Strona główna Różne Kantata będzie promować Trzemeszno na Węgrzech

Kantata będzie promować Trzemeszno na Węgrzech

1348
4

Prawie 30 osobowy skład chóru szkolnego Kantata wraz z prowadzącą Kamilą Wesołowską będzie reprezentować gminę Trzemeszno na piątym spotkaniu Miast Partnerskich w związku z projektem NeMo Network for Monility realizowanym w ramach programu Europa dla Obywateli Poddziałanie 1.2 Współpraca Miast Partnerskich.  Tym razem spotkanie odbędzie się w miejscowości Kunszentmiklós na Węgrzech.

Zespół uda się tam 4 lipca i spędzi tam cztery dni. Będą im towarzyszyły dwie reprezentantki trzemeszeńskiego ratusza – Emilia Krause i Kamila Pietrzykowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Wiesław Pokorski i przedstawiciele rady – Maria Dziel i Maciej Adamski.

Koordynatorem projektu jest Natalia Stachowiak – pracownica UMiG w Trzemesznie. Projekt daje możliwość naszym mieszkańcom poznać różne części Europy. Staramy się w projekt aktywnie włączyć młodzież, która oprócz możliwości poznania europejskich zakątków szlifuje również język angielski.  W ramach programu odbędą się jeszcze spotkania na Malcie, w Rumunii oraz we Włoszech.

4 KOMENTARZE

  1. Szkoda tylko, że takie wyjazdy nie były możliwe wcześniej…
    Przez 6 lat należałam do „Kantaty”, a o wyjeździe za granicę mogliśmy tylko pomarzyć…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj