląda to tak że kto ma kasę nie musi dbać o środowisko wystarczy zapłacić, inaczej się już ma sprawa gdy ktoś ciężko zapierdziela i chce trochę pieniędzy zaoszczędzić lecz nie może bo jest dymany wysokimi podatkami od wody, od ścieków, od śmieci, od prądu, od paliwa i wiele innych, i z ciężkiej pracy zostaje ochłap. Rządzący nas okradają w każdym aspekcie a gdy mają coś naprawić za te pieniądze to mówią że nie ma na to pieniędzy, więc moje pytanie gdzie one są?

  • Ty glupku czy rzad robi podwyzki za smieci czy samorzady jak sie pieniedzmi rzuca na lewo prawo to potem braki w kasie i trzeba podnosic jak ktos madrze gospodaruje to nie ma podwyzek jaki gospodarz to tak mamy jesli auta wozace smieci bpowiednio zaladowane bedzie taniej co wy chcecie z takimi burtami to tylko na spacer auta na wode nie jezdza

 5. To są dzisiejsze czasy kupować kupować i jeszcze raz kupować i wyrzucać nałóg dzisiejszego czasu materializm idziemy do przodu po to się uczyłem żeby zarabiać wielkie pieniądze i śmiecić naszą planetę jednym słowem masakra.

 6. Jeszcze jedna podwyzka to wszedzie beda wyrzucac bo duzo ludzi nawet nie ma podpisanych umow na wywoz smieci i tak wlasnie sie dzieje najlepiej gdzie do lasu albo w row i tak bedzie jeszcze wiecej wyrzucanych smieci

 7. Co za brudas mam nadzieję że jesteś teraz czerwony jak burak i siedzisz spocony zastarszony w kącie znaleźć brudasa wylepić mandat kilka tysi to by już tego nie zrobił.!!!!!

 8. Jeszcze większe podwyżki zróbcie, wywóz śmieci raz w miesiącu, to będzie się problem pogłębiać.
  Niskie kary, gdyby były wysokie jak w Szwecji czy Austrii, to by się nie wypłacił złapany na uczynku. To tak samo jak po pijaku, gdyby kary były jak w mądrych krajach to by zamówił jeden z drugim taksówkę. Na karę powinny się składać koszty ewentualnego wypadku, a nie mandacik rzędu 500 zł …

  • O to chodzi lobby śmieciowemu, żeby ludzie do lasu wywozili. Wtedy kary podniosą tak, że znowu opłaci się wywozić na wysypisko. Potem przez chwilę do lasu i znowu taniej wyjdzie na wysypisko. Ale to już bedzie z puęć razy drożej niż rok temu. I tak się kręci odpadowy interes.

  • Wizytę u psychiatry Tobie przełożyli przez Covid? Masz jakieś omamy.
   Podziel się wiedzą i powiedz, w jaki sposób inna partia rozwiąże powyższy problem. Może mi powiesz, że Platforma obniży opłaty mieszkańcom?

   • Jemu propaganda niemiecka zniewoliła umysł i potrafi jedynie wdrukowane hasła powtarzać. A przy okazji, myślę, że powinno pojawić się prawne uregulowanie kwestii: żyjesz-generujesz śmieci-płacisz, masz posesję-generujesz śmieci-musisz mieć kubeł i umowę na wywóz-płacisz, masz auto-nie wyrejestrujesz bez wcześniejszej umowy na zezłomowanie-płacisz. Jasno postawione sprawy nie dzielą ludzi.

 9. śmieci w okolicy jest więcej, jadąc z Kruchowa w strone Trzemeszna i mijając drogę na Kierzkowo skręćcie w pierwsza w prawo i juz za mostkiem jest dzikie wysypisko. Nie tylko smieci budowlanki, ale wszystko co się da. Ciekawe czy to ktoś posprząta. Obok wybudował sie dom, dalej jakaś firma. Ciekawe kto to zwozi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj