Strona główna Kultura Harcerskie wakacje

Harcerskie wakacje

2352
1

Zuchy i harcerze z trzemeszeńskiego Hufca ZHP w czasie tegorocznych wakacji nie mogą narzekać na nudę. Instruktorzy hufca, na czele z komendantką Stanisławą Szymańską, przygotowali szereg różnorodnych atrakcji. Zorganizowano obozy, biwaki i zajęcia stacjonarne.

Harcerze z drużyny ”Odkrywcy” im. Vasco da Gamy uczestniczyli w obozie pod namiotami na terenie Borów Tucholskich. Oprócz zajęć na miejscu zwiedzili też Bydgoszcz, Gdańsk i Tucholę.

Obóz przygotowali i prowadzili instruktorzy – Paulina i Martyna Kwiatkowskie, Jakub Przybylski i Daria Skulska. 10. Drużyna Starszoharcerska ”Polanie” im. Bolesława Chrobrego miała okazję biwakować w Stanicy Nieobozowej Akcji Letniej w Chałupskach według programu przygotowanego przez instruktorki – Martynę Wekwerth i Jagnę Jatczak.

Drużynowe: Teresa Górna, Agnieszka Majerowicz i Agnieszka Słowińska – Kaszyńska były opiekunkami harcerzy na wycieczkach do Inowrocławia, Bydgoszczy, Mogilna i Chabska.

Zuchy z gromad ”Leśne Ludki” i ”Leśna Gromada” wyjechały do Torunia pod opieką Ewy Balcerzak, Jolanty Kurtysiak, Anny Kowalczyk i Teresy Walczak.

Nie zabrakło też atrakcji na miejscu. Odbyły się zajęcia rekreacyjne, sportowe, artystyczne oraz zwiad terenowy. Akcja letnia trzemeszeńskich zuchów i harcerzy odbyła się przy znacznym wsparciu finansowym gminy Trzemeszno.

(fot. ZHP Trzemeszno)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj