Strona główna Na sygnale Hieny cmentarne w Trzemesznie

Hieny cmentarne w Trzemesznie

1417
16

Wczoraj, w święto Bożego Ciała, policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie zostali powiadomieni o uszkodzeniu dwóch grobowców rodzinnych na cmentarzu parafialnym. W pierwszym przypadku nieznani sprawcy włamali się do grobowca, a następnie zdjęli wieko z jednej z trzech trumien.

Nieoficjalnie wiadomo, że zwłoki nie zostały obrabowane ani w żaden inny sposób zbezczeszczone. W drugim grobowcu stwierdzono lekko odgięte drzwi. W tym wypadku sprawcom nie udało dostać się do środka. Na miejscu czynności procesowe pod nadzorem prokuratora wykonywali policjanci z trzemeszeńskiego komisariatu i komendy w Gnieźnie.

16 KOMENTARZE

 1. Z pewnością młodzi chuligani, alkoholicy pomyśleli że na ciałach zmarłych znajda złote obrączki czy pierścionki a następnie spieniężą łub.
  Masakra.

 2. Art. 262.

  § 1. Kto znieważa zwłoki, prochy ludzkie lub miejsce spoczynku zmarłego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  § 2. Kto ograbia zwłoki, grób lub inne miejsce spoczynku zmarłego, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 3. Pewnie sobie popili albo poćpali i im odbiło to z ciekawości zajrzeli. Co oczywiście nie zwalnia z odpowiedzialności za ten czyn.

 4. R ewelacja. Rzucić tylko hasło, że trumny posiadają teraz kieszenie – a „bisnesmeni” będą mieli zatrudnienie na kilka lat. Przeczytawszy dzieło Krzysztofa Spadło, zorientowałem się, że choćciażby za złote ząbki można w pierdlu parę interesów załatwić.

 5. Gdyby nie ta katastrofa smoleńska – to do tej ekshumacji by niedoszło. Droga urzędowa to najmniej 3 miesiące a ważna komisja chce mieć już wyniki badań na wtorek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj