Strona główna Różne Komunikat burmistrza – zbiórka produktów dla Ukrainy

Komunikat burmistrza – zbiórka produktów dla Ukrainy

3994
47

Burmistrz Krzysztof Dereziński w porozumieniu z Haliną Namenanik, posiadającą pełnomocnictwo strony ukraińskiej oraz Markiem Lisieckim, organizatorem konwojów z pomocą humanitarną dla walczącej Ukrainy, przygotowują zbiórkę w sali gimnastycznej na terenie warsztatów ZSOiZ przy ul. Wyszyńskiego w Trzemesznie.

Punkt zbiórki będzie czynny w dniach:

 • 11 kwietnia (poniedziałek) w godz. 8:00 – 18:00
 • 12 kwietnia (wtorek) w godz. 8:00 – 18:00
 • 13 kwietnia (środa) w godz. 8:00 – 15:00

W ramach pomocy można dostarczać:

– żywności o długim terminie przydatności
– chemii gospodarczej
– męskiej odzieży sportowej
– śpiworów i koców

Rzeczy powinny być w miarę możliwości spakowane jednolicie asortymentowo, w zamkniętych i opisanych kartonach. Burmistrz zwraca się również o prowadzenie zbiórki w porozumieniu z dyrektorami w szkołach na terenie gminy Trzemeszno oraz w porozumieniu z sołtysami na terenie sołectw.

Zebrana pomoc zostanie bezpośrednio dostarczona na teren Ukrainy.

47 KOMENTARZE

 1. Panie burmistrzu z czego dawać? Podwyżki same, państwo tez sobie daliście podwyżki. Wiec może z tych podwyżek kupicie????
  Checi są ale rachunki tez czekają. Dofinansowania czyste powietrze gdzie są?????

  • Panie BurmiSzczu jak zyc ??

   kilogram pomidorow w markecie 16 zl
   jablka 3,66 / kg
   banany 5,47 za KG

   zalatw nam pan 50% podwyzki to dam cos

    • Mow za siebie. U mnie marchew seler pietrucha pomidory itd. Tylko w sezonie i niektóre poza. Jak żyć…. panie zbiórka za zbiórka na ukraine. Skąd brać? Jak podwyżki brak? Ceny jak z kosmosu

     • Sam nie zjedz a daj. W innych gminach rewitalizacje miast, dofinansowania w przejściu na eko. U nas? Zbiórki same. A gmina co robi? Kiedy w końcu mieszkańcy się obudza ?

   • i ja dam 🙂 tylko niech to życie stanieje bo jak tak dalej pójdzie to zapytam tak skromnie i retorycznie: kto mi da na chlebek jak wypłaty zabraknie?

   • „Krótko” odpowiedziałby burmistrz – jednak coby umierać po drógiej połowie marca. Po pozyskaniu środków z wojewódzwtwa na każdego mieszkańca.

  • No toś teraz objawił swą ograniczoną „wiedzę” i pojęcie o ekonomii! Śmiać się, czy płakać? A za inflację na Seszelach kto odpowiada? Też PiS? A w USA? Japonii? Całym niemal świecie?

  • Twój bełkot woła o pomstę do nieba! Po co wyjesz, zawodzisz i ujadasz? Niczego sensownego do powiedzenia nie masz, tylko bełkot, wulgaryzmy i chamstwo!

 2. Co to kogo obchodzi, że ty masz rachunki do zapłacenia. Co to kogo obchodzi, że ty musisz zapłacić podatek bo grozi ci postępowanie administracyjno-karne. Co to kogo obchodzi, że ty musisz kupić jedzenie i utrzymać rodzinę.
  Zbiórek coraz więcej a ty tylko płać i płacz. Jesteś tylko maszynką na której inni zarabiają pieniądze.

  • Trzeba być skończonym idiotą albo bardzo złym człowiekiem, żeby porównywać podatki do zbiorki. Spróbuję więc ci to wytłumaczyć. Podatki trzeba płacić a zbiórka jest dobrowolna. Rozumiesz różnicę? Nie musisz więc niczego przynosić na zbiórkę. Twoja sprawa. A sugerowanie, że ktoś na tym zarabia to już kompletny debilizm.

   • A ty jesteś tak skończonym idiotą ze nie zrozumiesz nawet jak się tobie wytłumaczy. Wiec poprostu ZAPAMIETAJ że jetseś idiotą chociaż tego nie rozumiesz że nim jestes.

    • No widzisz, frustracie totalnej opozycji, jak łatwo wykazać Tobie totalną pustkę w głowie – nie masz żadnych argumentów, tylko pustosłowie i aroganckie chamskie inwektywy.

   • Wiesz …… tylko tych zbiórek na ukraine jest tyle ze niedługo otworze lodówkę a tam będzie „zbiórka na ukraine”. Niech pomoże nasza gmina skoro na drogi nie ma chodniki nie ma na kulturę nie ma na dofinansowania nie ma. A nie sukces burmistrz ogłasza zbiórkę. Mi nikt w życiu nic nie dał zy w chorobie czy w biedzie trzeba było sobie samemu radzić

  • Tez mam takie obawy. Wszyscy kpią ze jak uchodźca który stracił wszystko może bezrobotnemu zabrać prace itd.? I pokazują ferdka kiepskiego. Problem w tym ze nie każdy bezrobotny to ferdek kiepski. Znalezienie pracy to często długi proces. Dziś jak czytam w prasie ze życzymy naszym przyjaciołom w znalezieniu pracy dlatego szkoły i przedszkola powinny przyjmować dzieci jak najszybciej itd.to pytam się, kogo interesowały matki i ich dzieci które chciały podjąć prace a nie miały opieki nad dziecmi? Ja osobiście płaciłam cała pensje na opiekunkę dla dzieci żeby moc pracować. Żyliśmy z pensji męża. Dziś słyszę ze wszystko ma zostać podane na ławie. Domu nie dostałam za darmo, biletów nigdy w życiu, kina, kręgli, basenu, nikt nie dał darmowych leków, na wizyty u specjalistów czekamy po pół roku. Walczymy z biurokracja z przeciwnościami losu. Tragedie śmierci również nas dotykają. Nie zapominajmy o naszych rodakach. Inne kraje dbają najpierw o swój interes. U nas jest na odwrót.

 3. Jak kogoś nie stec czy nie może to jego sprawa nikt nie ma pretensji i nie musi komentować czy kogoś za coś obwiniać najlepiej stanąć przed lustrem i popatrzeć sobie w oczy co jestem wart ?

  • Codziennie rano staje przed lustrem i myśle nad tym ile jestem wart. Jak będę mało to pójdę do kościoła wymodlić o więcej. Póki co jestem diamentem.

  • Jestem wart więcej niż 1/3 co niektórych madek. Pracuje ciężko, odprowadzam podatki. Spłodziłem 3 synów. Wszyscy polibuda, praca. Żony ich równie wykształcone pracują jednocześnie wychowują dzieci. Dzieciaki w szkole nie maja problemów. No może trochę z rówieśnikami lecz nie z nauka. Nigdy nie korzystaliśmy z korepetycji. Możesz mnie nie lubić ale jestem więcej wartościowy dla państwa. Nie formuje pasożytów z moich dzieci, wnuków. Sam nigdy nie korzystałem z socjalu. Żadnego.

    • Tyle ma wspólnego inteligencja z wykształceniem, ze człowiek nieinteligentny nie ukończy studiów medycznych, prawniczych, filharmonii i podobnych. Nie przeszczepi ci serca, nie zaprojektuje mostu, metra, wieżowca, nie stworzy leku, szczepionki itd. To się nazywa inteligencja i ma wiele wspólnego z wykształceniem.

     • A z empatią, „ekspercie”? Przy okazji, można być „wykształconym”, a mało inteligentnym – jak się to ma do Twych enuncjacji?

 4. WOŁYŃ się kłania. POLSKIE dzieci mordowane beztialsko przez BANDEROWCOW SIEKIERA WIDŁAMI PAŁAMI… BANDERA BOHATER NARODOWY UKRAINY – SKANDAL !!! O TEJ RZEZI NIE WOLNO NAM ZAPOMNIEĆ. NIE WOLNO NAM ZAPOMNIEĆ O STAWIANIU POMNIKÓW BANDERZE ZAMIAST ROZLICZANIA SIĘ za MORD WOLYNSKI!!!

  • kochaniutki o Wołyniu mamy zapomnieć a pamiętać i rozliczać mamy Rosję. Tak masz myśleć jak każą. Zapomnij o Wołyniu. Aż strach w jakim kraju będą żyć nasze wnuki

   • Widzę, że jesteś wrogiem OJCZYZNY jak ci zdrajcy z PiS. Upajadz się mordercami UPA i odrodzeniem się neofaszyzmu. Zapomnieć krwi przelanej za OJCZYZNĘ ZA MORD. Kim Ty jesteś? Jedz i walcz na Ukrainę tu nie ma dla Ciebie miejsca. Żegnam!!!

  • Mamy ponad 2 miliony Ukraińców. Już zapomnieliśmy o Wołyniu. Nie ma przyjaźni między narodami. Ludzie są w jakimś transie bezmyślnej pomocy za co przyjdzie płacić nam w późniejszych latach.

  • U nas człowiek człowiekowi wrogiem. Zawiść zazdrość skrywana pod sztuczna serdecznością. To było do przewidzenia ze zaczniemy najeżdżać na naród ukraiński.

   • Polak Polaka niecierpi a co dopiero Osobę innej narodowości. Nasi mogą tylko zasiłki brać za granica mieszkania socjalne socjal pełen. My już dawać nie powinnismy nikomu a pomagać na tyle byle byli biedniejsi i gorsi od nas. Czy to dziwi? To właśnie Polacy

 5. Już co niektórzy zapomnieli ,jak to niedawno była Polska wspomagana przez Czerwony Krzyż zachodnie państwa wysyłały pomoc bo w sklepach na pułkach był tylko ocet ,może potrzeba trochę refleksji bo jak trwoga to do Boga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj