Strona główna Różne Gmina przekazała teren działkowcom

Gmina przekazała teren działkowcom

3885
10

W tym roku zlikwidowano ogródki działkowe, znajdujące się po lewej stronie Alei Szymańskiego, pomiędzy drogą krajową nr 15 i ul. Przemysłową. Teren ten należy od lat do Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego. Firma ta planuje zagospodarować go na swoje potrzeby.

W innej sytuacji znaleźli się użytkownicy działek po prawej stronie (patrząc w kierunku dworca). Teren ten należał do Skarbu Państwa, a w 2019 r. przeszedł na własność gminy w ramach komunalizacji.

Użytkowanie ogródków nie było jednak sformalizowane, tak jak ma to miejsce w przypadku ogrodów im. J. Kilińskiego czy Zielone Wzgórze. Działkowcy w porozumieniu z władzami gminy postanowili jednak uporządkować sprawy formalne. Jednym z wariantów było przystąpienie do Polskiego Związku Działkowców, na co jednak zainteresowani nie wyrazili zgody.

Powołali za to stowarzyszenie ogrodowe, które przyjęło nazwę „Pod Lipami”. Teren działek został bezpłatnie przekazany użytkownikom przez gminę na 10 lat. Odpowiednią uchwałę w tej sprawie podjęła na ostatniej sesji Rada Miejska.

10 KOMENTARZE

  1. „Jednym z wariantów było przystąpienie do Polskiego Związku Działkowców, na co jednak zainteresowani nie wyrazili zgody.” – gratuluję decyzji o powołaniu stowarzyszenia. Będziecie mogli inwestować w swoje działki, a nie w działaczy PZD. Precz z komuną!

  2. Może zajmijcie się organizacją placu do rozdysponowania węgla dla mieszkańców miasta i gminy. Brać się do roboty a nie nudne wywody prawić wszędzie i zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj