Strona główna Sport i rekreacja Inauguracja rozgrywek II ligi mężczyzn

Inauguracja rozgrywek II ligi mężczyzn

689
0

W sobotę (26 września) tenisiści stołowi TTS Trzemeszno zainaugurowali w hali OSiR rozgrywki II ligi tenisa stołowego mężczyzn, w sezonie 2015/2016. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie ligowym nasi gracze zajęli III miejsce w rozgrywkach obejmujących województwa wielkopolskie i zachodniopomorskie, a także zwyciężyli w rozgrywkach wojewódzkich Pucharu Polski.

W tym sezonie do drużyny II-ligowej dołączył 16 letni Krzysztof Katafiasz, grający wcześniej w drużynie IV ligowej. Poza nim, podobnie jak w latach poprzednich, w barwach TTS występują czołowi zawodnicy Wielkopolski: Waldemar Gewert, Mateusz Margraf, Bartosz Polus i Daniel Welke.

Na początek sezonu TTS zmierzył się najpierw z Tajfunem Ostrów Wlkp., a potem z Ochmanem Raszków. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 7:3 i praktycznie przez cały mecz wynik był niezagrożony. W tym meczu punkty zdobyli: Daniel Welke – 2,5; Mateusz Margraf – 2,5; Bartosz Polus – 1,5; Waldemar Gewert – 0,5 (w deblu z D. Welke). Swój debiut w II lidze zaliczył w tym meczu Krzysztof Katafiasz, przegrywając co prawda 0:3, jednakże będąc wyraźnie stremowanym na początku, z seta na set grał coraz lepiej, przegrywając nieznacznie w drugim i trzecim 9:11 i 12:14.

W drugim meczu nasza reprezentacja grała ze zwycięzcą rozgrywek II ligowych w województwie wielkopolskim w poprzednim sezonie, Ochmanem Raszków. Mecz ten, jak zresztą każdy z tą drużyną, miał zacięty przebieg. Zaczęło się – po bardzo wyrównanych pojedynkach – od trzech porażek w grach pojedynczych w stosunku 2:3, które przesądziły o końcowym wyniku. Daniel Welke przegrał z Pawłem Małkusem (w piątym secie 10:12), Waldemar Gewert z Adrianem Korzybskim, a Mateusz Margraf z Tomaszem Durajczykiem. Do tego doszła porażka Bartosza Polusa z Mateuszem Lisieckim (1:3) i po singlach TTS przegrywał 0:4. W grach deblowych reprezentacja odniosła jedno zwycięstwo i jedna porażkę, i przed drugą turą gier pojedynczych przegrywała 1:5. Aby uratować remis, trzeba było więc wygrać wszystkie mecze. Było blisko, ale jednak się nie udało.

Najpierw Daniel Welke pokonał Adriana Korzybskiego (3 : 0), a Mateusz Margraf Mateusza Lisieckiego (3:1), potem Waldemar Gewert pokonał Pawła Małkusa (3:2), ale w ostatnim pojedynku Tomasz Durajczyk okazał się lepszy od Bartosza Polusa i ostatecznie drużyna z Raszkowa wygrała 6 : 4. Dla TTS w tym meczu punkty zdobyli: M. Margraf – 1,5; W. Gewert – 1; D. Welke – 1 i B. Polus – 0,5 (w deblu z M. Margrafem).

Kolejne mecze w Trzemesznie odbędą się 24 października, kiedy to TTS zmierzy się z Luveną Luboń i Górnikiem Kłodawa.