Strona główna Różne Jest szansa na rozwiązanie problemów oczyszczalni

Jest szansa na rozwiązanie problemów oczyszczalni

2133
8

Pojawiła się nadzieja na rozwiązanie problemu oczyszczalni ścieków w Trzemesznie i Kamieńcu. Przypomnijmy, że w przypadku obu instalacji wszczęto procedurę unieważnienia udzielonych wcześniej pozwoleń wodnoprawnych.

W tej sprawie interpelację na forum Sejmu złożył poseł Tadeusz Tomaszewski. Wczoraj nadeszła odpowiedź z Ministerstwa Infrastruktury. W przesłanym piśmie, podpisanym przez sekretarza stanu Marka Gróbarczyka, opisano obszernie sytuację prawną obu obiektów, o której już wcześniej pisaliśmy |TUTAJ|.

W dalszej części odpowiedzi pojawia się jednak nadzieja na rozwiązanie problemu.

„W Ministerstwie Infrastruktury obecnie trwają prace nad zmianą przepisów ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne, mające zapewnić dalsze funkcjonowanie aktualnie działających oczyszczalni ścieków, nie spełniających warunków z art. 75 pkt 2 lit. d) i e). Dotyczą one instalacji, które ze względu na brak wypełnienia w/w wymogów technicznych, musiały by ograniczyć swoją działalność, co nie jest korzystne ze względów środowiskowych. Mając powyższe na uwadze, proponowane zmiany zakładają, że jeżeli dane instalacje zapewnią realizację innego właściwego wymogu prowadzącego do uwzględnienia ochrony środowiska – odpowiedniego, stałego monitoringu odprowadzanych ścieków – będą mogły nadal prowadzić swoją działalność” – napisano w odpowiedzi na interpelację.

8 KOMENTARZE

 1. poseł , sekretarz stanu …. ja pikole panie co tu sie wyrabia – gdzie burmmiSZCZE sa ? po co nam stanowisko VicebmurmiSZCZA ? niech te pieniadze dadza poslowi lub sekretarzowi stanu wiecej zalatwia dla nas !

 2. Lider opozycji jest (i tutaj można wpisać różnego rodzaju epitety).
  Czy po takim wpisie można zidentyfikować o kogo chodzi? Nie!
  Bo kto jest niby tym liderem opozycji? Ja nie znam takowego.
  Tak samo nie można zidentyfikować kogoś po słowach „znanej parlamentarzystki”. Ciekawe jak zachowają się te niezależne sądy? Największy problem będzie miała ta grupa dziennikarzy, która stara się być niezależną od centralnych i lokalnych polityków takiej czy innej opcji. Bo jak ktoś będzie uważał, że użycie ogólnego sformowania będzie uznane za szczucie i dostaje się za to wyrok to dojdziemy do cenzury i dyktatury, w której o tym co mogą pisać i mówić media będę decydować „wolne” „sądy”. Tym razem to my będziemy bacznie obserwować jak zachowają się ludzie mediów.

   • Trzeba mieć puszkę zrytą, żeby iść z tym ,,postępem,,
    wyzywając od ruskiego trola ,jak się nie ma argumentów na merytoryczną odpowiedź.

 3. Będą mogły nadal funkcjonować… A co ze wzrostem opłaty za korzystanie ze środowiska którą miałby ponieść zarządca instalacji, o tym ani słowa?

 4. Jeśli oczyszczalnia miała by funkcjonować na bieżących warunkach bez spełnienia norm środowiskowych to potrzebne sa zmian.
  Oczyszczalnia powinna działać tylko na ściekach podłączonych pod kanalizację.
  Zakaz zrzutu dla szambiarek które przywożą ścieki spoza Trzemeszna.

  • Rysiek zrzuć sobie cegłę na swój łeb a może przestaniesz pisać bzdury. Taki mądry jesteś to odpowiedz na pytanie. Co mają zrobić ludzie mieszkający poza Trzemesznem ze ściekami? Mieszkam poza Trzemesznem i nie mam kanalizacji. Co mam zrobić? Takich jak ja jest duża grupa mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj