Strona główna Różne Jordanek odzyska blask

Jordanek odzyska blask

3224
14

Gmina Trzemeszno pozyskała pieniądze na rewitalizację placu zabaw przy ulicy Mickiewicza. W ramach ogłoszonego przez samorząd województwa programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski” przyznano na ten cel 100.000 zł.

50.000 zł trafi natomiast do sołectwa Ostrowite na utworzenie terenu rekreacyjno-sportowego z programu „Pięknieje wielkopolska wieś”. Poinformował dziś o tym na swej stronie fejsbukowej radny sejmiku wojewódzkiego Łukasz Grabowski.

Jak się dowiedzieliśmy w UM, w ramach przedsięwzięcia planuje się wykonanie zielonego placu zabaw spełniającego funkcje edukacyjne na terenie o charakterze mikro-parku. W zakresie prac przewiduje się wymianę starych, zniszczonych urządzeń zabawowych i zastąpienie ich nowymi, bezpiecznymi dla dzieci, nasadzenia drzew liściastych miododajnych oraz utworzenie ścieżki edukacyjnej o tematyce owadów i roślin miododajnych.

Pojawi się tam również domek dla owadów. W ramach tych prac zostanie wykonana mała architektura, zainstalowane zostaną ławki, kosze, oraz stojak na rowery.

14 KOMENTARZE

 1. Super! W końcu robicie coś tez dla dzieci spoza bloków. Będziemy mieć fajny plac i skatepark. Bardzo się cieszę, że nasze dzieci nie będą musiały chodzic tak daleko na bloki, tyle lat. Miło że pomyśleliście o dzieciach z drugiej części miasta. Pozdrawiam

 2. Czyli zrobicie betonoze? Wustrzyzecie po sam pień drzewa? I ustawicie nikogo nie interesujące na placu zabaw informacje nt.roslin miododajnych? 😀 absurd goni absurd. Ekologicznym to trzeba byc a nie o tym czytać.

  • 3 i pół tysiąca mają kosztować parkingi na pedały. Tam kiedyś były dwie takie kolybki. Widzę jak Krzysiu i Daruś się bujają między posiedzeniami rady miasta.Wśród Nich „sowa”. Miesiąc krótki jest – a lato też. ZZ tej kolebki spojżenie na rondo będzie i na dochodzących do nowego magistratu. Panowie burmistrzowie się bujajcie i gminę w dłógach pogrążajcie. Przed Wami kolejna kadencja – bo nikt syfu po Was pmrzejąć chyba niezechce. Niezachowujcie się jednak w tym parku joak małpy. To środki pozyskane przez efrat pana ankowskiego, który mógłby pozyskiwać środki dla zupełnie innej gminy.

  • Jak dbamy tak mamy. Jest na to przyzwolenie to piją. A wystarczy sięgnąć po sfartfona i wykonać połączenie w odpowiednie miejsce. Nie jest to donosicielstwo tylko dbanie o porządek. Póki mentalnosc się nie zmieni to tak będzie dalej.

 3. Amerykanie odpowiedzieli po podpisie Adriana ” słowami Brzezińskiego : Ameryka broni tylko demokratycznych sojuszników” chyba dosadniej nie mozna juz powiedziec – gratulacje

  • A co znaczy demokracja oczywiście w mniemaniu Jankesów ? Oni wszędzie wszczynają wojny tylko nie u siebie A czekaj Oni wprowadzają demokrację Amerykanie nie mają wrogów Amerykanów nie mają przyjaciół AMERYKANIE MAJĄ INTERESY Demokracja dla nich to tylko puste słowo Cokolwiek by nie powiedzieli lepiej niech się nie odzywają Gdy wprowadzali demokrację w Afganistanie i im to jakoś tak nie wyszło uciekając wyrzucali z samolotów Afgańskich tłumaczy i informatorów wraz z rodzinami Także niezależnie od tego co się dzieje u nas w kraju lepiej będzie żeby zamknęli pape i nie wtrącali się w nie swoje sprawy To tak jakbym ja po przeczytaniu jakiejś tam książki o medycynie wtrącał się w to jak lekarz ma leczyć ludzi Dzisiaj jak słyszę że dla nich punkt piąty paktu natowskiego jest świętością to mnie krew zalewa Jestem bardziej niż pewny że palcem nie ruszą w obronie Polski i Polaków gdyby na nas ktoś napadł Sieją zamęt wszędzie byle nie u siebie Wszczynają wojny wszędzie tylko nie u siebie Najpierw pchają technologię , otwierają fabryki itp. w Chinach a później mają obiekcje że Chiny to potęga i chcą rządzić światem A co robią oni ? Oczywiście Chiny chcą obalić demokrację na świecie a Amerykanie są tacy fajni i krzewią demokrację na lewo i prawo W dzisiejszych czasach zresztą słowo demokracji to taki pusty slogan Lepiej brzmi nowoczesne niewolnictwo Oglądałem kiedyś taki tam program Wypowiadał się pewien Rosjanin o tej fajnej demokratycznej Europie Oczywiście nie zacytuję jego słów ale leciało to mniej więcej tak – WY TU MACIE TAKI SAM KOMUNIZM JAK MY TYLE ŻE U WAS NAZYWA SIĘ TO DEMOKRACJIA My mamy samochody , domy i wy macie samochody i domy Wy płacicie więcej za te dobra , my mniej Nas i was rząd okłamuje Nas i was rząd łupi podatkami Was i nas rząd ma gdzieś Mówił coś jeszcze o tej demokracji ale nie chcę się zanadto rozpisywać Życzę wszystkim miłego dnia

   • a wytlumaczy pan jak to jest w koncu ze z Niemcami sie zesmy pożarli, z czechami tez z wszystkimi procz litwy chyba jesli dobrze patrzylem na mapie to kto wg pana w sytuacji Geo-politycznej nam pomoze w przypadku wojny ? coo ? poblokuje pan granice zeby mlodzi nie uciekli za zarobkami ? czy mlodym tez dacie 13 i 14 pencje ?

    Wie pan co ? wez pan sobie te ceny w sklepach a my mlodzi jedziemy na zachod a pan moze jechac na wschód – uchwaliliscie ustawe na podstawie ktorej to zespol sledczy ma wieksza wladze niz sad i dokleiliscie sobie adnotacje ze zasiadajacy w zespole nie odpowiadaja za pomylki.
    Rownie dobrze mogliscie napisac tez ze mozecie zabijac ludzi ale nie odpowiadacie – niekonstytucyjne to jest i Polska za zamkniete firmy w czasie covid i inne takie wasze przewinienia zaplaci potezne odszkodowania kiedy ? ano kiedy prawomocne sądy sie pojawia tyle ze wtedy bedziesz mial pan chebek po 11 zl bo jak pan mysli z czyich pieniazkow te odszkodowania popłyna ? dobry wujek kaczor z konta da ?

   • pan sobie wklei w ramke to co pan napisal i za kilka lat pan to wyrecytuje publicznie na placu Hipolita w Czemesznie jak sie okaze kto faktycznie za Putinem był bo raz mowicie ze Tusk niemcem raz ze za putinem to w koncu z kim on byl ? bo cos mi sie tu kupy nie trzyma ruscy podwójnych agentow likwidowali sam pan widzial w TV w wielkiej brytanii nawet dopadli goscia wiec zmien pan narracje bo sie ona kupy nie trzyma

   • i własnie dlatego wielismy Piotrowicza tanu wojenneg i innych i idziemy w stne rosji tylko w czynach a nie slwach bo jak bysmy powiedzieli to by ldzie byli zli dziemy w trone komuny i potrzena jest druga solidarnoc

 4. „Na tę chwilę mogę Pana zapewnić, że jest Pan sołtysem”. Takie słowa wczoraj padły na sesji Rady Miejskiej w Trzemesznie a zostały skierowane do sołtysa Gołąbek, Wiesława Pokorskiego.

  Autor tych słów, Przewodniczący Rady Miejskiej, chyba urwał się z choinki, gdyż nie ma na ten moment żadnego aktu prawnego, który wydłużyłby kadencję sołtysów z 4 lat o dnia wyboru na czas dłuższy. O zgrozo, w trakcie dyskusji można było się dowiedzieć, że projekty uchwał o zmianie statutów, które są gdzieś w biurku jakiegoś urzędnika mają być rzekomo tą podstawową. Tego jeszcze nie było. Projekt uchwały, który nie jest uchwalony ma być podstawą do funkcjonowania dłużej niż zakłada uchwalony wcześniej statut?! Ktoś kto tak uważa ośmiesza się w oczach ludzi.

  Wybory w sołectwach i osiedlach miały miejsce na wiosnę 2019. Minęło 4 lata, co oznacza jednoznacznie, że wszyscy (bez wyjątku) sołtysi, członkowie rad sołeckich, przewodniczący zarządu osiedli i członkowie zarządów tych osiedli NIMI JUŻ NIE SĄ! Wynika to ze statutów, które po konsultacjach z mieszkańcami poszczególnych jednostek pomocniczych były przedmiotem stosownych uchwał Rady Miejskiej Trzemeszna.

  Były przewodniczący Rady Miejskiej (Wiesław Pokorski) skutecznie obnażył poziom niewiedzy swojego następcy (obecnego Przewodniczącego). Kogo mamy w tej radzie za przewodniczącego? Człowieka, który mówi publicznie rzeczy, które nie mają odzwierciedlenia w obowiązujących aktach prawnych? Zrzuca winę i odpowiedzialność na wszystkich innych (tak najłatwiej) tylko sam nie dostrzega tego, że inne samorządy albo przeprowadziły wybory zgodnie z dotychczasowymi statutami, które mówiły o 4 letniej kadencji albo mają uchwalone nowe statuty, lub dokonane zmiany w formie uchwały (nie projektu) w statutach. Statuty są swego rodzaju Konstytucją sołectw i osiedli.

  Brawo Wiesław! Takich ludzi nam trzeba a nie gawędziarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj