Strona główna Różne Koncepcja zagospodarowania budynku po „zawodówce” gotowa

Koncepcja zagospodarowania budynku po „zawodówce” gotowa

8655
73

W lipcu Rada Miejska na wniosek burmistrza postanowiła przeznaczyć 50.000 zł na opracowanie koncepcji zagospodarowania budynku po szkole zawodowej na potrzeby Urzędu Miejskiego.

Niedawno do urzędu wpłynęła gotowa dokumentacja. Jak nas poinformował Norbert Dombek z UM, wykonała ją poznańska firma Ingenis Projekt Spółka z o.o. W ramach zlecenia oprócz prac projektowych firma zobowiązała się do uzyskania na rzecz gminy niezbędnych uzgodnień z zakresu ochrony zabytków, ppoż, ekspertyzy technicznej oraz kosztorysu.

Kiedy dojdzie do realizacji tego przedsięwzięcia, nie wiadomo. W projekcie budżetu na 2022 rok nie zapisano tego zadania. Przypomnijmy, że wcześniej za kwotę 70.000 zł opracowano koncepcję zagospodarowania tego samego obiektu na cele związane z kulturą.

Prezentujemy wizualizację oraz rzuty parteru i obu pięter.

73 KOMENTARZE

 1. Jeżeli jest to własność gminy to niech gmina się przeniesie do jednego budynku
  , a nie w dwuch budynkach pracują. I za wynajem płacą duże pieniądze

 2. Która to już koncepcja sfinansowana z publicznych pieniędzy?

  Czy wydanie wcześniej 70 tysięcy złotych na sporządzenie poprzedniej koncepcji na cele kultury będzie zwrócone przez tego, który zlecił jej wykonanie? Czas aby w końcu urzędasy odpowiadali swoim majątkiem za podejmowane decyzje. Oj szybko nauczyliby się jak obchodzić się z pieniądzem publicznym.

  Pan Burmistrz bardzo często mówi, że samorząd to nie firma.
  Ma rację.
  W każdej firmie na zbity pysk byłby wyrzucony każdy, kto tak by robił. A już na pewno na taką niegospodarność nie pozwoliłby sobie jakikolwiek właściciel firmy.
  A w samorządzie? Naiwni mieszkańcy zapłacą i jeszcze będą się z tego cieszyć.
  Może poza ładnymi obrazkami redakcja dowie się ile te farmazony mają kosztować. W końcu to ile będzie kosztować jest najważniejsze a nie to jakie obrazki sobie ktoś pokazał. Park baba też na obrazkach wyglądał jak z obrazka. A jak się skończyło? Każdy widzi.

  Po drugie skoro to kosztowało 50 tysięcy to jakie były inne oferty firm, które wystartowały w przetargu na wykonanie tej pracy. No chyba jakiś przetarg był?

  Kacper weź się temu dokładnie przyjrzyj bo sprawa ewidentnie jest dziwna. Zobaczymy jak pokrętnie będzie się tłumaczył importowany specjalista z Mogilna.

  A już w ogóle szczytem nie powiem czego jest to, że nie ma na wiele rzeczy a jest na komfort urzędników.

  Nie ma na dokończenie rozbudowy OSP, nie ma na węgiel do szkół, nie ma na Zjednoczonych, nie ma na porządny remont ulic w centrum Trzemeszna. Są na podwyżki burmistrza i diet radnych.
  Mieszkańcy mają też podwyżki opłat i podatków.

  Z czego będzie finansowany ten głupi pomysł? Kolejny kredyt czy może obligacje?

  Niech wchodzą te przepisy o obniżeniu progu referendalnego. Zobaczymy czy burmistrz będzie nadal takim pewnym siebie.

 3. Dobre 70 tys teraz 50 tys i gowno nie wiadomo nie zapisano w budrzecie na 2022r smiech na sali czy oni naprawde maja nie po kolei w glowach tyle kasy wydac i niszczeje czy ten budynek wogole jest ogrzewany czy ktos sobie robi dochod z tego budynku do cholery czy ktos w tym Trzemesznie jeszcze rzadzi no smieci w gore bo trzeba komus kabze nabic na projekty itd.

  • Jak chcesz mieszkanie to idź do roboty i weź kredyt a nie czekasz na socjal . Kup zobaczysz ile kosztuje. Jak ci się coś popsuje to sam naprawisz a nie będziesz zgłaszał do gminy. Rodziny do pracy a nie po jałmużnę.

  • Tam powinien być przeniesiony cały DK wraz z biblioteką i utworzone w końcu muzeum . To co się dzieje w tej chwili to paranoja.Jesli nikt tego nie rozliczy z radnych to za pysk i kop w tyłe.. Jak to kiedyś ktoś powiedział” to sie do gazety nadaje „

  • Za robotę się weź i kup mieszkanie a nie czekasz aż ci gmina da.ile wiary na zabawy grille imprezki ma na ratę kredytu za mieszkanie to już nie chce płacić.

 4. Gratulacje że ktoś podjął się tematu cholera wie po ilu latach. Ciekawe za ile lat zajmą się budynkiem po domu dziecka. Czas chyba na nową władzę i radnych w Trzemesznie.

   • No u mnie był jeden radny i jego prośba o głos brzmiała tak (nie zapomnijcie o mnie) a teraz nie ma czasu uczestniczyć w sesjach bo albo na polu albo pusty fotel jak ostatnio.

 5. Czy tak trudno zrozumieć…że najtaniej zburzyć i wybudować NOWE…CZY,,KONSERWATOR ZABYTKÓW” jakaś niezguła i cwaniak…cały czas żeruje i kombinuje by zgarniać kasę…KTO TAK NAPRAWDĘ NISZCZY TRZEMESZNO…ODBUDUJMY TO MIASTECZKO…KTO ZA ???

 6. Z zabiurka to sie nic samo nie zrobi a tak pytanie na marginesie kto sie zajmuje odsniezaniem tych chodnikow na peryferiach miasta np. w kierunku Zielenia/ Miat czy w kierunku Gniezna od Wyszynskiego nawet ujsc nie idzie po tym sliskim sniegu kto bierze za to pieniadze a moze przetarg zrobic na odsniezanie

  • Państwo bucmistrz odśnieżają wszystkie chodniki nawet te na 22 stycznia 1863 roku – bo to Ich spółka i piniendze. Taki kram jaki pan – a inne słowo ciśnie się na usta.

  • Niekaż przyjmować tego na klatę burmistrzowi – wraz z wc burmistrzem kombinują jak mieszkańców we frajerów skęcić. „Jest Nas dwóch i obiekty dwa”. Pianino opuściło szkołę, druga szkoła po kosztach pieca poszła – takie wsparcie to tylko z poznańskiego ROPS. Na 0,8 etatu – ale inicjatyw od zajechania. Nawet nikt gości niepyta „co robią kiedy wstają skoro świt.”

 7. Marnotrastwo, wydali łącznie 120kpln tylko na koncepcję, których i tak nie zrealizują bo gminy Noe stać. Za tą kwotęmożna było kupić szafki do wszystkich placówek oświatowych w gminie,

 8. NAPRAWDE WY TACY GLUPI JESTESCIE CZY UDAJECIE JAK BYSCIE BYLI NP W RZADZIE TO KTO MA ZTSK Z PLANOW ?? NAWET JAK W KASIE NIE MA PIENIEDZY NA CHODNIK TO JAK MYSLICIE KTO ZYSKUJE ROBIAC PAPIERY ???

 9. Jak zwykle narzekacie tutaj. Burmistrz i ekipa maja gdzies wasze żale i tak robią co chcą. Smiechu warte. Takie mądre na forum. Widząc ich ani słowem nie odezwiecie się. Narzekajcie dalej dupki

  • Obydwa obiekty pójdą za stopięćdziesiąt tysiączków – skoro boisko poszło za 143. Mamy obligacje bez pokrycia, 34 tysiące dla wice burmistrza „to żadne pieniądze”.
   Wypadałoby jeszcze w tym miesiącu pogrzebać przy WPF-ie. Czeka na to starosta i ja też.

 10. ludzie, co wy z tym wynajmowaniem? Oba budynki stanowią własność gminy. Jak nie wiesz jede z drugim to sie nie wypowiadaj. A jeśli wiesz lepiej to napisz, od kogo wynajmują.

  • Być może opowieść o wynajmowaniu budynków pod urząd stanowi element pewnej szerszej strategii aby w ludziach wzbudzić powszechne przekonanie, że ładowanie milionów złotych w tą budowlaną ruinę to naprawdę dobry interes. Lepiej wydawać miliony niż płacić jakieś „grosze” za wynajem w myśl starej maksymy „Zastaw się a postaw się”.
   Owszem jest to dobry interes ale dla tych wszystkich, którzy będą kasować za wszelkiego rodzaju zlecenia związane z tym budynkiem. Pytacie jakie zlecenia? Wystarczy przeczytać dokładnie ten artykuł aby przekonać się kto jest zadowolony z takiego a nie innego postępowania w Gminie.

   Ktoś, kto proponuje aby pozbyć się tego ciężaru bardzo dobrze mówi. I nie mówię żeby to od razu sprzedać. Istnieje wiele form zagospodarowania tej nieruchomości, które nie będą wiązać się z ponoszeniem kosztów na remontowanie przez gminę.

   Zgadzam się, że dawanie komuś za darmo mieszkania jest jawnym rozdawnictwem. I nie ważne czy to socjalne czy komunalne. Chcesz mieszkać tam? Ok. Podpisz umowę z gminą, w której zobowiążesz się do podnoszenia wszelakich kosztów związanych z remontem i jego funkcjonowaniem. I sobie mieszkaj.
   Skoro reszta społeczeństwa musi ponosić ze swojej własnej kieszeni koszty związane z mieszkaniem czy domem to dlaczego mają być jakieś wyjątki? Są oczywiście wypadki losowe związane z chorobami. Jednak człowiek, który ma ręce, nogi i jest sprawny fizycznie powinien pracować i zarabiać. Nierobów, którym nie chce się pracować nie powinno się tolerować! A już dawanie mieszkań za darmo takim nierobom to pogłębienie patologii!

 11. W treści artykułu jest wskazana jedna firma. W opisie jest inna.
  Kto w takim razie jest autorem tej koncepcji?

 12. Niech sie wypowie Burmistrz czy sa wynajmowane czy wlasnosc gminy to sie dowiecie z tego co slyszalem to jest jedna dzialka ten budynek na dabrowskiego i domek wielorodzinny i dalej urzad na 1 maja to bylo prywatne takze czekamy na wypowiedz w tej sprawie bo rozne sluchy chodza moze nie na forum ale na najblizszej sesji posluchamy

 13. I tak jak napisane było wcześniej kultura przegrywa … 😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡
  http://trzemeszno24.info/kultura-przegrywa-po-raz-kolejny/
  Pytanie do Burmistrza.
  Gdzie jest napisane, że w ramach Polskiego Ładu nie można ubiegać się na urządzenie tam tego, co było już planowane wcześniej czyli domu kultury, biblioteki i muzeum?
  Pytam się Burmistrza a nie tego, co dużo gada i nic z tego nie wynika.

  • Trzeba po sobie kolejny pomniczek zostawić to pan gaduła zostawi. Na około nowe ścieżki rowerowe, miejsca rekreacji dla młodzieży i ogółu, czyste plaże, sale na koncerty czy całe placówki kulturalne (Witkowo, Mogilno, Gniezno), a u nas urząd-pomnik. Zgodnie z jedną słuszną i ustaloną koncepcją (znamy to już). Tu robi się wszystko – tylko nie to co ludzie chcą i potrzebują. Jak jeszcze Orchowo wybuduje nowoczesny DK albo salę do koncertów to … szkoda gadać.

 14. W dobie coraz powszechniej stosowanych elektronicznych form załatwiania spraw urzędowych wydawanie kilku milionów złotych w stary budynek jest w żaden sposób nieuzasadnione. No chyba, że Pan Burmistrz, który „śmiga” po internecie jak mało kto, chce w przyszłości, kiedy odejdzie w końcu z tego urzędu, móc mieć możliwość załatwienia spraw w sposób stacjonarny.

 15. No pięknie wydano 120 tys. za obrazki.. Brawo gmina. To lepiej jak by gmina wydał kilka złotych dla portalu Trzemeszno24. na informacje o tym że gmina chce projekt za kilka tysięcy. i na pewno ktoś by się zgłosił z Trzemeszna. Podejrzewam że za symboliczną kwotę też ludzie by się znaleźli z okolicy. Sam bym zrobił taki projekt to nic trudnego. A tu ciach 120 tys. dostało nogi.🙈 Ci którzy wymyślili te pomysły i wydali nasze pieniądze won z naszej gminy.🖕🖕🖕

  • To jest właśnie poziom młodego pokolenia. Bez odpowiedniego wykształcenia myślą ze sami mogą zrobić projekt….. budynku który jest zabytkiem. Nie mam pytań.

   • Ty nie masz pytań a ja mam.

    Skąd wiesz, że młodego pokolenia?
    Skąd wiesz, że bez odpowiedniego wykształcenia?
    Jakie to niby aspekty budynku jako zabytku powinny być brane pod uwagę tworząc koncepcję zagospodarowania tej przestrzeni?
    Dlaczego, jeśli wg Ciebie budynek jest zabytkiem, elewacja frontowa w tej koncepcji różni się od stanu obecnego?
    Nie widzisz tych nowych okiem w dachu?
    Jaki to zabytek?

   • Do Franka. Czy aby na pewno trzeba mieć ukończone specjalne szkoły do tego aby umieć projektować? Wystarczy że ktoś ma w tej dziedzinie duże doświadczenie, nie koniecznie szkoły. Jeżeli ktoś się na tym naprawdę zna to zrobi to profesjonalnie i nie trzeba do tego szkół. Szkoły są tylko podstawa do tego aby na zasadzie papierka zweryfikować umiejętność i za to się płaci krocie. Choć nie koniecznie ta osoba musi być w tej dziedzinie prymusem. Ma tylko papier który można kupić i udawać fachowca. Masz przykład jak uczeni zarządzają naszym państwem. Tusk jakie ma szkoły a zobacz jak konsekwentnie rujnował Polskę i w nagrodę za szkoły nie dostał się do koryta UE tylko za to co zrobił. A tak naprawdę nigdy ale to nigdy nie powinien zostać tam dopuszczony za to co zrobił w Polsce. To samo teraz robi Morawiecki. Jeżeli ktoś na dobre intencje to może za grosze dla kraju coś zrobić a po weryfikacji że zależało mu na dobru dla kraju dał bym mu wypłatę Tuska. Właśnie dla tego że jest dobrym człowiekiem.Tak to powinno działać. My nagradzamy złych dużymi wypłatami a dobrych odsuwamy w tym przypadku Andrzej Lepper się kłania. TV kłamie a my pozwalamy na to, dlaczego? Dyzio sprzedał komunalne i wybraliśmy go ponownie dlaczego? Teraz wydaje krocie i nikt nie wyszedł na ulicę bo każdy dba i własny interes. Przy godnie zamknięte dostają wypłaty i nam covid wmawiają zamiast leczyć też każdy milczy. Co musi się stać żeby ludzie zrozumieli że dobro nas wszystkich jest najważniejsze. Trzeba się zjednoczyć i wyjść na ulicę.

 16. Czy w urzędzie nie ma ludzi, którzy w ramach swoich obowiązków powinni takie koncepcje robić? Można zauważyć, że znaczącą część tego urzędu będzie zajęta przez referat inwestycyjny. Kto tam pracuje i jakie ma zadania do wykonania?
  Czas się przyjrzeć tym wszystkim projektom. Wszystkim. Od tych najmniejszych do tych dużych. Kto zleca? Kto wybiera? Jakie są kryteria wyboru?
  Czekam za resztą opracowania zwłaszcza za kosztorysem. Do końca roku liczę, że zostanie ona opublikowana do wiadomości ogółu. Ludzie z podatków płacą za to, więc ludzie mają prawo wiedzieć za co zapłacili.

  • nie wiesz po co siedzą w urzędach?? to idź spróbuj załatwić tam jakaś sprawę potem przejedz się i zobacz nowe chaty za te skromne pensje i ogrom pracy. wszystko ci się rozjaśni.

  • Ano, asystentów osobistych pan burmistrzuniu ze środków solidarnościowych zatrudniał a szczęśliwy był jakby ze środkó gminy płacił.

  • a jak zapuka to nikt mu nie otworzy bo bedzie pusto

   a tak powaznie to niech martwia sie inni co przyjda po nas w kolejnych kadencjach

 17. Może wreszcir napiszecie o tragicznym stanie dróg, zwłaszcza w małych miejscowościach. Od Trzemżala do Płaczkowa to się ujechać nie da już od tygodnia. Sam lód a piaskarki jak nie ma tak nie ma. Tam również mieszkają ludzie, którzy dojeżdżają do pracy oraz odworzą dzieci do szkoły w Trzemżalu, nie mieszka tam sama patologia jak niektórzy w gminie myślą. Gmina to nie tylko miasto i większe wsie takie jak Kruchowo czy Trzemżal. Są też mniejsze gdzie ludzie też chcą bezpiecznie dojechać do szkoły czy do pracy.

 18. Czy burmistrz naprawdę nie czuje finansów i gospodarki w tej gminie,druga koncepcja i tyle to kosztuje, to tylko koncepcja ,ile będzie kosztował projekt budowlany aby uzyskać pozwolenie na budowę? może za pół roku będzie trzecia koncepcja ? to coś nieprawdopodobnego aby tak szajstać naszymi pieniędzmi.Przecież jeszcze dom dziecka powinna zakupić gmina.Już za takie decyzje powinno być referendm w sprawie odwołania całej rady i burmistrza!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj