Strona główna Kultura Jest wicedyrektor w SP nr 2

Jest wicedyrektor w SP nr 2

5744
98

Wraz z pierwszym dzwonkiem roku szkolnego rozpoczęła swoją działalność w nowej strukturze organizacyjnej Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków. Przypomnijmy, że placówka ta przejęła budynki po trzemeszeńskim gimnazjum.

Przez najbliższy rok szkolny będą jeszcze funkcjonowały trzecie klasy gimnazjalne, ale już w ramach SP nr 2.

Od dzisiaj – powołany niedawno nowy dyrektor szkoły – Sławomir Kupś wyznaczył na swojego zastępcę Danutę Derezińską.

Jak nas poinformował, jej kandydatura zyskała pozytywną opinię rady pedagogicznej wyrażoną w tajnym głosowaniu. Z uwagi na fakt, iż szkoła będzie działała w dwóch miejscach, dyrektor S. Kupś będzie urzędował przy ul. 1 Maja, a wicedyrektor przy pl. Kosmowskiego.

Nie jest to jednak rozwiązanie docelowe, w tej kwestii mogą jeszcze nastąpić zmiany – poinformował nas S. Kupś.

98 KOMENTARZE

 1. Nie ujmując nic Pani Danucie- ale w tej sytuacji to parodia ponad parodie. Oj będzie koniec z przytupem.Rzeczywiście dwie kadencje maja sens. Później robi sie prywatny folwark. Nie wolno tak do cholery

 2. Infrastruktura, poziom oświaty jest bardzo niski w Trzemesznie. Szkoła olimpijczyków bez sali sportowej w dwóch miejscach, czyli defakto będzie się mieścić jeszcze na hali ?

 3. Przecież nie było innej opcji . Coś za coś i tak w kółko .
  Czy jeszcze ktoś ma wątpliwości o panujących układach , czy nadal będzie tkwił w niewiedzy ? Chociaż dla przyzwoitości do sytuacji tej nie powinno nigdy dojść ! Dla młodzieży , która czyta i słyszy o ekscesach męża Pani Danuty D. to wyjątkowa lekcja wychowawcza . Burmistrz , który kolejny raz popadł w konflikt z prawem , dawno powinien zniknąć ze świecznika . Pani Danuta natomiast , powinna wykazać się choć odrobiną skruchy i zrezygnować z pełnienia tej funkcji .
  Cóż stało się . Nie każdego stać na dokonanie samokrytyki i ratowania resztek rodzinnego honoru .

 4. Do dziś wierzyłam,że będzie inaczej! Wierzyłam ,że Pan Kupś postąpi jak człowiek z zasadami, niestety!!!
  Wizerunkowo? Tragedia!!!!!
  Co z tą Polską????

  • Nauczyciele w Polsce, to dziś jedna z najbardziej zdemoralizowanych grup społecznych. Źle i słabo wykształcona, za to wielce roszczeniowa i wysoko siebie ceniąca. Niestety, podobnie jak księża, w świadomości egoistycznego ogółu uchodzą jeszcze za niemal lokalne bóstwa. Kto i czym mógł się kierować wybierając nam nauczyciela na burmistrza? Czego się spodziewał i oczekiwał? Więc nie dziwi mnie postawa nauczyciela Kupsia, jak i nie zdziwi mnie, gdy za jakiś czas przyjmie on do szkoły nauczyciela Derezinskiego.

 5. To jest moralne dno. Jest coś takiego, jak ostracyzm społeczny. Warto do tego wrócić i zastosować wobec wszystkich ubabranych.

 6. A Wy drodzy uczniowie uczcie się, uśmiechając się i zdobywanie wiedzę.
  Przy okazji źyczenia dobrego a nawet celującego roku szkolnego.

 7. Chciałam to skomentować ale po prostu szkoda klawiatury. Za miesiąc moim komentarzem będzie pożegnanie p.Derezinskiego przy urnie wyborczej. Zawoiodłam się. Dobrze że PIS wprowadził 2 kadencje.

 8. Sp 2 może i przejęła budynki po gimnazjum, ale tak naprawdę to gimnazjum zaanektowało dwójkę w całości. Jak na dłoni widać kto w trzemeszeńskiej oświacie rozdaje karty. I nie jest to wcale burmistrz….

 9. Myślę że ten krok pokazuje kompletne lekceważenie Nas wszystkich. I tak zagłosują jak ja chcę. Powciskam trochę kitu na dożynkach i innych imprezach. Dorwę się do mikrofonu a ciemny lud wszystko kupi. Myślę że tym razem „nie”. Mowa jest srebrem a milczenie złotem. Trzemeszno to nie stado baranów ?
  Przynajmniej mam taką nadzieję nie obrażając nikogo. Za baranów przepraszam nie chciałam nikogo obrazić. Dobrej nocki życzę.

 10. Nawet jak by kogos innego wybrali , to tez by Wam nie pasowalo. Ludzie w Trzemesznie tylko narzekaja, nie ciesza sie z nowego placu, bo juz byly kasliwe uwagi,itp. Tutaj kazdy pisze co chce, a sam nic nie robi. Wescie sie za robotęte, a nie obgadywac innych. Bedzie inny burmistrz i tez by sie nie podobalo. A p.Danuta nie musi ponosic konsekwencji za czyny meza. Nie krzywdzie glupimi wpisami Ich ale dzieci .

  • Trochę odstąpię od tematu , aczkolwiek dotyczy on również lekceważenia nas wyborców jak i młodzieży uczącej się . Na ulicy Wyszyńskiego jest bliżej nieokreślona ,,budka,, . Nie wiadomo po co tu stoi , kto ją wymyślił i do czego służy . Może to pozostałość po kiosku , może po WC z wymontowanym pisuarem , muszlą i zlewozmywakiem . Może to pozostałość po izbie wytrzeźwień albo sex-shopie . Obecnie wielofunkcyjność owej jest wyjątkowo bogata . A może tut Władzy i tej odpowiedzialnej za transport publiczny chodziło o
   pobudowanie teatrzyku osobliwości ?
   Teraz do rzeczy . Przystanek autobusowy nie dość , że jest zmasakrowany to na dodatek nie jest oznakowany . Kierowcy autobusów sami zadają sobie pytanie czy mogą tu zatrzymać się czy nie . Nie wiadomo bowiem czy to przystanek dla wsiadających czy wysiadających i jaką ta budka ma spełniać rolę , której strony ruchu dotyczy . Oczywiście Pani radna tego nie widzi , mimo codziennego jej mijania . Panu Burmistrzowi natomiast bliższym koszuli pozostaje otumanianie i załatwianie własnych interesików . Przypomnę , że z tego teatrzyku osobliwości korzysta młodzież . Czy dotarło to do Pani radnej z ulicy Sportowej czy tak urosła w piórka , że ma wszystko i wszystkich w d….ie
   Doprawdy drodzy wyborcy musimy wspólnie przy urnach zakończyć ten teatr gry pozorów !!!!!!!!!!
   A tym , którym nie podoba się wytykanie absurdów radzę dobrze przemyśleć swoje zaślepienie !

     • W roku 2003 weszło w życie rozporządzenie (25) w sprawie stosowania znaków na przystankach autobusowych .
      Znaki te maja służyć obywatelowi dla jego dobra .
      Znak na/przy przystanku autobusowym mówi pasażerom , że w tym miejscu mogą oni do autobusu wejść lub oczekiwać na kogoś kto ma z niego wysiąść . Znak ten jest również informacją dla kierowcy autobusu komunikacji publicznej . Informuje on , że w tym miejscu może on wysadzić swoich pasażerów lub zabrać ich . Nie ma innej opcji .
      Wszelkiego rodzaju wiaty i inne bez oznakowania nie są żadnymi przystankami . Fakt pomijania oznakowań to jawne lekceważenie nie tylko przepisów ale przede wszystkim obywateli . Żaden kierowca komunikacji publiczne nie może stawać w nieoznakowanym miejscu . W przypadku powstania w trakcie postoju autobusu wypadku , pasażer lub kierowca może usłyszeć zarzut umyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym .
      No ale dla Burmistrza i radnych to pestka ważne , że kasiora się zgadza , że żona ma się dobrze i kolesie .

  • Zona jako druga polowa czesciowo ponosi odpowiedzialnosc za poczynania pierwszej jezeli sie publicznie nieodetnie tym bardziej jak pierwsza i druga piastuja stanowiska publiczne tak dbano o wizerunek rodzin tak zwanych publicznych tz nauczyciele sekretarze pzpr policja komedant .

 11. Teraz gołym okiem widać o co chodziło Burmistrzowi,nepotyzm,nepotyzm i brak jakiegokolwiek honoru,jak byla rozdzielana dwójka to zapewniał że nie ma to nic wspólnego z jego żoną,jak on moze się czuć,rozpoczęcie roku szkolnego obecność jego żony i samego siebie.Do czego już dochodzi,zatracenie wstydu.Czy szkoły to prywata?

 12. Do janek masz rację, ale to samo jest z przedszkolami, też brak wstydu. Na stanowisko powołuje się osoby niekompetentne, to ŻENADA, ale poklepać, przytaknąć,brudzia wypić to potrafi, ale to ŻENADA I WSTYD, to jest wizerunek osób na stanowiskach.Ale wiadomo ryba psuje się od głowy.

 13. drodzy Trzemesznianie
  i poco sie tak bulwersujecie przeciesz dyrektor 2 kolega burmistrza (człowieka bez honoru zasad moralności )musiał zapewnic stanowisko dla przyszłego nauczyciela żona wice dyrektor może zatrudnic kogo chce miałem nadzieje ze ta pani ma wiecej honoru chociąż 50% co jej rodzice ,których bardzo dobrze znam ,ale cóz kasa kasa kasa
  WSTYD WSTYD WSTYD

 14. Szanowny Dyrektorze! Jaki jest sens urzędowania Pana na ulicy 1 Maja? Przecież tam są tylko maluchy w trzech klasach! Życie szkoły , problemy,decyzje, pytania, cała kadra i mur jest na Kosmowskiego!….A! rozumiem….Pańska postawa mnie przeraża!!!!! Prawdziwy szef nie siedzi cichutko w kąciku , tylko działa i wspiera swoją postawą swoich pracowników….Szok!

   • Honorowo to powinien zachować się pan dyrektor!!!!! Mieć przede wszystkim na uwadze dobro szkoły!!!!! Przez jego brak charakteru cierpi cała placówka, która ma naprawdę spory potencjał.
    Cóż, najważniejsze, że pan Kups ma spokój w gabineciku i większy portfel.
    Słabo to wszystko wygląda!!!!

 15. Jaśnie rządzący ze swoją świtą zrobili sobie prywatny folwark . Doprowadzono do globalnego zrujnowania szkolnictwa . Karmią społeczeństwo duperelami wprowadzając bezczelnie chaos . Ukrywają swoje prawdziwe oblicze . Posiłkują się obłudą przypisując sobie prawo do okradania i otumaniania społeczeństwa .
  Brak honoru , poszanowania człowieka , zniżają się do poziomu zgnilizny moralnej . To jedyna przyjęta wartość wyraźnie manifestowana bez żadnych skrupułów .
  To nic innego jak zorganizowana grupa demoralizatorów w niewyobrażalnym wymiarze . Dzieciaki stają się kartą przetargową do załatwiania brudnych , własnych interesów .
  Apeluje do wszystkich , którzy zachowali swój honor , mądrość i sprawiedliwość . IDŹMY DO URN WYBORCZYCH ! JEST NAJWYŻSZY CZAS POWIEDZIEĆ STOP ! Pamiętajmy pozostaje dużo ślepych popleczników uwikłanych w układy i tych którzy zadowalają się bytnością pozostawania w bagnie , wyżerając resztki z dna .
  Mam nadzieję że uda się wreszcie usunąć Pan Krzysztofa D. nie dopuszczając jednocześnie radnych do cyrku paranoi jakim stał się tutejszy samorząd .

  • Przyjdzie Pawełek i swoją „inicjatywą naprawczą” wszystko naprawi. 8 lat naprawialeś wspólnie z Burmistrzem i co ano nic.

   • Loża w punkt trafiłeś. Idealnie.
    Tym razem gratulacje. Kiedyś zostałeś przeze mnie skrytykowała. Dzisiaj czapki z głów.

 16. Dodam swoje trzy grosze . Pan Paweł desygnował na radną Panią , która nigdy nie powinna nią zostać . I o ile dobrze sobie przypominam inicjatorem przedwyborczych nagłych ruchów był Pan Paweł . Zostało to podłapane i trwa nadal . Nie chcę o niczym przesądzać tym razem liczę jednak na mądrość wyborców . Ja całej obecnej ekipie mówię DOŚĆ !

  • I jako jedyna z tego grona została wybrana. To wyborcy zadecydowali nikt nie DESYGNOWAŁ.
   I ponownie zdecydują wyborcy, głosujcie Kochani tak jak chcecie, nie będę nikomu „objasniać świata”.😊.

 17. Apeluję do mądrych ludzi! Zgłaszajcie swoje kandydatury na burmistrza.
  Nie bójcie się . Poprzemy was.
  Nie chcemy tych, co to podobno mają zamiar kandydować. Są to ludzie może i fajni, ale Burmistrzem niech wreszcie zostanie u nas osoba poważna i kompetentna w robocie.

 18. Ja też liczę na mądrość wyborców odróźniających czarny PR od rzeczywistości.
  Pomijam temat główny Dyrektorów szkółto sobie Kkażdy wyborca sam oceni.
  Jedno jest bardzo prawdopodobne , któryś z komitetów wyborczych zaczął swoją kampanie na czarno , na tej podstawie można przypuszczać, że potencjalna zmiana będzie miała na celu wymianę „samych swoich” na swoich „samych swoich”.
  A gdzie te programy? A gdzie Ci potencjalni nowi Radni?
  Apeluje – wyjdźcie z nad klawiatur komputerow.
  Z „rewolucyjnym” pozdrowieniem😂.

 19. Najpierw zacznijmy od rozliczania . Są tacy , którzy nadal będą zachwycać się tanią jatką ku zadowoleniu rządzących . Wszyscy potencjalni kandydaci muszą zrozumieć że siłą jest naród a nie oni . Nie bawmy się w domniemania typu ,,czarnej kampanii,, . Patrzmy na problem realnie nie kierując się tendencyjnym brnięciem w partaczeniu , nieudacznictwie ,
  luziku , tworzeniu ,,zielonej wyspy,, z głębokiej zapaści .
  Każdy głos jest ważny nawet jeśli trochę odbiega od meritum .
  Tak naprawdę ma on swoje wspólne korzenie i jest uzasadniony . Jest częścią składanki , która stanowi całość .
  Będę rozliczał , przypominał bez względu na niektóre sugestie , bez względu na to czy to się komuś podoba czy nie . Posłużę się słowami Pana Burmistrz będę przytaczał FAKTY NIE MITY !

  • 12 lat niekompetencji, złego zarzadzania, pieniędzy wyrzuconych w błoto niepotrzebnych inwestycji, zadłużenia w alarmującej wysokości, zmarnowanych szans, zlikwidowania czterech świetnych szkół podstawowych, zlikwidowania de facto, szczycącej się ponad stu letnią tradycją Zawodówki, doprowadzenia do ruiny budynku juz zabytkowego po historycznej szkole zawodowej, wcześniej sądzie, oraz budynków warsztatów, doprowadzenia do zapaści i już chyba nieuniknionego końca ponad dwustoletniej szkoły-liceum, zdemolowania komunalki przez swoje nieodpowiedzialne i niekompetentne działania, wreszcie oddania tejże w faktyczne władanie”kapitałowi zagranicznemu”, za które to zarządzanie musimy jeszcze płacić i to podwójnie! Poza tym brud, smród, smog, dymy, zanieczyszczenia, awarie oświetlenia i ubóstwo finansowe, środowiskowe, mentalne, moralne miasta i gminy. To wszystko zaś ukoronowane kupionym za publiczne pieniądze medalem-pośmiewisko Inwestor Na Medal. Za to wszystko odpowiedzialni są także wszyscy ci, którzy przez te lata, w różnych okresach, lub nawet przez cały okres, swoją bylejakością i brakiem odpowiedzialności wybierali, popierali i utrzymywali bezkrytycznie bylejakość i brak odpowiedzialności u władzy.

 20. Widzę że sępy stanowiskowe zaczynają się zlatywac do padliny .Próbują badać czy myśliwy wyborca pamieta jego matactwa nie udolnosc ekonomiczna wracają kolaboranci synowie marnotrawni ze saksow oraz ci którzy nie mają honoru a kase lubia oraz nie rubstwo pamiętajcie my wyborcy mamy dobra pamięć nie lejemy byle czego do gardła i byle gdzie nie prubujcie szantażu że jak ma być ten to lepiej ten dość chamstwa politycznego gospodarczego mamony wont z życia publicznego.

 21. Dyro Kupś jak szczurek schował się w norce na 1 maja. Czy to w porządku? Na dodatek trudno Go tam zastać! Moim zdaniem nieźle się gościu ustawił. Cała organizacja pracy spadła na vice. Można powiedzieć,że tak powinno być ale chyba nie tak do końca. To sumienna i pracowita kobieta i wiem co mówię. Ogólnie żenada i masakra.

 22. Brak słów. Nawet nie wiem jak to skomentować. Najpierw „inwestor na medal” przyznał swojej żonie nagrodę burmistrza, teraz załatwił stanowisko zastępcy dyrektora,by w przyszłości ona mogła się odwdzięczyć i zatrudnić byłego burmistrza w szkole. Żenada, ale niestety takie jest obecnie Trzemeszno. Żenujące… Jedyne co możemy zrobić to mądrzej zagłosować w kolejnych wyborach, choć poprzednie pokazały, że trzemesznianie nie uczą się na błędach i nie wyciągają wniosków. Decyzja dyrektora Kupsia jest w moim odczuciu słaba i niesmaczna, ale niestety była do przewidzenia. To smutne, że tak odrazajace i budzące niesmak społeczny sytuacje w naszym miescie są zarazem tak przewidywalne.

 23. Padło tu stwierdzenie że Pani radna D.W uzyskała mandat zaufania . Tylko należy postawić pytanie od kogo . Porównać ilość uzyskanych głosów w stosunku do głosów osób uprawnionych do głosowania . Czym kierowały się te osoby i jaki postawiły sobie cel .
  Tak zadecydowano i tak jest . Być jednak nie musi .
  To czas na refleksję .
  Wszystko o czym napisał ,,ad vocem,, niestety ale jest prawdą . Może ktoś zapytać dlaczego ,,niestety,,. Dlatego , że jest to smutna prawda . Prawda od której nie ma ucieczki , która spada na Nas jak grom z jasnego nieba . Odbudowanie tego co zostało zmarnowane prawdopodobnie nie będzie możliwe . Rada Miasta Trzemeszna nie stanęła na wysokości zadania . Mało tego . Akceptowała wszystkie uchwały bez znaczenia na ich skutki i konsekwencje . Między podejmowaniem swoich decyzji wtrącać mało racjonalne podchody nie zmieniając niczego . Dobrze , że są jeszcze osoby pokroju ,,ad vocem,, tylko czy to wystarczy . Cały czas obawiam się choćby dlatego , że padło zapytanie cyt ,,A teraz inicjatywa naprawcza ?,, . Jeden z geniuszy XXw. swojemu utworowi nadał tytuł ,,Gdyby 6-ka była 9-ką,, . Ja do geniuszy nie należę ale uważam , że bardzo prosto zamienić ,,12-kę na 16-kę,, czekając dłużej .

  • Nie ma nikogo w Radzie o inicjałach DW.
   Większość kwestii o których pisze ad vocem to sprawy lat wielu lat zaniedbań. Może nawet nie 12. Należy jeszcze dodać fatalną infrastrukturę.
   Powoli przynajmniej w tym okręgu coś się zmienia. Pytam jeszcze raz – co dzialo się wcześniej , przed czterema laty – ano nic. Co do akceptacji wszystkiego, nie, nie wszystko i to jest fakt do udowodnienia-zwykle kłamstwo. Proszę uważać z kłamstwami i nie przesadzać z tą ewidentną wrogoscią bo wygląda groteskowo i mało przyzwoicie.
   Za chwilę dowiem się że coś o swojej ułomnosci, pyłku, który można pewnie zdmuchnać, bo tylko prawdziwa elyta może być w Radzie, i zostanie przedstawiony mój portret mentalno-psychologiczny. Uprzejmie proszę. Często bywa tak źe jak osoby, które same mają jakiś problem przenoszą go na innych.
   Co do rozliczeń, proszę się przedstawić a czytelnicy sami zdecydują czy rozliczający sam ma do tego moralne prawo.
   Co ma celu pisanie o krzaczkach przy tematach na przykład obligacji i dalszego zadłużenia gminy.

   • PROSZĘ trzymać się faktów DO NICH SIĘ ODNOSIĆ nie wciskać kitu ,,C+D,, . Dymienie szkodzi . Oto co zrobiono na ulicy Słonecznej . Odbudowano ciągi piesze . Super sprawa . OK – prawda ?
    Tylko , że osoba (Pani radna ) jak mogłoby się wydawać mając do czynienia lub pozostając blisko spraw o charakterze społecznym nie zainteresowała się ,,bagatela,, osobami niepełnosprawnymi . Nie wiedziała lub nie chciała widzieć w jaki sposób jest prowadzona inwestycja odbudowy chodników . Zlekceważono zupełnie FAKT tego , że oprócz osób sprawnych fizycznie są i tacy , którzy znajdują się w zaawansowanym wieku z wieloma schorzeniami układów ruchu . Zapomniano czym jest chodnik a czym jezdnia . Zapomniano o likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych . Zapomniano o osobach z dziećmi w wózkach . Czy to czasem nie znieczulica ? Obojętność czy nadmierne obciążenie problemami ? Coś powstaje pod jej ,,nosem,, i ,,O,, reakcji ? Nie dość , że nie zadbano o obniżenie wysokich krawężników na skrzyżowaniach to również nie wytyczono przejść dla pieszych . O czym dalej będziemy dyskutować ? Czy może o sposobie likwidacji partactwa inwestycyjnego i kolejnego obciążenia budżetu likwidacją tych barier w przyszłej kadencji ? Dla kogo jest to Trzemeszno ? Powracanie do przeszłości z przed wielu lat bo ktoś , bo coś 16 czy 20 lat temu nie zrobił ? Skąd znam tą śpiewkę ! Jesteśmy tu i teraz obracamy się w obrębie tej kadencji . Do kogo ta mowa ? Co nerwy puszczają ? Czy chodzi o zamknięcie gęby bo prawda jest niewygodna ? I proszę bazować na faktach . Wszystko jest do sprawdzenia i udowodnienia . Nie interesuje mnie lanie wody i dalsze ściemnianie . Chyba to przesłanie jest wyraźne , jasne i czytelne . Ta Pani nie interesuje mnie prywatnie . Ona jest osobą publiczną ja jestem podatnikiem , wyborcą i będę wymagał , poważnego traktowania mnie i mojego wkładu finansowego . Czasy komunizmu minęły .

  • Panie Pawle czy Magdo nie prościej nie pisać anonimowo. Czuć Was na odległość. Pod jakim nickiem byście nie pisali. Taką macie odwagę. Jeszcze nie dawno teczkę burmistrzowi nosiliście a teraz będziecie gminę naprawiać. Śmiechu warte. Trochę odwagi.

 24. Pamiętam czasy wspólnej pracy.Pana Pawela czlońkinii samoo

  …..ny z zabn..cosik mi się przypmina ze byly klpoty prawne byly zarzuty .

 25. ale was wydym..li a wy na nich glosowaliscie – teraz lataja na wycieczki Grecja, Hiszpania, San Francisco a wyy nad popielewskim tyl..k moczycie hahah i dobrze wam tak ludziska gupie

 26. A to że Pańska „wrażliwość” pojawiła się przed wyborami i tylko w kontekście wyborów to też fakt i w kontekście jednego okręgu wyborczego to też fakt.
  Mnie Pan gębę też nie zamknie.
  Nie wiem o jakich problemach Pan pisze i o jakim obciążeniach Pan pisze – to już poziom poniżej minimalnej zwykłej ludzkiej przyzwoitości nawet jeżeli ze znakiem zapytania. Wyjątkowo niska insynuacja i to też fakt.

  • Jedno wyjaśnienie . Faktycznie pomyliłem imię Pani W.- zgoda .
   Przepraszam . Teraz do konkretów . Gdyby Pan/i włączała się w dyskusję minimum z przed czterech lat (tej kadencji) i bacznie obserwował/a ten portal nie podemował/a Pan/i tematu pojawieniu się mnie właśnie teraz . To fałsz . A to , że zająłem się akurat sprawami ,,Osiedla Sportowego,, i ościennymi ulicami wynika z faktu pojawienia się tematu rewitalizacji parku ,,Baba,, oraz zamieszkiwania w obrębie tego rejonu . Jeżeli ktoś ma wątpliwości o co w tej całej paradzie prezentów chodzi to trzeba sobie jasno wyjaśnić .
   W ciągu tych czterech lat (odsyłam do ,,ad vocem,,) odstąpiono od rozwiązywaniu kompleksowo ważnych dla Trzemeszna inwestycji i zadań . Jeżeli podejmowano jakiekolwiek ruchy robiono to metodą szachisty – ruchem skoczka , czasem kończąc inwestycję czasem nie .
   I tu jako dowód przedstawiam jasny wyraźny obraz nie przemyślanej spartaczonej inwestycji jaką była modernizacja ciągów pieszych osiedla . Wydano pieniądze publiczne Pani/a , moje nas wszystkich . Wykonano coś absurdalnego ,,zróbta to i bydzie dobrze . Otóż nie . Prawdopodobnie nie przygotowano kompleksowego projektu z zachowaniem wszystkich wymogów dotyczących ciągów pieszych .
   Problem ten nie jest tylko widoczny na ulicy Słonecznej .
   Nie dotyczy on jedynie tego osiedla . Analogiczne odstawiono fuszerą na pl. św. Wojciech . Może zaplanowano poprawę fuszer ze zburzeniem dotychczasowych na koniec przyszłej kadencji 2018-2024 … .
   Jeżeli ktoś uważa , że krzaki ograniczające widok przy przejściu dla pieszych to bzdura . Jeżeli nie widzi się , że tym przejściem poruszają się maluchy często bez opiekuna , że są osoby sprawne i niesprawne . To jak można wymagać szerokiej oceny rzeczywistości i racjonalnego rozwiązywania problemów społecznych o globalnym znaczeniu . Pani radna jest osobą sprawną . Młodość , sprawność wiek średni nie trwa wiecznie . Nie życzę tego tej Pani ale może pojawić się taki dzień w którym potknie się ona na jednym z krawężników albo wpadnie pod samochód pirata (ze Sportowej albo Wrzosowej) bo nie było przejścia dla pieszych lub jezdnia była niewidoczna . I oby później nie okazało się , że droga tej Pani do miasta jest usłana ,,kolcami,, . Oczywiście to jedynie maleńki i w ocenie niektórych nieistotny problem . Prawda ? Czy teraz jasno naświetliłem owy ?
   Jedno jeszcze dodam , żadna osoba z aktualnie rządzących a ubiegających się o reelekcję nie otrzyma ode mnie poparcia .
   Nie jestem sam . Było zbyt dużo czasu na naukę i nie popełnianie niewybaczalnych błędów . Społeczeństwo nie jest probówką do doświadczeń i paletą gierek !
   Ma Pani/a prawo pisać i nikt tego przywileju Pani/u nie zabraniał ani nie zabroni . Nie widzę problemu . Nikt Pani/a ,,…,, nie zamknie – bez obaw .
   Pozdrawiam .

   • W uzpełnieniu do poprzedniego wpisu. Tak było sporo czasu na popełnienie błędów, ale nie było sposobnosci bo do czasu tej kadencji nic nie robiono, jak się nic nie robi to i o błędy trudno.
    Pisał Pan ze czasy komunizmu się skończyły, nie wiem a’propos czego Pan to pisze, ale na osiedlu w kontekście drog i chodników dopiero od tej kadencji się kończą bo drogi i chodniki jeszcze z tamtych czasów. Dokładnie nie napisze bo nawet nie pamiętam.
    Ciąg dalszy nastąpi. Faktów nie mitów.

 27. Co jest z tym placem na Wojciecha plac ladnieje nowe chodniki nawet pojawil sie slup ogloszeniami a co z tego ze samochody po chodnikach wjezdzaja pod sam sklep dewastacja w bialy dzien rano nawet z dziecmi do przedszkola nie idzie przejsc prosimy sie tym zajac pan na sile przepycha sie autem po chodniku i pod sklep jednym slowem samowolka po co to bylo robione…

 28. wyczul ze dzieki placom wygrywa to przed wyborami place robi heeh a slepe lemingi placace za wode i smieci drozej sie ciesza ze ktos im plac zrobil 🙂

 29. Często się Pan mylia. Do konkretów jeszcze wrócę. Tak jest Pan zainteresowany a to Pańskie zainteresowanie tak samo jak wrażliwość ujawniło się przed wyborami. Pytanie nie od czego odstąpiono a czego nie zrobiono całe lata wcześniej.!!!!! Oczywiście uważa Pan że w cztery lata można było zrobić wszystko, sam Pan pisze o realiach ale tylko pisze. No Pan nie wystartuje bo te realia, fakt trudne, bardzo trudne. Na temat wrazliwosci też za chwilę, ale nie takiej „wyborowej”. Co do tego czy nie ma planu też za chwile.
  To Pana głos. Proszę głosować na kogo Pan chce. Za chwilę fakty , faktem jest źe sądzi Pan , insynuuje no i kłamstwo o rzekomej akceptacji wszystkiego jest kłamstwem. Na pytanie czy chociaż raz rozmawiał Pan na ten temat , czy o tym niebezpieczeństwie informował Pan odpowiednie służby nie ma odpowiedzi. Plan jest i to od dawna, chodnik będzie poprawiony ( i nie ma to nic wspólnego z „Pańską wraźliwoscia”), prosze sie nie martwic pojawią się nowe chodniki i nowe nawierzchnie. A nawet w „sekrecie” mogę Panu powiedzieć, że na wniosek Radnej z tego okręgu dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych chodnik przy wejściu na cmentarz i to juz dawno. Ten plan i te już wykonane prace, które Pan pomija, są i będą się toczyły . Proszę sobie czasami nie przypisywac zasługi w tym temacie, bo one są od miesięcy a nie wskutek Panskiej interwencji. No Pan nie chce startować w wyborach bo realia ale jeżeli robione jest co można w tych tych realiach takich jakie są to …..ODWAGI i nie tylko anonimowo, ja też anonimowo ale nie roszczę sobie prawa do rozliczeń, rozliczenia przy urnie wyborczej.
  A jeszcze kwestia budżetu są na to środki w budżecie na 2018.
  I jakoś tak nie lubię instrumentalnego traktowania : dzieci, chorych i… Boga. Kampania to kampania ma swoje prawa ale bez przesady, bez przesady.
  Teraz , nie wiem, ale może się dowiemy za chwile jakie były świetlane plany cztery lata temu …. proszę się nie gniewac na demokrację, „wystarczyło” wygrać wybory.

 30. Po pierwsze . Nic sobie nie przypisuję . Mam jednak pytanie . (Zwróciłem uwagę w podtekście) . Pozostawiono realizację ,,poprawienia,, chodników ? na kiedy ? Czy to nowe hasło wyborcze ? Akurat na koniec kadencji ? Ile będzie kosztować nowa inwestycja ? Przepraszam bardzo , to po to nie wykonano inwestycji zgodnie z obowiązującymi normami w czasie aby teraz rozbierać to co zostało spartolone ? To jakiś absurd . A może dowiem się na kiedy pozostawiono rewitalizację miejsc parkingowych od strony byłego marketu , miejsc targowych , oraz parkingu od strony pijalni ? Czy może za cztery lata ?
  Miły przedmówco czytaj uważnie wypowiedzi na tym portalu .
  Ile razy była zwracana uwaga na temat bezpieczeństwa , pracy Policji , Burmistrza , radnych . Wiem doskonale , że przyjęto zasadę spychania odpowiedzialności ,,bo to nie moja sprawa,, . Tak wygodniej . Bardzo prosto umyć rączki . Teraz słyszę o jakichś realiach , które stają się przeszkodą w realizacji planów kadencji 2014 do 2018. Teraz ? O uwarunkowaniach budżetowych trzeba było myśleć w chwili podjęcia decyzji o kandydowaniu do RM .
  Znowu pojawia się ten sam problem . Obserwuję to co zostało zrobione na rzecz Naszego miasta . Czy to tak trudno zrozumieć ? Cztery lata całe cztery lata , gdzie nie potrafiono rozwiązać nawet prostych spraw . Powtarzam się ale trudno . Jaki koszt Urząd poniósłby za oznakowanie Wiaty na ul. Wyszyńskiego z naprawą podłoża , zamontowaniem nowej szklanej osłony przed deszczem i wiatrem ? Ile kosztuje usunięcie kilku dziczek ograniczających widoczność ? Ile kosztuje domalowanie jednego przejścia dla pieszych w miejscu , gdzie ono powinno się znajdować .
  Ile kosztuje postawienie znaku dwustronnego ? Ile kosztuje wyrównanie połączenia nawierzchni asfaltowej z kostką na niewielkim odcinku ? To jedynie namiastka tego czego nie wykonano nie ponosząc istotnych obciążeń budżetu . To ja mam to widzieć i reagować ? To nie powinno mnie interesować . Ma być dobrze i to wszystko . Nie powinny mnie interesować jakieś plany , rozgrywki itd . Tu istotne są efekty te namacalne .
  Na jakie tory miły przedmówco kierujesz swój dialog ? Ponoć finanse i zadłużenie stanęły na granicy ryzyka a tu nagle na koniec kadencji okazuje się , że stać ,,Nas,, na gesty wspaniałomyślności podgrzewane euforią . Co stanie się za cztery lata jeżeli teraz ,,jest tak dobrze , że aż źle,, ? Co będzie z zaciągniętymi kredytami i prawdopodobnym obcięciem środków z UE ? Obligacje ? Czy może nie 500 lecz 5000000 + ? Co spadnie na barki społeczeństwa i jaka Nas czeka przyszłość ? Te pytania nigdy nie powinny paść . Padają jednak a dlaczego ?
  Nie wieżę w żadne cuda w jakiekolwiek zmiany i przeobrażenia
  z udziałem dotychczasowych włodarzy i Burmistrza w kolejnej kadencji .
  Pozdrawiam .

  • Proszę poczekać na ciąg dalszy. Na żadne tory. Kieruję się prostą zasadą :
   Warto być przyzwoitym.
   Czyż nie mam prawa domniemać, źe nie tylko chodzi o to źeby było dobrze.? Trochę się Pan zreflektował, ale Pańskie wcześniejsze insynuacje i „argumenty” „ad personam”nie pozwalają mi Panu wierzyć w szczerość tej refleksji.
   No nie jest dobrze, fakt, to kiedy dowiemy się, że na osiedlu będzie raj? I kto ma to sprawić.😊
   Proszę Pana, Radnym się bywa człowiekiem się jest.

   • Czy ten ciąg dalszy to próba zastraszenia czy szantażyku ?
    Tak to odbieram .
    A co do przyzwoitości to ja osobiście dopatrywałbym się jej w artykule dotyczącym ,,Jest wicedyrektor SP nr 2,, czy zdarzenia z 8-go marca tego roku itd.
    Insynuacje niestety występowały również w stosunku do mojej osoby w różnej formie . Ja jestem zwykłym obywatelem i mam prawo wyrażać moje niezadowolenie bez cenzury , również w formie pytań .
    Pozdrawiam .

    • Nie zdarzyło mi się nigdy startować w wyborach ani nie zamierzam, więc nie bardzo wiem jak mogę szantazowac lub zastraszać😀,albo lekcewazyc wyborców,😀 to tak dla wyjasnienia.
     Nie wiem co Panem kieruje, ale „rozmowa” z Panem jest pozbawiona sensu. I z kazdym wpisem nie wiem co by Pan nie napisał staje się Pan ………. Bez odbioru.

 31. Obligacje na przykład . Podzielam Pańskie obawy. I dobrze Pan wie ,jak kto głosował. Ale widział Pan tendencyjnie tylko „akceptację wszystkiego „.

  • Jakoś nie wzrusza mnie Pan Panie Marku W . Pan dawał ciała . Jakoś Pan Burmistrz nadal pełni tę funkcję i ma się dobrze albo BARDZO DOBRZE .
   Jestem nie dość , że upierdliwy to na dodatek nudny . Do znudzenia będę przypominał i rozliczał .
   Ciągi piesze ! Praktycznie wszystkie ciągi piesze oprócz zastosowania kolorystyki w dwóch odcieniach istotnych dla osób ociemniałych i niewidomych nie znalazły zastosowania . Praktycznie w większości przypadków nadają się do poprawy lub rozbiórki Łącznie z barierkami przy Domu Kultury . Kolorystyka jest ściśle określona . Ma to również zastosowanie przy wszelkiego rodzaju stopniach i wszystkich miejsc niebezpiecznych . Szczytem paradoksu jest inwestycja na ,,Osiedlu Sportowym,, . Zapomniano zupełnie o osobach NIEWIDOMYCH a zwłaszcza , że jest ona nową w odniesieniu do tek kadencji ! Odstąpiono od utrzymania bezpiecznych lini poziomych chodnika nie eliminujące niebezpiecznych miejsc i odpowiedniego ich oznakowania . Owszem posłużono się dwoma odcieniami lecz nie wszędzie . Nie zastosowano prostych układów funkcjonalnie działających opartych na wzorze prostokąta .
   Nie zwrócono uwagi na oddziaływanie zmysłu dotyku , słuchu i czytelnej informacji piktogramowej , literowej lub cyfrowej (pomijam sygnalizacje na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego z ul. Sportową choć i ona nie jest doskonałą).W tym miejscu zwracam uwagę ! Wydano środki budżetowe ! Praktycznie pozbawione istotnych elementów związanych z likwidacją barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych . Teraz prawie cała inwestycja nadaje się do przeróbki z rozbiórką łącznie poniesieniem kolejnych nakładów obciążających dodatkowo budżet . Na miejscu Władz pozostałbym przy nazwie ul.XX lecia PRL a całe osiedle i miasto podał jako element słusznej decyzji na pozostawienia tej pamiątki absurdu .
   PS
   Jak wyżej wspomniałem Pański głos nie wzrusza mnie ani nie interesuje .
   Pozdrawiam .

 32. Dzwoniłem do urzędu miasta Trzemeszna kcialem otrzymac pewne informację atu niespodzianka pana BURMISTRZA brak dowiedzialam SIĘ sekretariacie ze ma problemy rod……ne jako koleżanka z klasy kcialam mu pogratulowac tego co zrobił dla Trzemeszna gminy byl pracowity no i nie ocenionym organizatorem mial piękne przemówienia za co bardzo. Mu dziekujemy to była piekna przygoda młodości Krzysztof jeste w kraju poz Weronika odezwij się

  M

  • Weronika masz rację Krzysztof był ałtorem umowy z Niemcami ktora dała rozwoj komunalce ścieki przyjmujemy z calego powiatu podatkow nie placa organizacji spotkan w plenerze miał stanowcze wypowiedzi na sesji komisji nawet musi przeprosić. Mamy piekne place ale jeździmy jak Rosja…ulice .dziura na dziurze pracowitość nie spotykana w powiecie moja broga czym czlowiek za młodu nasiaknie to na starość nie wypedzisz dlatego takie jest twoja opinia moja jest biegunowo odmienna

 33. Ostrzeżono Pana że należy uważać na świnie i szczury . Należy zwracać uwagę podczas kastracji warchlaków aby skalpel ciął tam gdzie powinien . No i nie siadać blisko gniazda szczurów Panie Weroniko !

   • Wypowiedzi znane rozpoznawalne.. co do.okreslenia kto bardzo jest wzruszony tym tematem ale to nie moje trendy margines ludzki .pisze tylko pod swoim naz.i prosze nie prowadzic kampanii za pomocą ataków na mnie mam pewne zasady ale potrafie się obronic

   • Szczur postaram Ci wytłumaczę ze warchlak to nie dzik-warchlak dzika to pasiak podejmuj dyskusję jak wiesz co piszesz bo inaczej to obciach choc anonimowy ale jesteś zadziorny ale tylko po kryjomu tak jak przystało na SZCZURA.

   • Nie tylko dzika,bo świnie hodowane do celów uboju nazywa się po kolei zależnie od wagi i wieku PROSIE,WARCHLAK I TUCZNIK i jak nie masz wiedzy na temat to poprostu zamilcz.

 34. Nie dla chłopca jest ta dziura
  to kryjówka jest dla szczura .
  Zeń on łepek swój wynurzy
  bo apetyt ma zbyt duży .
  Zaraz wskoczy na kolana
  biedak głodny jest od rana .
  Chyłkiem wlezie do kieszeni
  aby chłopcu żywot zmienić !
  Drogi , został już koniuszek
  by zapełnić sobie brzuszek .
  Chrup , chrup , chrup
  ból powala chłopca z nóg .
  Ooooj ty szczurze cooo zrobiłeś !
  chłopca w paaannę zamieniłeś !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj