Strona główna Artykuł partnera Jak wybrać nowoczesne ogrodzenie domu?

Jak wybrać nowoczesne ogrodzenie domu?

906
0

Nowoczesne ogrodzenie domu nie tylko odgrywa rolę reprezentacyjną, ale przede wszystkim powinno dobrze zabezpieczać przed zagrożeniami z zewnątrz. Aby należycie pełniło swoje funkcje, musi być stabilne i trwałe, a także posiadać nowoczesny design. Dodatkowym atutem będzie atrakcyjna cena zakupu, łatwy montaż i uniwersalność. Czy takie ogrodzenie można znaleźć i jakie spośród bogatej oferty rynkowej spełnia te wszystkie wymogi? Podpowiadamy.

Czym jest ogrodzenie uniwersalne?

Ogrodzenie uniwersalne to takie, które można modyfikować w zależności od potrzeb, a nawet zmieniać jego przezierność. Są to bardzo przydatne cechy, ponieważ człowiek nie zawsze od razu wie, czy woli ogrodzenie ażurowe, czy pełne, które przecież szybko może się znudzić, a małą działkę nawet przytłoczyć. Bywa też, że piękny widok na zewnątrz podpowiada, aby skusić się na ogrodzenie, które nie będzie go ograniczać, a gdy po pewnym czasie za płotem rozpoczyna się budowa, właściciel zaczyna żałować, że nie zainwestował w płot, który zapewni więcej prywatności. W takich przypadkach warto mieć ogrodzenie uniwersalne, które można dostosować do sytuacji. Kiedy chce się zyskać więcej prywatności, wtedy można szybko zmienić taki uniwersalny płot w pełny, a jak już okoliczna budowa się skończy, czy zapragnie się znowu cieszyć otaczającym krajobrazem, będzie można przywrócić szybko jego ażurowy charakter. Czy takie ogrodzenie istnieje? Odpowiedź brzmi – tak i jest nim ogrodzenie panelowe. Posiada filigranowy nowoczesny design, a cienkie metalowe pręty nie ograniczają widoku. Można je jednak szybko zamienić w pełny płot, przetykając między prętami taśmę ogrodzeniową, przykrywając matami lub sztucznym żywopłotem, czy obsiewając pnącymi roślinami,

Ogrodzenie panelowe wyborem optymalnym dla małych i dużych posesji

Nowoczesne ogrodzenie panelowe nadaje się zarówno na duże, jak i małe działki. Jego subtelny ażurowy charakter nie przytłacza małego grodzonego terenu, a z kolei niska cena może być niezwykle atrakcyjnym wyborem dla właścicieli dużych działek. Panele ogrodzeniowe dostępne są w różnych wymiarach i konfiguracjach technicznych, co pozwala dostosować ogrodzenie optymalnie do potrzeb, a nawet wykorzystać panele do innych celów, budując w ogrodzie różne konstrukcje typu wiata śmietnikowa, czy kojec dla psa. Najważniejsze zalety ogrodzenia panelowego to:

– trwałość i szybki montaż

Ogrodzenia panelowe są trwałe, ponieważ wykonuje się je z ocynkowanej ogniowo stali i maluje proszkowo. Zarówno ocynk, jak i pokrycie farbą stanowi doskonałą ochronę przed korozją. Taki płot nie wymaga dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Montuje się go łatwo, przypinając obejmami panele do słupków, dzięki czemu można zdecydować się nawet na samodzielny montaż, oszczędzając na kosztach robocizny.

– duże możliwości aranżacyjne

Płot panelowy można dobierać w różnych kolorach do elewacji domu i otoczenia. Dodatkowym atutem jest to, że lekka konstrukcja w formie kratowanych prętów jest idealna do montowania na niej wszelkich taśm ogrodzeniowych, czy mat. Panele można montować na podmurówce lub bez niej, a także łączyć z innymi typami ogrodzeń.

– atrakcyjna cena

Ogrodzenie panelowe należy do najtańszych na rynku dzięki mniejszemu zużyciu stali niż w płotach ciężkich. Można do niego dobrać też w atrakcyjnej cenie bramę panelową i furtkę, tworząc w ten sposób spójny aranżacyjnie, estetyczny i tani nowoczesny płot panelowy.

Jak widać, ogrodzenie panelowe ma wszystkie cechy, których poszukuje się przy wyborze przyszłego płotu. Ważne przy tym jest, aby kupić je od sprzedawcy, który specjalizuje się w sprzedaży tego typu ogrodzeń, a podpowie on optymalne rozwiązania.