Strona główna Kultura Harcerska wycieczka do Warszawy

Harcerska wycieczka do Warszawy

2596
18

Niemałą przygodę przeżyli uczestnicy hufcowej wycieczki do Warszawy, która odbyła się w miniony weekend (2 i 3 kwietnia).

Pierwszym punktem było Muzeum Harcerstwa, gdzie harcerze odwiedzili m.in. bibliotekę, dowiedzieli się informacji na temat rozgłośni radiowej, czy zobaczyli dawne mundury i plakietki harcerskie.

Wiele wrażeń dostarczyła im wizyta w Muzeum Etnograficznym, gdzie bawili się w sali interaktywnej, ale także z ciekawością zobaczyli cepelię czy ludowe stroje.

Dzięki uprzejmości Małgorzaty Arabas z „Poznaj Warszawę” zwiedzili najważniejsze miejsca, jeśli chodzi o niepodległość oraz miejscowe legendy.

Drugiego dnia odwiedzili Stację Muzeum, gdzie dowiedzieli się więcej na temat historii pociągów i innych środków transportu. Następnie wjechali na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, zajrzeli do Muzeum Techniki.

Po obiedzie popędzili do Centrum Nauki Kopernik, gdzie obejrzeli projekcję w Planetarium oraz spędzili aktywny czas w głównym budynku Centrum.

W ramach hufcowego projektu ,,Zwiedzamy stolice Polski i województw” w wycieczce do Warszawy udział wzięli harcerze z 8 DH ,,Odkrywcy”, 10 WDH ,,Polanie” z Trzemeszna, 3 DH im. gen. Władysława Sikorskiego oraz 7 GZ ,,Zuchy Kruchy” z Kruchowa wraz z sympatykami drużyn w liczbie 50 dzieci.

Opiekę sprawowali: dh pwd. Magdalena Wiśniewska, phm. Martyna i Paulina Kwiatkowskie, phm. Ireneusz Kasprzyk, hm. Włodzimierz Losik.

ZHP Trzemeszno

18 KOMENTARZE

   • Ten poseł został wyrzucony ze studia za co ? Za to że mówił prawdę która co niektórym wali po oczach Onet tak na marginesie jest kupiony już dawno przez szwabskie łapy Lepsza prawda niemiecka ? Onet kreuje się na niezależny portal . Niezależny od kogo ? Niemcy swego czasu byli w posiadaniu prawie osiemdziesiąt procent prasy Tylko debilowi może taka postać rzeczy się podobać Mieszkamy w Polsce , żyjemy w Polsce , oddychamy Polskim powietrzem i nam a napewno mi ta tak zwana prawda niemiecka nie jest wogole potrzebna . W pewnej mądrej książce ktoś kiedyś napisał że niemcy nie odebrali nam wolności siłą w 1939-1945 to zabierają nam ją teraz powolutku ale systematycznie poprzez hejt , swoją prawdę i wykupienie Polskich firm Do tego mają trzeba przyznać bardzo dobrze wytresowanego pieska , rudzielca tuska Celowo napisałem jego nazwisko z małej litery bo nie zasługuje na taki szacunek

  • Ciebie boli . Dwoisz się i troisz ,nawet sam sobie odpowiadasz lewaku🤣🤣🤣 wszystkie wpisy z jednego IP . Zabolało cooo? I dobrze ma boleć , słychać wycie znakomicie.

  • Gdy Kaczyński bohatersko pojawił się w Kijowie, Tusk blady jak ściana ze strachu i żenującego wstydu, bełkotać zaczął kolejne obietnice o tym, jak świetnie będzie pod jego rządami. Jeszcze świetniej niż było, gdy rządził on i jego świta. Ale nikt myślący nie nabierze się na tę tanią propagandę. Jak było, wiemy i pamiętamy. To się nie wróci na szczęście i mimo waszych usilnych, choć ordynarnych, głupich, chamskich i kłamliwych starań. Przegraliście!

  • Ty to masz w głowie ładną sieczkę Nawet idiota widzi że Pisiory i Jarek Kaczyński jakby mogli to by Putka spalili na stosie i mimo tego walisz o tej przyjaźni PiS- u z Putinem Ty jesteś tak głupi że jakby o tobie powiedzieć że jesteś debilem to dla ciebie powinno to być wyróżnienie

   • Głupi to Ty jesteś sprawiedliwy-specjalnie z małej litery napisałem. Kto le lepen przyjmował z honorami i drugi Budapeszt chciał? Tak Jareczek by chciał wojny z Rosją bo jego chore urojenia i skakanie na trumnach Smoleńskich napawają obrzydzeniem. On pierwszy i pozostałe pisowskie elity by uciekały z Polski a spalić zbrodniarza oczywiście ale Naszymi rękami i Nasza krwią. Tacy to z nich bohaterowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj