Strona główna Kultura Konkurs o Polsce u Misia Uszatka

Konkurs o Polsce u Misia Uszatka

1798
3

W Przedszkolu nr 2 im. Misia Uszatka w Trzemesznie odbył się wczoraj konkurs wiedzy o Polsce. Uczestniczyły w nim przedszkolaki z terenu naszej gminy. Było to podsumowanie cyklu imprez odbywających się w tej placówce, zatytułowanych „Rok dla Niepodległości”.

Obchody tej wielkiej rocznicy rozpoczęły się już w maju. Dzieci wraz z rodzicami tworzyły, a następnie prezentowały wiersze o naszej ojczyźnie.

Wykonywały również prace na temat naszego miasta. Można było je oglądać m.in. na wystawie przed Domem Kultury. Były występy nawiązujące do tematyki patriotycznej. 9 listopada dzieci wraz ze swoimi paniami włączyły się w akcję śpiewania hymnu.

We wczorajszym konkursie przedszkolaki odpowiadały w trzyosobowych zespołach. Pytania były oczywiście dostosowane do ich wieku. Mali uczestnicy konkursu odpowiadali m.in. na pytania o najdłuższą rzekę w Polsce, pierwszą stolicę czy legendę o Popielu.

Zanim jednak rozpoczęły się zmagania konkursowe, przed zebranymi na sali wystąpiły „Króliczki” i „Wiewiórki” w programie artystycznym „Piękna nasza Polska cała”.

3 KOMENTARZE

  1. Z takimi obywatelami możemy być spokojni o przyszłość naszej Ojczyzny. Pani Małgosi i Pani Ewie wielkie ukłony i podziękowania, bo czy można piękniej działać dla Niepodległej…?

  2. Panie z Przedszkola nr 2 jak już coś zrobią to widać, że przemyślane i na wysokim poziomie, podziwiam wielkie zaangażowanie pracowników a przede wszystkim Panią dyrektor za mądre zarządzanie placówką.W tym przedszkolu widać, że jest dyrektor z prawdziwego zdarzenia Gratulacje zasłużone, to widać słychać i czuć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj