Strona główna Kultura Harcerski marsz do Niewolna

Harcerski marsz do Niewolna

2679
11

Wczoraj (6 maja) na trasie Trzemeszno – Niewolno – Trzemeszno można było spotkać 63 harcerzy, którym niestraszna była deszczowa pogoda.

Po spotkaniu na Placu Kosmowskiego uczestnicy za cel wędrówki obrali Świetlicę Wiejską w Niewolnie. Dzięki uprzejmości Krystyny Giemzy mogli zwiedzić Izbę Pamięci im. Henryka Wrzeszczyńskiego.

Aktywność została zorganizowana w ramach cyklu zbiórek „W zdrowym ciele zdrowy zuch! Bez używek jest nasz druh!”, połączonej z konkursem na ulotkę ukazującą szkodliwe działanie alkoholu. Wszyscy, bez względu na wiek, zaangażowali się w to działanie.

Wśród nich byli:

 • zuchy z 6 Gromady Zuchowej ,,Przyjaciele Indian” i 7 Gromady Zuchowej ,,Zuchy-Kruchy”
 • harcerze z 8 Drużyny Harcerskiej ,,Odkrywcy”
 • harcerze z Drużyny Harcerskiej „Słowiki”
 • instruktorzy
 • seniorzy z Kręgu Seniorów Harcerskich Ziemi Trzemeszeńskiej
 • sympatycy

Przygotowane ulotki zachęcające do abstynencji i zdrowego stylu życia. Społeczność Hufca ZHP Trzemeszno będzie je rozdawać w czasie jesiennej gry miejskiej po Trzemesznie.

Uczestników odwiedził komendant Włodzimierz Losik oraz sołtys Niewolna Leszek Meller, któremu harcerze dziękują za gościnę.

Zuchy, harcerze, instruktorzy i seniorzy zapalili także znicz w miejscu upamiętniającym zamordowanych Niewolnian w 1939 roku.

ZHP Trzemeszno, Trzemeszno24.info

11 KOMENTARZE

  • Spoko chłop Jest cały czas młody do starości Też tak robię Żyje tak jakbym miał mniej lat niż mam Bo życie trzeba brać garściami Czerpać z życia co mamy najlepszego I żyć poprostu żyć

   • a czemu lewacka piszesz na kazxdego i nazywasz kazdego kto ma inny poglad lewakiem ?
    ja nie jestem za lewicą i sam najchetniej za bym postawil pod sąd Milera za to co robili amerykanie w bazach terrorystom na naszym terytorium.

    Zacznij czytac internet a nie slepo ogladasz TVP i powtarzasz co oni – rzad Cie skubie na kasie daje ci potem 13-stke albo 14stke i to OPODATKOWANA a ty myslisz ze wujek Jarek ci to daje z wlasnej kieszeni haha przedsiebiorcy maja zwrot calkowity VAT jesli wrzuca to w koszty to im tak nie zabierze jak Tobie ! pomysl poczytaj a nie edukacje konczysz na TVP z panem Jakimowiczem co to groby Zygowskie okradal jak sam napisal w swojej ksiazce – DNO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj