Strona główna Różne Harcerskie lato w Hufcu ZHP Trzemeszno

Harcerskie lato w Hufcu ZHP Trzemeszno

1703
0

W świetlicy w Zieleniu odbyło się podsumowanie całorocznej pracy Hufca Trzemeszno. Wspominano m.in. działania podjęte w czasie pandemii oraz rozmawiano o tegorocznej akcji letniej.

Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, harcerze nie mogli narzekać na nudę.

Dzięki uprzejmości stowarzyszenia „Pod Żaglami” wypłynęli w rejs kajakami po Jeziorze Popielewskim. Trasa wiodła z rybakówki, przez restaurację „Magnolia”, aż po przystanek w Zieleniu (i z powrotem). Na uczestników czekało ognisko z kiełbaskami oraz napojami.

Zorganizowano też hufcową wycieczkę do kina „Wawrzyn” w Mogilnie, na film pt. „Słoń Benjamin”, a po nim – spacer do parku miejskiego.

Korzystając z zaproszenia Chorągwi Wielkopolskiej członkowie 8 DH ,,Odkrywcy”, 10 WDH ,,Polanie” wraz z opiekunką pwd. Martyną Wekwerth spędzili aktywny czas na biwaku harcerskim w Ośrodku Szkoleniowo-Żeglarskim Chorągwi Wielkopolskiej w Kiekrzu. Czekała na nich m.in. wycieczka do Rogalowego Muzeum Poznania i pokaz trykających się koziołków. Uczestnicy wzięli udział w wielkopolskim queście „Królewski Poznań”. Wypoczywali na plaży, pływali na deskach SUP i brali udział w różnorodnych warsztatach.

15 sierpnia, w stulecie Bitwy Warszawskiej, członkowie hufca zebrali się na skwerze im. Hipolita Cegielskiego w Trzemesznie. Odczytano tam Apel Poległych oraz przytoczono rys historyczny Cudu nad Wisłą. Pod każdą z sylwetek Bohaterów wystawy „Trzemesznianie w wojnie polsko-boszewickiej 1920 r.” złożono biało-czerwone znicze.

Harcerze dziękują trzemeszeńskim i lokalnym przedsiębiorcom, którzy przekazali darowizny na działalność Hufca ZHP Trzemeszno.

Warto wspomnieć, że ZHP Trzemeszno ma nową stronę internetową, na której można znaleźć szczegółowe relacje z działalności – |LINK|.

fot. ZHP Trzemeszno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj