Strona główna Kultura Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej w Trzemesznie

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej w Trzemesznie

882
3

11 marca w świetlicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzemesznie odbyły się miejsko – gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”, których otwarcia dokonał Krzysztof Dereziński – Burmistrz Trzemeszna.

W konkursie w dwóch grupach wiekowych – szkół podstawowych i gimnazjów – wystartowało łącznie 20 dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Zespołu Szkół w Kruchowie, Zespołu Szkół w Trzemżalu oraz Gimnazjum w Trzemesznie.

W pierwszej części uczestnicy rozwiązywali test liczący 25 pytań, a następnie najlepsze piątki rywalizowały w finale ustnym, gdzie odpowiadali na wylosowane pytania oraz opisywali sprzęt i urządzenia pożarnicze. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe:

  1. Jakub Durlak – SP nr 1 Trzemeszno
  2. Damian Odebralski – SP nr 1 Trzemeszno
  3. Igor Kawka – SP nr 1 Trzemeszno

Gimnazja:

  1. Michał Grobelski – Gimnazjum Trzemeszno
  2. Zuzanna Michalska – Zespół Szkół – Gimnazjum w Kruchowie
  3. Jakub Glebkowicz – Zespół Szkół – Gimnazjum w Kruchowie

Zwycięzcy oraz uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i upominki w postaci toreb turystycznych i plecaków ufundowanych przez Urząd Miejski Trzemeszna. Nagrody wręczali dh Grażyna Kachniarz – wiceprezes ZOMG ZOSP RP w Trzemesznie i zarazem prezes OSP Trzemeszno oraz mł. kpt. Maciej Kowalczyk – naczelnik wydziału operacyjno – szkoleniowego Komendy Powiatowej PSP w Gnieźnie.

Współorganizatorami eliminacji były Ochotnicza Straż Pożarna w Trzemesznie oraz Oddział Miejsko – Gminny Związku OSP RP w Trzemesznie.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych grupach będą reprezentować miasto i gminę Trzemeszno podczas eliminacji powiatowych turnieju, które odbędą się w Trzemesznie 19 marca br.

(P. Dzięcielak)

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj