Strona główna Polityka Kacper Lipiński burmistrzem Trzemeszna

Kacper Lipiński burmistrzem Trzemeszna

16481
161

Kacper Lipiński zdecydowaną przewagą głosów pokonał Jarosława Jatczaka w „wyścigu” o fotel burmistrza Trzemeszna. Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza, zdobył on 3302 głosów (65,92%).

Jego rywal, J. Jatczak, zdobył 1707 głosów (34,08%).

K. Lipiński wygrał we wszystkich 15 obwodach głosowania.

Ciągle jeszcze trudno mi uwierzyć, że to prawda. To sukces wielu osób, ale przede wszystkim to zasługa tych, którzy dziś postawili na mnie. Na osobiste podziękowanie przyjdzie czas, ale dziś dziękuję wszystkim moim wyborcom. Obiecuję, że pójdziemy razem Ku Zmianie. Moje urzędowanie rozpocznie się na początku maja. Najbliższe dni chciałbym poświęcić rodzinie, którą kampania wyborcza sporo kosztowała. Muszę też w należyty sposób rozliczyć sie z moim zakładem pracy” – powiedział nam K. Lipiński.

Szczegółowe wyniki można znaleźć |TUTAJ|.

161 KOMENTARZE

  • Mam tylko nadzieję że miasto które dzisiaj wygląda po godzinie 17.00 jak z filmów grozy gdzie życie zamiera a młodzi ludzie nie mają gdzie iść , zmieni się o 180 stopni za rządów Kacpra Lipińskiego. Głosowałem na niego i po cichu liczę że chociaż połowę z programu wyborczego uda się zrealizować. Na szczęście nie musiałem się doczołgać z domu do miejsca gdzie mogę oddać mój głos. Spacerkiem, pomalutku. Fajnie się zaczął poniedziałek. Gratulacje

   • Najpierw trzeba zadbać żeby dziur w chodnikach nie było, żeby krzaki były przycięte tam gdzie trzeba. Chodzę rano na PKP i niedługo bede się przedzierać przez chaszcze, bo nikt nad tym nie panuje, krzaki tak się rozrosly, że za niedługo stach tam będzie przechodzić .

    • Faktycznie krzaki to jest priorytet . A może by tak zrobić prezent szanownemu panu albo szanownej pani i te krzaki potraktować napalmem. Byłoby po problemie na zawsze. A tak na poważnie to powiem że chodzę sobie tą drogą od czasu do czasu bo urządzam sobie tamtędy spacery dla zdrowotności. Niewiem w czym jest problem ? Krzaki i ogólna zieleń to według mnie coś pięknego. Przecież to jest żywa natura. Coś co powinno cieszyć. A że troszkę te krzaczki wystają na chodnik i co z tego ? I więcej zieleni tym lepiej.

     • Chodzę tam o 5 -6 rano niezależnie od pory roku. Często rano liche oświetlenie i strach, że ktoś się zaczai w takich krzakach. Kiedyś tak nie było. I jeszcze można sobie oko wybić.
      Przewracające się stare drzewo na tej trasie zostało usunięte dopiero po wielokrotnej, uporczywej interwencji obywatelskiej. A stanowiło realne zagrożenie dla idących chodnikiem na PKP czy do Niewolna.

     • Może tobie to nie przeszkadza lecz innym użytkownikom chodnika tak. Po to jest chodnik żeby można nim swobodnie przejść.

     • Nikt nie mówi o wycięciu krzewów tylko przycięciu tych przeszkadzających w użytkowaniu chodnika. Nie popadajmy w skrajności.

 1. Gratulacje panie Kacprze, mam nadzieję że p. Daniel Bisikiewicz zostanie pana zastępca. Dobry człowiek na właściwym miejscu razem z panem !!! Ku zmianie. !!!

  • Ku zmianie? Właśnie pokazaliśmy, jakiej zmiany chcemy. Niczym klientka przychodząca do fryzjera i od progu krzycząca, dziś proszę o zmianę fryzury. Fryzjerka podsuwa nowy kolor, inne strzyżenie a klientka oznajmia – przedziałek na drugą stronę poproszę… Cała zmiana.
   Zostały totalnie stare układy, zmieniły się tylko miejsca, na których osoby pociągające za sznurki usiadły. Odrzucono jedynie dotychczasowego szefa tego zamieszania.
   Wyruszyliśmy w rejs z nowym burmistrzem – rejs Titanikiem. Nieuchronne zderzymy się z górą lodową i pójdziemy na dno. To tylko kwestia czasu.

  • Bardziej miażdżąca przewaga. No ale skoro próbowało się grać nieczysto. Kacper Lipiński zadawał między innymi pytanie – dlaczego pan zrezygnował z bycia prawnikiem na rzecz stanowiska burmistrza? Co usłyszał ? Wymijające odpowiedzi w stylu bo moja żona to , bo moja żona tamto . O czym to świadczy ? Tak działa to PO i Trzecia droga . Zero konkretów. Ciemny lud kupi wszystko. Jednak nie wszyscy są tacy ciemni jak się co niektórym wydaje. Dlatego gdzieniegdzie dochodzą do rządzenia dzięki nam normalni ludzie tacy właśnie jak Kacper Lipiński.

   • 10 lat bycia w urzędzie miasta Kacpra Lipińskiego i jak to wyglądało, potrafił tylko krzyczeć na burmistrza Derezinskiego i nic nie zrobił dla gminy, „szczekac to umie”.
    Ciekawe jak będzie wyglądać rozmowa ze starostwem, negocjacje i dotacje, nikt go poważnie nie potraktuje i co zacznie się wydzierać to go wyśmieją, poczekamy zobaczymy… podejrzewam że początek wszyscy będą bić brawa, bo kogo ona tam nie zwolni, ile to pieniedzy dzięki temu nie zaoszczędzi i co dalej?

    • A potem życie zweryfikuje i wyborcy rozliczą. Choć pewnie zawsze znajdzie się jakieś wytłumaczenie – takie proste, bo o prostotę i bycie blisko ludzi przecież wszystkim podobno chodzi. Będzie więc proste – nie udało się, ale próbowałem.

    • Być w urzędzie, a być w radzie miasta to dwie różne rzeczy, także zanim słońce zajdzie to się trochę dokształć z zasad działania samorządu. Drugi kandydat ma wiedzę, wykształcenie i chwilę wolnego to powinien pomóc.

 2. Gratulacje dla zwycięzcy,

  Tyleż na tym portalu i nie tylko było mowy o wyższości jednego z kandydatów, spójrzmy co na ten temat mówi nauka.

  Efekt Dunninga-Kruegera,
  „Ludzie o niskich kwalifikacjach wyciągają błędne wnioski i podejmują błędne decyzje, ale nie są w stanie uświadomić sobie swoich błędów z powodu niskich kwalifikacji”
  Niezrozumienie błędów prowadzi do wiary we własne prawa, a co za tym idzie, do wzrostu pewności siebie i świadomości własnej wyższości.
  Zatem efekt Dunninga-Kruegera jest paradoksem psychologicznym, z którym wszyscy często spotykamy się w życiu: mniej kompetentni ludzie uważają się za profesjonalistów, a bardziej kompetentni mają tendencję do wątpienia w siebie i swoje umiejętności.

  Oby okazało się, że panowie Dunning i Kruegera czasami byli w błędzie.

  • Do obecnej władzy bardziej pasuje Einstein ze stwierdzeniem: „Szaleństwem jest robić ciągle to samo i oczekiwać innych rezultatów”. Dlatego uważam, że to najlepsze co spotkało nasze miasto w ostatnich latach. Przegrać też trzeba umieć i pokazać klasę.

   • Zgadzam się 🙂 mała uwaga. To nie Einstein powiedział, to cytat z Deklaracji anonimowych narkomanów, później cytowany w powieści przez Ritę Mar Brown 🙂

  • I przez to właśnie przegrał JJ. Ta pycha i wyższość jego otoczenia. Te poniżające kontrkandydata wpisy, robienie z niego niedouczonego itp. Te wyrazy poparcie trzemeszeńskich „autorytetów”. Te złośliwe dyrdymały wypisywane na fb. To wszystko złożyło się na to, że dziś wygrał Kacper.

   • Dobrze napisane…..autorytety, wyższość, pokazanie że to ja i robienie ludzi…..niedokoncze. Śledziłam profile obydwóch panów i oprócz wyższego wykształcenia wypadałoby mieć trochę jeszcze dobrego wychowania, żeby nie ubliżać innym i nie wypisywać bzdur. Także Kacper powodzenia jak najmniej przyjaciół w pracy i uważaj na autorytety z dużym doświadczeniem zawodowym !!!

    • Kacper uważaj na te autorytety, świetnie wyksztalcone, doświadczone. Z resztą sobie świetnie poradzisz. Pamiętaj jaka ilością przewagi wygrałeś. Masz za sobą ludzi. Jesteśmy z Tobą! Szanujemy się za to że nie traktujesz innych z wyższością

     • A w jaki sposób ta przewaga głosów miałabym pomóc nowemu burmistrzowi w sprawowaniu urzędu? W negocjacjach z powiatem itp.itd?

   • Dokladnie tak. Powiem szczerze że ta pycha była tak odrażająca że nie szło patrzeć na te drużynę. Robilo z niego niedouczonego, te teksty że kontrkandydat jest „świetnie wyksztalcony”. Zenujace i świadczy tylko o poziomie tych osób. Smutne że tacy ludzie uważają się za elitę. Giną wśród inteligentów.

   • Poznałem wielu znanych ludzi, z gazet, że świata kultury. Nagrodzonych, prezesów wielkich koncernów. Ja szary człowiek z małego miasteczka wykonywałem dla nich zlecenia. Byłem przy nich człowiekiem z małego miasteczka, który dzięki ciężkiej pracy zdobył wykształcenie. Nigdy się nim nie szczyciłem, nie wywyzszalem. I co najlepsze. Nigdy nie dali mi ci ludzie odczuć że są lepsi ode mnie. Wręcz przeciwnie. Traktowali mnie na równi. Obecnie pracując w Norwegii, nawet przełożeni nie dają mi odczuć że są lepsi, bardziej doswiadczeni. Choć są, szanują mnie bo widza we mnie zalety. Czytając niektórych wpisy od razu wiedziałem że wygrać moze tylko niewywyzszony o traktujący innych z góry Kacper! Powodzenia

  • Idz juz sie nie wymądrzaj. Już się tak pysznicie tym wykształceniem jakbyście pokończyli jakies dobre uniwersytety. A żaden z nich nie znajduje się nawet w setce najlepszych na świecie. Kacper wygrał bo to niewywyzszony, traktujący z wysoka innych człowiek. Inteligencja to nie wykształcenie, dyplom, wysokiego ego. Ale przede wszystkim kultura o umiejętność rozmawiania z różnymi ludźmi! Zarówno z „szambonurkiem” jak i prezesem kancelarii prawnej. Sugerowanie że Kacper jest głupszy od konkurenta jest po prostu słabe i jak widać nie wyszło wam. Kacper ma chęci do zdobywania doświadczenia. Uczenia się. Tylko głupiec jest przekonany że wszystko wie, umie, nadaje się najlepiej. Trzemeszno w końcu zyska.

   • Nikt nie powiedział że jest głupi, ale ma mniejsze kompetencje na to odpowiedzialne stanowisko.
    Ja jestem specjalistą w swojej dziedzinie, ale burmistrz byłby ze mnie kiepski. I jakoś nie uwłacza to mojej godności.

 3. Mniejsze zło! Będziemy patrzeć na ręce i realizację obietnic! Być radnym ( i krzyczeć), a burmistrzem to duża różnica! Powodzenia!

 4. Panie Kacprze, ja na Pana nie zagłosowałam ale skoro taka jest wola wyborców to przyjmuję z pokorą. Jako wyborca patrzę na ręce i rozliczę z obietnic za 5 lat przy urnie wyborczej. Bo krzyczeć jako radny to jedno, a realizować swoje cele jako włodarz to drugie. Oby Pan znalazł w sobie pokłady umiejętności odpowiedniego i racjonalnego zarządzania i nie zawiodł swoich wyborców oraz uspokoił takich jak ja, którzy za bardzo w Pana nie wierzą. Życzę powodzenia i gratuluję wyniku.

  • I co on ma z tą informacją zrobić? Wydrukować i powiesić nad łóżkiem? Typowe komunistyczne myślenie. Zamiast poprzeć to na starcie wbijanie szpilek. Zawsze można się wyprowadzić do miasta w którym samorząd będzie odpowiadał.

   • To racjonalna ocena wyborcy, który głosował przeciw. Przecież nie będę płakać bo mój kandydat przegrał. A rozliczenie władzy i jej sprawdzanie podczas kadencji to obowiązek suwerenu. Nie sztuką jest poklepywanie jej po plecach. On jest tam po to aby rozwiązywać nasze problemy. Więc skoro go wybrali to niech to robi. Ale nie nie myśli że nikt nie będzie go sprawdzał.

 5. Mam nadzieję p nowy Burmistrzu , że na tylnym siedzeniu nie będzie dodatkowych kierowców, którzy kiedyś panu podpowiadali. To osoby skompromitowane i jeśli pragnie pan zmienić realnie nasze wspaniałe miasto proszę stawiać na młodych, profesjonalnych pasjonatów nie karierowiczów i koniunkturalistów. Dostał pan od mojego grona mandat zaufania proszę go nie zmarnować! Powodzenia dla Trzemeszna.

  • W debacie wypadł o niebo lepiej niż cyt.”świetnie wyksztalcony” kontrkandydat. Kacper wygrał z taką przewaga bo to ublizanie Kacprowi i wywyższanie ekipy przeciwnej było żenujące. Mieli ludzi za głupków.
   Kacper zapamiętaj dobrze kto ci ublizal i próbował wbić igłę. Nawet o przejęzyczenie na debacie. Jesteś fajny facet, na luzie. Potrafisz przyznać się do błędu. Gratuluję i jestem dumna z takiego burmistrza.

 6. Gratuluje Lipiński na ciebie głosowałem i nie zawiedzie nas ponaprawiaj to co obiecales i skończ te prace na stadionie piaskowym I te chodniki obok niego i wiazd do niego mam nadzieję że to nie obietnice Twoje tylko działaj na 100% powodzenia Wolny strzelec by były efekty

 7. To za jego czasów zlikwidowano szkole zawodową i dom dziecka? Był wtedy radnym drugą kadencję. Dzień do ogłoszeniu wyborów I tury czuć było w Trzemesznie smród. I to chyba był znak tego, co nas czeka.

  • Z kontekstu zdania wnioskuję, że chodziło o „pokaże” i to zwykły błąd ortograficzny. Ale gdyby czytać dosłownie, to tak, opatrzność pokarze nas za taki wybór – kara będzie dotkliwa, dalszy marazm i stagnacja.

   • Widzę tutaj więcej błyskotliwych jasnowidzów.
    Skąd Wy ludzie wiecie jak będzie jak chłop jeszcze do gminy nie wszedł. Dajcie mu spokojnie pracować i trochę wsparcia. Typowa Polska jak nie wygrał mój kandydat to innego trzeba mieszać z błotem. Gdyby to było takie oczywiste to nie byłoby wyborów. Trochę pokory i wiary na serduszku życzę.

    • Bo chłop już w radzie siedział 10 lat i tylko go kojarzę z jakimiś uroczystościami historycznymi. I hasłem Polska dla Polaków. Z niczym więcej, z żadną wyremontowana drogą czy jakąś inwestycją która by służyła wzzystkim mieszkańcom . Nie zapominajmy, że gimna się starzeje, coraz więcej seniorów i o nich też trzeba dbać

 8. Gratulacje . Proszę pamiętać i usunąć stare układy . Za Gęsto w urzędzie . Nowych ludzi na Hali w Ośrodku Społecznym Itd. Dobrych ludzi na nowe stanowiska . Powodzenia

 9. Władimir Lenin, a właściwie Władimir Iljicz Uljanow, urodził się 22 kwietnia 1870 pisowcy juz mowia ze to nie przypadek ze w tym samym dniu urodzil sie Donald ! jak to ludziom mozna wode z mozgu zrobic hitler tak samo od propagandy zaczynal a wiemy jak skonczyl

 10. Kacper gratulacje Ps głosowałem na ciebie dwukrotnie I nie zawied nas w twoich obietnicach i działaj ten park Baba doprowadzić do porządku i stadion piaskowy i w kolo niego porzadek i chodniki nowe i wiazd nowy ni stara trelinki i to co obiecales to dokonuj byśmy byli zadowoleni z twojej pracy jako burmistrz ok to powodzenia na nowym stanowisku pracy

 11. Jakie to szczęście jaka radość. Ludzie myslacy nie poszli głosować bo i na kogo. Zachwyt niestety jest przedwczesny. To zły prognostyk dla Trzemeszna dalsza jego destrukcja. Zaoferowane kandydatury na fotel Burmistrza to jedna wielka pomyłka!!!

 12. Serdeczne gratulacje dla nowego burmistrza, a dla przegranego wszystkiego co najlepsze. Może następnym razem się uda! Myślę, że Pan Jatczak przegrał, bo oficjalnie popierały go osoby, które są nielubiane w środowisku lokalnym. Wywyższanie się i ocenianie wszystkich, promowanie tylko i wyłącznie siebie w nachalny sposob jest po prostu nietolerowane. Czekam na wpisy jak to ludzie z nizin społecznych wybrali Kacpra Lipińskiego….

  • No i jest wpis pana Jatczaka na FB…pozostawiam bez komentarza. Dokonałem słusznego wyboru, nie zmierzamy w jednym kierunku. Dzielenie społecznoścj lokalnej nigdy nie doprowadzi do sukcesu.Mimo wszystko Panie Jarosławie życzę Panu jak najlepiej.

  • Niby z wyżyn, a dzieli mieszkańców. Tak zachowuje się osoba z inteligencją nabyta, a nie wrodzoną. To było widać w kampanii wyborczej, odbiło się to czkawką. Powodzenia nowemu burmistrzowi, kiedyś trzeba zmienić tory i punkt widzenia. Człowiek uczy się całe życie, a przygotowańie i prowadzenie kampani wyborczej p. Kacpra było na wysokim poziomie, merytoryczne.

 13. Właśnie na profilu przegranego z kretesem kandydata pojawił sie nowy wpis. „Dokonaliście wyboru, zatem pamiętajcie, że jesteście też za ten wybór odpowiedzialni.” Typowa połajanka. Mieszkańcy są niegodni dobrego burmistrza.
  „Na obszerniejsze podsumowania zdarzeń z tej kampanii, deklaracji i obietnic, które w niej padły, a przede wszystkim bieżące komentowanie tego, co się będzie działo jeszcze przyjdzie czas.” – czyli straszenie.
  „Trzemeszno ma zawsze takiego burmistrza, na jakiego sobie zasłużyło” – ooo, a podobno największy potencjał Trzemeszna to ludzie. Czyli ten „potencjał” to jednak tylko 34% mieszkańców? A reszta to kto?
  Żenująca wypowiedź.

  • Szanowny Sołtysie, wyjąłeś mi to z ust!
   Potencjał ludzi, to dzielenie na lepszych i gorszych?! Dobrze się stało, że jest jak jest.
   Nowemu Burmistrzowi życzę , żeby spełnił obietnice i niech uważa na tych, którzy na siłę się lansują na fb w jego towarzystwie! Panu Jatczakowi dużo zdrowia i więcej luzu!
   Trzymam kciuki za Trzemeszno! Po prostu się szanujmy!
   Pozdrawiam.

  • Niestety doświadczenie i wykształcenie nie idzie w parze z kulturą. Pomimo tego, że nie głosowałem na Pana Jarosława, życzę mu i jego bliskim wszystkiego dobrego bo tak powinno być!

 14. ” niebawem okaze się na kogo sobie zasłużyliśmy” .. Oj za mocno za mocno! Przegrywać trzeba umieć z klasą, która wg mnie tym razem gdzieś się ulotniła. Chce wierzyć, że te negatywne emocje miną, a Pan uszanuje wybór zdecydowanej większości!

 15. Pan Jatczak ponoć taki otwarty, nie żywi do nikogo urazy i obdarza wszystkich szacunkiem. Podobnie jak uroczyście gratulował wszystkim swoim kontrkandydatom… Dlaczego więc tak bardzo dotknęły go słowa Pana Kacpra, który jawnie powiedział, że dostał propozycję bycia zastępca? Dlaczego dotknęło go to, tak bardzo, że ogłosił iż jak wygra zastępcy nie będzie w ogole? Czy to jest zachowanie wykształconego człowieka? Czy kolejnego dorosłego faceta z niskim poczuciem własnej wartości?
  Może i Pan Kacper nie używa tak górnolotnego słownictwa jak Jatczak, ale przynajmniej jest sobą i nie wylewa się z niego bagno nieprzerobionych emocji jak w przypadku jego kontrkandydata.
  Szczere gratulacje dla Pana Lipińskiego.

  • I tak dobrze, że nie nazwał 65% mieszkańców głupcami, chociaż mozna to między wierszami wywnioskować.
   Na szczęście dowiedzieliśmy się wczoraj na jakiego burmistrza NIE zasługujemy.

   • To proszę logicznie pomyśleć ile spraw w tej wg Pani gminie ma pod sobą burmistrz?! W trakcie wyjazdu, nieobecności, kto podpisze dokumenty? Kto pojawi się na uroczystości kiedy jeden nie będzie mógł? To wymóg nie wybór.

  • Mnie strasznie drażni, jak „górnolotnego słownictwa” używają osoby, które chcą brzmieć mądrze ale ich wypowiedź nie niesie żadnych danych czy odpowiedzi na pytanie. Bardzo często słychać to w wypowiedziach polityków, dostają pytanie na które jest odpowiedź „TAK/NIE” to 10 minut opowiadają o wszystkim wkoło (czasem nie na temat) żeby ostatecznie i tak nie odpowiedzieć na to pytanie…

 16. Gratulacje dla Pana Lipińskiego oraz dla mieszkańców, którzy wreszcie postanowili coś zmienić. Czy to dobry wybór czy nie – czas pokaże. Jedna tylko rada dla nowego burmistrza – niech Pan nie słucha tych doradców, którzy od lat lawirują między jednym a drugim stołkiem, bo to nie są ludzie, którzy chcą dobrze dla miasta, a w ten sposób załatwiają tylko swoje sprawy w białych rękawiczkach. Kto z Trzemeszna, ten dobrze wie, kto w radzie zasiada od lat, kto doradzał byłemu burmistrzowi.

 17. Bardzo uderza mnie fakt jak duży ładunek negatywnych emocji mają w sobie wyborcy pana Jatczaka. Poniekąd zrozumiałe….ale teksty o początkującym maszyniście są po prostu słabe. Każdy zawód ma swoje miejsce i każdemu należy się szacunek. Aaaa, że tak zapytam z ciekawości…jaki zawód wykonuje pan piszący o początkującym maszyńście?

    • Pytałeś, więc podpowiadam, co wyczytałem z wiadomości. Czy to coś wyjątkowego? Nie wiem. Każdy zawód ma swoją specyfikę a dodatkowo miejsce, w którym się go wykonuje również wpływa na nasze umiejętności. Skoro 30 lat ktoś pracuje w samorządzie, to zna się choćby na fragmencie tego tematu. Analogicznie, jak lekarz zna się na medycynie a fan zielarstwa sądzi tylko, że się na niej zna.

 18. Ostatni wpis na fanpage’u pana Jatczaka pokazuje, jakiego burmistrza – na szczęście – nie wybraliśmy. Buta wylewająca się z tego tekstu, jak i cała kampania skupiająca się na wytykaniu braku wykształcenia prawniczego czy atakowaniu wyborców Kacpra jako tych „niedouczonych” była strzałem w kolano. Poza tym, dużo „elokwentnego” lania wody i mało konkretów. Tak naprawdę, Kacper nie musiał się za dużo napracować, aby zyskać głosy większości wyborców; wystarczyło posłuchać albo poczytać wypowiedzi jego kontrkandydata, aby skutecznie zniechęcić się do osoby pana prawnika. Nie wiem, gdzie studiował pan Jatczak, ale wydaje mi się, że podstawy psychologii powinny być tam również wykładane. Kacper po prostu nie mógł trafić na lepszego rywala. Jeśli „wykształcony pan prawnik” przegrał z „chłopczykiem z blokowisk” stosunkiem głosów 1:2, to nie wyobrażam sobie pana Jatczaka jako burmistrza…
  Nie ukrywam też, że mam małe obawy, czy Kacper podoła powierzonej mu roli, ale życzę mu jak najlepiej.
  Kacper, otocz się ludźmi godnymi zaufania, którzy znają się na swoim fachu i chcą dla tego miasta jak najlepiej. Nie podejmuj pochopnie decyzji, w miarę możliwości staraj się być burmistrzem wszystkich mieszkańców (a nie tylko swoich wyborców) i nie daj się nikomu wyprowadzić z równowagi.
  Powodzenia!

  • „Wykształcony pan prawnik” przegrał z „chłopczykiem z blokowiska”, jak piszesz, bo ludzie tak chcieli. Jeden woli burmistrza prawnika, drugi kolegę z blokowiska (osobiście stawiam na większe kompetencje, ale można inaczej). Decyzje wyborców nic nikomu nie ujmują, i nic nie dodają. Nie spowodują nagle, że KL będzie miał wiedzę potrzebną do zarządzania gminą i nie zabiorą JJ wykształcenia prawniczego.

 19. szanujmy sie nawzajem sad zostawmy bo kim jestesmy aby sadzic zaczynajmy od siebie wymagajmyod siebie kazdy jest inny i niepowtarzalny niech kazda wypowiedz bedzie budujaca . smiejmy sie radujmy sie ,

 20. Co zrobił jako radny? Bo jak mam się przekonać, że jednak społeczeństwo dokonało słusznego wyboru skoro nie znam konkretnych ,wymiernych osiągnięcia tego pana ?

 21. Na zastępcę proponuje b. burmistrza Krzysztofa Derezińskiego którego znam bodajże 40 lat . Zawsze potrafi doradzić i pomóc .

 22. ile jadu w naszym trzemesznie.zacznijmy od siebie.wyrzucie z siebie zal i pretensje.to czasy kiedy nalezy sie jednoczyc. Nikt nie jest idealny.Wkazdym mozna sie czegos dopatrzec. ludzie szanujmy jeden drugiego.Najwazniejsze sa relacje pozytywne.skonczcie z tym dazeniem przyziemnym .jestescie zalosni godni wspolczucia. brak wam czystych serc.macie odretwiale serca pelne jadu .pamietajcie w jednosci SILA.

 23. Każdy ma prawo do swojego zdania i w ten sposób opowiada się po jednej czy drugiej stronie.
  Ja gratuluję Panu, który zwyciężył. Tak się składa /chociaż nie mam takiego doświadczenia/,że
  z całą pewnością będzie trudniej niż przez ostatnie 10 lat pełniąc rolę radnego. Atutem jest młody
  wiek. Powodzenia. Przysłowia są mądrością narodu – jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim
  dogodził.

 24. Nowy Burmistrz. Niech weżnie nowego swojego zastępcę młodego energicznego A nie Pana Jankowskiego z Mogilna są ludzie z Trzemeszna A z Mogilna i dojezdnych wszystkich zwolnić do przykładu i tych co są w inie na sztukę i kasę biorą za ściemnianie zwolnić panie nowy burmistrzu ok niech będą zmiany

  • Oooo !!! Jegomość mieszka w Wylatkowie? Nie wiedziałem. No to pieknie. Moze powstanie nowa linia kolejowa Wydartowo – Wylatowo przebiegająca blisko. STREFY ZERO !!!
   A tak na marginesie czy czasami przybysze z innej galaktyki nie maczali palców w wyborach?

   • O strefie zero to dużo wiedział świeży radny powiatowy, ale nie pomogła ta moc i wiedza bo jego kandydat wylądował w zbożowym kręgu, a nie w fotelu burmistrza.

 25. A to wiadro pomyj, które wylała pani Agnieszka F. pod postem p.Jatczaka, to co to ma być?
  Poziom godny” pozazdroszczenia”.
  Współczuję Panu takiego elektoratu. Ta pani śmie oceniać innych? Brak słów!!!!! Wstyd mi za nas. Mieszkamy w tej gminie razem. Trzemeszno to nasze miasto! Szanujmy się.

  • Elektorat się zawęża bo niektórzy już puszczają oko do wygranego w wyborach także musi uważać na fałszywych proroków. A co do tego wpisu, to łatwo u kogoś zobaczyć drzazgę, a u siebie nie widzą całego wozu z drewnem 🤣🤣

 26. Gratulacje dla zwycięzcy. Niech młodość będzie dla Pana najwłaściwszym doradcą i sprawi, że będzie się w końcu chciało żyć w Trzemesznie. Nie głosowałam na Pana zarówno w 1, jak i 2 turze, ale uważam że gratulacje są jak najbardziej na miejscu w tej chwili. Dla wszystkich, którzy oceniają już, zanim rozpocząl Pan rządzenie… dajcie szansę na wykazanie się.

 27. Pani Zocho, objaśnię o czym mowa w moim komentarzu.
  Według Pana Jatczaka… Jeszcze przed drugą turą wyborów – zastępca był potrzebny.
  Po debacie z Lipińskim, zastępca przestał być potrzebny.
  Proszę więc odnieść się do logiki nagłej zmiany zdania przegranego. A raczej do jej braku w obliczu emocji.

  • Nie jestem wyborcą JJ, ale trzymajmy się faktów. Na profilu JJ informacja, że zastępca nie jest potrzebny była 15 kwietnia a debata 18 kwietnia, więc coś się Pani pomyliło.

 28. Teraz Kacper weź młoda ekipę A ci starsi na emeryturę niech idą w tej gminie I nowych ludzi pozatrudniac bo tam jest klan!!!! Znajomy znajomego zatrudnią pomyśleć nad tym nowy Burmistrzu ok

 29. Gratulacje dla Pana Kacpra. Wspaniała przewaga, jednak niech uważa na wszystkie szuje, które czekają na potknięcia!… Już są nazwiska, które liczą na stołki — wystarczy popatrzeć na fb! Jaki to wspaniały gość! – popierający go w 2 turze — a sam miał marny wynik, który nic nie zmieniłby dla Pana Kacpra!!! Mam nadzieję, że przebywanie wśród tych ludzi nauczy Pana z kim działać. Proszę zauważyć, że były osoby, które klepali burmistrza, niby przyjaciele, a potem wystartowali o stołek!!! Proszę się wystrzegać takich ludzi… To, co Pan zrobi z tą wiedzą to już nie moja sprawa!

  Żebyśmy nie wpadli z rynny pod deszcz!!! Pozdrawiam

 30. Gratulacje – udało się. Trzeba zacząć od wymiany/ porządków w urzędzie osób na zasiedziałych stołkach aby nie przeszkadzali i do przodu. Teraz powinno być już tylko lepiej. jeszcze raz gratuluję

 31. Gratulacje. Nie oczekujcie od tego człowieka, że z zadłużonej na 20 mln gminy zrobi nam tu Dubaj. Każdy musi nauczyć się pracować na nowym stanowisku. On także. Musi nauczyć się najpierw czysto technicznych rzeczy, a dopiero później będzie wprowadzał zmiany. Niech usprawni działania urzędu, przeprowadzi audyt wewnętrzny zasobów pracowniczych. Mam nadzieję, że otoczy się dobrymi, kompetentnymi ludźmi, a nie karierowiczami i tymi co nie lubią robić, ale potrafią się sprzedać. Kierowników referatów czy jednostek organizacyjnych trzeba najpierw poznać i ocenić ich pracę, a nie w pierwszej kolejności zwalniać. Powodzenia Panie Kacprze.

 32. Wybory zakończone, czas na przemyślenia.
  Po pierwsze, nie pamiętam kiedy ostatnio mieliśmy aż tylu kandydatów na fotel burmistrza. Ciekawie było śledzić kampanie przedwyborcze poszczególnych komitetów.
  Dużym zaskoczeniem, myślę dla wielu z nas, był fakt drugiej tury bez dotychczasowego Włodarza.

  Po drugie, nie wiem czy kiedykolwiek w naszej samorządowej historii jakikolwiek kandydat uzyskał większościowe poparcie w każdym z obwodów – i tu chylę czoła przed nowo wybranym burmistrzem.

  Jednak to, co najbardziej mnie zaskoczyło podczas tych wyborów, to ludzie i ich nieznane mi dotąd oblicze.
  Śledząc przygotowania do drugiej tury obydwu kandydatów, wzięłam udział w spotkaniu z panem Kacprem. Utwierdziło mnie ono tylko w tym, że oddany na niego głos w pierwszej turze na pewno nie był głosem zmarnowanym. Pan Kacper z zaangażowaniem odpowiadał na pytania każdego, jednocześnie z szacunkiem wypowiadał się o kontrkandydacie.

  Tymczasem w obozie przeciwników… Każda publiczna wypowiedź pisemna w social mediach pana J. zawierała jakąś przysłowiową szpilkę w kierunku pana Kacpra. Najgorsze jednak okazały się wypowiedzi jego (pana J.) wielbicieli. Wiele osób, lokalnie dobrze znanych, podpisanych z imienia i nazwiska w mediach społecznościowych, wprowadzało mowę agresji w swoich wypowiedziach.
  Jest takie stare powiedzenie, przypisywane bodajże S. Lemowi „Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów”. A ja powiem inaczej – dopóki nie było tych wyborów, nie wiedziałam że na ulicy mijam ludzi tak kompletnie pozbawionych szacunku do drugiego człowieka. Na co dzień matki, żony, babcie, ojcowie i mężowie. Przedsiębiorcy, nauczycielki, prawniczki, emerytki. Ludzie z wyższym wykształceniem i dziesiątkami fakultetów. Finalnie doprowadzili do tego, że ich „guru” poniósł olbrzymią klęskę.
  I tu sprawdza się teza, że tzw. dobre wykształcenie niekoniecznie idzie w parze z dobrym wychowaniem.

  Nowo wybranemu burmistrzowi życzę powodzenia i dużo siły.

 33. Nic dodać nic ująć. Zabrakło klasy zarówno jednemu z kandydatów jak i niektórym jego wyborcom. Gratulacje dla nowowybranego burmistrza, bo tylko dzięki jego wybranej Trzemeszno ma szansę na realne zmiany.

 34. W punkt! Dodam cos od siebie odnośnie pań nauczycielek. Oddajemy Wam szanowne panie swoje dzieci myśląc, że szkołą będzie apolityczna! Mało tego wydaje mi się, że w szkole nie powinno się tak otwarcie pokazywać swoich sympatii politycznych nawet na szczeblu lokalnym. To są prawa demokracji. Nie chciałabym też, aby ktokolwiek i w jakikolwiek sposób w szkole przekonywał moje dziecko, że mój wybór jest niewłaściwy. I jeszcze jedno . … dla popierających pana Jatczaka. Ludzie opamietajcie się! Wśród wyborców pana Lipińskiego są też ludzie bardzo dobrze wykształceni, świadomi. To był nasz wybór i w końcu to uszanujcie!

   • W szkole może i nie, natomiast na prywatnych zajęciach pozalekcyjnych pełnoletni uczniowie się nasłuchali na kogo powinno się głosować… Żenująca postawa starej nauczycielskiej gwardii..

  • Dokładnie. Czekam na informację o zastępcy – pomimo pytania w debacie, nie padła odpowiedź, kto nim będzie. Jestem bardzo ciekawa, kto zostanie wiceszefem.
   Zastanawiam się także nad ewentualnymi zmianami kadrowymi, które nastąpią w urzędzie i jednostkach podległych (zwolnień ma przecież nie być). I oczywiście, czy w jednostce podległej burmistrzowi znajdzie zatrudnienie były burmistrz? W debacie padło, że nie, ale przecież nasze wszystkie szkoły podlegają pod burmistrza…

    • Tak, więc były burmistrz będzie pracował w jednostce podległej. A p.Lipinski w trakcie debaty zapewnił, że nie będzie pracował w gminie ani żadnej podległej jednostce. Więc albo wynikało to z niewiedzy. Albo już coś wie o planach zawodowych byłego burmistrza.

     • Mówił, że nie będzie zastępcą burmistrza ani dyrektorem żadnej jednostki podległej. Natomiast wcześniej powiedział, że dyrektor szkoły podejmie decyzję o przywróceniu do pracy , ponadto z tego co wiem to przepisy prawa gwarantują byłemu burmistrzowi powrót na poprzednie lub podobne stanowisko.

     • To słabo słuchałeś(aś) tej debaty bo p. Lipiński podkreślił, że były burmistrz będzie mógł pracować w swoim zawodzie, gdzie cały czas jest zatrudniony – wynika to z przepisów prawa gdzie na czas bycia burmistrzem jest się urlopowanym, a po zakończeniu kadencji wraca się na swoje stanowisko. Co więcej nawet gdyby chciał to nie może go zwolnić bo pracując jako nauczyciel chroni go karta nauczyciela, a więc w razie ewentualnego zwolnienia – którego formalnie musiałby dokonać dyrektor szkoły, a nie burmistrz prawdopodobnie były burmistrz wygrałby sprawę w sądzie o przywrócenie do pracy. Także nietrafiona próba ataku.

     • Gdzie zatem może wrócić były burmistrz? Do której szkoly? Do Jastrzębowa? Do gimnazjum trzemeszenskiego?

 35. Czytanie ze zrozumieniem : ” nie chciałabym” nie oznacza, że była prowadzona agitacja! Nie zostało użyte nawet słowo agitacja! Gdybym tak uważala z pewnością wiedziałabym co robić. Jednak bardzo dziękuję za cenną radę. Miłego dnia😁

 36. ludzie startujcie w przyszlosci to duzo o sobie sie dowiecie i zobaczycie ze startowac to tez nie jest latwo. docenmy tych ktorzy mieli odwage to uczynic, dziekujemy wszystkim kandydatom wygranym i przegranym. to tez lekcja do odrobienia. pokory pokory i jeszcze raz pokory.Pycha to krok przed upadkiem.powstanmy i zyjmy w obliczu swiatla ktore daje moc . serdecznie wszyskich mieszkancow TRZEMESZNA pozdr caluski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj