Strona główna Kultura „Jedynka” uczciła pamięć swojego patrona

„Jedynka” uczciła pamięć swojego patrona

5685
8

Dzisiejsza uroczysta akademia w Szkole Podstawowej nr 1 była zwieńczeniem obchodów 200. rocznicy śmierci Jana Kilińskiego – patrona szkoły.

Zebrani w auli mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Jan Kiliński – wojujący szewc” w wykonaniu uczniów klas 7a i 8b. Wcześniej, przypomniano życiorys patrona oraz historię szkoły.

Spektakl w lekki i humorystyczny sposób przedstawiał życie Janka Kilińskiego w Trzemesznie, a następnie jego losy i dokonania w dorosłym życiu. W przedstawieniu wykorzystano między innymi kilka współczesnych piosenek. Można też było posłuchać tekstu o patronie szkoły w rytmie rapu.

Autorem słów jest absolwent „Jedynki” Antek Mikuła, natomiast muzykę stworzył Michał Stochliński – nauczyciel wychowania muzycznego.

Akademię prowadzili uczniowie klasy 6a – Martyna Szambelan i Miłosz Kaniewski. Występy uczniów przygotowali nauczyciele – Dorota Kaniewska, Aldona Siwińska, Laura Nitkowska i M. Stochliński, stroną plastyczną zajęła się Justyna Lis.

W imieniu władz samorządowych podziękowania młodym artystom i ich opiekunom złożyli przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka i wiceburmistrz Dariusz Jankowski.

Wszyscy obecni otrzymali z rąk harcerzy pamiątkę – okolicznościową pocztówkę.

Dzisiejszy dzień był z pewnością najważniejszym, ale nie jedynym z poświęconych Janowi Kilińskiemu. Uczniowie uczestniczyli w licznych działaniach poświęconych pamięci patrona. Młodsi przygotowywali prace plastyczne. Starsi pisali wiersze na jego temat.

Wystawę ich prac można było podziwiać przed wejściem do auli.

8 KOMENTARZE

 1. Zaprezentowany program łączy pamięć przeszłości z trendami współczesności. Otrzymaliśmy porcję naszej historii w sposób atrakcyjny, który uczy i bawi.
  Gratuluję dyrekcji szkoły, nauczycielom przygotowującym młodzież szkolną i oczywiście wszystkim WYKONAWCOM.

 2. Tak potrzebne Anonimie .
  Magistrów jest wielu , a doktorów mniej. Doktora się zaznacza , a magistrów już nie.
  Pan Leśniewski zobligowany jest w obecnych czasach do podawania swojego tytułu. Byle nie w domu (ha,ha,ha).
  Dawniej to dotyczyło magistrów – teraz już się tego nie robi.

 3. anonimie z godz 19 50 nikt nie zabrania Tobie uzywania swojego tytulu, jesli takowy posiadasz. Twoj wpis wynika z zazdrosci a nie z szacunku do pana doktora. Podziwiac tylko takich ludzi ktorzy sa bardzo madrzy i umieja dzielic sie swoja wiedza. A jest ich coraz mniej ;( niestety. pozdrawiam p. Andrzeja ;))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj