Strona główna Sport i rekreacja Kolejna impreza biegowa w Trzemesznie

Kolejna impreza biegowa w Trzemesznie

902
9

Miłośnicy coraz bardziej popularnego biegania nie mogą narzekać w naszej gminie na brak okazji do sprawdzenia swojej formy. Od 25 lat organizowany jest Bieg im. Jana Kilińskiego z Mogilna do Trzemeszna, a od 14 lat Zimowy Bieg Trzech Jezior. Bardziej kameralne biegi w ramach Grand Prix Trzemeszna prowadzi Fundacja Aktywne Trzemeszno.

W tym roku odbędzie się jeszcze jedno wydarzenie dla biegaczy. Ma ono upamiętniać 1050. rocznicę Chrztu Polski. Będzie to bieg na dystansie 15 kilometrów, którego start nastąpi 4 września obok kościoła w Kamieńcu, a meta usytuowana będzie w Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowym „Magnolia”.

Główny organizator jakim jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie na swojej stronie internetowej informuje:

„Zapewne większość biegaczy zna nasz Zimowy Bieg Trzech Jezior, którego trasa biegnie w Nadleśnictwie Gołąbki. Ponieważ nasze tereny są bogate w jeziora, mamy możliwość zorganizowania kolejnego biegu wokół zupełnie innych jezior. Bieg, który ma odbyć się we wrześniu przeprowadzony będzie z drugiej strony gminy Trzemeszna – z Kamieńca do Trzemeszna. Start odbędzie się przy Jeziorze Kamienieckim, następnie trasa biegnie przy Jeziorze Szydłowskim, a meta biegu znajduje się nad Jeziorem Popielewskim”.

Planowane są także biegi towarzyszące – na 1050 m oraz dziecięce na krótszych dystansach. Szczegółowe informacje oraz odnośnik do zapisów elektronicznych znajdują się na stronie organizatora |LINK|.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

9 KOMENTARZE

  1. Niech Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie stworzy coś dla rowerzystów,np zawody amatorskie dla rowerzystów. Ponieważ na terenie Trzemeszna jest dużo młodych i także starszych rowerzystów którzy na pewno byli by chętni na taką imprezę sportową.

  2. Pomysł zrobienia czegoś na rocznicę chrztu popieram. Ale dlaczego bieg skoro akurat tych imprez u nas nie brakuje? Bo u nas tylko piłka nożna sie liczy no i teraz jak widać biegi. Tak trudno pomyśleć i wymyślić coś oryginalnego? Biegów u nas jest dosyć ale nie tylko u nas. Ale skoro robi się już je od lat to najłatwiej zrobić następny bo organizacyjnie to już tylko kalka poprzednich.

  3. Bardzo proszę wziąć pod uwagę innych mieszkańców Trzemeszna nie-biegaczy.Dwie duże imprezy biegowe to i tak dużo,jak na naszą gminę.Pomyślcie też o ludziach50+, my też tutaj mieszkamy.

    • Brak Uniwersytetu III Wieku. I znowu można brać przykład z Mogilna. Zgadzam się z Anonimem .Ten Bieg na rocznicę Chrztu jest niepotrzebny, bazuje na tym co już dawno u nas jest. A można zaktywizować ludzi starszych .

  4. No wreszcie ktoś wspomniał o uniwersytecie trzeciego wieku!.Wielu z nas -trochę starszych-ale nie starych ,z chęcią uczestniczyłoby w takich zajęciach.Pomyślcie o nas,bardzo proszę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj