Strona główna Kultura Harcerski zlot w Gołąbkach

Harcerski zlot w Gołąbkach

2910
13

„Każden chwali swoje fyrtle, my zaś – Wielkopolskę”. Pod takim hasłem wczoraj (12 września) odbył się kolejny już Zlot Kręgów Seniorów Harcerskich, tym razem w Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” w Gołąbkach, dokąd przybyło ponad 40 uczestników.

Przed uroczystością delegacja Kręgu złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy pomniku w Niewolnie, upamiętniającym ofiary hitlerowskiej napaści 10 września 1939 roku.

Całe spotkanie przebiegało w gwarnej i gwarowej atmosferze. Członkowie Harcerskiego Kręgu Seniorów Ziemi Trzemeszeńskiej przytaczali wiersze, przekłady „wuja Czecha” ze Swarzędza, który z gwarą wielkopolską pracuje regularnie.

Nie zabrakło dźwięku gitar i śpiewu rozśpiewanych uczestników. Każdy z nich otrzymał okolicznościowy folder, który przybliżył wielkopolską kulturę.

Nie inaczej było także z jedzeniem – ślepe ryby, czy pyry z gzikiem, zyskały wielu entuzjastów regionalnych smaków.

Na koniec zapłonęło ognisko, a wspólnym tonacjom i pożegnaniom nie było końca. Zadanie p.n. „Każden chwali swoje fyrtle, my zaś – Wielkopolskę” zostało dofinansowane z dotacji Gminy Trzemeszno jako zadanie w konkursie ofert „Kultura, sztuka i dziedzictwo narodowe”.

ZHP Trzemeszno, Trzemeszno24.info

13 KOMENTARZE

 1. Pytanie do władz gminy. Ile zapłaciły komitety wyborcze za wywieszenie plakatów wyborczych na mieniu gminnym czyli na płocie przy byłej szkole zawodowej oraz na płocie jordanka? Czy burmistrz wyraził zgodę na wieszanie tych plakatów? Czy każdy może wywiesić tam plakat?
  https://youtu.be/6RP8CKX_7s8?feature=shared
  Zobaczcie jak burmistrz gdzieś w Polsce robi porządek z nielegalnie zawieszonymi plakatami wyborczymi.

  • Banerów partii rudego wszędzie pełno. Nie trzeba ich nawet dotykać żeby ich się pozbyć ,wystarczy krzyknąć łapać złodziei i same się zwiną.

   • Panie ale dlaczego pan takim językiem obraza innych tyle w panu Jadu jest ?
    – powiem panu ze PiS wpuścił imigrantó z Azji i Afryki na lewych wizach ktos z PIS zarabial 5 tys dolców na jednej wizie okolo i gdyby nie słuzby Europejskie nikt by u nas nic nie zrobił z Wawrzykiem ale zaginal chłop po dymisji nie ma chłopa – martwimy sie bo kto pojdzie siedziec ?
    Zioberko nie uruchomil listow gonczych nic jak gdyby nic
    – teraz wisienka na Torcie 600 tyś migrantów z lewymi wizami Niemcy odsyłaja do Polski i co pan na to ? po co płot był? zeby znajomki mogli zarobic ?

    – Daj pan spokoj z tym pisem juz bo sie pan osmieszasz albo interesy robisz z nimi ludzie juz przejrzeli na oczy

   • łapac złodzieja to opozycja 8 lat rzadzi ? panie zaktualizuj pan dane

    cytat z Radia ZET nawet : To tylko wierzchołek góry lodowej. Widać, że przekręty, kradzież, która się odbywa na finansach publicznych ze strony partii rządzącej jest tak skrajna, że nawet PiS, który ma zasadę, że broni swoich do ostatniego, musiał go usunąć – tak dymisję Jacka Żalka – za sprawę z NCBiR – komentuje Gość Radia ZET

 2. https://www.o2.pl/informacje/burmistrz-usunal-plakaty-pis-zrobil-to-wlasnorecznie-i-mial-racje-6941177252538976a
  Podobno w gminie pustki w kasie. Czy komitety wyborcze tych wszystkich kandydatów wiszących na płocie przy byłej szkole zawodowej i jordanku mają zgodę gminy i opłaciły za korzystanie z gminnego mienia? Do Nowaka z PO, Tomaszewskiego z Lewicy dołączyła Kloska od Hołowni. Brakuje jeszcze tego krzykacza Kołodziejczaka. Wszyscy fachowcy od praworządności.
  W interesie gminy jest, aby każdy taki baner czy materiał wyborczy był eksponowany za sowitą opłatą. Co na to włodarze gminy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj