Strona główna Różne Interwencja policji w ZSOiZ

Interwencja policji w ZSOiZ

18587
131

Niecodzienną interwencję na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odnotowali dziś miejscowi policjanci.

Jak przekazała nam Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, funkcjonariusze zostali wezwani przez rodziców podejrzewających, iż nietrzeźwy ksiądz prowadzi zajęcia religii.

Około godziny 12:20 policjanci byli w szkole i nie zastali księdza. W związku z tym nie zostało przeprowadzone badanie alkomatem” – mówi A. Osińska.

Próbowaliśmy skontaktować się z dyrekcją ZSOiZ w Trzemesznie, z prośbą o komentarz. Niestety, pracownica sekretariatu przekazała nam, że „dyrekcja nie będzie udzielała żadnych informacji na ten temat”.

Telefon odebrał natomiast wiceburmistrz Dariusz Jankowski, który jak powiedział „wie o takim fakcie”, jednak posiada zbyt mało informacji, żeby się wypowiadać. Jak dodał, zdarzenie będzie z pewnością wyjaśniane, a na koniec poprosił o kontakt ze swoim szefem, Krzysztofem Derezińskim.

Z burmistrzem do momentu publikacji artykułu nie udało nam się skontaktować.

Niczego do ukrycia nie miał natomiast proboszcz ks. Piotr Kotowski. Potwierdził, że takie zdarzenie miało miejsce i na pewno podejmie zdecydowane kroki w stosunku do księdza.

131 KOMENTARZE

 1. Niestety mogło się to skończyć inaczej! Całkiem niedawno ksiądz pojawił się w stanie upojenia alkoholowego u starszej osoby z posługą do chorego( nie był w stanie odmówić żadnej modlitwy)całe to zdarzenie zostało zgłoszone do poboszcza.Jednak proboszcz nie zrozumiał naszych intencji 😔 Osoba która to zgłosiła została potraktowana jako człowiek z cyt. urojeniami, fantazją i groźbą o pomówienia. Mam nadzieję, że ta osoba to czyta i uważam że należą się przeprosiny !!!Bo niestety moja mama bardzo długo tą całą sytuację bardzo przeżywała i odchorowała.

  • W pełni popieram! Pan Kotowski ukrywał problem tak długo, jak to możliwe, dając w ten sposób swojemu pracownikowi poczucie bezkarności i zachętę do radosnego kontynuowania wyniszczającego uzależnienia. Zamiatanie pod dywan to nie jest pomoc. A przyznanie, ze problem istnieje, dopiero gdy pojawiło się zbyt wielu świadków, nie jest żadnym bohaterstwem Pana Kotowskiego.

   • Właśnie co uczynił Proboszcz Kotowski ,czy pomógł KS.Krzysztofowi w tym problemie?pewnie nie,niech sobie odpowie w sumieniu ,a teraz wykazał się rzekomą stanowczością,może usunięcie księdza będzie jemu na rękę?,to się okaże

 2. Czy to był jego pierwszy przypadek? Czy musieli interweniować rodzice? Nikt w szkole tego wcześniej nie widział? Nasuwa sie dużo pytań.

  • Czy nauczyciel wchodzący do szkoły tuż za księdzem zrobił wszystko, by nie zauważyć i nie zgłosić? Kolega pyta.

  • Ale co to ma do rzeczy? Ten nieszczęśliwy człowiek prowadził lekcje w publicznej szkole za publiczne pieniądze. Bardzo dobrze, że rodzice zareagowali i nie należy poniżać tego człowieka, ale wyciągnąć konsekwencje i owszem, powinna też dyrekcja szkoły.

  • A cóż to jest xa wywód. Proszę mi wierzyć, że jeśli ktoś nie chodzi do kościoła bo nie jest osobą wierzaca ,to nie musi szukać innego wytłumaczenia. A ktoś kto do tej pory chodził to ma poważniejsze powody ,niż jakiś pijany ksiądz , żeby nie ufać instytucji jaka jest Kościół. Nie ma to oczywiscie nic wspólnego z wiarą

  • No to już mamy winnych. To ci co nie chodzą do kościoła. Pewnie tak się nimi ksiądz martwił, aż musiał sobie lufę strzelić. A na poważnie, możesz mi anonimie wytłumaczyć co to za podział? Na tych co chodzą do kościoła i tych co nie chodzą? Według ciebie ci pierwsi to lepsi?

 3. Jaki konfident to zgłosił? Z pewnością mieliście fajne lekcję religii. A prawy rodzic to pewnie abstynent!? – i hipokryta
  Jechać z kopusiami!

  • Nie konfident tylko odpowiedzialną osoba i bardzo dobrze że ktoś to zgłosił a jeśli tego nie rozumiesz to twój problem.

   • To jest nasz problem, bo tacy, którzy nie rozunieją, co to jest, a nawet pojęcia nie mają, że istnieje coś takiego jak dobro wspólne, jest cała pospolita masa. Wystarczy rozejrzeć się po ulicach i poza miastem – palą czymkolwiek, wyrzucają każde śmieci gdziekolwiek, a jeśli ktoś zainterweniuje, to w pustej głowie pojawi się słowo „kapuś”. Szkodzą nam wszystkim, sobie też, choć nie mają i o tym pojęcia.

    • Najbardziej szkodzą takie moherowe berety ja Ty. Prawe i Sprawiedliwe bo za takich się uważają. Pierwsi do rzucania kamieniami.

 4. Jak znecal sie nad rodzina niby wymyslony fakt to naglowek byl taki mocny ze cho cho a tu co przyklad mlodziezy dawal trzeba bylo ostro napisac redaktorze ze przyszedl prawdopodobnie i s…….l bo byl n……y tak trzeba bylo dac naglowek co to ma byc ukryl sie na plebani az wytrzezwieje k…a dobre

 5. Npizgany czy trafi za kraty pisac i upubliczniac jak nie tu to na fejsie nazwisko i tyle nie kryc i taki komunie wiernym rozdaje dobre

 6. Super temat ! Widzę mili parafianie, że widzicie.,, zło,, u kogoś i bardzo szybko wydajecie wyrok. Gdzie Wasz katolicyzm, chrześcijanstwo gdzie prawo o domniemaniu niewinności? Po wtóre NIE CZYN KOMUŚ CO TOBIE NIEMIŁE !!! Co ludzie z Wami się porobiło. To wszystko co sobą reprezentujecie przestaje być zabawne. TRAGEDIA!!!

   • Otwórz oczy i spójrz prawdzie w oczy. Dziwne, że osoba taka jak K. D., który niestety został zatrzymany pod. WPŁYWEM stał się niemal bozyszczem i wygrywa wybory BURMISTRZA. I CO? NIC SIĘ NIE STAŁO?

  • „Nie czyń drugiemu…” czyli o tym, jak katolik myli przysłowia z przykazaniami 🙂 Mnie niemiłe jest to, że osoba pod wpływem alkoholu mogłaby chcieć edukować moje dziecko. I gdyby ten kapłan miał dziecko, to pewnie tez by tego nie chciał – a zatem nie powinien tego czynić.

   • Zanim przyjacielu coś napiszesz pomysl! Wyrwałeś część wypowiedzi z kontekstu. Idąc dalej zachodzi pytanie. Czy moralnym i wychowawczym jest fakt piastowania stanowiska Burmistrza i jednocześnie przełożonego braci nauczycielskiej przez człowieka zatrzymanego pod WPŁYWEM? Jeszcze raz zaznaczę rusz trochę głową!

   • Nie mieszaj katolicyzmu z tym, co Ci się o nim wydaje. Katolików u nas mało, chyba, że w księgach parafialnych, ale ze świecą szukać. Nie jest tez niczym wyjątkowym, że ludzie się oburzają – czy katolicy, czy nie, to po prostu ludzkie.

    • Dziwne, że nie oburzyli się po 8 marca 2018.roku. W sprawie katolików i chrześcijan radzę nie wypowiadać się do chwili zgłębienia wiedzy historycznej i naukowej Zapoznania się z badaniami socjologów, religioznawcow itp. Będę mieszał w tym bagienku przy każdej okazji, gdyz nie znoszę obłudy. Nie znoszę ludzi, którzy uważają, że są nieskazitelnie czyści mając bród za paznokciami. Jeśli ktoś śledzi na bieżąco rzeczywistość nie plotkarstwo Trzemeszna dobrze wie co tu jest grane i kto w tę grę zagrywa.

     • A co to ma do rzeczy? W ogóle zrozumiałeś choćby w połowie sens wypowiedzi, do której się odnosisz?

  • Domniemanie niewinności? Jakby był trzeźwy, to by został na miejscu i poddał się badaniu alkomatem. Nie ośmieszajcie się. Macie mentalność chłopów pańszczyźnianych. Ksiunc to jak pambuk jest. Nie wolno na niego nic powiedzieć. Jak kto odważy się ujawnić księżowskie winy to zaraz „atak na kościół” jest. Zacznijcie myśleć.

 7. pan burmistrz wyjasni sprawe – to dobre dobre jest smiem przypomniec pewien incydent z policja u pan aburmistrza jakis czas temu to n apewno wyjasni dokladnie

  ksiadz nawalony jak czołg ruski – nie wiadomo jak to by sie jeszcze skonczylo gdyby sam z chlopcami zostal w klasie !

  a czy n asniadaniu ksiadz byl pijany u plebana ? czy poszedl do siebie sie napruc ?

 8. Powinien ponieść konsekwencje jest taki sam jak inny pracownik, gdyby któryś z nauczycieli był pijany na lekcji to od razu by wyleciał z pracy

 9. Przeniosą na inną parafię i po problemie do następnej wpadki. W K K wszystko ukrywają łącznie z pedofilią taka polityka całej świętości

 10. Każdy tylko widzi że był pijany ale nikt nie widzi że alkoholizm to też jest to choroba. Fakt że nie powinien przychodzić do pracy na gazie ale to zrobił. Może został sam z tym problemem i nie potrafił sobie z nim poradzić a nikt pomocnej dłoni mu nie podał. Nie bronie go zle się stało mleko się wylało i tyle. Poniesie jakieś konsekwencje swego czynu.

  • Tym bardziej, że zapewne wie się o problemie i na plebanii i w szkole. Być może ktoś próbował i nadal próbuje pomoc, ale polityka zamiatania pod dywan zawsze się źle kończy.

 11. Krotko i na temat pisac interwencja do pijaka co uczyl mlodziez religi ile grozi areszt 3 miesiace czy co pokuta i na Wielkanoc do spowiedzi ludziska

  • Właśnie tacy sprawiedliwi jak ty są z peło . Najlepsze to to że rydy przypisał sobie budowe gazoportu . Jak skończą przekop mierzei ,żeby ruskie wody omijać ,to też sobie rudy zasługi przypisze i to wbrew temu co powiedziała kichawa,,jak by natura chciała to by przekop sama zrobiła,,🤣🤣🤣

 12. Należy zrozumieć księdza.
  Żyje według stałych zasad.
  W Wielkim Poście nie pije w małych ilościach.

 13. A może faktycznie zamiast oceniać to dowiedzieć się czy ma jakieś problemy. Może zmaga się z czymś trudnym i sobie z tym nie radzi ? Ilu z was gdy sobie z czymś nie radzi sięga po alkohol ? Zamiast osądzać od razu zbadajmy sprawę. Może ten człowiek potrzebuje pomocy ? A teraz tymi komentarzami i oszczerstwami dobijamy mu kolejny gwóźdź w plecy.

  • Masz rację. Tylko gdzie byli ci, co powinni to zauważyć dużo wcześniej? To się nie dzieje tak, że ktoś nagle przychodzi do pracy tak nawalony, ze nie mieści się w drzwi. Najpierw przychodzi sie po piwie, potem po dwóch itd. Nikt nigdy nie wyczuł? Nikt nie zwrócił mu uwagi? Nikt nie wyciągnął konsekwencji? Nie zastanawiasz sie dlaczego musiał to zauważyć rodzic, który przecież nie przebywa na co dzień w szkole? Dlaczego musiało dojść do tak drastycznej sytuacji?

   • Dobre pytanie . Może się bali zwrócić uwagi… Dlatego warto wyjaśnić tą sytuację z dyrektorem szkoły. A nie od razu rzucać oszczerstwamj . Ten człowiek potrzebuje pomocy . Gdzie są VI którzy na codzień z nim pracują? Czy NIKT nie zauważył jego problemów i dlaczego nikt nie udzielił pomocy ? To że przyszedł pijany owszem jego wina ale wina współpracowników również , ponieważ nie zareagowali wcześniej.

    • Z podanych informacji nie wynika jednoznacznie, że ksiądz był pod wpływem alkoholu. Nie został przebadany na OBECNOŚĆ ALKOHOLU WE KRWI. Nie róbcie przedwcześnie sensacji. Prosto kogoś zniszczyć i widzę że ludzi z Trzemeszna podnieca bycie ŚWIĘTĄ INKWIZYCJĄ. ŻENADA !!!

     • Jak ktos bedzie chcial kogos zniszczyc to nawet 5lat bedzie nad tym pracowac zeby jej sie udalo i sie udalo egon mial plan i zrealizowal najlepiej sie kogos z tasmy sciaga i oskarza z automatu gdzie mialo juz miejsce uzaleznionym trzeba pomagac a nie zaraz zamykac czy karac

   • Do Pawła. Jakoś nikt z uczestniczących we mszach świętych niczego nie zauważył. Wiele osób mogło coś zauważyć, ale tak się nie stało. Być może dlatego, że osoby z problemem alkoholowym mają do perfekcji opanowane sposoby maskowania i ukrywania swojego stanu. To jest podstawowy fakt znany tym, którzy choć trochę wiedzą, na czym polega alkoholizm. Alkoholicy to nie tylko ludzie leżący pijani gdzieś na ulicy. To bardzo często ludzie w samotności zapijając swoje problemy, którzy następnego dnia idą do swoich obowiązków i nikt niczego nie widzi, nawet rodziny. Dlatego przez bardzo długi czas nikt niczego nie dostrzega, a probkem narasta.

 14. Kaca to mają dziś wszyscy gorący orędownicy przejęcia od powiatu na barki gminy szkół ponadgimnazjalnych a teraz ponadpodstawowych. Gimnazjum o które tak walczyli nie ma bo im koledzy z PiS zamknęli a ogromne miliony na dopłatę do tych szkół trzeba corocznie bulić. No ale przecież to elitarna szkoła. Ten artykuł jest tego najlepszym dowodem.

  • Ja podobnie stoję murem za księdzem. Wierzę, że podejmie stosowne leczenie i nadal będzie prowadził najlepsze lekcje religii. Znając jednak realia KK będzie to już pewnie w innej parafii. Ale życzę mu całym sercem, aby wrócił do normalności. A ci, którzy tak długo zamiatali sprawę pod dywan niech się wstydzą. To wy robiliście mu krzywdę !

 15. Moze nie na temat ale chcialem poinformowac i zapytac dzieciaki na placu Wojciecha walily w pile ile wlezie nagle wytrzasli plekse z trojkata gdzie jest bazylika nagle opiekunowie i dzieciaki z pilka znikneli pytam kto to naprawi kwiaty ktore puszczaja juz sa zdewastowane a dzie tu do lata zakazac albo ten rozlegly plac zabaw zmniejszyc i ogrodzic nie ma litosci co dzieciakiwyprawiaja a opiekunowie w najlepszym plotkuja zrobic jak w Strzelnie ogrodzic i wyznaczyc plac dla dzieci weze powyrywane co to ma byc skontrolowac co tam sie dzieje normalnie dewastacja

 16. No i sprawa się wydała .Powinien odrazu wylecieć ,zapewne są osoby , które będą bronić .Takie zachowanie jest skandaliczne. Co to w tym Trzemesznie się dzieje.Zapewne proboszcz załatwi to jak należy.

 17. Przeciez w zeszlym roku byl wyswiecany jaki przyklad daje mlodziezy nie wiadomo jak sprawowal msze w jakim stanie daje do myslenia co robil proboszcz pod dywanik czy co razem z K do ukarania proste wiadomo ze uzaleznienie to choroba trzeba leczyc ale ksiadzmozna powiedziec osoba publiczna nie mial wolnego zeby sie nachlac nierozumiemy

  • Przypuszczam, ze Prymas juz wie z 'nieoficjalnych zrodel informacji’. Proboszcz i Prymas byli na tym samym roku w seminarium.

 18. Ksiądz Krzysztof to uzdolniony kapłan jego kazania na pewno z dużą treścią,czy Proboszcz uczynił aby jemu pomoc w tej chorobie?mam wrażenie że nie,może to było na rękę i błyskawiczna taka teraz pod publikę reakcja,dlaczego tak młodemu i uzdolnionymi intelektualnie proboszcz Kotowski nie pomógł?mamy brak kapłanów,trzeba za wszelką moc pomagać a nie tak przyjmować postawy,gdzie jest tutaj prawdziwe miłosierdzie Boże

 19. Podobno w radiu burmistrz Dereziński się wypowiadał,żenada jakie on ma moralne prawo do wypowiedzi w tej materii,ten człowiek zatracił poczucie zwykłej przyzwoitości,on będzie wyciągał surowe konsekwencje,to kpina i drwina

  • To co uczynił ks.Krzysztof to naganne ale trzeba kapłana wspomóc co możemy dać najcenniejszego to modlitwa,bo może ona uczynić cuda i wyzwolić go z tej choroby

 20. Zwalanie odpowiedzialności na współpracowników nie jest ok. Jeśli ktoś ma problem sam musi to zrozumieć . Oczywiście otoczenie moze pomóc, ale z reguły taka osoba twierdzi, ze ma wszystko pod kontrolą , że wcale dużo nie pije… Czasamo musi sięgnąć dna,a czasami nawet dno nie pomoże …. Żal tylko i wściekłość ogarnia , gdy przez pijaków cierpią inni lub gdy fajny człowiek = glupi pijak marnuje sobie życie

 21. Ja to bymzrobil tak kazdy ktory przychodzi z mlodziezy do szkoly zbadac na zawartosc czegos lepszego to dopiero bysmy komentowali ilu jest takich

 22. Jak to ksiądz mówił na rekolekcjach w Kruchowie , że każdy ma ,,POKUSY. Więc cóż ksiądz i tym razem miał pokusę.

 23. Kurde, szkoda chłopa, zwłaszcza, ze ludzie mają pretensję, ale zauważcie, że alkoholizm to choroba. Jeżeli Proboszcz ma podjąć kroki w stosunku księdza to nie wywózka na inną plebanie, a leczenie w kierunku uzależnienia ! Co do rodziców, którzy zdecydowali zawiadomić służby, mam mieszane uczucia, bo można było zrobić to w taki sposób, żeby nie włączać całego miasta w to zdarzenie – choćby narada w szkole wśród rodziców, nauczycieli i proboszcza, ale stało się jak stało. Jednak mam nadzieję, że Proboszcz pomoże mu z chorobą.

 24. czy prawdą jest jakoby Pleban pojechał do Gniezna na dywanik z tym „dzentelmenem bedacym przedmiotem artykułu” ???
  czy prawda jest ze przedstawil ów dzentelmena do dyspozycji Prymasa ??
  Czy prawda jest ze zdecydowano o przeniesieniu do innej parafii i zobowiazano do leczenia ??

 25. Zadbajmy o to, by do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego przygotować się duchowo i obchodzić je w zjednoczeniu z Jezusem Zmartwychwstałym

  niektorzy wzorowo o to dbaja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj