Strona główna Kultura Już jutro wystawa zdjęć Stefana Majewskiego

Już jutro wystawa zdjęć Stefana Majewskiego

3109
8

Już jutro o godzinie 17, na placu przed Domem Kultury, otwarta zostanie wystawa zdjęć Stefana Majewskiego. Znajdzie się na niej ponad 100 fotografii z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Tylko nieliczne z nich prezentowaliśmy już na łamach naszego portalu. Większość nie była nigdzie publikowana.

Zachęcamy wszystkich miłośników naszego miasta i gminy do wzięcia udziału w wernisażu. Pojawią się takie perełki jak wnętrze kawiarni „Mocca”, pawilonu handlowego przy ulicy Piastowskiej i innych obiektów. Będzie też można przypomnieć sobie wiele nieżyjących, a znanych bardzo w naszym środowisku osób – nauczycieli, sprzedawców, księży i innych osób pełniących przed laty funkcje publiczne.

Przypomniane zostaną ważne wydarzenia, jak choćby nadanie imienia Jana Kilińskiego Hufcowi ZHP w Mogilnie (uroczystość miała miejsce w Trzemesznie), nawiedzenie obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej czy obchody 1000-lecia Państwa Polskiego i wiele innych.

Planowana jest też prawdziwa gratka dla miłośników fotografii. Zaprezentowane zostaną aparaty fotograficzne, którymi posługiwał się S. Majewski. Sprzęt ten będzie można oglądać tylko jutro, w trakcie wernisażu.

Organizatorem wydarzenia jest Dom Kultury przy współudziale rodziny Fotografa.

Aby zachęcić do obejrzenia wystawy, prezentujemy kolejne cztery zdjęcia z bardzo bogatego zbioru fotografii S. Majewskiego.

8 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj