Strona główna Polityka Julian Sobecki zasiądzie w Radzie Powiatu

Julian Sobecki zasiądzie w Radzie Powiatu

2930
55

Wszystko wskazuje na to, że niebawem gmina Trzemeszno będzie reprezentowana w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego przez nowego radnego – Juliana Sobeckiego z Kamieńca.

Jak nas poinformował Marcin Makohoński – Dyrektor Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, na dzisiejszym posiedzeniu Zarząd Powiatu powierzył na okres 6 lat pełnienie funkcji dyrektora Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Gnieźnie Markowi Gotowale.

W tej sytuacji, pełniąc funkcję dyrektora jednostki podległej starostwu, M. Gotowała nie może pełnić dalej funkcji radnego powiatowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w takim przypadku zwolnione miejsce uzupełnia kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów.

M. Gotowała startował z Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Gnieźnieńska – Gniezno XXI uzyskując 308 głosów. Drugim na tej liście, z liczbą głosów 93 był J. Sobecki.

Przyszły radny w rozmowie z nami potwierdził, że przyjmie tę funkcję, ponieważ po to startował w wyborach. Zapytany jak widzi swoją role w Radzie Powiatu u schyłku jej kadencji stwierdził, że zbyt wcześnie jeszcze na takie deklaracje.

55 KOMENTARZE

 1. Ja nie chciałbym „robić” za doradcę Pana Juliana, ale jeśli Pan nic nie zrobi w końcówce kadencji – to będzie to ten sam poziom, który zaprezentował Pan Gotowała przez całą kodencję – chyba, że gmina odniosła jakieś realne korzyści z funkcjonowania Pana Gotowały w Radzie Powiatu – a ja żyję w nieświadomości – poziom ktoś mnie oświeci …

  • A z któregoż to radnego powiatowego gmina odniosła jakiekolwiek korzyści? Jest ich tylko trzech, ilu mieszkańców potrafi wymienić wszystkich?

   • Byli tacy co korzyść z nich była taka, że nie kaleczyli mowy ojczystej w nic nie znaczących wypowiedziach.
    Na bezrybiu i rak ryba i z tego była ta korzyść.
    Bo za wiele nie załatwili, ale można było ich słuchać i nie ranić sobie uszu.
    Ale jak ktoś mruczy i mamrocze i brzęczy pod nosem i, ani be, ani me, ani kukuryku na patyku to już jest nie fajnie.

 2. Jeśli startował w wyborach prawie 4 lata temu to chyba musiał widzieć swoją rolę już wtedy, nieprawdaż?
  Dziś po takim okresie p.Julianowi trudno powiedzieć jak widzi swoją rolę i zbyt wcześnie na deklaracje.
  Dawno się tak nie uśmiałem, kogo my wybieramy?
  A czy na to pytanie potrafi pan odpowiedzieć?

  Do końca kadencji wystarczy Panu czasu aby odpowiedzieć?

 3. Co to za wynik,ledwo 90 głosów w skali gminy Trzemeszno,co to za poparcie społeczne.Przedstawia się za wielkiego patriotę a ogrom śmieci przyjął na teren gospodarstwa,oczywiście nie za darmo a teraz niech się gmina martwi.Jak to wygląda dzisiaj to można zobaczyć gołym okiem.To ma być reprezentant naszych interesów-mieszkańców gminy.Czy na to zareagował i podjął działania radny Gotowała czy poseł Ostrowski.Nie bo to koledzy i przypominają sobie krótko przed wyborami.Nie dajcie się wabić nimi kolejny raz.

  • Wielki „wyborco” za pieniądze to Ty się sprzedajesz,ale nie Julian.
   „Za pieniądze” masz dowód to przedstaw,nie jesteś w temacie to nie wypowiadaj się…

   • Wystąp człowieku z otwartą przyłbicą, nue udawaj „anonimowego obrońcy Juliana”. Za chwilę masz pełnić publiczną funkcję, a tu się w ciuciubabkę zabawiasz?! Lepiej się zastanów co chcesz zrobić przez te kilka miesięcy i nie pyskuj mieszkańcom gminy, może i wyborcom, gdy zadają niewygodne Tobie pytania.

 4. Panie Julianie,najpierw porządki u siebie póżniej ślubowanie i deklaracje,obawiam się że do pażdziernika tego roku już nie zdążysz.

 5. Boli was ze polska chcą rządzić mondre głowy Dlaczego was modrale społeczeństwo nie wybrało pan julian pan Grzegorz maja rozom a nie sznurek w głowie myślą o nie o swoich tylko. O ludność i społeczeństwie żeby mieli prace i ciepły dom darzymy szacunkiem panów sobeckich w nocy by pomogli człowiek się liczy pracowici mądrzy serce na dłoni życzymy by nasze. Społeczeństwo myślało głowa i odczucia swoje mówili w oczy . Życzymy panom zdrowia i siły by rządzić żeby każdy był z was zadowolony . Szacunek dla panów Juliana i Grzegorza wyborca!!!

   • Jeśli w twej głowie potrafisz pomieszać postaci różnego formatu i wrzucić do wspólnego wora… Tylko tacy jak ty głosują na PO, PSL, Nowoczesną, i to przez was 8 lat Polska i my razem z nią sunęliśmy po równi pochyłej w dol okradani przez wszystkich dookoła.

    • Konkretnie – co Ci zginelo w czasie tych 8 lat? I skoro to kradziez to zglos to na policje a w miedzyczasie mozesz sobie dalej karmic rydzyka

     • Oj zabolało sfrustrowanych platformersów. Prawdy nie zmienicie, choć idole waszych elit twierdzili inaczej. Prawda zawsze wychodzi na jaw! Choćby na taśmach, z których jasno wynika kto kradł i jak Polska wyglądała przez tamte 8 lat. Ch..d..i kamieni kupa, słowa jednego z waszych!

     • Mi zginela cala POLSKA glupku wszystko sprzedali przez 8 lat a my teraz musimy odkupowac dobrze ze chociaz Rydzyk nie dal sie sprzedac i Kaczynski i jestesmy z tego dumni.

    • Lepiej sunąć powoli po równi pochyłej niż tak jak teraz, stać nad przepaścią, a rząd każe zrobić krok w przód.

     • Toś się popisał! Nie dziw, że przez osiem długich lat kradli na potęgę (same straty z tytułu przekrętów na podatkach to 250 MILIARDÓW złotych!) skoro takich wyborców z tak zatrutymi propagandą umysłami wciąż mamy!
      Tymczasem 500+ hula, gangi rozbijane, przestępcy trafiają za kraty, co raz to nowsze afery są ujawniane, polskie stocznie od lat zamknięte by zrobić miejsce niemieckim i francuskim, nagle zamówienia dostają, linie lotnicze skazane na sprzedaż niemieckiemu przewoźnikowi straty po 300 mln rocznie przynoszące, nagle 300 mln zysku przyniosły i ekspansywnie do Europy i na inne kontynenty wchodzą, banki znów polskie się stają, armia się zbroi, do policji też już zaczynają inwestycje napływać, itd itd,itd, krok po kroku w przeciwną stronę od przepaści idziemy.
      Wielu beneficjentom poprzedniego układu to nie w smak, więc wysyłają spreparowane odpowiednio niesamodzielnie myślące produkty propagandy oraz swoich dłużników na ulice, a ci potrafią nawet w upale na ulicy leżeć i nogami w barierki walić i w trąbki trąbić (niszcząc swój słuch przy okazji).
      Oj jeszcze z pięćdziesiąt lat trzeba, by – o ile nikt nie napadnie, a sami w dobrym wytrwamy – wymarły pokolenia niewolników i pogrobowcy złodziejskiego systemu, by wprowadzić i utrwalić powszechnie standardy przyzwoitości…

     • Panie ,,Kwik” z 9.47. Widać po Twoim wpisie, że wcale nie uległeś propagandzie. Aż szkoda dyskutować z tymi wszystkimi ,,och i ach”. Moim zdaniem jest to tzw. kreatywna księgowość, aby utrzymać się przy władzy. O efektach, dobrych lub złych, będzie można mówić za kilka lat. Wtedy zobaczymy kto miał rację.

   • Poddaj się badaniom 🐃gdyż nie rozruzniacie złodziejstwa🐒- od normalnie przekazanych funduszy, czy tak powinno być,🐮 to inna sprawa,🐐 a wasi okradali kraj 🐗.do tego byli smalcownikami Merkel. 🐗tak się zachowuje 🐗.A nie obywatel Polski.🌎🛇 Kcieliście zrobić z kraju kloakę jaką burmistrz robi z gminy 🛇

 6. Drodzy frustraci , narzekacze i prsymiści ! Powiem krótko: jedyne co możecie mu zrobic to naskoczyc na (xxx) 🙂 Dobranoc anonimy wyborcy logicy janki i inne …

  • Właśnie,że opcji mamy dużo! Możemy wyrazic swoja niechec na tym portalu, mozemy NIE zaglosowac na Niego w nasteonych wyborach, możemy zignorować gościa bo po prostu to nikt ważny. Na pewno nie chce mu na nic „naskakiwac”, na pewno akurat takiej mozliwosci nie mam. Mowisz ze jedyne co moge zrobic to mu naskoczyc, ale to jest wlasnie to,czego zrobic nie moge.

 7. Takie komentarze są mi znane z Fb. Tam czyta się te same myśli.
  Wyziera z nich niechęć przede wszystkim do siebie! Młodzi ludzie zobaczcie,że świat nie był i jest taki zły!
  Panu Julianowi, taka bezsensowna, zaciekła i atakująca świat obrona nie jest potrzebna, wręcz szkodzi.
  Jestem zwolennikiem PIS-u i mądrych w nim ludzi. Bo tacy też tam są w przewadze.
  A Wasze wpisy szkodzą wizerunkowi mojego ugrupowania i suwerenowi.

  • Szanowny Panie zwolennik pis-u. Z ciekawości zapytam o tych mądrych ludzi z tej partii.Może Pan ich wymienić??? Rozumiem, że brak odpowiedzi będzie wskazywał że ich nie ma a pan miał chwilkę odlotu…

   • Nie. Brak odpowiedzi, to po prostu ignorowanie chamstwa i głupoty. Odlot,to naja wszyscy popierający po, psl, nowoczesną i wszystkie ekstrema.

   • Nie mam odlotu. Przyznaję, że zamiast słów „w przewadze” powinienem napisać ” w mniejszości”. Zastanowiłem się i nanoszę poprawkę. A jak mnie się pyta o mądrych ludzi w tej partii to odpowiadam, że ja np. jestem mądrym Pisowcem. A obrońcy Sobeckiego jak Anonim z wczoraj Godz. 21.44 i inni temu podobni to przynoszą wstyd i hańbę naszej partii i Sobeckiemu.

 8. Liczy się prawdziwy Polak,co z tego że pod szyldem Pisu i Kościoła jest graczem a w rzeczywistości to to zgoła odmienne charakterki.Do anonima, przestań zachwalać tych panów bo nie wiele prezentują,ten drugi to prawdopodobnie szukał wsparcia u Dyrektora Rydzyka,ważne są stołki a nie zasady.

  • Józef! Ktoś w końcu pisze jak to wygląda. Oczywiście że drugi mógł nawet do Rydzyka jechać, tylko to potrafi robić uprawiac nepotyzm i kolesiostwo, zero profesjonalizmu i to takie osoby przyczyniają się do upadku państwowych spółek.

   • Ty wiesz jak wyglądało! Nepotyzm? Popatrz na nazwiska w UMiG, albo w Parocu. Jak to jest, ze już nawet wnuki zatrudnienie znajdują?

 9. Nic dodac nic ujac jak to jeden drugiego wpycha a efektow nie widac po co oni miejsca zajmuja w tym powiecie co do tej pory dla Trzemeszna zrobili gowno i tyle.

 10. Drogi kwik,

  Wiesz, ja też wyciągam wnioski i obserwuję i muszę Tobie napisać, że był taki niesłuszny okres w historii naszego kraju, który na szczęście słusznie minął. Wtedy w telewizorze całkowicie kontrolowanym przez władzę też były ochy i achy i propaganda sukcesu hulała jak dzisiejsze 500+ itd,itd. Jak to się skończyło wszyscy wiemy.
  Przypomnę, że głównym medium w kraju rządzi gość, który w przeszłości wymyślał różne rzeczy, bo przecież ciemny lud to kupi.

  Nie wiem czy wiesz, ale na arenie międzynarodowej jedynym sojusznikiem są Węgry, choć w sprawie niejakiego Tuska głosowały jak głosowały.
  Kolejki do lekarzy jak były tak są nadal albo nawet jest jeszcze gorzej, dlaczego? Wszyscy wiemy.
  Nie wiem czy wiesz również, ile od 2018 roku wzrosła opłata miesięczne za ZUS-52. Pewnie tego nie wiesz, bo w Twojej telewizji tego nie mówią, otóż ok. 20 zł. Pomnóż to przez 12 a następnie przez liczbę przedsiębiorstw w Polsce.
  Policz o ile wzrosły obowiązkowe opłaty dla posiadaczy pojazdów za polisę OC, bo m.in. brakuje pieniędzy na służbę zdrowia.

  Napisz proszę, gdzie znajduje się wrak TU-154, który uległ katastrofie pod Smoleńskiem, a gdzie według obietnic składanych Polakom miał się znajdować według tych, którzy są przy władzy od ponad 2 lat?

  Napisz również proszę jak zakończyła się sprawa blokowania NORD STREAM II?

  Odpowiem Tobie, nijak, bo naszego rządu na arenie międzynarodowej nie słucha nikt!

  Jesteśmy tym samym, stawiając na węgiel i śmieci, skazani na smród wydobywający się z kominów i trucie naszych dzieci, których jak wspomniałem nie będzie miał prawdopodobnie kto leczyć!!!

  Nie jestem ani platformiakiem, lewicowy, pisowy i jak jeszcze chcesz, po prostu też obserwuję i wyciągam wnioski.

  I mógłbym tak jeszcze długo, ale nie chcę zanudzać czytających i dzielić naszej małej ojczyzny, jak nieustannie robią to politycy z pierwszych stron gazet.

  Dobrej nocy, wszystkim, wszystkich sortów!

 11. 1.Bycie radnym dla własnych celów .
  2.Ten pan był radnym.
  3.? co zrobił.
  4.co zrobi ?
  5.Nic
  6.Nie zrobi nic gdyż pan Sobecki to osoba zwiazana z burmistrzem i to blisko -śmieci-Brakuje działań a zwykli mieszkańcy patrzą na szczury i latające śmieci a co sołtys nic bo jest pracownikiem burmistrza.
  7.czy takie powinni mieć poparcie i zatrzezenia ludzie reprężentujacy NAS .
  8 SKUTKIEM ZANIEDBAŃ OBSERWACJI DZIAŁAŃ KANDYDATA BURMISTRZA RADNEGO MAMY W OBECNEJ CHWILI.
  9 PEWNA RADNA DLA WŁASNEGO JA ZABLOKOWAŁA ROZPISANIE REFERENDUM
  10.SKUTEK TAKIEGO GŁOSU
  11.BURMISTRZ POCZUŁ SIĘ BEZ KARNY I ZROBIŁ Z TRZEMESZNA KLOAKE
  12.DLATEGO WYBIERAĆ NALEŻY Z ODPOWIEDŹIALNOSCIA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj